Jump to content
necik

Płatne porady prawne przez sieć Internet - czy to ma sens?

Recommended Posts

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat pomysłu, który od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie - płatne porady prawne przez sieć Internet (oczywiście udzielane przez osoby z odpowiednim wykształceniem). Nie jest to usługa innowacyjna, ale...

 

Z tego co zorientowałem się, to ceny porad prawnych przez sieć Internet zaczynają się od około 50 zł za poradę. Czy wygoda, niskie ceny, szybki czas odpowiedzi, anonimowość przekonują Was do skorzystania z takich usług?

 

Z góry wielkie dzięki za opinie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie: dlaczego mam płacić za taką usługę skoro po poświęceniu 30 sekund dłużej na google mam to za darmo? ;)

 

Spójrz na mój projekt: ZabranePrawko.pl

Gdybym brał za to pieniądze nie uzyskałbym w ciągu 2 lat przeszło 200uu/dzień jak również PR2 bez jakichkolwiek zabiegów pozycjonowania. Mam jednak pomysł jak zarobić na powyższej 'imprezie' i w najbliższym czasie przystąpienie do jego realizacji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat pomysłu, który od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie - płatne porady prawne przez sieć Internet (oczywiście udzielane przez osoby z odpowiednim wykształceniem). Nie jest to usługa innowacyjna, ale...

 

Z tego co zorientowałem się, to ceny porad prawnych przez sieć Internet zaczynają się od około 50 zł za poradę. Czy wygoda, niskie ceny, szybki czas odpowiedzi, anonimowość przekonują Was do skorzystania z takich usług?

 

Z góry wielkie dzięki za opinie ;)

 

... maecenas*pl Cię natchnęła ;)?

 

-----------

 

Edit:

 

Konkurencja w tej branży jest spora ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Mi się pomysł podoba pomimo tego że to co napisał Administrator to po części prawda. Jednak są kwestie, na które nawet wielki wujek nie zna odpowiedzi.

 

Kwestia taka:

-Czy jest to póki co pomysł czy masz już odpowiedni projekt przygotowany?

-Kto by tam miał udzielać porad? Masz namiary na osoby, które by się tego podjęły?

-Prawo, a internet to wciąż milowa przepaść w Polsce wg mnie. Toteż musisz się postarać o kogoś nie tyle, z dobrym wykształceniem prawniczym, a o kogoś kto jest obyty w internecie i zna niejedną interaktywną branżę.

-Silnik, na którym by to miało stać, to spory koszt. Takiej (bezpiecznej i niezawodnej) aplikacji nie dostaniesz za 1000zł.

 

Wygoda, anonimowość (bez wyjątków), szybki czas odpowiedzi i niskie ceny przekonują mnie. Nie wiem jednak skąd te "niskie ceny" bo wiem dobrze ile może kosztować błaha porada prawna u doświadczonego prawnika.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necik, masz fajną domenę pod taki projekt w swoich zasobach. ;)

 

 

*DoradcaPrawny.pl

*DobryPrawnik.pl

*PolskiPrawnik.pl

*PrawnePorady.pl

*ePorady.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat pomysłu, który od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie - płatne porady prawne przez sieć Internet (oczywiście udzielane przez osoby z odpowiednim wykształceniem). Nie jest to usługa innowacyjna, ale...

 

Z tego co zorientowałem się, to ceny porad prawnych przez sieć Internet zaczynają się od około 50 zł za poradę. Czy wygoda, niskie ceny, szybki czas odpowiedzi, anonimowość przekonują Was do skorzystania z takich usług?

 

Z góry wielkie dzięki za opinie ;)

 

jest jakiś portal gdzie otrzymuje się darmowe odpowiedzi

nie pamietam teraz nazwy

wiem ze Ale pamieta bo mówił że do czegoś podobna... ;))

 

jak przypomnęsobie to dam update

w kazdym razie portal działa prawidłowo i porady udzielane sa bezpłatnie

wiec zero innowacji, odgórny brak zaufania oraz obowiązek zapłaty za usługę może być odgórnym problemem ze strony klientów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam jeden portal, który ma dokładnie taki model biznesowy i powstaje za unijne środki. Ja jednak uważam, że to zmarnowane środki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś nawet chciałem skorzystać z serwisu ePorady24.pl

 

Niestety nie jestem w stanie znaleźć teraz tej informacji, ale parę dni temu czytałem o jakimś funduszu venture, który zainwestował w serwis porad prawnych online.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Analizując temat nasuwa mi się klika pytań:

- dlaczego "narzucasz" sobie tylko porady prawne? przecież można jeszcze finanse, budownictwo itd

- jak uwiarygodnić tych co udzielają porady tzn. usługa warta jest swojej ceny.może fragment porady już udzielonej odkryta, reszta informacji nieodstępna?

