Jump to content
DESiGNER

AZ.pl wyciąga armaty wobec konkurencji :)

Recommended Posts

Sprawdzałem kilka razy - 20 zł.

Domena nie miała opcji?

Może jeśli miała to ktoś zamówił opcję właśnie w Az i dlatego Whois pokazuje tego rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena nie miała opcji?

Może jeśli miała to ktoś zamówił opcję właśnie w Az i dlatego Whois pokazuje tego rejestratora.

Albo mogl samodzielnie lapac, poprzez API az.pl...

 

 

Aczkolwiek tez mnie zaciekawilo, co poeta mial na mysli piszac:

 

w przypadku przechwyceń przez kilku użytkowników, wygrywa ten, który wyśle najwięcej tzw. zapytań przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

@krystekm - został Pan wprowadzony w błąd. Proszę wybaczyć brak wiedzy ze strony pracownika. W tym miesiącu szkolenie z nowych produktów firmy miało być powtórzone dla wszystkich pracowników którzy zostali zatrudnieni po 1 grudnia (czyli terminie wprowadzenia przechwytywania). Ten przykład zmusza mnie do rozpoczęcia rozpoczęcia tego procesu jeszcze w tym tygodniu.

 

Wyjaśniając samą sprawę - domena o której mówimy miała założoną opcję. W takim wypadku jej czas wygasania został przez nas obliczony na +14 dni od dnia "normalnego" wygasania (czyli dodaliśmy czas na wygaśnięcie opcji). Dlatego w Pańskim Panelu domena nadal oczekuje na przechwycenie w dniu 2011-03-10.

 

Niestety (dla przechwytywania) opcja na tą domenę została zrealizowana 27-mego lutego. Przypadek sprawił (albo raczej nasz niemały udział w rynku), że opcja ta była założona w AZ co sprawiło, że domena została także zarejestrowana u nas.

 

Dodam dla jasności - zgodnie z regulaminem wszystkie osoby bez względu na wybrany typ przechwytywania są uczestnikami aukcji przechwyconej domeny jeśli na jedną domenę jest więcej niż jeden "chętny". Rodzaj przechwytywania (czyli 10 lub 20 zł) zwiększa tylko szanse bycia domyślnym użytkownikiem którego oferta zostania przedstawiona jako pierwsza. W uproszczeniu - jeśli nikt nie wykona żadnego przebicia na aukcji to wygrywa ją automatycznie pierwszy klient który zgłosił chęć przechwycenia za 20 zł.

 

A ilość naszych strzałów ("zleceń przechwycenia") wpływa tylko i wyłącznie na nasze szanse na przechwycenie domeny bez wpływu na dalszy los domeny.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do opcji nie byłem pewien, a pracownicy AZ.pl, z którymi się kontaktowałem nie poinformowali mnie, że domena została zarejestrowana/przechwycona właśnie w ten sposób. Mam nadzieje, że w przyszłości informacje od administracji AZ będą w 100 % pewne i zrozumiałe...;-)

 

Dziękuje za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam dodawanie domen do przechwytywania w Panelu:

 

https://panel.az.pl/produkcyjny/InterceptAdd.do

 

Jest tam wygodniej niż na stronie (nie ma mechanizmu koszyka).

Witam,

Mam pytanie - jaki jest link do dodania do przechwycenia konkretnej domeny?

 

https://panel.az.pl/produkcyjny/InterceptAdd.do ... i dalej?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Mam pytanie - jaki jest link do dodania do przechwycenia konkretnej domeny?

 

https://panel.az.pl/produkcyjny/InterceptAdd.do ... i dalej?

 

... i dalej konieczne jest zalogowanie się do Panelu Klienta. Bezpośrednio po tym nastąpi przekierowanie do planszy umożliwiającej przychwytywanie domen.

 

Jest ona o tyle wygodniejsza w użyciu że (w przeciwieństwie do tej widocznej bezpośrednio na stronie) nie jest obsługiwana przez koszyk. Dzięki temu (szczególnie jeśli zgłaszamy kilka domen osobno) jest szybciej i wygodniej.

 

SZN

Share this post


Link to post
Share on other sites
... i dalej konieczne jest zalogowanie się do Panelu Klienta. Bezpośrednio po tym nastąpi przekierowanie do planszy umożliwiającej przychwytywanie domen.

 

Jest ona o tyle wygodniejsza w użyciu że (w przeciwieństwie do tej widocznej bezpośrednio na stronie) nie jest obsługiwana przez koszyk. Dzięki temu (szczególnie jeśli zgłaszamy kilka domen osobno) jest szybciej i wygodniej.

