Jump to content
Paul

ilość wyszukiwań = wartość domeny

Recommended Posts

Nie korzystam z FF jednak nawet pod tą przeglądarką nie widzę żadnych reklam (przyczyną zajmę się później)

 

Jeśli jednak reklamy są to strona "Made For Adsense" w dodatku z biedną jak mysz kościelna frazą i treścią. Kwestia czasu kiedy G Cię zbanuję.

 

To gorsze od cybersquatting'u. Tfu.

słuchaj gościu biedną mysz kościelną masz w majtkach. Nie rozmawiam z przygłupami. 7

Share this post


Link to post
Share on other sites
słuchaj gościu biedną mysz kościelną masz w majtkach. Nie rozmawiam z przygłupami. 7

 

 

:):);)

 

 

Przepraszam nie mogłem się opanować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
słuchaj gościu biedną mysz kościelną masz w majtkach. Nie rozmawiam z przygłupami. 7

 

Czy tylko ja ma takie odczucie, iż poziom wypowiedzi na forum drastycznie spadł ?

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
słuchaj gościu biedną mysz kościelną masz w majtkach. Nie rozmawiam z przygłupami. 7

Hahaha mamy Big Brothera na DI.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Forum schodzi na psy

Parafrazując: Internetowy biznes schodzi na psy.

 

Nie słyszałem jeszcze o przypadku by ktoś z dumą, chełpił się tym że "okrada" ludzi z pieniędzy włożonych w kampanię reklamową.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hahaha mamy Big Brothera na DI.pl :)

 

 

Żebyś wiedział, miałem już chyba z godzinę temu iść spać bo rano praca czeka, ale jak tu iść spać skoro taka dyskusja rozgorzała :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żebyś wiedział, miałem już chyba z godzinę temu iść spać bo rano praca czeka, ale jak tu iść spać skoro taka dyskusja rozgorzała ;)

 

 

Dokładnie :) też miałem już iść spać a tu nie da się oderwać ;) ale nie żałuję że zostałem bo teraz tak mi się humor poprawił siedzę i się sam do siebie śmieję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parafrazując: Internetowy biznes schodzi na psy.

 

Nie słyszałem jeszcze o przypadku by ktoś z dumą, chełpił się tym że "okrada" ludzi z pieniędzy włożonych w kampanię reklamową.

Nie pozwoliłem ci oceniać moja stronę kolego, więc tego nie rób. Nie nazywaj mnie złodziejem, idź już spać lepiej. Pozdrawiam. Poczytaj co to są ministrony

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

RRL trochę (samobójczo wg mnie) poruszył bardzo ważny temat z którego rozwinął się inny, równie ważny. Cybersquatting to jedna działka z MFA (Made For Adsense) i byłbym za tym by nie było to tu także popierane (jednak rozumiem że takowa sugestia nie ma praktycznie żadnych szans na akceptację)

 

 

Nie pozwoliłem ci oceniać moja stronę kolego, więc tego nie rób. Nie nazywaj mnie złodziejem, idź już spać lepiej. Pozdrawiam. Poczytaj co to są ministrony

Poczytaj co to jest Made For Adsense i jakie Google ma do tego podejście.

 

 

 

 

Żebyś wiedział, miałem już chyba z godzinę temu iść spać bo rano praca czeka, ale jak tu iść spać skoro taka dyskusja rozgorzała ;)
Dokładnie :) też miałem już iść spać a tu nie da się oderwać ;) ale nie żałuję że zostałem bo teraz tak mi się humor poprawił siedzę i się sam do siebie śmieję :)

 

Hahahahah!! LO!LOLOLO!! WTF??? OMG!! LOLZORD!!!!!!!!11!!1!!!jedenjeden!1

 

...Żałosne...

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hahahahah!! LO!LOLOLO!! WTF??? OMG!! LOLZORD!!!!!!!!11!!1!!!jedenjeden!1

 

...Żałosne...

 

 

Widzę, że niektórym ten najgorszy dzień w roku bardzo się dał we znaki. Obu Wam Panowie proponuje się przespać i wrócić do tematu jutro rano bo niczego konstruktywnego z tej dyskusji już chyba nie będzie.

 

Co do emotikon to po to one tu są aby je używać - nie rozumie przytyku...

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy tylko ja ma takie odczucie, iż poziom wypowiedzi na forum drastycznie spadł ?

 

Wydaje Ci się, że spadł, bo nie widziałeś dużo wyższego - końcówka 2007 początek 2008 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
...

 

Nie rozumiem to ja Twoich postów w tym temacie. To nie dział "Na Każdy Temat" żeby z dyskusji urządzać sobie żarty i psuć wartość (niską bo niską ale jednak) merytoryczną tego tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje Ci się, że spadł, bo nie widziałeś dużo wyższego - końcówka 2007 początek 2008 roku.

Strzelam teraz całkowicie: w tym okresie "sławetny" anglik dał się we znaki ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strzelam teraz całkowicie: w tym okresie "sławetny" anglik dał się we znaki ?

