Jump to content
Sign in to follow this  
Alexis

Pelne wyniki aukcji premium sedo dla domen .co

Recommended Posts

Music.co 30.000 USD

Shop.co 22.000 USD

Love.co 20.000 USD

CreditCard.co 17.000 USD

Pizza.co 15.000 USD

Download.co 10.099 USD

Vodka.co 10.000 USD

Soccer.co 5.000 USD

MP3.co 3.350 EUR

Keywordy które wymiatają. Mimo, że to .co, to i tak pewnie kupujący na nich zarobią przy EU.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Keywordy które wymiatają. Mimo, że to .co, to i tak pewnie kupujący na nich zarobią przy EU.

 

Widze ze powoli madrzejesz, jeszcze niedawno twierdziles ze kupowac .co na rynku wtornym to glupota :) I...ewidentnym jest, ze sprzedajacy takze zarobili.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
ceny całkiem sympatyczne....ciekawi mnie jak się sprzdają podobne keywordy dla domen .me - wydaje mi się że jednak ciut wyżej :)

 

Pod .me sprzedaja sie lepiej "czynnosci" np. play.me, ask.me, call.me, kiss.me ... fuck.me ;)

Pod .co produkty, uslugi np. music.co, pizza.co, shop.co ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie ma żadnego indeksu futures dla domen .co bo był grał na spadki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że nie ma żadnego indeksu futures dla domen .co bo był grał na spadki...

 

Pozwole sobie nawiazac do Twojego postu sprzed 5 miesiecy:

 

Dajcie już spokój z tym .co!

...

Dla mnie tld wypala wtedy kiedy strony są zagospodarowywane. Można to stwierdzić w prosty sposób licząc ile z nich jest w top 1 mln Alexy.

 

Była wielka pompka dla .mobi i co? W top 1mln znajdziemy tylko 315 stron

Była pompka na .tel i co? 11 stron

.Asia - 133 strony

.name - 380

 

Najmniejszą wtopą jest tld .eu. W top 1mln Alexy znajdziemy 3366 strony ale co to jest biorąc pod uwagę tyle pieniędzy na reklamę i zasięg. Dla przypomnienia .pl jest 9730.

 

No i .com jedyne 625321 stron.

 

Kto w ogóle odważy się stwierdzić, że .co dogoni .com? Bądź chociaż nawet .eu?

 

Obecnie (dane z 14.2.2011):

.mobi 338

.tel 9

.asia 183

.name 376

 

.eu 3592

 

.com 547823 (spadek o 77498 !!!)

 

i...

 

.co 1288 (wzrost o okolo 1100)

 

i co? Dla com nie wyglada ten rozwoj najlepiej...w przeciwienstwie do .co :)

 

Odwazysz sie juz stwierdzic ze .co dogoni .eu czy mamy poczekac az fakty wyprzedza twe proroctwa?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Odwazysz sie juz stwierdzic ze .co dogoni .eu czy mamy poczekac az fakty wyprzedza twe proroctwa? "

 

Panowie bez jaj :) oczywiscie ze .co wyprzedzi .eu bo to jest tylko domena dla krajów UE a .co ma do zawojowania cały świat.

 

EU sobie sama robi kuku swoim targetem - w przypadku .co - sky is the limit

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie ceny .co z aukcji pokazują, że domeny te, dla premium keywords, są ok 100-300 razy tańsze od odpowiedników .com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie ceny .co z aukcji pokazują, że domeny te, dla premium keywords, są ok 100-300 razy tańsze od odpowiedników .com
'

 

 

i nikt nie oczekuje że nowa końcówka bedzie osiągała wyniki .com który ma 25 lat :) ale porównaj prosze z domeną .pl - tu już nie ma aż takich różnic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto:

Ceny .co sa i (prawdopodobnie) zawsze beda nizsze od .com, ale...

Porownujesz wyniki TYGODNIOWEJ aukcji .co (i to dla domeniarzy, bo malo ktory KK mial szanse dowiedziec sie o tej aukcji) do cen uzyskanych przez com po LATACH czekania na odpowiedniego KK i po DLUGICH negocjacjach. Ceny uzyskiwane przez .co wobec KK w normalnych sprzedazach sa owszem nizsze od .com, ale nie o faktor 100-300, a o faktor 5-20 i mowie tu o angielskich keywordach.

 

'

 

 

i nikt nie oczekuje że nowa końcówka bedzie osiągała wyniki .com który ma 25 lat :) ale porównaj prosze z domeną .pl - tu już nie ma aż takich różnic...

 

Sa...i to zdecydowanie na korzysc .co:

 

Czy music.pl sprzedalaby sie NA AUKCJI za 90.000PLN? Czy Love.pl sprzedalby sie w polsce za 60.000PLN? Czy CreditCard.pl sprzedalby sie za 45.000PLN? Nie...bo .pl to TYLKO polska.