- jak rozwiązać kwestię aby "poradodawcy" świadczyli dalej usługi za pomocą Twojej platformy?

- jeden z serwisów znanych mi, miał poważne problemy ze zbudowaniem wiarygodnej bazy ekspertów konsekwencji by szukać rozwoju - zaczął szukac finansowania zewnętrznego.

Paulinho

Edited by Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie: dlaczego mam płacić za taką usługę skoro po poświęceniu 30 sekund dłużej na google mam to za darmo? ;)

 

Spójrz na mój projekt: ZabranePrawko.pl

Gdybym brał za to pieniądze nie uzyskałbym w ciągu 2 lat przeszło 200uu/dzień jak również PR2 bez jakichkolwiek zabiegów pozycjonowania. Mam jednak pomysł jak zarobić na powyższej 'imprezie' i w najbliższym czasie przystąpienie do jego realizacji ;)

 

Czasami warto zapłacić np. 50 zł niż szukać pół dnia odpowiedzi w google. Poza tym masz pewność, że odpowiedzi udzieli specjalista.

 

 

Kwestia taka:

-Czy jest to póki co pomysł czy masz już odpowiedni projekt przygotowany?

-Kto by tam miał udzielać porad? Masz namiary na osoby, które by się tego podjęły?

-Prawo, a internet to wciąż milowa przepaść w Polsce wg mnie. Toteż musisz się postarać o kogoś nie tyle, z dobrym wykształceniem prawniczym, a o kogoś kto jest obyty w internecie i zna niejedną interaktywną branżę.

-Silnik, na którym by to miało stać, to spory koszt. Takiej (bezpiecznej i niezawodnej) aplikacji nie dostaniesz za 1000zł.

 

To dopiero pomysł, robię rozpoznanie przed wydaniem około 10k w oprogramowanie. Na początku porady będzie udzielała jakaś kancelaria, później indywidualni prawnicy z każdej dziedziny prawa.

 

Necik, masz fajną domenę pod taki projekt w swoich zasobach. ;)

 

Ta fajna domena natchnęła mnie właśnie do napisania tego tematu :P

 

 

Znam jeden portal, który ma dokładnie taki model biznesowy i powstaje za unijne środki. Ja jednak uważam, że to zmarnowane środki..

Czy mógłbyś podać więcej info na temat projektu? Np. kto robi, za jakąś kasę, może jakiś link?

 

Niestety nie jestem w stanie znaleźć teraz tej informacji, ale parę dni temu czytałem o jakimś funduszu venture, który zainwestował w serwis porad prawnych online.

 

Zapewne chodzi o http://serwisprawa.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Analizując temat nasuwa mi się klika pytań:

- dlaczego "narzucasz" sobie tylko porady prawne? przecież można jeszcze finanse, budownictwo itd

- jak uwiarygodnić tych co udzielają porady tzn. usługa warta jest swojej ceny.może fragment porady już udzielonej odkryta, reszta informacji nieodstępna?

- jak rozwiązać kwestię aby "poradodawcy" świadczyli dalej usługi za pomocą Twojej platformy?

- jeden z serwisów znanych mi, miał poważne problemy ze zbudowaniem wiarygodnej bazy ekspertów konsekwencji by szukać rozwoju - zaczął szukac finansowania zewnętrznego.

Paulinho

- Serwis ograniczałby się tylko do porad prawnych ze względu na domenę. Poza tym nie chcę "łapać wszystkiego", wolę skupić się na jednym.

- Każda osoba udzielająca porad miałaby w serwisie swoją wizytówkę (zdjęcie, wykształcenie, doświadczenie itp.).

- Odpowiedzi udzielane byłyby przez specjalny panel, tylko ja widzę adres e-mail i telefon kontaktowy.

- Mógłbyś podać więcej info o tym serwisie? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to jak najbardziej sens pod warunkiem, że porad będą udzielać ludzie z jakimś autorytetem, w necie oczywiście można wyszukać odpowiedzi na nasze bolączki prawne, ale nigdy nie wiemy, kto stoi za danymi poradami i także możemy otrzymać sprzeczne ze sobą informacje. Jeżeli miałbym do wyboru otrzymać poradę od jakieś mi anonimowej osoby pod względem doświadczenie prawnego, a od kogoś kto ma nazwisko, imię, dorobek w danej prawnej dziedzinie, to wiadomo, że wybieram to drugie i nieważne, że muszę za to zapłacić, oczywiście, cena musi być racjonalna, jeżeli będzie bliska z tą jaką otrzymam od sprawdzonego adwokata na żywca, to bezsensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie tyle portal co grupa na GL nazywa się Bezpłatne porady prawne.

Jest też bezpłatne forumprawne.info, forumprawne.org i inni.

