Jump to content
umberto

Rewolucja w przechwytywaniu domen!

Recommended Posts

Ale same nindże mam.

 

No to wtedy jest to ta różnica, która dzieli Twój skrypt od skryptu dropped.pl, bo wygenerować bazę whois to raczej nie jest wielki problem, bardziej czasowy niż złożony, ale wybrać z tego wartościowe frazy jest. I za to jest chyba tak duża (przeszacowana) cena list dropped.pl, że jest to jakoś wstępnie odsiane.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

No możliwe. Zresztą ja mam tylko wygenerowane 2 i 3 literówki + te domeny które są na giełdach aftermarket, nazwa.pl itd. Więc dropped może mieć więcej aczkolwiek z nindżami to chodzi że te które niby mają spadać to same nindże :) A z tymi lepszymi no to hazard. Tak jak mówię założyłem m.in. opcję na 1c.pl skk.pl i d**a ;) A złapałem za to m.in. goe.pl i wei.pl ale w większości przypadków to wtopa ;)

Edited by mysz

Share this post


Link to post
Share on other sites
te domeny które są na giełdach aftermarket, nazwa.pl

 

No to Twoja baza ma taką lukę, że jeśli ktoś wystawia domenę na Aftermarket.pl (na nazwa.pl nie wiem) i jest to dobra domena to na 99,9% zdaje sobie sprawę z jej wartości i jej nie puści. A jeśli jest to słaba domena to puści, ale wtedy nie ma sensu zakładać opcji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No też właśnie jestem ciekaw jakiego pochodzenia są te domeny z bazy dropped. Bo umówmy się jeżeli to są domeny głównie zarejestrowane w dropped to w większości domainerów a wiadomo że domainerowi rzadko coś dobrego umyka. Dużo lepsza była by baza domen "prostego ludu"... co np. przepłacają w home.pl lub nazwie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się znajdzie jeden odważny ze sporym budżetem to raczej nie ma później co wchodzić przez dłuższy czas na tą listę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestratorzy znani: home.pl, nazwa.pl, dinfo.pl, consulting service, AZ.pl, domeny.tv, ale są też skrajnie dziwni np: ZigZag, GandiPL, InternetX

 

No właśnie nie ma domen zarejestrowanych w dropped.pl - wcale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No też właśnie jestem ciekaw jakiego pochodzenia są te domeny z bazy dropped. Bo umówmy się jeżeli to są domeny głównie zarejestrowane w dropped to w większości domainerów a wiadomo że domainerowi rzadko coś dobrego umyka. Dużo lepsza była by baza domen "prostego ludu"... co np. przepłacają w home.pl lub nazwie.

 

Patrząc na listę widać że żadna domena nie pochodzi z dropped :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie dowiem się do jakiej grupy docelowej Michau kieruje swoją ofertę ?

Być może mylę się ale na pierwszy rzut oka 'target' upatrywałbym raczej wśród osób w miarę zamożnych, nowych w branży i nie posiadających dogłębnej wiedzy na temat dostępnych jeszcze wartościowych opcji.

Ale być może nie dostrzegam jakiejś niszy i możliwe, że moje pierwsze wrażenie jest mylące ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestratorzy znani: home.pl, nazwa.pl, dinfo.pl, consulting service, AZ.pl, domeny.tv, ale są też skrajnie dziwni np: ZigZag, GandiPL, InternetX

 

No właśnie nie ma domen zarejestrowanych w dropped.pl - wcale.

 

Z całym szacunkiem ale ZIGZAG nie jest dziwnym rejestratorem - jest jedynym z pierwszych w Polsce ! (obecnie tanieserwery.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi się podoba

Większość użytkowników wykupuje tylko dostęp do listy z najbliższych 24 godzin, przez co lista ta jest już częściowo "przebrana" przez osoby z dostępem do szerszej listy. Dlatego warto mieć dostęp do listy domen z dłuższego okresu, ponieważ łatwiej znaleźć na niej cenne domeny

Już zanim dali możliwość kupna to już mieli statystyki, że większość kupiła z najbliższych 24 godzin :)

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z całym szacunkiem ale ZIGZAG nie jest dziwnym rejestratorem - jest jedynym z pierwszych w Polsce ! (obecnie tanieserwery.pl)

 

Może źle się wyraziłem, bardziej chodziło o dziwną, niestandardową, nieszablonową, mało znaną nazwę niż rejestratora, nie wiedziałem nawet, że to taki dinozaur na rynku. :)

 