 

Czy ktokolwiek robilby reklame dla domen .pl poza polska?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
@umberto:

Ceny .co sa i (prawdopodobnie) zawsze beda nizsze od .com, ale...

Porownujesz wyniki TYGODNIOWEJ aukcji .co (i to dla domeniarzy, bo malo ktory KK mial szanse dowiedziec sie o tej aukcji) do cen uzyskanych przez com po LATACH czekania na odpowiedniego KK i po DLUGICH negocjacjach. Ceny uzyskiwane przez .co wobec KK w normalnych sprzedazach sa owszem nizsze od .com, ale nie o faktor 100-300, a o faktor 5-20 i mowie tu o angielskich keywordach.

 

 

 

Sa...i to zdecydowanie na korzysc .co:

 

Czy music.pl sprzedalaby sie NA AUKCJI za 90.000PLN? Czy Love.pl sprzedalby sie w polsce za 60.000PLN? Czy CreditCard.pl sprzedalby sie za 45.000PLN? Nie...bo .pl to TYLKO polska.

 

Czy ktokolwiek robilby reklame dla domen .pl poza polska?

 

Mam prośbę:

Mógłbyś w swoich niezwykle treściwych, mądrych i natchnionych oczywiście postach, pisząc słowo Polska, Polak, Polacy zaczynać je od dużej litery?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam prośbę:

Mógłbyś w swoich niezwykle treściwych, mądrych i natchnionych oczywiście postach, pisząc słowo Polska, Polak, Polacy zaczynać je od dużej litery?

 

Wybacz mi jesli ranie swoja pisownia Twoje uczucia narodowe, albo uczucia patriotyczne kogokolwiek innego na tym forum. Absolutnie nie jest to moim celem. Przywyklem pisac bez ogonkow i wszystko z malej po rozpoczeciu zdania, tak jest wygodniej, no chyba ze chce cos zaakcentowac. Nie widzialem tez nigdzie wpisu w regulaminie forum o koniecznosci pisania slow polska, polak i polacy z duzej litery. Oczywiscie pozwalam Ci na pisanie alexis z malej litery, ja nie zwracam uwagi na forme, a tresc, wiec sie nie obraze. No chyba ze wolisz, zebym w ramach kompromisu po prostu omijal pierwsza litere w tych wyrazach.

 

ps. zauwaz ze napisalem "Twoje" i "Ci" z duzej litery. To z czystego szacunku do Twojej osoby.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwole sobie nawiazac do Twojego postu sprzed 5 miesiecy:

 

 

 

Obecnie (dane z 14.2.2011):

.mobi 338

.tel 9

.asia 183

.name 376

 

.eu 3592

 

.com 547823 (spadek o 77498 !!!)

 

i...

 

.co 1288 (wzrost o okolo 1100)

 

i co? Dla com nie wyglada ten rozwoj najlepiej...w przeciwienstwie do .co :)

 

Odwazysz sie juz stwierdzic ze .co dogoni .eu czy mamy poczekac az fakty wyprzedza twe proroctwa?

 

 

Bez rządowych edu.co itd itd mamy 577 stron - czystych .co

 

Śmiem twierdzić, że sporo z nich to typo od .com. Drugi czynnik ewentualnego nielicznego wzrostu to po prostu Kolumbijczycy je trochę zagospodarowali tak jak kiedyś Hiszpanie .es

 

Ja osobiście nie widzę sensu w tej domenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez rządowych edu.co itd itd mamy 577 stron - czystych .co

 

Taaak? To zredukuj tez odpowiednio statystyki dla .com (np. wyjmij *.go.com, *.wordpress.com, *.blogspot.com, jakies 25.500 domen) i .pl (com.pl, edu.pl, waw.pl, ... ponad 1500 domen)

 

Ja osobiście nie widzę sensu w tej domenie.

 

Mysle ze Ramirez z kolumbijskiego forum tez nie widzi sensu w .pl :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy music.pl sprzedalaby sie NA AUKCJI za 90.000PLN? Czy Love.pl sprzedalby sie w polsce za 60.000PLN? Czy CreditCard.pl sprzedalby sie za 45.000PLN? Nie...bo .pl to TYLKO polska.

