Jump to content
levandowsky

Pierwszy Poradnik o Domenach w Polsce

Recommended Posts

post-1145-1241259791_thumb.png

Myślę, że mogę już oficjalnie zapowiedzieć, że niedługo ujrzy świat nowa książka dotycząca domen. Już niedługo więcej info ;)

 

Pozdrawiam

Edited by levandowsky

Share this post


Link to post
Share on other sites
post-1145-1241259791_thumb.png

Myślę, że mogę już oficjalnie zapowiedzieć, że niedługo ujrzy świat nowa książka dotycząca domen. Już niedługo więcej info ;)

 

Pozdrawiam

 

Jak to mówią - nie oceniaj książki po okładce, więc czekamy na książkę a nie na obrazek. Chociaż wątpię, abym dowiedział się czegoś nowego mam na myśli twojego poprzedniego ebooka.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że publikacja książki to kwestia góra 1-2 tygodni, więc już niedługo będziecie mieli możliwość oceny ;)

Poza tym ta publikacja nie będzie wydana przez wydawnictwo i będzie duuuużo łatwiejsza do zdobycia, dla duuuużo większej ilości osób.

 

Pozdrawiam i czekam na opinie jak tylko ebook się ukaże ;)

 

F.L

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro logo AZ zostało umieszczone na okładce to znaczy, że ma i to dużo ;) Tyle tylko mogę póki co powiedzieć

Co Ty tak wszystko zatajasz? Jeśli to jakiś nowy rodzaj marketingu to kiepski. ;)

 

O tej dostępności mógłbyś coś napisać, może jakiś spis treści?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Ty tak wszystko zatajasz? Jeśli to jakiś nowy rodzaj marketingu to kiepski. ;)

 

O tej dostępności mógłbyś coś napisać, może jakiś spis treści?

Spisu treści niestety nie mogę jeszcze podać, publikacja to kwestia tygodnia ;)

Co do dostępności myślę, że link od rockera wszystko wyjaśnia, książka szeroko dostępna dzięki AZ.pl

 

http://aznews.pl/poradnik-o-domenach/

 

Wedlug mnie tytuł jest chybiony.

Czemu chybiony, co w nim złego? :P

Tytuł podkreśla jak ważne w dzisiejszym świecie biznesu i nie tylko są domeny internetowe. Adresy WWW zaczynają się od WWW i właśnie

Wszystko zaczyna się od WWW ;)

Ale to był zamysł, interpretacja może być inna dla każdego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pełna wersja książki jest bezpłatnie udostępniania dla Klientów AZ.pl.

 

To zdanie tyczy się czasu "za 2 tygodnie" czy w az.pl już można pobrać, jeszcze przed oficjalną publikacją ?

I gdzie mam wejść żeby pobrać jako klient AZ.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czemu chybiony, co w nim złego? ;)

Tytuł podkreśla jak ważne w dzisiejszym świecie biznesu i nie tylko są domeny internetowe. Adresy WWW zaczynają się od WWW i właśnie

Wszystko zaczyna się od WWW ;)

 

No więc właśnie tytuł jest archaiczny. :-P

 

http://no-www.org

Share this post


Link to post
Share on other sites
No więc właśnie tytuł jest archaiczny. :-P

 

http://no-www.org

 

Chyba jedyne osoby stawiające www (bez kropki) przed domeną to te wchodzące na parkingi albo na sklep z oponami. ;) Poza tym na tej stronie no-www.org jest link do konkurencyjnej strony:

 

http://yes-www.org/

 

która już nie istnieje, niezwykle wymowne. ;-) A adres zaczyna się od... http:// ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zdanie tyczy się czasu "za 2 tygodnie" czy w az.pl już można pobrać, jeszcze przed oficjalną publikacją ?

I gdzie mam wejść żeby pobrać jako klient AZ.pl ?

 

Jeszcze nie można, tego właśnie tyczy się owe "za 2 tygodnie" ;)

 

Eh, długo myślałem nad fajnym tytułem, a wy mnie tu w 1 dzień wyśmialiście ;) No nic, mam nadzieję, że jednak komuś tam się spodoba

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eh, długo myślałem nad fajnym tytułem, a wy mnie tu w 1 dzień wyśmialiście ;) No nic, mam nadzieję, że jednak komuś tam się spodoba

 

No to zmieniaj szybciutko na "Niektóre rzeczy zaczynają się od WWW" i po sprawie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeprowadzałeś może jakieś minibadania wśród potencjalnej grupy docelowej "Jak uważasz, czego możesz się spodziewać po książce o tytule <<Wszystko zaczyna się od WWW>>?" Tytuł jest prawie chybiony jak publikacja "Instrukcja obsługi pralki mechanicznej" ( http://www.zlotemysli.pl/publication/show/...chanicznej.html ) o rozwoju osobistym.

