Jump to content

Recommended Posts

... dla niektórych jest to tygodniowa kwota, którą przeznaczają na jedzenie.

 

Stówka na tydzień? To dopiero luksus, tak mogą żyć ludzie majętni. 5 zł na dzień to norma. Nie polecam takiej wegetacji.

 

A Bitcoin spadł i znów się podnosi. I mam wrażenie, że będzie dalej szedł w górę. Jeśli tysiące ludzi umawia się, że dla nich ma coś wartość, to to będzie miało wartość. Do tego dochodzą organizację przestępczę, dla których to raj. Już nie trzeba kombinować na który bank na Kajamanach przelać kasę, teraz jest e-portfel. Łapówka? Nie ma żadnego problemu. Wierzyciele? Teraz to śmiech na sali.

 

Jestem przekonany, że kurs BTC jeszcze sporo pójdzie w górę i do tego dołączy cała reszta kryptowalut. Machina ruszyła i już się nie zatrzyma, za dużo wpływych ludzi zainwestowało i pompuje kurs tej waluty o wartości poświęconego czasu na jej wykopanie plus kasa za energię.

 

Gdybym miał możliwości, to inwestowałbym w kryptowaluty a najlepiej w btc albo ltc. A przy okazji, nie sądziłem, że powstanie w sieci coś lepszego do inwestowania niż domeny.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stówka na tydzień? To dopiero luksus, tak mogą żyć ludzie majętni. 5 zł na dzień to norma. Nie polecam takiej wegetacji.

 

A Bitcoin spadł i znów się podnosi. I mam wrażenie, że będzie dalej szedł w górę. Jeśli tysiące ludzi umawia się, że dla nich ma coś wartość, to to będzie miało wartość. Do tego dochodzą organizację przestępczę, dla których to raj. Już nie trzeba kombinować na który bank na Kajamanach przelać kasę, teraz jest e-portfel. Łapówka? Nie ma żadnego problemu. Wierzyciele? Teraz to śmiech na sali.

 

Jestem przekonany, że kurs BTC jeszcze sporo pójdzie w górę i do tego dołączy cała reszta kryptowalut. Machina ruszyła i już się nie zatrzyma, za dużo wpływych ludzi zainwestowało i pompuje kurs tej waluty o wartości poświęconego czasu na jej wykopanie plus kasa za energię.

 

Gdybym miał możliwości, to inwestowałbym w kryptowaluty a najlepiej w btc albo ltc. A przy okazji, nie sądziłem, że powstanie w sieci coś lepszego do inwestowania niż domeny.

Wydaje mi sie ze najlepsza inwestycja jesli chodzi o coiny jest obecnie NMC.

Nie mowie by kupowac teraz po cenie 7$ ale poczekac na kolejny spadek i wtedy kupic. NMC moim zdaniem w perspektywie powiedzmy 2 lat osiagnie najwiekszy wzrost %, którego BTC i LTC nie bedzie w stanie uzyskac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz z tego się dywagację zrobią ale jakoś dumny jestem że żyję (uważam że zdrowo ;) ) w Warszawie i 100 PLN na jedzenie to w ponad 3 tygodnie wydaje :) Nie sądzę że to jakikolwiek punkt odniesienia do biznesu.

 

Ale jak to? Przecież kebab kosztuje 10 zł, to ty co 2 dni kebaba jadasz? :lol:

 

No dobra, żeby nie było, 100 zł to dla niektórych luksus.

 

 

@Administrator: "Sloik"? :-P

 

Mysle, ze to ile kto przeznacza na jedzenie nie ma nic tutaj do rzeczy. Wiele preznie dzialajacych w tej chwili biznesow zaczynalo sie od naprawde niewielkich sum, tak samo mysle bylo pewnie i z inwestycjami.

 

Masz rację, czasem wystarczy 200 dolarów.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze najlepsza inwestycja jesli chodzi o coiny jest obecnie NMC.

Nie mowie by kupowac teraz po cenie 7$ ale poczekac na kolejny spadek i wtedy kupic. NMC moim zdaniem w perspektywie powiedzmy 2 lat osiagnie najwiekszy wzrost %, którego BTC i LTC nie bedzie w stanie uzyskac.