Ale już muzyka.pl i milosc.pl, to już sprzedałyby się odpowiednio za 90 i 60k :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale już muzyka.pl i milosc.pl, to już sprzedałyby się odpowiednio za 90 i 60k :)

 

Z inicjatywy KK moze, ale na aukcji? ;) Muzyka.pl moze... Milosc.pl watpie... Zobacz na ostatnie Meetdomainers. Np. dotacja.pl za 12K, a ile lepszych domen niz Milosc.pl z mniejszymi cenami startowymi sie nie sprzedalo... (I nie chodzi tu wcale o IDN/NON-IDN bo przeciez nie o to chodzi w Twoim porownaniu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie bez jaj ;) oczywiscie ze .co wyprzedzi .eu bo to jest tylko domena dla krajów UE a .co ma do zawojowania cały świat.

 

EU sobie sama robi kuku swoim targetem - w przypadku .co - sky is the limit

 

.eu nie "robi sobie kuku" tylko jest wykorzystywana zgodnie z zamierzeniem.

Istnieje wiele domen i każda końcówka ma jakieś zastosowanie, od rządowych przez vanity domains po ccTLD.

Głupota jest opowiadać że robią sobie kuku lub porównywać je na wspólnej płaszczyźnie.

 

 

'

i nikt nie oczekuje że nowa końcówka bedzie osiągała wyniki .com który ma 25 lat :)ale porównaj prosze z domeną .pl - tu już nie ma aż takich różnic...

 

tak jak powyżej... jak można vanity domain porównywać z ccTLD?

Kompletny bezsens.

Porównuj gTLD z gTLD, ccTLD z ccTLD itd. wtedy bedzie zachowana jakaś logika

 

 

Sa...i to zdecydowanie na korzysc .co:

 

Czy music.pl sprzedałaby sie NA AUKCJI za 90.000PLN? Czy Love.pl sprzedalby sie w polsce za 60.000PLN? Czy CreditCard.pl sprzedalby sie za 45.000PLN? Nie...bo .pl to TYLKO polska.

?

 

 

.... zadam takie samo pytanie jak wyżej...wiesz jaka jest różnica pomiędzy vanity lub global domains a ccTLD?

Poza tym nie wiem czy sam widzisz co piszesz....porównujesz anglojęzyczne słowa w końcówce .pl gdzie jest ona ccTLD

do anglojęzycznych w .co gdzie ponoć miało być ono międzynarodowe?

To czysta hipokryzja.

 

Czy ktokolwiek robilby reklame dla domen .pl poza polska?

 

A przepraszam w jakim celu? To podobno .co miała być tą międzynarodowa końcówką :)

.pl jest czystym ccTLD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak powyżej... jak można vanity domain porównywać z ccTLD?

Kompletny bezsens.

Porównuj gTLD z gTLD, ccTLD z ccTLD itd. wtedy bedzie zachowana jakaś logika

 

logika jest taka, że domena .co nie jest domeną tylko kolumbijską. W komunikacji marketingowej rejestru - jest sprzedawana jako domena gTLD i dlatego ma takie dobre wyniki ilościowe i sprzedażowe.

 

GoDaddy np. nie promuje tej domeny jako domenę Kolumbii, ale jako nową alternatywę dla domeny .com. Więc pozwól że ja będę patrzył na nią jako na domenę globalną i krajową jednocześnie - z tego też powodu, wróżę jej sukces.

 

Home.pl też oferuje domeny .co jako domenę dla biznesu i zapewniam że sprzedaję się bardzo dobrze choć cena rejestracji to 99 zł

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
logika jest taka, że domena .co nie jest domeną tylko kolumbijską. W komunikacji marketingowej rejestru - jest sprzedawana jako domena gTLD i dlatego ma takie dobre wyniki ilościowe i sprzedażowe.

 

GoDaddy np. nie promuje tej domeny jako domenę Kolumbii, ale jako nową alternatywę dla domeny .com. Więc pozwól że ja będę patrzył na nią jako na domenę globalną i krajową jednocześnie - z tego też powodu, wróżę jej sukces.

 

Home.pl też oferuje domeny .co jako domenę dla biznesu i zapewniam że sprzedaję się bardzo dobrze choć cena rejestracji to 99 zł

 

To teraz nie rozumiem...piszesz że nie jest tylko domeną Kolumbijską i jest sprzedawana jako gTLD a chcesz porównywać ją z .pl i na tej podstawie wykazać co?

 

... porównaj prosze z domeną .pl - tu już nie ma aż takich różnic...

 

Jak .co mogę porównywać z .pl :)

Dla mnie jest o bezsens, ja po prostu nie widzę w tym grama logiki.

 

 

 

logika jest taka, że domena .co nie jest domeną tylko kolumbijską. W komunikacji marketingowej rejestru - jest sprzedawana jako domena gTLD i dlatego ma takie dobre wyniki ilościowe i sprzedażowe.

 

Co do wyników sprzedażowych to otwórz jeszcze raz ten PDF i zobacz w jakiej kategorii uzyskała ten wynik.