A o tanieserwery.pl to na przykład już słyszałem tylko nie spojrzałem na firmę. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pól godzinki na whois i znalazłem kilka ciekawych domen nie zaopcjowanych i nie zarejestrowanych w dropped.pl czy ppd.pl, dodatkowo żadna nie należy do firmy, jedna zaparkowana w Namedrive. Jeden mankament takiej operacji - prawdopodobieństwo znalezienia ciekawej domeny na kilka dni przed wygasaniem jest bardzo znikome. Można stworzyć samemu taką bazę, z tymże wymaga to wiele czasu i chęci. Ja nie mam ani jednego ani drugiego. Ale jeżeli ktoś ma takową bazę to jestem w stanie zrobić aplikację sortującą domeny pod względem dat ostatniej modyfikacji lub rejestracji. Za free :). Co i tak nic nie da bo 99% dobrych domen zostanie przedłużona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to widzę tak. Co niektórzy wykupią dostęp do listy, pozakładają opcje na sensowne spadające domeny. To spowoduje zmniejszenie domen spadających, które będzie warto dodać do przechwycenia i się o nie licytować. Moim zdaniem dropped tym posunięciem "strzelił sobie w stopę".

Ciekawy jestem też, czy wprowadzenie tego narzędzia spowoduje zmniejszenie domen łapanych przez dropped na opcję ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może tak być że po pewnym czasie do przechwycenia zostanie sam śmietnik, bo wszystko będzie zaopcjonowane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja to widzę tak. Co niektórzy wykupią dostęp do listy, pozakładają opcje na sensowne spadające domeny. To spowoduje zmniejszenie domen spadających, które będzie warto dodać do przechwycenia i się o nie licytować. Moim zdaniem dropped tym posunięciem "strzelił sobie w stopę".

...

Myślę, że chyba to świadomie zostało zrobione a cenami chcą nadrobić straty z tym, że stanie się tak jak napisałeś i w końcu dropped na tym straci najwięcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja to widzę tak. Co niektórzy wykupią dostęp do listy, pozakładają opcje na sensowne spadające domeny. To spowoduje zmniejszenie domen spadających, które będzie warto dodać do przechwycenia i się o nie licytować. Moim zdaniem dropped tym posunięciem "strzelił sobie w stopę".

Ciekawy jestem też, czy wprowadzenie tego narzędzia spowoduje zmniejszenie domen łapanych przez dropped na opcję ?

 

Mniej zostanie do przechycenia na dropped, ale też na innych serwisach. Jak już zostało powiedziane i co jest raczej naturalne nie tylko dropped posiada takie narzędzie, więc kwestią czasu jest, że ktoś kiedyś je udostępni. Żeby się nie cofać, to trzeba się rozwijać, jeśli chce się zostać liderem na tym rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny usługi drakońskie. Mimo to wróżę, że wielu "inwestorów" z allegro się znajdzie, którzy zabulą kupę opcji i nic z tego nie wyjdzie. Zastanawia mnie tylko:

 

Celem ochrony prywatności naszych użytkowników, lista nie zawiera również nazw domen utrzymywanych w Dropped.pl i zarejestrowanych później niż 3 lata temu.

 

Ależ dlaczego? Ja poproszę też te starsze, niż 3-letnie... Haha, skąd takie ograniczenie?

 

A tak w ogóle, to czekam, jak tylko ci którym cudem zarejestruje się jakaś opcja, zaczną wystawiać na allegro kolejne domeny po 3 mln zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ależ dlaczego? Ja poproszę też te starsze, niż 3-letnie... Haha, skąd takie ograniczenie?

 

Bo za rok kończą się opcje pochodzące z pierwszego taniego rozdania z 1.02.2008 roku. Pozakładane są na największe perełki. Resztę sobie dopowiedz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celem ochrony prywatności naszych użytkowników, lista nie zawiera również nazw domen utrzymywanych w Dropped.pl i zarejestrowanych później niż 3 lata temu.