Ponieważ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ?

poniewaz bedzie go stosunkowo mało (21mln) a jest coinem mocno rozpoznawalnym i moim zdaniem mocno niedoszacowanym wlasnie ze wzgledu na mala ilosc docelowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MegaCoin'a będzie tylko 42 mln szt. Obecnie cena to okolice 1$, w zeszłym tygodniu cena dobijała do 2,5$, pod wzgledem kapitalizacji do tej pory był na 5 miejscu teraz przez quarka i wdc (twory które znikną tak szybko jak się pojawiły imo) spadła na 7, ale według mnie na dłuższy termin to dobra inwestycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie nie ma sensu inwestować w te mało popularne kryptowaluty, opierają się one jedynie na spekulacji odnośnie Bitcoina. To już jest czysty hazard i próba "odegrania" się na straconej okazji przy Bitcoinie. Pewnego dnia znowu wyjdzie jakiś news z rękawa, a środki przepadną w ciągu kilku minut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie nie ma sensu inwestować w te mało popularne kryptowaluty, opierają się one jedynie na spekulacji odnośnie Bitcoina. To już jest czysty hazard i próba "odegrania" się na straconej okazji przy Bitcoinie. Pewnego dnia znowu wyjdzie jakiś news z rękawa, a środki przepadną w ciągu kilku minut.

NMC jest bardzo popularna kryptowaluta dlatego jesli BTC bedzie trwal to i NMC nie zniknie i bedzie zyskiwal na wartosci. Zakładam ze szybciej nic BTC. Zakladam - bo moim zdaniem tutaj nie ma zadnych pewnikow i trzeba byc swiadomym wielkosci ryzyka jakie sie podejmuje wchodzac w kryptowaluty. Jesli w ciagu doby waluta traci i zyskuje po kilkadziesiat % i sytuacja sie powtarza to mozna tylko zakladac pewne scenariusze. Żadna analiza tutaj nie pomoze.Jestem przekonana ze jesli grubasy dojda do wniosku ze pora na NMC to dobija kursem do 20$ w dwa dni, sprzedadza na szczycie i rynek znowu wroci do pozimu 4$ a moze i nizej. Ja czekam na 2$ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdziwe żniwa dopiero przed nami... (chińska) korekta już się skończyła ;-)

Pzdr.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uczciwa wartość "waluty" służącej obecnie głównie do spekulacji na kursie i szemranych transakcji. Ale głupi Ci Rzymianie Amerykanie.

jak to jest? głupi Ci Amerykanie strasznie a większosc innowacji które zdobywaja swiat powstaje u nich. Wniosek - 99% populacji swiata jest głupia i dlatego maja taki wielki rynek zbytu dla swych nowinek.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uczciwa wartość "waluty" służącej obecnie głównie do spekulacji na kursie i szemranych transakcji. Ale głupi Ci Rzymianie Amerykanie.

Wnioski wyciągnięte z tej analizy to oczywiście bełkot, a oszacowanie tej "uczciwej wartości" jest tego kwintesencją, niezłe głowy musiały nad tym pracować. Nie da się wyliczyć czegoś takiego jak wartość BTC ponieważ jest on tylko jakąś ilością bitów i niczym więcej, a cena jest wynikiem spekulacji tak zwanych "inwestorów". Stało się tak ponieważ nie zabezpieczono go przed spekulacją choćby poprzez brak ustawienie kursu na sztywno względem czegokolwiek, wówczas gdyby udało się spopularyzować tę formę wymiany tak aby BTC zaczął krążyć szybko obsługując dużą ilość transakcji istnienie takiej waluty miałoby większy sens niż teraz, bo teraz jest to jedynie przeżywająca swój boom gra o sumie zerowej. Domyślam się, że to nie przypadek.

"Doskonale sprawdza się jako środek tezauryzacyjny" - oczywiści jest odwrotnie, BTC w ogóle nie jest przystosowany do tezauryzacji, jeżeli ktoś uważa inaczej to niech sprzeda swój dom i kupi za to Bitcoiny.