 

SZN

Tak, to wszystko wiem tylko chciałbym "zrobić dobrze" użytkownikom forum i dodać Wasz link tutaj

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

@domenator

 

PayPal - sprawdziliśmy także przy opłacaniu przechwycenia. Całość jest obsługiwana przez DotPay w standardowy sposób na stronie:

 

 

No i dalej nie działa. Próbuję opłacić przechwyconą domenę, wybieram formę płatności DotPay->PayPal.

Przechodzę na stronę dotpaya, uzupełniam dane (imię, nazwisko, email), następnie loguję się do PayPala, potem klikam Kontynuuj i ....

 

4a000e26c801e584m.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pytanie - czy w aukcji specjalnej - widzę wszystkie osoby które mogą licytowąć czy tylko te które złożyły ofertę w aukcji?

czy jak w dropped jeśli osoba pierwsza zleci domenę do przechywycenia jej oferta jest dodawana jako pierwsza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

 

 

Poniżej zawarłam odpowiedzi na pytania:

 

[mam pytanie - czy w aukcji specjalnej - widzę wszystkie osoby które mogą licytowąć czy tylko te które złożyły ofertę w aukcji? ]

 

Widać tylko osoby, które złożyły oferty i nie ma możliwości podejrzenia, kto jeszcze może zalicytować.

 

[czy jak w dropped jeśli osoba pierwsza zleci domenę do przechywycenia jej oferta jest dodawana jako pierwsza?]

 

Dodawana jest oferta pierwszej osoby, która złożyła zamówienie na najdroższą z usług przechwytywania. Czyli domyślnie jest to pierwsza osoba, która zamówiła usługę za 20 złotych ("Przechwytywanie"), a jak nie ma żadnego zamówienia za 20 złotych, to liczy się pierwsza osoba, która zamówiła za 10 złotych ("Sekunda Później").

 

Życzę wszystkim miłego weekendu i pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię narzekać i żalić się na forum, ale Wasza pomoc telefoniczna jest do bani.....

Dzwonię już po raz chyba 20 od 3 h i cały czas jest zajęte .....

 

Temat był tutaj wielokrotnie poruszany i były również zapewnienia z Waszej strony o poprawie tego .... ale jak widać nic z tego nie wyszło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

 

Pragnę zapewnić, że dokładamy wszelkich starań by poprawić obsługę telefoniczną w naszej firmie. Problem rozwiążemy ostatecznie, tworząc dedykowany Dział - Infolinia AZ.pl, stanowiący pierwszą linię wsparcia AZ.pl. Drugą zostaną obecne działy ( domen, techniczny, finansowy). Proces ( rekrutacja, szkolenia, kolejkowanie połączeń, zmiany techniczne) potrwa około 2 m-cy, sytuacja będzie poprawiała się z tygodnia na tydzień.

 

Za wszelkie niedogodności z nią związane uprzejmie przepraszam.

 

Zachęcam jak zawsze do kontaktu ze mną w sprawach pilnych na adres: akur@az.pl.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym chciał zwrócić uwagę na pewną niedogodność, pomykam jak ryba w wodze po jednym panelu, przepływam na drugi (nowszy) patrze na domeny przechwycone na aukcji, chce sobie wejść na aukcje i zonk ponownie muszę się zalogować, jest to bardzo irytujące po kilku wejściach, jeśli jest szansa to proszę to dodać do listy to-do na wysoką pozycję :blush:

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja bym chciał zwrócić uwagę na pewną niedogodność, pomykam jak ryba w wodze po jednym panelu, przepływam na drugi (nowszy) patrze na domeny przechwycone na aukcji, chce sobie wejść na aukcje i zonk ponownie muszę się zalogować, jest to bardzo irytujące po kilku wejściach, jeśli jest szansa to proszę to dodać do listy to-do na wysoką pozycję :blush:

 

Pozdrawiam

 

Ja klikam wtedy na logo AZ w lewym górnym rogu i loguje mnie z powrotem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kultura.waw.pl - moja pierwsza domena przechwycona przez AZ.pl :) Koszt: całe 2,49 PLN + VAT :P (promocja). Niestety - panel jest tak skomplikowany, że jak tylko będę mógł, to domenę przenoszę do konkurencyjnej firmy :)

 

Zdziwił mnie też ten tekst: "Równocześnie przypominamy, że domena kultura.waw.pl pojawi się w Panelu Klienta nie

wcześniej niż w terminie 5-ciu dni od momentu rejestracji."