Powinno być:

Celem ochrony prywatności naszych domen i opcji, lista nie zawiera nazw domen Dropped.pl itd.."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha, aż muszę skomentować. ;) Od kilku miesięcy obserwowałem jak automat dropped zakłada opcje na wszystkie (powiedzmy) sensowne domeny 2h przed datą wygaśnięcia. Połowy z nich patykiem bym nie tknął, więc zastanawiałem się jak się to Michauowi opłaca. No cóż, jak widać, nie opłacało się zbytnio, więc postanowił koszty i ryzyko tej operacji przerzucić na użytkowników, dodatkowo im za to licząc. Ciekawe posunięcie, ale rewolucją bym tego nie nazwał. Ot, kolejny sposób na wydrenowanie kieszeni początkujących. Ciekaw jestem czy będą dostępne jakieś statystyki zrealizowanych opcji spośród zakupionych z tej lisy, bo z doświadczenia zdobytego gdy zakładałem jeszcze opcje wiem, że jeśli domena na dzień-dwa, a co dopiero parę godzin, przed teoretycznym wygaśnięciem nie ma jeszcze opcji, to znaczy że kilku/naście/dziesiąt osób i automatów uznało, że nie ma zbytnich widoków na to, że wygaśnie, albo po prostu jest warta co najwyżej ceny rejestracji... ;-) Niemniej życzę powodzenia opcjonariuszom, bo na pewno kilka szczęśliwych trafów będzie, zapewne głównie przypadkowe spady z portfoliów domeniarzy. :)

 

Ostatnio ktoś założył kilkanaście, a może i dziesiąt opcji na moje domeny, które odnowiłem parę minut przed wygaśnięciem. Ciekawi mnie kto to był ;)

 

Jeśli ~2h przed, to był to automat dropped. ;-)

 

Patrząc na listę widać że żadna domena nie pochodzi z dropped ;)

 

Bo na takie domeny dropped zakłada opcje sam. ;-) Ale z tego co widzę, to jednak muszą być, bo wśród ostatnio zaopcjowanych jest wymieniona polskaliga.pl utrzymywana w dropped.

 

Mniej zostanie do przechycenia na dropped, ale też na innych serwisach. Jak już zostało powiedziane i co jest raczej naturalne nie tylko dropped posiada takie narzędzie, więc kwestią czasu jest, że ktoś kiedyś je udostępni. Żeby się nie cofać, to trzeba się rozwijać, jeśli chce się zostać liderem na tym rynku.

 

A ja w to bardzo wątpię. Porównanie jakie nasuwa mi się na myśl, to gdy parę lat temu dowiedzieliśmy się że Polska ma Euro2012 i domeny.pl udostępniły użytkownikom listę „złotych domen” na Euro 2012 do natychmiastowej rejestracji. Jest to opcja służąca wyłącznie do trzepania kiesy użytkowników, którzy korzyści z tego będą mieli znikome – a w takich funkcjonalnościach specjalizuje się właśnie dropped (patrz np. FM ;-).

 

Ależ dlaczego? Ja poproszę też te starsze, niż 3-letnie... Haha, skąd takie ograniczenie?

 

To oczywiste – pośród domen starszych niż 3-letnie jest wiele atrakcyjnych, więc dropped zostawia je sobie, do automatycznego założenia opcji na 2h przed spadem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo za rok kończą się opcje pochodzące z pierwszego taniego rozdania z 1.02.2008 roku. Pozakładane są na największe perełki. Resztę sobie dopowiedz :)

 

kolejn gowno ktore pakuje ludzi w koszta a w nagrode daje im jakies smieci w portfoliach ;) A potem ogłoszenia "sprzedam cale portfolio " Portfolio czego ?

Ale jazda dostep do listy ;))) Do takiej listy to wiekszosc ma juz dawno tylko na co zakładać opcje na taki syf ?

Rewolucja ? sie usmialem na wieczor .

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł ciekawy, ale przykładowe ujawnione domeny z tej listy wysoką jakością nie grzeszą. No i te ceny...lepiej zainwestować i kupić coś na rynku wtórnym.

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kilku miesięcy obserwowałem jak automat dropped zakłada opcje na wszystkie (powiedzmy) sensowne domeny 2h przed datą wygaśnięcia. Połowy z nich patykiem bym nie tknął, więc zastanawiałem się jak się to Michauowi opłaca. No cóż, jak widać, nie opłacało się zbytnio, więc postanowił koszty i ryzyko tej operacji przerzucić na użytkowników, dodatkowo im za to licząc.

 

Nie chciałem tego pisać, ale skoro Ty już to zrobiłeś. :) Trzeba być strasznie naiwnym, żeby uwierzyć, że dropped ujawniłby te listy gdyby zakładanie opcji było dla niego nadal opłacalne.

Patrząc na sprzedaże w dropped widać, że pojawia się więcej osób skłonnych dawać coraz większe kwoty za coraz gorsze domeny, wierząc że za 2-3 lata sprzedadzą je za wielokrotność zapłaconej ceny. Dlaczego więc dropped miałby tego nie wykorzystać? Tak to już jest w życiu,że bardziej doświadczony "dyma" mniej doświadczonego, a nie odwrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×