Generalnie raport cenny, ale nie ze względu na śmieciowe wnioski, ale dlatego że widać przez kogo i do jakiego poziomu będzie pompowany kurs, a jeżeli jeden bank tak robi to można przypuszczać że inne działają podobnie, szczególnie te stojące za FED.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak - tak to kolejny etap. Pojawianie się wizjonerów bądź super analityków którzy próbują zabłysnąć ze swoich tekstów. Analityk zarabia za analizowanie a nie sprawdzanie swoich analiz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie raport cenny, ale nie ze względu na śmieciowe wnioski, ale dlatego że widać przez kogo i do jakiego poziomu będzie pompowany kurs, a jeżeli jeden bank tak robi to można przypuszczać że inne działają podobnie, szczególnie te stojące za FED.

 

Ciekawe po jakim kursie i kiedy FED kupował bitcoiny. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe po jakim kursie i kiedy FED kupował bitcoiny. ;-)

 

Pewnie wykopali sobie po 1M każdej możliwej kryptowaluty. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy artykuł odnośnie Bitcoina z punktu widzenia analityka Deutsche Banku:

http://appfunds.blogspot.com/2013/12/bitcoin-inwestycja-w-przyszosc.html?m=1

Wszystko fajnie ale ja nadal nie jarzę dlaczego muszę posiadać tego bitcoina (wyłączając czynnik spekulacyjny), Pomimo jakichś tam zalet związanych z praniem brudnych pieniędzy (co pewnie zaraz zostanie uregulowane) nie widzę zbyt wielu czynników, które by mnie przekonywały, że muszę to kupić a tym samym zapłacić cenę już dzisiaj bo jak nie to "przegram życie" i w przyszłości nie kupię chleba. Myślę, że świat trochę zbyt mocno się tym zachłysnął niczym dziecko nową zabawką, którą zaraz odrzuci w kąt. Jeżeli kryptowaluta jest taka niesamowita to dlaczego przy takiej ilości tych kryptowalut jakie są zaprezentowane na stronie http://coinmarketcap.com/ mam się akurat interesować właśnie bitcoinem? Dzisiaj jest szał na bitcoina a jutro będzie na jakiegoś namecoin-a, terracoin-a czy jakiegoś innego coina z powyższego zestawu lub nowego wymyślonego w przyszłości bo będzie spełniał takie same funkcje jak BTC a w dodatku będzie tańszy. Kiedyś system monetarny był bardzo prosty bowiem był oparty na złocie. W dawnych czasach ilość złota w konkretnych monetach definiowała majątek poszczególnego człowieka. Nie można było stworzyć więcej pieniądza w obiegu bo tym pieniądzem było złoto, którego ilość w istocie rzeczy była ograniczona. Później zaczęło się kombinowanie a mianowicie złoto złożono do skarbca i na podstawie tego kto ile miał złota w skarbcu mógł wyemitować odpowiedni ekwiwalent w nominale papierowym. I tak przez lata doszliśmy do historii jakie obserwujemy dzisiaj ze strony FED (QE1, QE2 i QE3 bo ciągle mało), ze strony BoE na GBP, ze strony BoJ na JPY, ze strony ECB na LTRO a na BTC który nie ma już odniesienia dosłownie do niczego materialnego kończąc. Świat oszalał. Żeby faktycznie nie doszło do takich sytuacji jak w czasie hossy na dotcom-ach kiedy Agora na wskutek infa o tym, że wchodzi w projekt "dot.com" poszybowała na ponad 200 zeta a nie wspominając już o absurdach takich jak "przefarbowanie" spółki produkującej buty (Ariel jeśli dobrze pamiętam) w spółkę informatyczną tylko po to żeby się dostosować do "new reality". Do dzisiaj pamiętam nagłówek w GG Parkiet pt "Z butami w internet". Ile z tego zostało dziś? Niewiele...

