Jump to content
Sign in to follow this  
mkalisz

domena notebook.pl

Recommended Posts

Domena jest naszego forumowego kolegi, doswiadczonego domainera. Nie rozumiem czemu tak sie nakrecacie. :)

 

Bo nie chodzi o domenę a o zasadę ;)

 

Edit:

Podobnie bym się zachował.

 

Natomiast z wszystkimi pozostałymi "uwagami" nie mogę się zgodzić.

Na tym polega handel domenami...

 

Czyli rozumiem, iż

 

1. nie zakładasz opcji, ( a jesli nawet założysz, to przed realizacją przypominasz obecnemu abonentowi o wygasaniu domeny )

2. nie kupujesz domen na rynku wtórnym ( wcześniej musiałbyś się dowiedzieć, czy domena została celowa puszczona, czy może komuś uciekła ),

3. nawet kupując domeny od innych osób musisz poznać ich historię ( przecież domena mogła zostać pare lat temu "skradziona" )

 

Przepraszam. Zwyczajnie Twoje argumenty ( dla branży domenowej ) wydają się dla mnie śmieszne...

 

Ad 1. Zakładam opcje - ale mało i nie sprawdzam czy domena wygasa czy nie. Dostaję info od dnsu że mam realizować opcję.

Ad 2. Kupuję i przechwytuje domeny - ale jeśli ktoś mnie przekona, że sytuacja była wyjątkowa (w szczególności - jeśli cała wartość domeny wynika z nakładów pracy w nią włożonych) - sprzedaję byłemu za niską cenę.

Ad 3. Oczywiście przesadzasz.

 

Natomiast - chciałbym zejść ze mnie i z Ciebie a rozmawiać o zasadach. Nie chodzi o to jak ja robię - piszę jak to widzę i jak powinno moim zdaniem być. Podobnie - to przypadek, że Ty się tak wyraziłeś - nie sądzę, żebyś tak myślał.

 

Pisałem już wcześniej - że zasady nie powinny być różne w zależności od branży.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie. Opcja daje Ci tylko prawo pierwokupu - jeśli domena wygaśnie.

Podobnie jak przechwytujący nie jest złodziejem - większość domen ktoś po prostu porzuca..

Ale czy zakładanie opcji w wielu przypadkach nie jest zwyczajnym

 

czyhaniem na czyjeś nieszczęście

 

?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo nie chodzi o domenę a o zasadę :)

 

Masz zbyt szlachetne zasady na to żeby być domainerem. W świecie ograniczonych dóbr, aby ktoś zyskał, ktoś musi stracić. Sorry Winetou ale to taki biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena jest naszego forumowego kolegi, doswiadczonego domainera. Nie rozumiem czemu tak sie nakrecacie. ;)

 

Ma domenę na własnym epp i nie ma na niej autorenew, doświadecznie pokazuje że to prosta droga do nieświadomej utraty domeny. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spadnie. Koniec kropka.

 

 

Prawie jak w banku ;) (i pójdzie pod młotek)

o proszę :) mój hometown;D to ja chyba powinienem mieć najbliżej do podniesienia tego portfela;d

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz zbyt szlachetne zasady na to żeby być domainerem.

 

Zgadzam się w przypadku notebook.pl - ale mówię stanowcze NIE dla typo i cybersquattingu :)

 

(bez urazy, różnie można to stwierdzenie interpretować)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnowiona o 06:33

 

Kto rano wstaje, temu... :) A co by było jakby bartol zaspał i nie odnowił...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnowiona 2,5h przed spadem. Jakiś nowy sport ekstremalny. ;-)

nie dalej jak wczoraj, pewna domena została odnowiona na mniej niż kwadrans przed spadem ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnowiona o 06:33

 

Kto rano wstaje, temu... :) A co by było jakby bartol zaspał i nie odnowił...

Co by było jakby wczoraj zapił ;).....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba mu przyznać, że umie uprawiać marketing :)

Przepraszam, ale o jakim marketingu mówicie? Myślicie, że przez te 14 dni dostał więcej zapytań o domenę? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, ale o jakim marketingu mówicie? Myślicie, że przez te 14 dni dostał więcej zapytań o domenę? :)

może teraz dostanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, ale o jakim marketingu mówicie? Myślicie, że przez te 14 dni dostał więcej zapytań o domenę? :)

Jeszcze 3 dni temu nic nie było słychać o tej domenie a dziś już mamy temat na 40 postów i 900 wyświetleń. Nie nazwiesz tego małą reklamą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co jak co, ale trzeba mieć stalowe nerwy :)

 

Przecież tyle zdarzeń losowych mogło nastąpić w ostatnich godzinach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co jak co, ale trzeba mieć stalowe nerwy :)

 

Przecież tyle zdarzeń losowych mogło nastąpić w ostatnich godzinach...

No risk, no fun ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnowiona 2,5h przed spadem. Jakiś nowy sport ekstremalny. ;-)

 

A co by było gdyby internetu w tym czasie nie było? (lokalna awaria sieci tej przewodowej i bezprzewodowej)

...No ale bez ryzyka nie ma "dreszcza" :)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwny temat. Domena jest tak dobra, że nie potrzebuje raczej takiej reklamy. Abonent zostawił sobie 2 godzinki zapasu i nawet chwilowa utrata świadomości, nie spowodowałaby zapewne problemów z odnowieniem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajny temat, 1,5 strony o spadzie domeny, która nie spadła i 1,5 strony dorabiania ideologii do swojej tezy dlaczego domena została odnowiona kilkanaście dni później niż zwykle

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
fajny temat, 1,5 strony o spadzie domeny, która nie spadła i 1,5 strony dorabiania ideologii do swojej tezy dlaczego domena została odnowiona kilkanaście dni później niż zwykle

 

Plus kilka postów podsumowujących i jeden (mój) o tych postach.

 

Mam wrażenie, że za rok temat powróci.

btw. Ciekawe jakie emocje miał właściciel opcji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że cała ta szopka to marketing w czystej postaci. Nieco ponad godzina do wygaśnięcia to wystarczająco dużo czasu aby odnowić domenę ,zakładając nawet pad prądu, kłopoty z autoryzacją karty płatniczej itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×