Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Michal

Wymarzony kraj dla przedsiębiorcy internetowego

Recommended Posts

Guest Michal

Zadam Wam hipotetyczne pytanie.

 

Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy kraj dla przedsiębiorcy internetowego? Wyobraźcie sobie, że nic Was nie trzyma w Waszym aktualnym miejscu zamieszkania, bo liczy się dla Was tylko sukces Waszej firmy internetowej ("wygrywaj lub umieraj"). Dokąd byście się przeprowadzili? W jakich okolicznościach taka przeprowadzka byłaby możliwa (formalne uwarunkowania, nie każdy kraj przyjmuje wszystkich, minimalna wartość przenoszonego kapitału itp.)? Załóżmy, że od czasu do czasu chcielibyście jednak wciąż móc odwiedzać Polskę/Europę.

 

Różni ludzie wybierają różne miejsca z różnych względów (Cypr, Dubaj, Hong Kong, Kajmany, Luksemburg itp.). Chętnie jednak poznam Wasze zdanie i poczytam o doświadczeniach.

 

# kraje.pl, państwa.pl

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czytałem niedawno, że ponoć Singapur jest najbardziej przyjaznym przedsiębiorczości krajem.

 

TOP 10 krajów pod względem prowadzenia firmy

 

1. Singapur

2. Hong Kong

3. Nowa Zelandia

4. UK

5. USA

6. Dania

7. Kanada

8. Norwegia

9. Irlandia

10. Australia

 

Więc ja z tych krajów wybrałbym Kanadę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najchętniej wybrałbym Nevade, dlaczego Nevada? Ponieważ w Nevadzie nie ma podatku dla przedsiębiorstw, podatku od wynagrodzeń ani podatku od lokat bankowych. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie 30% podatku od dochodu to duża kwota i strasznie mnie to denerwuje...

Edited by djpiatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy kraj dla przedsiębiorcy internetowego? Wyobraźcie sobie, że nic Was nie trzyma w Waszym aktualnym miejscu zamieszkania, bo liczy się dla Was tylko sukces Waszej firmy internetowej

Ale co to ma wspolne z tym, gdzie przedsiębiorca przybylo, mieszka, zyje?

 

Firma ma byc w wymarzonym kraju, gdzie wlasciciel jest, to IMHO obojetny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadam Wam hipotetyczne pytanie.

 

Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy kraj dla przedsiębiorcy internetowego? Wyobraźcie sobie, że nic Was nie trzyma w Waszym aktualnym miejscu zamieszkania, bo liczy się dla Was tylko sukces Waszej firmy internetowej ("wygrywaj lub umieraj"). Dokąd byście się przeprowadzili? W jakich okolicznościach taka przeprowadzka byłaby możliwa (formalne uwarunkowania, nie każdy kraj przyjmuje wszystkich, minimalna wartość przenoszonego kapitału itp.)? Załóżmy, że od czasu do czasu chcielibyście jednak wciąż móc odwiedzać Polskę/Europę.

 

Różni ludzie wybierają różne miejsca z różnych względów (Cypr, Dubaj, Hong Kong, Kajmany, Luksemburg itp.). Chętnie jednak poznam Wasze zdanie i poczytam o doświadczeniach.

 

# kraje.pl, państwa.pl

 

Nie rozumiem, podkreśliłeś że biznes jest internetowy, zatem po co się przeprowadzać? Pytasz o najlepsze miejsce do życia, czy najlepsze do prowadzenia działalności? Jeżeli o to drugie to największe znaczenie mają tutaj potrzeby konsumenta, jeżeli ten potrzebuje fakturę VAT, gwarancję, czy cokolwiek innego co możesz zapewnić jedynie prowadząc działalność w PL to duzego wyboru nie masz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ale co to ma wspolne z tym, gdzie przedsiębiorca przybylo, mieszka, zyje?

 

Firma ma byc w wymarzonym kraju, gdzie wlasciciel jest, to IMHO obojetny.

Nie rozumiem, podkreśliłeś że biznes jest internetowy, zatem po co się przeprowadzać? Pytasz o najlepsze miejsce do życia, czy najlepsze do prowadzenia działalności? Jeżeli o to drugie to największe znaczenie mają tutaj potrzeby konsumenta, jeżeli ten potrzebuje fakturę VAT, gwarancję, czy cokolwiek innego co możesz zapewnić jedynie prowadząc działalność w PL to duzego wyboru nie masz.