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe po jakim kursie i kiedy FED kupował bitcoiny. ;-)

 

Może to Bank of America pompuje BTC na zlecenie FBI które posiada ich sporo po przejęciu z Silk Road. Mają już 30k BTC od userów i pewnie wyrywają paznokcie Ulbrichtowi żeby wydał swoje warte 80mln usd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak troszkę żartobliwie pisząc (bo dla mnie to czarna magia) to taki Bitcoin to idealny sposób na oddłużenie świata, czy banków. Np służby specjalne tworzą sobie taki projekt, później instytucje rządowe mówią, że takie coś ma wartość, pompują ceny. Sami sprzedają powiedzmy milion sztuk takich cyferek w dobrej cenie, a na koniec mówią, że to jest sprzeczne z prawem i czar cyferek pryska. Zastrzyk gotówki jest wielki a "podatek od głupoty" mniej bolesny niż np wzrost Vatu ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie wykopali sobie po 1M każdej możliwej kryptowaluty. ;-)

Nie jesteś pierwszą osobą, której to przyszło do głowy, że kopią - ostatnio ktoś wysunął podobną teorię, a nawet znalazł na nią poszlaki czy nawet dowody. ;-) Jest taka mapka na https://blockchain.info/nodes-globe, na której jest pokazane, gdzie aktualnie jest wykopywane najwięcej bitcoinów (im dłuższy pasek tym więcej).

 

pinegap-1024x452.jpg

 

W tym Pine Gap na terenie Australii znajduje się potężne centrum zbierania danych pracujące dla amerykańskiej National Security Agency (NSA), nadzorowane przez CIA i poza nim nic tam więcej nie ma, teren zamknięty i ściśle strzeżony. Teorie spiskowe się łatwo nasuwają - porównanie tych dwóch map jest trochę zbyt oczywiste, by dało się wytłumaczyć to zwykłym zbiegiem okoliczności. ;-)

 

Pytanie wtedy zostaje dla kogo NSA kopie bitcoina (może właśnie dla FED) i od kiedy kopie - w sumie może od samego początku, bo stworzyła tę kryptowalutę? :D Jako ciekawostkę można w sumie podać, że to właśnie NSA wymyśliła popularny obecnie algorytm SHA-256, który później został użyty m.in. podczas szyfrowania transakcji w sieci bitcoin. Co jeszcze ciekawsze to ktoś się jeszcze dokopał do takiego dokumentu NSA z 1996 roku - http://groups.csail.mit.edu/mac/classes/6.805/articles/money/nsamint/nsamint.htm, gdzie opisane są ogólne zasady, na jakich mogłaby kiedyś działać kryptograficzna waluta i bardzo wiele z tych mechanizmów (np. klucze prywatne i publiczne dla potwierdzania transakcji czy mechanizm działania "portfeli") ma dokładne odzwierciedlenie w obecnych kryptowalutach typu bitcoin.

Edited by thomaso
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i wchodzenia grup inwestycyjnych zachęconych jego ogromnym potencjałem

 

Potencjałem bitcoina? Gdyby nie było tak dołująco, to bym się nawet uśmiechnął z dobrego żartu.
Ale takie bezmyślne, cwane i ukierunkowane na podbicie sztucznej wartości btc opinie, oznaczają, że na rynku BTC kroi się większa bańka. Komedia to była z kursem btc, kiedy jego linia była prosta jak po linijkę i nagle skacze jak EKG zawałowca żeby zostawić złoto daleko w tyle.
Ten kręcony przez lepszych cwaniaków myk z BTC, oznacza, że także i inne waluty pójdą w górę, tak więc, to chyba dobry okres do inwestowania.
shock.jpg
A co jeśli kurs dojdzie do przepowiadanego 1 miliona usd i za kawę wtedy będzie się płacić 0.00000000000001 BTC? Mnie to pasuje, bo lepiej jest używać kryptografii do zakupu latte ze śmietanką, żeby przypadkiem spec służby nie wykorzystały tego do szantażu. Serio ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze, że poruszyłeś tym tekstem moje skamieniałe serce ;)