 

I wtedy i później, Anglik był zbanowany chyba jeszcze w 2007 roku (pierwszy raz), potem miał zbanowane wszystkie kolejne konta, ostatnie chyba w 2010 roku. ;-)

 

Teraz pewnie jeszcze gdzieś się czai (pozdrawiam). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem to ja Twoich postów w tym temacie. To nie dział "Na Każdy Temat" żeby z dyskusji urządzać sobie żarty i psuć wartość (niską bo niską ale jednak) merytoryczną tego tematu.

 

 

Jeśli nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze raz, a jak nie pomoże to kolejny i kolejny, aż dotrze - na tym polega czytanie ze zrozumieniem.

 

Mój post odnosił się do wypowiedzi plachcika, nie do Twojej dyskusji. Odnośnie wartości merytorycznej to uwierz mi, że zaniżyła się ona już przed moim postem (pomijając już fakt, że temat założony przez rrr.pl tyczył się ilości wyszukiwań i tego czy przekłada się ona na wartość domeny, a nie tego czy MFA albo Cybersquatting jest na miejscu czy też nie).

 

Tyle ode mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozmawiamy tu o wpływie domeny na pozycjonowanie i określaniu przez to jej wartości. Pozostałe czynniki zostaw proszę w spokoju. W pozycjonowaniu się nie zbiera nikłych kawałków. Lwia część to własne zaplecze lub dostęp do takowego. Następnie jest optymalizacja. I gdzieś na końcu o jednocyfrowe procenty biją się darmowe i czasochłonne rozwiązania z frazą w domenie.

Tylko, że pośrednio to wszystko ułatwia pozycjonowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolego Anabis, po pierwsze w ogóle nie wiem dlaczego zbaczasz z tematu i oceniasz moje domeny i moją stroną. najpierw domenę firanynowoczesne.pl, potem stronę grespolerowany.pl. Kto Ci dał prawo do tego.

 

po drugie domena grespolerowany.pl zawiera hasło z ilością wyszukiwań w trybie ścisłym 3600/m-c z średnio wysoką konkurencyjnością według narzędzia propozcyji słów kluczowych.

 

Dzięki minimalnemu wysiłkowi weszła na 3 pozycje. Czy wkładając taki sam wysiłek (czyli prawie żaden) znalazła by się domena anabis.pl na 3 pozycji na hasło gres polerowany? na pewno nie.

 

W związku z tym uważam dyskusje z Tobą za zakończoną i nie próbuj się ratować argumentami w stylu MFA, bo nie o tym tutaj mówimy lecz o wpływie ilości wyszukiwań na wartość domeny.

 

Jeżeli ja bym posiadał sklep sprzedający gres, terakotę, glazurę itd. to na pewno bym z takiej domeny korzystał, dzięki czemu bym miał dużo wejść. A wiadomo jak klient wchodzi na stronę związaną z gresem to również patrzy na produkty takie jak terakota, glazura ponieważ są one tematycznie powiązane.

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
domena ma nikłe znaczenie na pozycjonowanie.

 

SKLEP SOTE

 

wpisz w google, znajdziesz w top10 moją domenę, na której jest tylko informacja o możliwości jej sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki minimalnemu wysiłkowi weszła na 3 pozycje. Czy wkładając taki sam wysiłek (czyli prawie żaden) znalazła by się domena anabis.pl na 3 pozycji na hasło gres polerowany? na pewno nie.

 

 

Czy w takim razie taki sam minimalny wysiłek (czyli prawie żaden) włożony w sex.pl daje gwarancję top 3 na hasło sex?

Czy kredyty.pl daje gwarancję top 3 na hasło kredyty?

Czy jeśli użyczę Ci domenę będącą mocno komercyjną i "oblężoną" frazą z "kropka PL", to minimalnym wysiłkiem zagwarantujesz mi top 3?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam urazy. Zresztą sam potwierdzasz to, że nazwa domeny ma wpływ na pozycjonowanie, a to forsowałem. Nie wiem tak samo jak i Ty jak bardzo nikłe czy nie nikłe to jest. Ważne że ma pozytywny wpływ. Pozycjonowanie to tylko część składową marketingu internetowego, gdzie domena bardzo się liczy. Poniewars jeżeli pozbieramy nikłe kawałki jak łatwość pozycjonowania, łatwość zapamiętywnia, wartośc marketingową, prestiż, dodatkowy ruch to się okazuje, że warto zainwestować w generyka.

 

 

...a może zaproponuję dla rozstrzygnięcia odwiecznego sporu, aby jedna osoba pozycjonowała dwie domeny identycznie i wtedy zbadamy ile razy która domena była wyżej w wynikach na frazę zawartą w domenie i która zgarnęła więcej wejść z wyszukiwarki. Ale to robi małą różnicę, równą jednomiesięcznemu czynszowi za mieszkanie na wsi lub apartament w centrum Warszawy.