 

Jeśli miałbym poradnik o domenach, to najpierw szukałbym krótkiej, niezarejestrowanej domeny, a następnie nadałbym książce taki sam tytuł. Promocja 2w1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam zaraz wyśmialiście, forum jest po to, żeby wykrzyczeć "nie umiem tak pisać jak Filip Lewandowski, więc muszę mu choć pojechać po tytule". ;)

 

Tytuł mi się nie za bardzo podoba, ale widziałem tuziny gorszych, w zasadzie bardziej liczy się treść, przeczytałem to demo, które było na aznews.pl i dobrze piszesz, rzeczowo, a w sumie każde propagowanie wartości dobrych adresów w zestawieniu z jakimiś dziwnymi wynalazkami i krzaczorami na pewno dobrze wpłynie na całą branżę. I fajnie w książce, że promujesz domeny .eu i IDN-y, odkupowanie domen i potępiasz bezmyślne naśladownictwo znanych marek oto-, alle-. ;)

 

Widać też jak nic reklamę podprogową AZ.pl, choć z drugiej strony to bardzo solidny rejestrator z konkretnymi promocjami, na pewno dobry na start z domenami dla czytelników, którzy zechcą zawojować ten rynek. :P Tyle oczywiście po demie, czekam na więcej. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, proszę bardzo, co byś powiedział na takie coś:

 

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem książki “PoradnikDomenowy.pl” autorstwa Filipa Lewandowskiego. [...]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tam zaraz wyśmialiście, forum jest po to, żeby wykrzyczeć "nie umiem tak pisać jak Filip Lewandowski, więc muszę mu choć pojechać po tytule". ;)

 

Tytuł mi się nie za bardzo podoba, ale widziałem tuziny gorszych, w zasadzie bardziej liczy się treść, przeczytałem to demo, które było na aznews.pl i dobrze piszesz, rzeczowo, a w sumie każde propagowanie wartości dobrych adresów w zestawieniu z jakimiś dziwnymi wynalazkami i krzaczorami na pewno dobrze wpłynie na całą branżę. I fajnie w książce, że promujesz domeny .eu i IDN-y, odkupowanie domen i potępiasz bezmyślne naśladownictwo znanych marek oto-, alle-. :P

 

Widać też jak nic reklamę podprogową AZ.pl, choć z drugiej strony to bardzo solidny rejestrator z konkretnymi promocjami, na pewno dobry na start z domenami dla czytelników, którzy zechcą zawojować ten rynek. :P Tyle oczywiście po demie, czekam na więcej. ;)

 

Dzięki za rzeczową i ludzką opinię, lubie jak ktoś dostrzega zarwno minusy jak i plusy różnych działań, naprawdę miło się czyta takie opinie :P

O, proszę bardzo, co byś powiedział na takie coś:

No cóż, pomysł niestety nie jest nowy, był bodajże taki film Fear.com, gdzie tytuł działał właśnie na podobnej zasadzie. Pomysł domeny w tytule nie jest zły, powiem więcej, tytuł roboczy poprzedniego poradnika był właśnie domeną internetową ale został odrzucony przez wydawnictwo ;) W przypadku tej publikacji, chciałem jednak żeby była to bardziej książka o domenach samych w sobie i jakoś ten tytuł przyszedł mi na myśl jeszcze przed jej napisaniem.

Edited by levandowsky

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za rzeczową i ludzką opinię, lubie jak ktoś dostrzega zarwno minusy jak i plusy różnych działań, naprawdę miło się czyta takie opinie ;)

 

Ogólnie nie lubię cukrować, ale jest naprawdę solidnie napisane, jest tylko mała nieścisłość, mam nadzieję, że konstruktywną krytykę też przyjmiesz. ;)

 

Wybrałeś wymarzoną nazwę na domenę internetową, chciałbyś założyć na nią opcję, gdyż masz nadzieje, że w przyszłości nazwa może się zwolnić, lecz jest to niemożliwe. Ktoś założył opcję na daną domenę przed tobą i to tej osobie przysługuje prawo rezerwacji w momencie zwolnienia się nazwy. Czy już nie masz szans na bycie właścicielem tego adresu? Otóż jest jeszcze jedna droga na pozyskanie takiej domeny – usługa przechwytywania domen.

 

Jeśli domena ma założoną opcję, nie można jej już przechwycić w żaden możliwy sposób. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli domena ma założoną opcję, nie można jej już przechwycić w żaden możliwy sposób. ;)

 

Niektóre ze zrealizowanych opcji pozostają nieopłacone. Dalej wiadomo. ;-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy ktoś z branży napisze książkę? pb nie masz przypadkiem więcej wolnego czasu? ;)

 

Czasu nie mam, ale inspirowany wątkiem tytuł już wymyśliłem: "O domenach prawie wszystko" (proszę nie podkradać pomysłu jakby co ;) ). Teraz żałuję że puściłem odomenach.pl ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasu nie mam, ale inspirowany wątkiem tytuł już wymyśliłem: "O domenach prawie wszystko" (proszę nie podkradać pomysłu jakby co ;) ). Teraz żałuję że puściłem odomenach.pl ;-)

Regnij sobie odomenachodAdoZ.pl ;) AZ by było w siódmym niebie; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×