Jump to content
korneliusz.com

Trzyliterowa bańka prysła?

Recommended Posts

A może tak naprawdę jakiegoś "wielkiego" kryzysu nie było, a tylko i wyłącznie nagonka na Forum rozumiana jako wzajemne podjudzanie tematu, które skutkowało rozpowszechnieniem się tematu "kryzys 3literówek"?

 

Przecież nie jest tajemnicą, że są osoby, które sprzedawały domeny dla KK w bardzo ciekawych kwotach, a to że przy okazji niektórzy pozbywali się tych mniej rokujących mnie nie dziwi. Nie ma sensu opłacać i wpędzać się w koszta tylko dlatego, że wierzy się tak ślepo w trzy litery, które nie dają jakiegoś sensownego rozwinięcia albo tylko po to, aby w oczach innych "domainerach" wychodzić na wytrawnego działacza w tematyce domen . Faktem jest iż może pojawić się KK, któremu ów zlepek liter przypasuje, ale takich w przypadku słabych trzech liter będzie mało lub wcale. Jeśli zdarzyła się sprzedaż na aukcji fajnej trzyliterówki to nie musi oznaczać również kryzysu, a jakiś element marketingu. Teraz wieścić się będzie narodziny "ruchu narodzin fali 3literówek" ;) "Jest kryzys i po kryzysie" ;) Łot dla mnie cała filozofia tego wszystkiego.

 

Pozdrawiam,

saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówię o tzw. "kryzysie ekonomicznym". Obecnie firmy dużo chętniej kupują domeny, co pozwala sądzić, że już się czują swobodniej , nie mają potrzeby oszczędzania każdego grosza. Można oczywiście spekulować inaczej - że w dobie kryzysu (niektórzy twierdzą że jest nadal) oświecone firmy wiedzą, że internet jest najlepszym medium dotarcia do klienta i inwestują w swoją obecność on-line, albo inaczej - ci, którzy wiedzą, że pieniądz (szczególnie dolar, ale wiadomo, że pociągnie za sobą inne waluty) może wkrótce znacznie stracić na wartości, inwestują w dobra niematerialne w ramach dywersyfikacji majątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli kryzys się skończył, to znaczy, że go nie było, a dokładniej jeszcze się nie zaczął.

 

Ciekawe, że trzyliterówki są wskaźnikiem stanu polskiej gospodarki, wystarczy zmienić ceny paru domen i będzie lepiej, ale przydałoby się jeszcze paru ochotników w dziale sprzedane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli kryzys się skończył, to znaczy, że go nie było, a dokładniej jeszcze się nie zaczął.

 

Ciekawe, że trzyliterówki są wskaźnikiem stanu polskiej gospodarki, wystarczy zmienić ceny paru domen i będzie lepiej, ale przydałoby się jeszcze paru ochotników w dziale sprzedane.

 

Nikt się nie chwali sprzedażami, jeśli nie ma w tym interesu. Jeśli np. DD wystawia na aukcje grupkę trzyliterówek, to opłaca mu się najpierw rzucić info o sprzedaży za 10k czy coś - zawsze to może jakoś podbić ceny. Mi zależy na jak najtańszym kupowaniu 3l, więc swoich sprzedaży nie podaję, proste. Poza tym przy większości transakcji kupujący nie życzą sobie podawania cen do wiadomości publicznej. W Polsce się tak utarło, że o pieniądzach się nie rozmawia. Na zachodzie jest trochę inna kultura, podawanie szczegółów transakcji jest na rękę giełdom, kupującym (darmowa reklama), a nieraz i sprzedającym, bo wychowują sobie tym też innych klientów. U nas - na zapytanie do kupującego czy możemy ujawnić transakcję w zestawieniach, w 90% mamy odpowiedź odmowną. Tym samym przestaliśmy zestawienia publikować, a to co jest na cenydomen.pl czy notowania.pl to są okruszki spod stołu.