 

Właśnie nie jest obojętne, gdzie mieszka właściciel, aczkolwiek wielu osobom się tak wydaje. Nie chcę dyskutować tutaj tego tematu, bo nie o to tutaj teraz chodzi. Założenie jest takie, że wynosimy się całkowicie z naszego obecnego miejsca zamieszkania. W przypadku zamieszkania w Polsce taka decyzja może być zmotywowana chociażby tym, że państwo staje się coraz bardziej socjalistyczne i zabiera obywatelom tworzącym największą wartość coraz więcej, a za 10 lat warstwa produktywna będzie musiała opłacać emerytury i leczenia coraz większej ilości seniorów. Powody mogą być różne, ale nie rozmawiajmy teraz o nich, bo dla każdego są indywidualne.

 

Pytam o najlepsze miejsce do życia ORAZ prowadzenia internetowej działalności gospodarczej. Tak że liczy się tutaj sam kraj, klimat, bezpieczeństwo życia, zdrowia (w przypadku osób młodszych mniej istotne), opodatkowanie, biurokracja itp.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala IMHO nadal mylisz pojecia.

 

Firma moze byc osoba prawna np. w Syberii, i szef wlasciciel mieszka w cieplym kraju!

 

Poza tym warunki prawne moga sie zmienic, wiec siedziba firma IMHO powinno byc wiecej mobilna niz adres zamieszkania wlasciciela - zona, dzieci, inne warunki zycia osobistegego nie mozna tak szybko zmienic jak siedziba firmy.

 

PS: Firma internetowa nie ma majatek, wiec tu akurat ta mobilnosc nie jest problemem - zaklad produkcyjny nie przenosisz z Syberii do np. Kuby bez problemu.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ala IMHO nadal mylisz pojecia.

 

Firma moze byc osoba prawna np. w Syberii, i szef wlasciciel mieszka w cieplym kraju!

 

Poza tym warunki prawne moga sie zmienic, wiec siedziba firma IMHO powinno byc wiecej mobilna niz adres zamieszkania wlasciciela - zona, dzieci, inne warunki zycia osobistegego nie mozna tak szybko zmienic jak siedziba firmy.

Chyba zapomniałem dodać, że właściciel, o którym mowa, ma być również prezesem zarządu danej firmy.

 

PS: Firma internetowa nie ma majatek, wiec tu akurat ta mobilnosc nie jest problemem - zaklad produkcyjny nie przenosisz z Syberii do np. Kuby bez problemu.

Przecież takie firmy posiadają majątek niematerialny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie nie jest obojętne, gdzie mieszka właściciel, aczkolwiek wielu osobom się tak wydaje. Nie chcę dyskutować tutaj tego tematu, bo nie o to tutaj teraz chodzi. Założenie jest takie, że wynosimy się całkowicie z naszego obecnego miejsca zamieszkania.

Nie mylmy faktu realnego zamieszkania jakiegoś państwa z faktem bycia jego obywatelem/rezydentem/ przedsiębiorstwem podlegającym miejscowej jurysdykcji. Dlatego pytałem, czy szukasz najlepszego miejsca do życia, czy najlepszego miejsca do prowadzenia działalności bo to nie zawsze idzie ze sobą w parze. Z tego co mi wiadomo to jedne z najlepszych, o ile nie najlepsze warunki do życia dla swoich obywateli oferuje Sułtanat Brunei, a najlepsze do prowadzenia działalności Singapur. Tak to przynajmniej wygląda na papierze. Ciężko porównywać różne systemy ekonomiczne/prawne. Jeden lubi socjal, inny niskie podatki, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIe rozumiem, po co te dywagacje pomiędzy realnym rezydowaniem a wirtualnym prowadzeniem działalności internetowej.

 

Pytanie chyba było jasno postawione przez Michała.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wybieram Kubę. ;)

 

ups.. to byś musiał ten internetowy biznes zamknąć po miesiącu. Dostęp do internetu ograniczony, łącza internetowe straszliwie wolne i awaryjne, częste przerwy w dostawach prądu itp..

 

Ja wybrałbym Gibraltar. Raj podatkowy z doskonałymi warunkami do życia w klimacie śródziemnomorskim. Ze względu na swe przepisy dotyczące hazardu online, Gibraltar stanowi jedno z najbardziej znanych skupisk spółek internetowych na świecie, dzięki czemu infrastruktura techniczna jest tam bardzo rozbudowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rejestrujesz firmę, tam gdzie jest to niezbędne z powodów formalnych, rodzaju klientów, rynku działania, a najlepszym miejscem do twórczej pracy będzie Majorka, ciepło cały rok, śródziemnomorski klimat, cywilizowane i historyczne miejsce, piękne widoki, duża część stałych mieszkańców to Anglicy, Niemcy i co roku 6 mln turystów z Europy, atut blisko Europa, jesteś cały czas zmotywowany do działania, pomarzyć sobie można ;)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jednym z lepszych krajów do zakładania własnej działalności jest Wielka Brytania. tu gdzie teraz mieszkam. Bardzo łatwo i szybko można to zrobić przez internet. Koszty założenia także są zminimalizowane. Nie ma takiego czegoś jak meldunek. Oraz składki podatkowe są również zachęcające.