Podpowiem....była skatalogowana dla ccTLD podczas gdy jest promowana jako gTLD.

To tyle na temat wiarygodnosci takich statystyk ;)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alex

 

Facet, znowu trolujesz i gubisz sie w zeznaniach.

 

Najpierw (sierpien, wrzesien) twierdzisz ze .co to ccTLD kolumbi, a kolumbia jest do dupy wiec .co jest do dupy. Pozniej twierdzisz ze .co to gTLD, a poniewaz ".com is king" wiec .co jest do dupy. A teraz jak fakty juz nie daja sie tak latwo wytlumaczyc twoimi bzdetnymi teoriami zaczynasz macic pojeciem vanity domain i ze nie wolno porownywac .co do .pl

 

Powiem Ci ze mnie gowno obchodzi czy .co to cctld, czy gtld czy vanity. To moze miec tylko znaczenie dla takich teoretykow jak ty, ktorzy wymyslaja najbardziej fantastyczne teorie zeby tlumaczyc niezaprzeczalne fakty i ktorzy sa koniecznym zlem na tego typu forach. Przede wszystkim absolutnie nie interesuje mnie to jak ty chcialbys zakategoryzowac .co

 

Jesli domeny .co nie pasuja do jakis tam wymyslonych przez ciebie kategorii to jest to twoj problem a nie moj. Dla mnie wazne jest czy na .co mozna zarobic pieniadze czy nie... i jakie.

 

Ja jako inwestor porownuje rynki. Moge porownac rynek nieruchomosci z rynkiem domen, nikt mi tego nie zabroni. Moge porownac rynek domen .co z domenami .pl

 

Moge np. stwierdzic (i uzyje specjalnie dla ciebie twoich bzdetnych kategorii, zeby ci bylo latwiej zrozumiec) ze lepiej inwestowac w .co niz w .pl bo .pl to tylko ccTLD (albo jak ty mowisz czyste ccTLD), natomiast .co jest ccTLD dla kolumbijczykow, gTLD albo vanity dla anglosasow i gTLD dla reszty swiata, wiec mam po prostu wiecej klientow.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybacz mi jesli ranie swoja pisownia Twoje uczucia narodowe, albo uczucia patriotyczne kogokolwiek innego na tym forum. Absolutnie nie jest to moim celem. Przywyklem pisac bez ogonkow i wszystko z malej po rozpoczeciu zdania, tak jest wygodniej, no chyba ze chce cos zaakcentowac.

"Badz czlowiekiem laskawym tak i od czasu do czasu wcisnij prawy alt." :)

 

Nie widzialem tez nigdzie wpisu w regulaminie forum o koniecznosci pisania slow polska, polak i polacy z duzej litery.

Regulamin nie. Ogólne zasady ortografii języka polskiego o tym mówią.

 

Home.pl też oferuje domeny .co jako domenę dla biznesu i zapewniam że sprzedaję się bardzo dobrze choć cena rejestracji to 99 zł

Byłoby bardzo ciekawie dowiedzieć się co oznacza to "bardzo dobrze". Ile miesięcznie domen .co sprzedaje home.pl? 50% tego co .pl, 10%, 1%?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Badz czlowiekiem laskawym tak i od czasu do czasu wcisnij prawy alt." :)

 

Dobre, nie znalem tego ;) Dzieki za link.

 

Regulamin nie. Ogólne zasady ortografii języka polskiego o tym mówią.

 

Tak, mowia tez o pisaniu slowa "mowia" przez o z kreska i a z haczykiem, mimo to pozwalam sobie na pisanie ich bez :)

 

Byłoby bardzo ciekawie dowiedzieć się co oznacza to "bardzo dobrze". Ile miesięcznie domen .co sprzedaje home.pl? 50% tego co .pl, 10%, 1%?

 

jak zwykle za duzo chcesz wiedziec, Daniel ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
za duzo chcesz wiedziec, Daniel ;)

Pewnie nie tylko ja, ale szef .CO Internet też ostatnio jakiś bardziej skryty się zrobił. Ukrył statystyki rejestracji, nie wypowiada się o efektach kampanii Go Daddy na Super Bowl..

 

http://domainincite.com/co-quiet-on-super-bowl-sales/

 

Z mojej strony nie mam już nic do dodania w tym temacie, chociaż skoro już Marcin zasugerował, że home.pl ma bardzo dużo rejestracji .co, to dobrze byłoby, żeby to poparł jakimiś liczbami.

 

Wizjonerzy niech rejestrują .co, reszta niech robi co chce! :) Jeśli ktoś potrafi zarobić na domenach .co (a na pewno jest to możliwe), to czemu nie. Raczej jest to zabawa na tanio kup i szybko sprzedaj, ale kto powiedział, że to źle.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×