Żeby wybić się ponad przeciętność to trzeba czasami podjąć ponad przeciętne ryzyko a do tego trzeba mieć tzw. "jaja". Wobec tego podsunę Ci pewną propozycję. Od Ciebie zależy czy skorzystasz. Potencjalna stopa zwrotu podobna do BTC czyli jazda gołym tyłkiem po nieheblowanej podłodze; może polać się krew. A mianowicie, jeśli masz rachunek na platformie forexowej to kup kontrakty na złoto. Cena z piątkowego zamknięcia 1229,09 na ofercie. Rynek złota rusza o godzinie 00:05 w poniedziałek. Jeśli ruszą po kierunku kontraktu (w tym przypadku w górę) to co każde 7$ ruchu pomnożysz początkowy depozyt o 100% licząc według depozytu wstępnego pobieranego przez XTB. Jeśli dźwignię chcesz zmniejszyć to nie wchodź za całość bo Cię zaorają przy niewielkim ruchu do dołu. Wydaje mi się, że najbliższe dni, może tygodnie będą należeć do złota. Prawdopodobieństwo wzrostu szacuję na jakieś 80%. Masz ode mnie jedną rekomendację gratis. Oczywiście inwestujesz na własne ryzyko. Good luck! ;)

 

@ domainer

Jak tam domainer? Mam nadzieję, że kupiłeś i zarobiłeś na chleb. Aktualna cena 1259 a to oznacza pomnożenie depozytu początkowego o 400%. Nie wiem o ile wzrósł BTC w tym czasie ale jak widzisz w kapitalizmie świat nie kończy się na BTC. Mam nadzieję, że zarobiłeś na chleb ;) Teraz stop loss ustawiamy na poziomie wejścia plus swap i najwyżej nic nie zarobimy jak się kurs cofnie. Głowa do góry i nie popadaj w kanał ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co jeśli kurs dojdzie do przepowiadanego 1 miliona usd i za kawę wtedy będzie się płacić 0.00000000000001 BTC?

Bitcoin jest podzielny tylko do 8. miejsca po przecinku, więc kawa by nie mogła nigdy kosztować mniej niż 0.00000001 BTC. ;-)

 

Dołożę w sumie jeszcze z kilka ciekawostek / teorii spiskowych odnośnie bitcoina:

 

1. Jedna z teorii mówi, że Satoshi Nakamoto (twórca bitcoina) to nie imię i nazwisko, a akronim od nazw firm SAmsung, TOSHIba, NAKAmichi i MOTOrola czyli firm, które na czyjeś zlecenie stworzyły wspólnie mechanizmy bitcoina.

2. Inna teoria mówi, że bitcoina stworzyła pozaziemska cywilizacja, aby wprowadzić chaos na rynkach finansowych i łatwiej skolonizować Ziemię. ;-)

3. W styczniu 2009 roku powstał pierwszy blok ponad miliona bitcoinów, wykopany przez samego twórcę sieci - większość tych bitcoinów znajduje się aktualnie w ponad 100 portfelach, a wszystkie założone tego samego dnia na początku 2009 roku, co oznaczałoby, że twórca bitcoina (kimkolwiek jest) kontrolowałby łącznie ponad 1,6 miliona BTC, zostawiając portfele z tej listy http://bitcoinrichlist.com/top100 daleko, daleko w tyle.

4. Do roku 2011 można było się mailowo skontaktować z twórcą bitcoina, który na bieżąco poprawiał znalezione błędy i usterki w całej sieci bitcoin, potem Satoshi Nakamoto zniknął i dziś nie jest już w żaden sposób osiągalny. Osoby, które się z nim kontaktowały miały wrażenie, że odpisuje im kilka różnych osób, a nie jedna (różne sposoby pisania, różne naleciałości językowe, niepamiętanie szczegółów poprzednich rozmów) - poza tym maile miały odpowiedzi o tak różnych porach dnia i nocy, że byłoby to niemożliwe dla jednej osoby (osoba ta musiałaby w ogóle nie spać).

5. Sieć bitcoin to najpotężniejsza sieć obliczeniowa na świecie. Łączna moc wszystkich komputerów podłączonych do sieci bitcoin i rozbijających bloki bitcoinów (kopiących) przekracza 10000 PFLOPS - dla porównania najszybszy na świecie chiński superkomputer Tianhe-2 (składa się ze 125 szaf, w każdej po 64 płyty główne, zawierające dwa 12-rdzeniowe procesory Xeon Ivy Bridge i trzy 57-rdzeniowe koprocesory Xeon Phi oraz 88 GB RAM) ma moc zaledwie 33 PFLOPS.

Edited by thomaso
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×