Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

1. Dlaczego do wygasających "peelek" nie dostaję powiadomienia, a do .eu przychodzi takie coś?

The following domain name(s) will expire in 5 DAYS:



Domain Name, Expiry Date
XXXXXXXX, 2014-09-30


********IMPORTANT*******
If the domain name(s) are not renewed during the next 5 days, they will stop working! This WILL affect all email and websites that use the domain. PLEASE RENEW AS SOON AS POSSIBLE to avoid disruption to your service.***

Thank you

 

 

2. Koniec aukcji za 60 minut, 30, 15, 0,1 godziny (LOL)... Miło, że się troszczycie, ale jeden e-mail, np. godzinę przed końcem aukcji wystarczy :E

Da się to jakoś przestawić w ustawieniach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CzarnyElo: Tak jak pisałem, zmienimy KT na aukcjach domen przechwyconych jak tylko wdrożymy to, nad czym obecnie pracujemy. Prawdopodobnie najbliższy tydzień.

 

1. Dlaczego do wygasających "peelek" nie dostaję powiadomienia, a do .eu przychodzi takie coś?

 

 

2. Koniec aukcji za 60 minut, 30, 15, 0,1 godziny (LOL)... Miło, że się troszczycie, ale jeden e-mail, np. godzinę przed końcem aukcji wystarczy :E

Da się to jakoś przestawić w ustawieniach?

 

1. Jeśli nie dostajesz dla .pl, to albo sobie wyłączyłeś, albo lądują w spamie, albo przegapiasz, bo standardowo wysyłamy powiadomienia 30, 15, 7, 3, 1 dni przed oraz w dniu wygaśnięcia i tydzień po wygaśnięciu. Dla .eu dostajesz przytoczone powiadomienie bezpośrednio od Tucows, którego jesteśmy resellerem w zakresie domen globalnych i zagranicznych, więc to osobna sprawa.

 

2. Oczywiście da się zmienić w ustawieniach: https://premium.pl/preferences.html?section=notify

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dałoby radę wprowadzić hurtowe dodawanie domen do obserwowanych? Bo teraz trzeba każdą z osobna wklepać i zatwierdzić.

Strasznie uprościłoby to pracę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie a zarazem w sumie propozycję. Czy można ustawić (a jak nie to czy ładnie poprosić) aby w momencie wystawienia aukcji domeny usuwała się z automatu opcja "kontakt w właścicielem"? Byłoby to znacznie wygodniejsze przy niektórych sytuacjach i nie wnosiło niepotrzebnej, niekiedy głupiej polemiki z potencjalnie zainteresowanymi zakupem domeny. Fajnie i przyjemnie

by było gdyby domeny w trwających aukcjach mogłyby tylko i wyłącznie być licytowane a nie dawały możliwości kontaktowania się z właścicielem, który aukcję wystawił. Proszę o krótką opinię w tym temacie i z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą wysłałem przelew za przedłużenie jednej z moich domen (50,43 zł brutto).

Zwykły przelew z MBank-u.

 

Zauważyłem jednak po chwili, że domena wchodzi w stan wygasania w dniu dzisiejszym (a dokładnie o 8:17).

Sprawdziłem we whois i tam są dane, że domena wygasa ostatecznie 2014.10.15 08:17:34

 

Mój przelew pewnie trafi na konto Premium dziś popołudniu (a zostanie zaksięgowany pewnie jutro).

Czy mieliście podobny przypadek ? Chodzi mi, czy Premium przedłuży mi tą domenę, czy będę musiał coś dopłacić (za przedłużenie wygasającej) ?

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopłacić, liczy się chwila zaksięgowania przelewu.

To się nakombinowałem, nie dosyć, że musiałem dokupić kilka domen po 1 zł na aukcjach (bo mi brakowało kilka do cennika hurtowego),

to jeszcze niefortunnie zostawiłem sobie temat przedłużenia domeny na ostatnią chwilę.

 

No cóż, nie mam w tym doświadczenia, w końcu przedłużam 1-2 domeny rocznie.

 

Dopłata poszła przed chwilą przelewem z MBank.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest czytelniej, ale imho przyzwyczaiłem się do tych ikon, a teraz nie wiem jak jednym klikiem przejść do listy moich domen.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest czytelniej, ale imho przyzwyczaiłem się do tych ikon, a teraz nie wiem jak jednym klikiem przejść do listy moich domen.