 

Wielu seowców lekceważy domeny, wielu przedsiębiorców lekceważy pozycjonowanie. Jak Korneliusz słusznie zauważył "pozycjonowanie to tylko część...." - tak jak i domena.

 

Uwypuklę z wypowiedzi Korneliusza jeszcze element PRESTIŻU nazwy, są ludzie którzy chętnie płacą właśnie za PRESTIŻ i powoli ich przybywa również w dziedzinie posiadania nazw domen, dlatego warto dopisać i ten punkt do swoich wycen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w takim razie taki sam minimalny wysiłek (czyli prawie żaden) włożony w sex.pl daje gwarancję top 3 na hasło sex?

Czy kredyty.pl daje gwarancję top 3 na hasło kredyty?

Czy jeśli użyczę Ci domenę będącą mocno komercyjną i "oblężoną" frazą z "kropka PL", to minimalnym wysiłkiem zagwarantujesz mi top 3?

 

 

nie mówię że taki sam wysiłek bedzie przy domenie kredyty.pl, to już zależy od konkurencyjności.

 

Ale na pewno dużo mniejszy wysiłek będzie przy domenie kredyty.pl na hasło kredyty niż przy domenie cockney.pl na hasło kredyty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
na pewno dużo mniejszy wysiłek będzie przy domenie kredyty.pl na hasło kredyty

 

 

Czy "na pewno" poparte jest jakimś doświadczeniem (testy) czy w całości oparte na Twojej subiektywnej opinii

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim nie ufałbym wynikom G

1. Czemu ilość wyszukiwań przyjmuje wartości: ...3600 4400 5400 6600 8100.. - to jakiś ciąg - ale jaki i czemu?

2. Nie wierzę, że ludzie (w Polsce) wpisują czterokrotnie częściej "firany nowoczesne" niż "nowoczesne firany"

Dlaczego w takim razie wpisują częściej nowoczesne zasłony niż zasłony nowoczesne?

Podobnych - niezrozumiałych niekonsekwencji jest znacznie więcej.

 

3. Zdarzyło mi się ostatnio, że przy sprawdzaniu 3 fraz - wynik(ścisły) jednej z nich był 480 a przy sprawdzaniu 4 (jedną frazę dopisałem) wynik spadł do 390.

 

Co do zakładania firmy pod taką nazwą(jak podawane tu przykłady) to:

1. Znacząco zawężasz sobie zakres działalności; czasem to może być ok, ale przeważnie działa na niekorzyść

2. Zmienia się moda, sposób wyszukiwania, G podaje inne wyniki i zamykasz firmę?

3. Rozszerzasz działalność, zmieniasz profil, zmieniasz adres (np domeny z nazwami miast) i co? Zmieniasz domenę?

Jednym słowem - raczej bym nie namawiał nikogo do przyjęcia dziwnej nazwy firmy tylko dlatego, że G pokazało sporo wyszukań, ale oczywiście namawiałbym do utworzenia strony (najlepiej jednej ze stron) na takiej domenie

 

I jeszcze pytanie dodatkowe do kolegi z PiO:

...

Zwykle reklamodawcy i ludzie od kampanii AdWords sobie pomagają wzajemnie tworząc community i zgłaszając takie witryny pod odpowiednie adresy (stworzona jest nawet w tym celu specjalna strona). Szczerze mówiąc to nawet moje pieniądze marnują się na tego typu śmieciach jakie Ty tworzysz i przez takich ludzi jak Ty ten biznes staje się coraz trudniejszy.

 

Rozumiem, że G to nie pasuje, ale możesz wyjaśnić jak Ty na tym tracisz?

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednym słowem - raczej bym nie namawiał nikogo do przyjęcia dziwnej nazwy firmy tylko dlatego, że G pokazało sporo wyszukań, ale oczywiście namawiałbym do utworzenia strony (najlepiej jednej ze stron) na takiej domenie

 

 

oczywiście z tym się zgadzam, można stworzyć na tych domenach ministronę lub przekierowanie 301, mniej więcej tak jak to jest napisane tutaj:

 

http://www.seomoz.org/blog/its-a-feeding-f...ordrich-domains

 

 

2. Nie wierzę, że ludzie (w Polsce) wpisują czterokrotnie częściej "firany nowoczesne" niż "nowoczesne firany"

Dlaczego w takim razie wpisują częściej nowoczesne zasłony niż zasłony nowoczesne?

Podobnych - niezrozumiałych niekonsekwencji jest znacznie więcej.

 

czasami trudno uwierzyć co ludzie wpisują w google :)

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy "na pewno" poparte jest jakimś doświadczeniem (testy) czy w całości oparte na Twojej subiektywnej opinii

 

tak, robiłem testy

 

poniżej cytat z tego artykułu wyżej (jak widać nie tylko ja robiłem testy):

 

"If your domain name is a close match to the search keywords all glued together, it's as easy as fishing with dynamite to get on page 1 of the SERPs for that search phrase."

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×