 

Lecz do zamieszkania to ten kraj stanowczo się nie nadaje, gdyż lepiej wybrać jakiś ciepły kraj i tam mieszkać, a firmę mieć zarejestrowaną w Anglii.

 

 

 

-----------------------

Aukcja domeny ejt.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa wg mnie byłaby też sonda (załączona) do tego tematu ...

 

 

Wybrałbym Kanadę (z docelowym powrotem do Polski).

 

Bardziej, ze wzgl. na piękną przyrodę, wielkość - rozległość kraju, zróżnicowanie krajobrazu (chyba?), są góry i przypominają mi Bieszczady (Apallachy) - to dla mnie istotne, klimat (tropiki - nie dla mnie ;)). Ameryka a jednak miejsce gdzie miałbym jakiś kawałek Europy (Quebec?).

 

Inna rzecz .., że nie liczy się dla mnie "tylko sukces". I dlatego wybrałbym Kanadę :rolleyes:

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Michal: Sprawa jest troche bardziej skomplikowana. Bo po pierwsze sa rozne rodzaje dochodow z roznym opodatkowaniem w roznych krajach i to jeszcze z rozroznieniem na osoby fizyczne i spolki kapitalowe. Poza tym dochodza kwestie modelu biznesowego danej firmy i zwiazanych z nim konstrukcjach/procesach podatkowych (przykladowo pytanie: "czy zakup domeny to koszt czy inwestycja i jesli to drugie, to czy podlega amortyzacji i w jakim czasie" ma przynajmniej 3 rozne odpowiedzi w roznych systemach podatkowych). Do tego dochodza sprawy techniczne przy zakladaniu, prowadzeniu firmy oraz pobieraniu wynagrodzenia/wyciaganiu zyskow przez osobe fizyczna.

 

Moim zdaniem optymalne rozwiazanie nie polega na konstrukcji jednej firmy w jakims konkretnym kraju, a na byc moze 2-3 firmach w roznych krajach, przy czym konstrukcje mieszane UE/offshore sa czesto optymale. To zbyt obszerny temat, zeby opisac tu wszystkie jego aspekty. Sam szukam optymalnego rozwiazania dla mojego modelu biznesowego. Najlepiej zadzwon do mnie, to wymienimy sie informacjami.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybrałbym Kanadę (z docelowym powrotem do Polski).

Kanada wydaje się dość ładnym krajem i choć ich sport narodowy to strzelanie z paralizatorów, to rzeczywiście można tam podobno fajnie żyć.

 

Kilka sprzedanych domen i masz małą wysepkę

 

53903776.jpg

 

Jedna lub dwie dobre sprzedaże i też nie można narzekać:

 

53655571.jpg

 

:rolleyes:

 

A tutaj oj wsiadłoby się w samochód i pognało przed siebie:

http://www.mapcrunch.com/?p=49.482036,-121...1,135.31,3.66,0

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakieś kraje mikronezyjsko-polinezyjskie? Produkty narodowe na mieszkańca dość niskie więc pewnie koszt życia nie będzie kosmiczny, a polityka fiskalna łagodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name=\'domainer\' post=\'368097\' date=\'pią, 19 lis 10\'[...]

 

Jedna lub dwie dobre sprzedaże i też nie można narzekać:

 

53655571.jpg

 

;)

 

[...]

Kilka sprzedanych domen i masz małą wysepkę

 

53903776.jpg

-------------------------------------------------------

 

He, he, na razie tylko taką z nazwy, guana.info

 

bo w realu na tej prywatnej wyspie siedzi kto inny i nawet domenę ma lepszą :)

 

http://www.guana.com/welcome/welcome/welcome.html

 

 

 

[...]A tutaj oj wsiadłoby się w samochód i pognało przed siebie:

http://www.mapcrunch.com/?p=49.482036,-121...1,135.31,3.66,0

 

Oj tak ... I te góry, a mnie tam nie ma ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanada - prowincja Manitoba

 

Najkorzystniejsze w Kanadzie warunki podatkowe dla małych firm obowiązują od początku grudnia w prowincji Manitoba, na południu kraju, gdyż władze prowincji po prostu zniosły podatki dla small businessu.

 

Firmy osiągające roczny dochód poniżej 400 tys. dolarów, czyli 97 proc. firm w Manitobie, nie zapłacą podatku dochodowego - wynika z komunikatu prasowego. Manitoba jest pierwszą kanadyjską prowincją, która podjęła taką decyzję.

 

http://www.pb.pl/rss/a/2010/12/05/Wladze_M...dla_malych_firm

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×