 

Żeby było w temacie trzyliterówek, to niech będzie, napiszę - choć pewnie na tym stracę, a na pewno nic nie zyskam, bo aukcji wystawiać nie planuję. W ciągu ostatnich 4 miesięcy sprzedałem trzy domeny trzyliterowe, jedną za 12,5k, jedną za 12k, i jedną też za 12k, ale na raty (netto). Domen 3l mam nieco ponad 400, więc łatwo obliczyć, że wystarczy mi na odnowienie wszystkich i jeszcze drugie tyle zostaje. W tym samym okresie na aukcjach kupiłem ileśtamnaście 3l po 100-200 zł. W tym okresie odrzuciłem też kilka ofert xxxx na inne domeny trzyliterowe. Jeśli ktoś potrafi na "trzyliterowym biznesie" stracić, to albo ma słabe oko do inwestycji, albo wyjątkowego pecha, albo zbyt wysoko mierzy i dlatego nie może nic sprzedać. Interesanci pchają się po trzyliterówki drzwiami i oknami, nie ma prawie dnia żeby ktoś nie pytał o 3l - oczywiście większość "odpada" powyżej xxx - pewnie kierując się myślą, że "skoro na aukcjach chodzą po 200 zł, to musiałbym być wariatem żeby zapłacić 2000, a co dopiero 10000". Ale czy tak nie jest przy wszystkich domenach? Ostatnio mi ktoś napisał "kupiona za 400, nie dam więcej niż 600". To nie jest podejście biznesowe, tylko żalduposciskowe, że to nie on złapał kiedyś tam okazję i kupił domenę za tych 400 zł. Nieraz konsekwentnie odrzucam na daną domenę oferty w zakresie 4-6k od różnych osób, aż w końcu ktoś z nich, albo ktoś inny, kupi za 10k+. To jest mój sposób i "od zawsze" u mnie działa. Każdy może mieć inny sposób, jestem pewien, że jest wiele sposobów by zarobić (na 3l, jak i na domenach ogólnie) i jeszcze więcej żeby stracić. Nie ma więc sensu sugerować się forumowym jęczeniem, lepiej podejść do sprawy biznesowo. ;-)

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio mi ktoś napisał "kupiona za 400, nie dam więcej niż 600". To nie jest podejście biznesowe, tylko żalduposciskowe, że to nie on złapał kiedyś tam okazję i kupił domenę za tych 400 zł.

Opisane przez Ciebie sytuacje to standard, co nie zmienia faktu że nie rezygnuję z trzyliterówek

Jakiś czas temu odrzuciłem ofertę na 7k, a innym razem za inną bardzo dobrą trzyliterówkę dostałem ostrą reprymendę, że nie chcę jej sprzedać za 1k skoro inne sprzedają się za 200-300PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt się nie chwali sprzedażami, jeśli nie ma w tym interesu. (...)

 

(...) Nieraz konsekwentnie odrzucam na daną domenę oferty w zakresie 4-6k od różnych osób, aż w końcu ktoś z nich, albo ktoś inny, kupi za 10k+. To jest mój sposób i "od zawsze" u mnie działa. Każdy może mieć inny sposób, jestem pewien, że jest wiele sposobów by zarobić (na 3l, jak i na domenach ogólnie) i jeszcze więcej żeby stracić. Nie ma więc sensu sugerować się forumowym jęczeniem, lepiej podejść do sprawy biznesowo. ;-)

Dobrze i ciekawie napisane. Tez podzielam taka strategie, acz trudno odrzucic argumentow "liderom" masowych aukcji od 10zl. Nie da sie porownac wynikow finansowych tych dwoch koncepcji, bo kazdy ma inne domeny, ale to byloby bardzo ciekawe porownanie.

Faktem jest tez, ze za duza chciwosc i niesprzedawanie poniżej jakiegos poziomu moze prowadzic do koniecznosci zrzucania domen... Byc moze najlepszy jakis mix... (?) Interesujacy watek pb.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze i ciekawie napisane. Tez podzielam taka strategie, acz trudno odrzucic argumentow "liderom" masowych aukcji od 10zl. Nie da sie porownac wynikow finansowych tych dwoch koncepcji, bo kazdy ma inne domeny, ale to byloby bardzo ciekawe porownanie.

Faktem jest tez, ze za duza chciwosc i niesprzedawanie poniżej jakiegos poziomu moze prowadzic do koniecznosci zrzucania domen... Byc moze najlepszy jakis mix... (?) Interesujacy watek pb.

 

Mało ostatnio aukcji domen trzyliterowych bez qy x v od 10zł a np. DD od jakiegoś czasu zrezygnował z takich aukcji na Aftermarket.pl a szkoda :P bo można było na prawdę za śmieszne pieniądze kupić coś ciekawego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalezy kogo zapytasz.

Pan DD nie tak dawno wystawil duza ilosc 3-literowek na AM.

Wszystkie co widzialem poszly za smieszne pieniadze.

Moglo mi cos umknac bo nie obserwowalem wszystkich, ale wiekszosc na pewno widzialem.

 

Dla przykladu chcialem kupic jedna wygasajaca 3-literowke.

Zlapal ja nie moj rejestrator.