 

Pierwsze koty za płoty, czekam na przechwytywanie kolejnych domen w dobrych cenach :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
kultura.waw.pl - moja pierwsza domena przechwycona przez AZ.pl :) Koszt: całe 2,49 PLN + VAT :P (promocja). Niestety - panel jest tak skomplikowany, że jak tylko będę mógł, to domenę przenoszę do konkurencyjnej firmy :)

 

Zdziwił mnie też ten tekst: "Równocześnie przypominamy, że domena kultura.waw.pl pojawi się w Panelu Klienta nie

wcześniej niż w terminie 5-ciu dni od momentu rejestracji."

 

Pierwsze koty za płoty, czekam na przechwytywanie kolejnych domen w dobrych cenach :P

 

DD

 

a nie policzyli Ci dodatkowych 10-20zl za zlapanie? info jest na samym dole strony

http://domeny.az.pl/regulamin-przechwytywania-domen.html

 

2,5 zl to jest za rejestracje domeny

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jest promocja i pierwsze przechwycenie (czy pierwszych kilka) za free.

 

DD

 

Niestety tylko pierwsze :) Ale muszę pochwalić, że skuteczność przechwytywania coraz wyższa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, wygląda na to, że Az.pl wycofuje się z konwencji aukcji zamkniętej dla użytkowników, którzy dodali domenę do przechwycenia, wprowadząjąc opłatę za dołączenia do Aukcji Specjalnej:

 

http://aznews.pl/2011/06/nowa-funkcjonalno...-domen-w-az-pl/

 

IMHO najgorsza zmiana dotychczas.

Wygląda na to, iż Az.pl na siłę próbuje upodobnić się do innych firm przechwytujacych, tracąc przy tym nawiększy atut przemawiający za dodawaniem domen do przechwytywania właśnie u nich.

 

Na stronie Az.pl - bez żadnych informacji/komunikatów na ten temat - zmieniono treść regulaminu dotyczącego aukcji - nawet nie wiadomo dokładnie od kiedy obowiązują zmiany, bo w regulaminie brak jakiejkolwiek daty od kiedy obowiązuje (a chyba powinna być).

 

News datowany jest na wczoraj, tj. 21.06.2011 - tylko czemu nagle dołączanie do aukcji obowiązuje wstecz, i jest dostępne również dla Aukcji Specjalnych, które już trwały?

 

Wycofali się także z oferowania nieopłaconej domeny drugiemu licytujacemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety, wygląda na to, że Az.pl wycofuje się z konwencji aukcji zamkniętej dla użytkowników, którzy dodali domenę do przechwycenia, wprowadząjąc opłatę za dołączenia do Aukcji Specjalnej:

 

http://aznews.pl/2011/06/nowa-funkcjonalno...-domen-w-az-pl/

 

IMHO najgorsza zmiana dotychczas.

Wygląda na to, iż Az.pl na siłę próbuje upodobnić się do innych firm przechwytujacych, tracąc przy tym nawiększy atut przemawiający za dodawaniem domen do przechwytywania właśnie u nich.

 

Na stronie Az.pl - bez żadnych informacji/komunikatów na ten temat - zmieniono treść regulaminu dotyczącego aukcji - nawet nie wiadomo dokładnie od kiedy obowiązują zmiany, bo w regulaminie brak jakiejkolwiek daty od kiedy obowiązuje (a chyba powinna być).

 

News datowany jest na wczoraj, tj. 21.06.2011 - tylko czemu nagle dołączanie do aukcji obowiązuje wstecz, i jest dostępne również dla Aukcji Specjalnych, które już trwały?

 

Wycofali się także z oferowania nieopłaconej domeny drugiemu licytujacemu.

 

 

 

...i jeszcze jaka kwota za dołączenie do licytacji-10 zł.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...i jeszcze jaka kwota za dołączenie do licytacji-10 zł.... :)

 

 

Zważywszy na popularność obu giełd ( AM i AZ ) taniej będzie dołączyć w AZ niż obecnie w AM ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kultura.waw.pl - moja pierwsza domena przechwycona przez AZ.pl :) Koszt: całe 2,49 PLN + VAT ;) (promocja). Niestety - panel jest tak skomplikowany, że jak tylko będę mógł, to domenę przenoszę do konkurencyjnej firmy :)

 

Mam podobnie z "regionalką", aż sprawdziłem czy im tam 0 na końcu nie umknęło. Przechwytywałem domenę w Dropped, Premium i AZ - udało się w tej najtańszej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×