 

Po prawej stronie menu jest opcja 'Własne menu', gdzie można dowolnie ustawić najczęściej używane: http://s1.zrzut.pl/suXwTJ4.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu w nowym interfejsie jak w głównej wyszukiwarce wpisuję nazwę domeny, którą mam aktualnie wystawioną na aukcji to nie pojawia się w liście domen z zaznaczeniem, że trwa aukcja (tak jak to było kiedyś) a pisze, że domena nie jest na giełdzie dostępna - co jest w tym przypadku nieprawdą? Jakiś chwilowy problem czy u mnie coś zawalone? ;)

 

Sprawdzałem na przykładzie domeny bronkow*pl

 

* ogólnie wygląda świeżo wszystko ale muszę się przyzwyczaić bo po "starym" premium pędziłem jak struś a tutaj się zastanawiam chwilę w co kliknąć i myślę "kaj to może być" :P

 

edit: jeszcze zauważyłem, że nie dochodzą dzisiaj potwierdzenia na gg jak przeprowadzam operacje (np. sprzedaży), że domena xxx została sprzedana. W starej wersji przychodziły. Nie wiem czy to opóźnienie czy jakiś błąd.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu w nowym interfejsie jak w głównej wyszukiwarce wpisuję nazwę domeny, którą mam aktualnie wystawioną na aukcji to nie pojawia się w liście domen z zaznaczeniem, że trwa aukcja (tak jak to było kiedyś) a pisze, że domena nie jest na giełdzie dostępna - co jest w tym przypadku nieprawdą? Jakiś chwilowy problem czy u mnie coś zawalone? ;)

 

Sprawdzałem na przykładzie domeny bronkow*pl

 

Poprawione.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś poprosił mnie o dzierżawę, dostałem wszystko ładnie na email. Po zalogowaniu w zakładce dzierżawa i negocjacje tego nie ma. Gdybym skasował emaila, to nie miał bym możliwości z poziomu panelu dogadania się. Negocjacje dzierżawy powinny być IMO w negocjacjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś poprosił mnie o dzierżawę, dostałem wszystko ładnie na email. Po zalogowaniu w zakładce dzierżawa i negocjacje tego nie ma. Gdybym skasował emaila, to nie miał bym możliwości z poziomu panelu dogadania się. Negocjacje dzierżawy powinny być IMO w negocjacjach.

 

Weźmiemy to pod uwagę, natomiast na tę chwilę pozostaje link w mailu lub dobra pamięć. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprawione.

 

Nie działa w takim samym układzie gdy w wyszukiwarce wpisuję nazwę domeny z wyprzedaży. System pokazuje, że taka domena nie jest dostępna na giełdzie - co również jest w tym momencie nieprawdą. Sprawdzałem wyrywkowo na 3 aukcjach z wyprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie działa w takim samym układzie gdy w wyszukiwarce wpisuję nazwę domeny z wyprzedaży. System pokazuje, że taka domena nie jest dostępna na giełdzie - co również jest w tym momencie nieprawdą. Sprawdzałem wyrywkowo na 3 aukcjach z wyprzedaży.

 

Zostanie to poprawione. Dzięki za zgłoszenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W instrukcji wystawiania faktury widnieją poprzednie dane Premium, a później przysyłana jest nota korygująca. Proponuję uaktualnić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W instrukcji wystawiania faktury widnieją poprzednie dane Premium, a później przysyłana jest nota korygująca. Proponuję uaktualnić.

 

Możesz podesłać link do strony, gdzie są stare dane? Bo w instrukcji wystawiania faktur są od miesiąca aktualne. Dodatkowo dziś, na koniec miesiąca, będzie wysłany mailing przypominający do wszystkich, którzy coś w tym miesiącu sprzedali i mają do wystawienia fakturę/rachunek. ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dałoby się usunąć z głównej belki odnośniki: „hosting”, „VPS”, „sklep internetowy” i „certyfikat SSL”? Osobiście nigdy nie będę w nie klikał, a ostatnia z tych usług interesuje pewnie mniej niż 1% Waszych klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb

 

1. czy panel zarzadzania hostingiem jest niezalezny od tego ktory ktos ma w home.pl?

2. czy jesli ktos korzysta z home.pl i z ktorejs z promocji to czy moze z tej samej promocji w premium skorzystac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb

 

1. czy panel zarzadzania hostingiem jest niezalezny od tego ktory ktos ma w home.pl?

2. czy jesli ktos korzysta z home.pl i z ktorejs z promocji to czy moze z tej samej promocji w premium skorzystac?

 

Wszystkie usługi są niezależne od home.pl, więc siłą rzeczy jest całkiem osobny panel i osobne promocje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×