Domena byla zdropowana w tym roku a 2 lata temu byla sprzedana na normalnej aukcji ponizej 100PLN

Domena nie posiadala zadnej opcji.

Klaun ktory ja zlapal (jest czlonkiem tego forum) powiedzial mi ze ja wygra aukcje to sprzeda mi ja w cenie minimalnie wiekszej.

Domena nie miala az tak duzego znaczenia dla mnie, wiec bralem pod uwage ze jego slowa moga nie wiele znaczyc.

Oczywiscie w aukcji domena osiagnela smieszne pieniadze, jednakze ow psedu domainer zmienil zdanie i postanowil chciec za domeme 12 tys.

Patrz tylko na sprzedaze a nie na ceny.

Idiotow ktorzy ignoruja ceny rynkowe spotkasz w tym businessie wiecej niz w jakimkolwiek innym, bo tutaj nie trzeba zadnego wyksztalcenia, inteligencji, duzego nakladu finansowego aby zaczac.

Wejdz na jakies powazne forum businessowe a potem na te - przepasc intelektualna bedzie olbrzymia.

Edited by jedna

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Klaun ktory ja zlapal (jest czlonkiem tego forum) ... ow psedu domainer z...

Idiotow ktorzy ignoruja ceny rynkowe spotkasz w tym businessie wiecej niz w jakimkolwiek innym, bo tutaj nie trzeba zadnego wyksztalcenia, inteligencji, duzego nakladu finansowego aby zaczac.

Wejdz na jakies powazne forum businessowe a potem na te - przepasc intelektualna bedzie olbrzymia.

Widzę, że znowu dopadł Cię pseudo-pozytywny nastrój i kontynuujesz swą serię narzekań, nie pokazując na razie niczego czym mógłbyś mnie biznesowo ani intelektualnie zaskoczyć.

Spójrz na wypowiedzi tych, którzy mają pozytywne podejście do życia, a potem na swoje - przepaść będzie olbrzymia.

;)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze jestem olbrzymim optymista i slysze to caly czas w business-ie.

Na tym forum komentuje tylko rzeczy ktore sa absurdalne i ktore powinny byc zmienione.

Dobre rzeczy tez zauwazam, ale one nie wymagaja komentarzy, poza tym czasu na to nie mam.

 

Jak widze takiego goscia jak ty z ponad 6tys postami to wiem, ze mam do czynienia z pisarzem.

Gosc ktory nie ma szacunku dla czasu i woli wdawac sie w dewagacje, ploty z innymi aby udowodnic jaki on jest madry, co wie itd

Jak podciagniesz swoje poczucie wartosci to te pragnienie zniknie wiecznego komentowania i udowadniana innm swoich racji.

Zpamietaj sobie ze ludzie b.sukcesywni maja w d... co ktos mysli i oni rzadko maja czas aby chodzic po jakis forach i walic komentarze bez opamietania.

Wola swoj czas poswiecic na budowanie business-u lub rodzinie.

Poza tym po takiej ilosci komemtarzy jaki wpisales tutaj i czasu ktory poswieciles masz tak wyprana glowe, ze nie jestem pewny czy ktos na wysokim poziomie intelektualno-businessowy bedzie chcial z toba gadac.

 

Kolego szanuj swoj leb i uwazaj co czytasz bo to wszystko ma wplyw jak postrzegasz rzeczy pozniej.

Raz `wprowaszisz zle dane` to pozniej nieswiadomie bedziesz sie na nich opieral i dzialal.

 

Nie zamierzam dalej komentowac, wiec sobie daruj.

Pisz sobie co chcesz mysle, ze wiez gdzie ja to mam.

 

 

A teraz wez 3 glebokie odechy albo policz wolno do 10 :)

Pozdrawiam

 

Widzę, że znowu dopadł Cię pseudo-pozytywny nastrój i kontynuujesz swą serię narzekań, nie pokazując na razie niczego czym mógłbyś mnie biznesowo ani intelektualnie zaskoczyć.

Spójrz na wypowiedzi tych, którzy mają pozytywne podejście do życia, a potem na swoje - przepaść będzie olbrzymia.

;)

Edited by jedna
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widze takiego goscia jak ty z ponad 6tys postami to wiem, ze mam do czynienia z pisarzem.

Gosc ktory nie ma szacunku dla czasu i woli wdawac sie w dewagacje, ploty z innymi aby udowodnic jaki on jest madry, co wie itd

 

Te zdania pasują jak ulał do Ciebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jedna - nie miej mi tego za złe jeżeli napisałeś coś do mnie a ja merytorycznie nie odpowiem.

