Jump to content
Sign in to follow this  
emjot

Która domena pod e-mail

Recommended Posts

Witam

 

Mam mały dylemat, ostatnio szukałem domeny pod pocztą e-mail.

Domena miała mieć coś wspólnego z miejscem zamieszkania lub mną.

Zarejestrowałem domenę 0074.pl (74 kierunkowy), dopiero po rejestracji pomyślałem, że domena jest niezbyt atrakcyjna.

Z moim nazwiskiem została tylko domena .org

 

Która będzie bardziej odpowiednia, jeśli .org to gdzie najtańsze przedłużenie dostanę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest dostepnam ale

imięnazwisko - 15 literowa domena

nazwisko - 10 literowa

 

Wolałbym krótsza domenę, bardziej atrakcyjne nazwisko.org czy imienazwisko.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontakt@imienazwisko.pl

 

Mimo że długi, to łatwo będzie się odczytywało bo to przecież imię i nazwisko a nie jakiś dziągznakówniewiadomojakich ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wyobrażam sobie maila imie.nazwisko@0074.pl (ani żadnej innej kombinacji z tą domeną).

 

Albo imie@nazwisko.org

 

imienazwisko.pl też mi się do końca nie podoba. To jest dobra domena na stronę, ale mail kontakt@imienazwisko.pl też nie wygląda dobrze. To już bym wolał imie.nazwisko@gmail.com - z tym nie ma problemu z dyktowaniem przez telefon ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś można sobie było maila wykupić w ładnych domenach: fuck.it i bullsh.it - ale z tego co widzę już tej usługi nie ma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale mail kontakt@imienazwisko.pl też nie wygląda dobrze. To już bym wolał imie.nazwisko@gmail.com - z tym nie ma problemu z dyktowaniem przez telefon ;)

Nie rozumiem, w czym problem w podyktowaniu przez telefon e-maila kontakt@benedyktprotasiuk.pl ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to tak

Na 74.pl nie sadze by było mnie stać, nazwisko.pl nie możliwe do kupienia

 

@gaks

w domenie 0074.pl używałem emaila w postaci imie@0074.pl, a imie.nazwisko@gmail jest zajęte

 

@513581

tak .info też zajęta

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcu znalazłem ten temat.

 

Mam dylemat ponieważ chcę sobie jakiś unikalny adres e-mail założyć a nie wiem jaki wybrać.

Myślałem o czymś takim:

żdomen.pl - sprzed@żdomen.pl

zdomen.pl - sprzed@zdomen.pl

dosław.pl - r@dosław.pl

 

Wyżej wymienione domeny są w rezerwacji dlatego nie proszę o wycenę domeny a opinię czy warto coś takiego zarejestrować pod adres e-mail.

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites
żdomen.pl - sprzed@żdomen.pl

zdomen.pl - sprzed@zdomen.pl

dosław.pl - r@dosław.pl

Moim zdaniem mocno przekombinowane. Wiele osób wpisze to źle i może nie załapać w ogóle, że @ to 'a'. Ja bym nie szedł w tym kierunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozważałeś końcówkę .tel ?

 

imię@nazwisko.tel

email@imię.tel

czy jakoś podobnie.

 

Jeśli chodzi o prywatny kontakt to moim zdaniem zdaje egzamin, serwer pocztowy można ułożyć sobie na jakimś bezpłatnym serwisie (gmail, hotmail etc.), samo utrzymanie domeny ok. 10 euro rocznie, no a do tego na "stronie" fotka, inne kontakty, motto, lokalizacja... :) jak mówię, na prywatną "wizytówkę sieciową" moim zdaniem się nadaje.

 

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj jak to dobrze, że ja nie mam takich problemów :) Moje nazwisko wolne w każdym rozszerzeniu (przygarnąłem sobie .com)

 

A co do dylematu użytkownika trzyliterowe, to również uważam, że przekombinowane z tą "małpą" jako a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W końcu znalazłem ten temat.

 

Mam dylemat ponieważ chcę sobie jakiś unikalny adres e-mail założyć a nie wiem jaki wybrać.

Myślałem o czymś takim:

żdomen.pl - sprzed@żdomen.pl

zdomen.pl - sprzed@zdomen.pl

dosław.pl - r@dosław.pl

 

Wyżej wymienione domeny są w rezerwacji dlatego nie proszę o wycenę domeny a opinię czy warto coś takiego zarejestrować pod adres e-mail.

 

 

Kiedys jak byly darmowe aliasy w.pl to mialem email stanisl@w.pl :)

 

ale to nie wyglada profesjonalnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i osoba przy takim przekombinowanym SZTUCZNIE mailu miałaby zajmować się sprzedażą domen generycznych ? Jakoś średnio to widzę..

 

jak taka bogata fantazja to poszukaj w jakiś innych końcówkach .co / . tel lub jeszcze jakieś bardzie egzotyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyżej wymienione domeny są w rezerwacji dlatego nie proszę o wycenę domeny a opinię czy warto coś takiego zarejestrować pod adres e-mail.

Zdecydowanie nie warto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyżej wymienione domeny są w rezerwacji dlatego nie proszę o wycenę domeny a opinię czy warto coś takiego zarejestrować pod adres e-mail.

 

nawet nie próbuj

jest wiele ciekawszych pomysłów

zapomniales ze istnieje rynek wtorny, lepiej kup za 50PLN 100x lepsza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyżej wymienione domeny są w rezerwacji dlatego nie proszę o wycenę domeny a opinię czy warto coś takiego zarejestrować pod adres e-mail.

 

1. nie

2. nie

3. nie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×