 

Będziesz musiał m.in. konkurować z e-prawnik.pl, który należy do Money i z minimum kilkunastoma innymi serwisami.

Jeżeli czujesz się się na siłach to próbuj ale domena to jeszcze nie wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Serwis ograniczałby się tylko do porad prawnych ze względu na domenę. Poza tym nie chcę "łapać wszystkiego", wolę skupić się na jednym.

 

 

ze względu na spodziewane przychody lepiej być serwisem eksperckim a nie eksperckim prawnym. i taniej i więcej userów. ja swego czasu poszedłem w niszę niszy i promowałem pracę w sklepie. po dwóch latach (-kasa) zmieniłem optykę. było: pracawsklepie.pl), będzie: w przygotowaniu

 

- Każda osoba udzielająca porad miałaby w serwisie swoją wizytówkę (zdjęcie, wykształcenie, doświadczenie itp.).

proponuję także konta premium zwiększające funkcjonalności, widoczność etc.

 

- Odpowiedzi udzielane byłyby przez specjalny panel, tylko ja widzę adres e-mail i telefon kontaktowy.

ok. ale według jakich parametrów user może porównać udzielane porady? np. cena, wyróżnienia, wykształcenie, ilość udzielonych rad, opinie userów?

 

- Mógłbyś podać więcej info o tym serwisie? :)

nie jestem upoważniony do posługiwania się nazwami, doświadczeniem jednak tak:-)

 

po obserwacjach FB proponuję także aktywność i w tym miejscu. zarówno funpage, jak i dedykowana strona a może i jakaś aplikacja konkursowa. plus widoczność dobrego logo w reklamach na FB - niech się opatrzy i wejdzie w głowę

Edited by Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok. ale według jakich parametrów user może porównać udzielane porady? np. cena, wyróżnienia, wykształcenie, ilość udzielonych rad, opinie userów?

Raczej nie myślałem o wirtualnym katalogu wszystkich prawników / radców prawnych. Wolałbym zebrać kilku ekspertów z każdej dziedziny prawa i w ten sposób promować tak jakby swoją "wirtualna kancelarię".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam złe doświadczenie, korzystałem 2 razy i były to koszty w granicach 100-300zł - czyli atrakcyjna oferta cenowa.

Za drugim razem dostałem opisy precedensów, które są dostępne w Internecie i piękną puentę w stylu: "jak Pan widzi raz bywa tak, a raz inaczej sam musi Pan wyciągnąć wniosek".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa inicjatywa z tymi poradami prawnymi przez internet. Nie każdy ma czas i chęci, żeby szukać radcy prawnego "na żywo".

 

#adwokacka.info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za takimi projektami. Szybciej, taniej i bezosobowo czyli nawet w tych "wstydliwych" sprawach nie trzeba szukać prawników w innych miastach.

 

Będę kibicował każdej takiej inicjatywie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, że to ma sens. Jakiś czas temu czytałem o płatnych poradach w necie i nawet zarejestrowałem PlatnePorady.pl (teraz wolna) ale nie było chętnych i domena spadła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł jest niezły.

Zaleta dla klienta: łatwa dostępność szczególnie poza dużym miastem, anonimowość.

 

pytania, uwagi:

1) czy rozmawiałeś na ten temat z prawnikiem?

2) jak przekażesz w łatwy sposób całą informację potrzebną do udzielenia porady? W rozmowie na żywo jest interakcja - radca zadaje pytania , ma zaraz odpowiedź, może zajrzeć w dokumenty. Wklepywanie tego przez internet wg mnie to katastrofa. To musiałby być skype/telefon plus przesyłanie dokumentów. Porada też jest ustna w wersji podstawowej, za wersję pisemną trzeba zawsze więcej zapłacić

3) czy prawnicy chcieliby pracować w ten sposób? Dlaczego takiej usługi nie uruchomiła jeszcze żadna kancelaria? Jest email i telefon więc technicznie jest 95% tego co jest potrzebne.

4) nie przesadzałbym z reklamowaniem niskich cen. Idąc do adwokata masz na tyle istotny problem że oczekujesz usługi na pewnym poziomie. Poza tym musisz zapłacić prawnikowi i sam zarobić jako pośrednik :)

5) adwokaci mają ustawowy zakaz reklamowania się poza szyldem, informacją kontaktową

6) osoba udzielająca porady nie może być anonimowa żeby mieć do niej zaufanie.

 

powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie, że to ma sens. Jakiś czas temu czytałem o płatnych poradach w necie i nawet zarejestrowałem PlatnePorady.pl (teraz wolna) ale nie było chętnych i domena spadła.

"darmowe" ma zawsze lepsze branie niż "płatne" ;)

A propos - pod darmowymiporadami są porady darmowe inaczej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×