Po prostu dołączyłem wcześniej Twoje posty do grona ignorowanych.

Być może jesteś świetnym inwestorem ale mam dosyć narzekania innych i chcę od tego odpocząć.
Trzymam kciuki za udane interesy.

 

/OT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, May 4, 2014 - No reason given
Hidden by apze, May 4, 2014 - No reason given

Jak widze takiego goscia jak ty z ponad 6tys postami to wiem, ze mam do czynienia z pisarzem.

Gosc ktory nie ma szacunku dla czasu i woli wdawac sie w dewagacje, ploty z innymi aby udowodnic jaki on jest madry, co wie itd

Jak podciagniesz swoje poczucie wartosci to te pragnienie zniknie wiecznego komentowania i udowadniana innm swoich racji.

Zpamietaj sobie ze ludzie b.sukcesywni maja w d... co ktos mysli i oni rzadko maja czas aby chodzic po jakis forach i walic komentarze bez opamietania.

 

 

Typowo buraczany sposób myślenia. Śmieszne ludzie, co tracą czas na pisanie tego typu "ułomnych filozoficznie" przemyśleń.

 

PS Trąci Anglikiem.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Anglik to inna para kaloszy.,

Jedna...to co z tym Twoim super portfolio ? Poznamy je jeszcze w tym tysiącleciu ?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, May 4, 2014 - No reason given
Hidden by apze, May 4, 2014 - No reason given

 

Typowo buraczany sposób myślenia. Śmieszne ludzie, co tracą czas na pisanie tego typu "ułomnych filozoficznie" przemyśleń.

 

PS Trąci Anglikiem.

 

Odezwał się największy mędrzec i filozof forum. Kłamca któremu smród euro poprzestawial w głowie, i myśli, że może poddać każdego swoim chorym osądom.

 

PS Trąci Anglikiem.

 

Co to w ogóle jest?

Trącić to ci może jak się niepodmyjesz.

A to co napisałeś jest dyskryminacją rasową.

Share this post


Link to post
Guest
Posted · Hidden by apze, May 4, 2014 - No reason given
Hidden by apze, May 4, 2014 - No reason given

A to co napisałeś jest dyskryminacją rasową.

nie wiesz, o czym piszesz :)

 

eot

Share this post


Link to post

 

...

Klaun ktory ja zlapal (jest czlonkiem tego forum) powiedzial mi ze ja wygra aukcje to sprzeda mi ja w cenie minimalnie wiekszej.

...

 

Kolego, wydawało mi się że wyjaśniliśmy sobie tę kwestię a za swoje "pajacowanie" i groźby przepraszałeś już. Wyhamuj bo daleko w ten sposób nie zajedziesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masakra, jaki troll. Dajcie mu bana, żeby się mocniej skupił na budowaniu rodziny i biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jestem niedoświadczony w tej kwestii, ale również zauważyłem, że trzliterówki, bez większego znaczenia słownego lub nasuwającego skrótu, są dość tanio wyceniane. Z tego co zauważyłem, dość dużą popularność i ceny oprócz wartościowych domen generycznych coraz bardziej zyskują zlepy dwuwyrazowe. Przykład z cenydomen.pl:

 

nowysamochod.pl
30 750,00 PLN

 

I zapewne cena jest adekwatna do jej przydatności, bądź nawet zbyt niska jeszcze w porównaniu z innymi rynkami na świecie. Jednak to nasuwa dość kreatywne spostrzeżenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja domena vpv*pl poszła za 160 zł i cena by pewnie poszła jeszcze wyżej, gdyby komuś się chciało o nią licytować. Została dla mnie przechwycona w zeszłym roku właściwie przez pomyłkę i szczerze mówiąc nie rozumiem, dlaczego była/jest obserwowana przez ok. 30 osób. Ktoś mi to wytłumaczy? Widziałem wiele „normalnych” domen trzyliterowych, które były obserwowane przez mniejszą ilość osób, a moją byłą, niepozorną domenę aż ok. 30 osób obserwuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... nie rozumiem, dlaczego była/jest obserwowana przez ok. 30 osób. Ktoś mi to wytłumaczy? Widziałem wiele „normalnych” domen trzyliterowych, które były obserwowane przez mniejszą ilość osób, a moją byłą, niepozorną domenę aż ok. 30 osób obserwuje.

 

W takich sytuacjach pomocne mogą okazać się wyjaśnienia mojego kolegi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zauważyliście, ale 06.07 spada ponad 2000 trzyliterówek z niechcianymi znakami q x y v itp...

Ciekawy jestem po kim to? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×