Jump to content
Sign in to follow this  
mkalisz

domena notebook.pl

Recommended Posts

Przecież i tak nie spadnie :)

 

A może ktoś będzie miał już Świętego Mikołaja w listopadzie ?

 

Jak spadnie to widzę MEGA EFEKT DROPPED

 

A gdzie jest powiedziane,że domena trafi na aukcję jak spadnie ?

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

A gdzie jest powiedziane,że domena trafi na aukcję jak spadnie ?

Jest taka prawidłowość, że jak w newsletterze z dropped.pl reklamowana jest domena do przechwycenia z opcją oznacza to, że opcja jest założona przez Dropped i raczej pójdzie na aukcję.

 

Inaczej by się tam nie pojawiła, chyba, że się mylę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inaczej by się tam nie pojawiła, chyba, że się mylę.

 

Niestety nie zawsze, czasami opcja należy do kogoś innego i serwis liczy, że nie zostanie opłacona i domena faktycznie spadnie.

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety nie zawsze, czasami opcja należy do kogoś innego i serwis liczy, że nie zostanie opłacona i domena faktycznie spadnie.

No chyba, że tak :)

Pewni będziemy za parę dni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena nie spadnie. Koniec, kropka. Żyjcie dalej złudzeniami.

Spadnie. Koniec kropka.

DOMAIN NAME: notebook.pl 's billing period had finished

 

created: 2006.10.23 10:00:15

last modified: 2010.10.06 02:55:10

expiration date: 2010.11.07 09:00:15

option: created 2008.08.02 13:33:42

 

 

REGISTRAR:

PodMłotek.pl sp. z o.o.

ul. Opoczyńska 96

97-200 Tomaszów Mazowiecki

tel. +48.795792787

kontakt@podmlotek.pl

 

Prawie jak w banku :) (i pójdzie pod młotek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Prawie jak w banku :) (i pójdzie pod młotek)

Gorzej jak abonent poszedł pod młotek i domena też pójdzie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gorzej jak abonent poszedł pod młotek i domena też pójdzie :)

 

Na pewno już znalazł się jakiś "życzliwy" i przypomniał abonentowi o opłaceniu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na pewno już znalazł się jakiś "życzliwy" i przypomniał abonentowi o opłaceniu :)

 

Tak z ciekawości - jak za kimś idziesz i wypadnie mu portfel to czekasz aż zniknie za rogiem żeby podnieść?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawości - jak za kimś idziesz i wypadnie mu portfel to czekasz aż zniknie za rogiem żeby podnieść?

 

A ty wydzwaniasz do abonentów którym domeny wygasają?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawości - jak za kimś idziesz i wypadnie mu portfel to czekasz aż zniknie za rogiem żeby podnieść?

Nie jestem do końca przekonany, że to porównanie jest trafne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawości - jak za kimś idziesz i wypadnie mu portfel to czekasz aż zniknie za rogiem żeby podnieść?

 

To zależy ile ma w portfelu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawości - jak za kimś idziesz i wypadnie mu portfel to czekasz aż zniknie za rogiem żeby podnieść?

 

Starasz się teraz przyrównać "portfel" do "domena" ? :)

 

To dwie różne sprawy. Przy portfelu informujesz właściciela, że mu "wypadł"

 

Przy domenie liczysz na to, że komuś "wypadnie"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Starasz się teraz przyrównać "portfel" do "domena" ? :)

 

To dwie różne sprawy. Przy portfelu informujesz właściciela, że mu "wypadł"

 

Przy domenie liczysz na to, że komuś "wypadnie"

 

Wybacz - ale mylisz się. Nikomu źle nie życzę.

 

Taka postawa to postawa sępów latających nad ofiarą. Trudno się potem dziwić kiepskiej opinii na temat domeniarzy.

 

Miałem ostatnio taką sytuację, że chciałem przechwycić pewną domenę a jej właścicielem był dawny znajomy. Rzeczywiście zadzwoniłem, człowiek dostał szansę odnowienia, zrezygnował - i domenę wylicytował jakiś biedak za ponad 300 - przy czym ja bym dał maksymalnie 50 - bo miała PR z przekierowania. Natomiast gdybym ją kupił - przynajmniej nie czułbym się jak idiota przy kolejnym spotkaniu z byłym właścicielem.

 

Do obcych nie dzwonię - zazwyczaj zresztą nie mam pojęcia czyja domena wygasa - ale jeśli wygasałaby znana mi domena kolegi - z pewnością bym go o tym poinformował - nieważne ile teoretycznie na wygaśnięciu mógłbym zarobić.

 

Niezależnie od tego w jakiej branży się działa - pewne zasady(moralne) muszą obowiązywać. Jeśli wiesz że ktoś coś traci i na to - w nadziei na zysk - pozwalasz - to jesteś zwyczajnym złodziejem.

 

Podsumowując:

 

Wkurza mnie taka sytuacja: Ktoś coś traci a na forum krzyk: cicho sza, niech mu spadnie , może nam się uda coś z tego uszczknąć.

 

Co do tematu - nie interesuje mnie ta domena , nie mam pojęcia czyja jest - nie będę dzwonił do właściciela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niezależnie od tego w jakiej branży się działa - pewne zasady(moralne) muszą obowiązywać. Jeśli wiesz że ktoś coś traci i na to - w nadziei na zysk - pozwalasz - to jesteś zwyczajnym złodziejem.

 

Czyli osoba,która założyła opcję na domenę powinna czuć się "złodziejem" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli osoba,która założyła opcję na domenę powinna czuć się "złodziejem" ?

 

Nie. Opcja daje Ci tylko prawo pierwokupu - jeśli domena wygaśnie.

Podobnie jak przechwytujący nie jest złodziejem - większość domen ktoś po prostu porzuca.

 

Było sporo sytuacji, że np firma kasuje swoje domeny, ktoś rezygnuje z domen świadomie, dla kogoś domena jest warta mniej niż kłopoty ze sprzedażą, ktoś zakończył działalność i nie zależy mu na starych linkach - są różne powody wygaśnięcia.

 

Powtarzam - pisałem o sytuacji - w której czyhamy na czyjeś nieszczęście. To nie jest w porządku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena jest naszego forumowego kolegi, doswiadczonego domainera. Nie rozumiem czemu tak sie nakrecacie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale jeśli wygasałaby znana mi domena kolegi - z pewnością bym go o tym poinformował

 

Podobnie bym się zachował.

 

Natomiast z wszystkimi pozostałymi "uwagami" nie mogę się zgodzić.

Na tym polega handel domenami...

 

Czyli rozumiem, iż

 

1. nie zakładasz opcji, ( a jesli nawet założysz, to przed realizacją przypominasz obecnemu abonentowi o wygasaniu domeny )

2. nie kupujesz domen na rynku wtórnym ( wcześniej musiałbyś się dowiedzieć, czy domena została celowa puszczona, czy może komuś uciekła ),

3. nawet kupując domeny od innych osób musisz poznać ich historię ( przecież domena mogła zostać pare lat temu "skradziona" )

 

Przepraszam. Zwyczajnie Twoje argumenty ( dla branży domenowej ) wydają się dla mnie śmieszne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×