Jump to content

Recommended Posts

Stawiam, że jeszcze dziś będzie:

 

NMC - 10 usd

LTC - 20 usd

NVX - 30 usd

 

Kto przebije? ;-)

Ta opcja jest bardzo możliwa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stawiam, że jeszcze dziś będzie:

 

NMC - 10 usd

LTC - 20 usd

NVX - 30 usd

 

Kto przebije? ;-)

tak dobrze nie bedzie ;)

NMC - 7-7,5

LTC - 17-17,5

NVX - tu sie moze udac te 30$

 

Polecam obserwowac FTC ;) i zastanowic sie nad lekkim zakupem ;)

Edited by mirelka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy za 141 wzięli by mnie w jedną stronę :)

 

Normalnie szok. Mnóstwo ludzi błyskawicznie zarobiło bajeczną fortunę. Nie wyobrażam sobie posiadać tyle pieniedzy.

 

Nigdy nie daruje sobie tego, że nie skorzystałem z takiej szansy. To zdarza się raz w życiu, zwłaszcza jak ktoś ma mały ptasi móżdżek i nie ma szans na prawdziwe pieniądze.

 

I do tego jeszcze kilka dni temu LTC było po 8 dolców i już było wiadomo, że warto kupić, a teraz jest 14 dolarów i ludzie zamiast na btc rzucą się na ltc, więc będzie iść w górę. Te całe zamieszanie z pompowaniem kursu, to jak sprzedawanie działek na księżycu który być może zasiedlimy za 1000 lat, a najpewniej nigdy, ale lepiej kupić teraz, bo okazja. To jak śnieżka tocząca się w góry - kto zainwestuje szybko zarobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NMC i NVC faktycznie wystrzeliły jak z procy, trzeba było budować portfel na kilku walutach ;) Mimo wszystko, jeżeli chodzi o inwestycję długoterminową to jak najbardziej słuszną walutą (jako alternatywą dla BTC) jest IMO LTC.

 

Myślę, że na dniach będą solidne spadki dla tych walut, ale niechaj się mylę, pompowanie wszystkich kryptowalut działa pozytywnie na cały rynek ;)

 

 

Normalnie szok. Mnóstwo ludzi błyskawicznie zarobiło bajeczną fortunę. Nie wyobrażam sobie posiadać tyle pieniedzy.

 

Nigdy nie daruje sobie tego, że nie skorzystałem z takiej szansy. To zdarza się raz w życiu, zwłaszcza jak ktoś ma mały ptasi móżdżek i nie ma szans na prawdziwe pieniądze.

 

I do tego jeszcze kilka dni temu LTC było po 8 dolców i już było wiadomo, że warto kupić, a teraz jest 14 dolarów i ludzie zamiast na btc rzucą się na ltc, więc będzie iść w górę. Te całe zamieszanie z pompowaniem kursu, to jak sprzedawanie działek na księżycu który być może zasiedlimy za 1000 lat, a najpewniej nigdy, ale lepiej kupić teraz, bo okazja. To jak śnieżka tocząca się w góry - kto zainwestuje szybko zarobi.

 

LTC idzie w stosunku 1:1 jak BTC w poprzednich latach. Każdy czeka na spadki, aby kupić, ale ten kurs kilka dni przed traktuję się z dnia na dzień jako co raz bardziej promocyjny.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

NMC i NVC faktycznie wystrzeliły jak z procy, trzeba było budować portfel na kilku walutach ;) Mimo wszystko, jeżeli chodzi o inwestycję długoterminową to jak najbardziej słuszną walutą (jako alternatywą dla BTC) jest IMO LTC.

 

Myślę, że na dniach będą solidne spadki dla tych walut, ale niechaj się mylę, pompowanie wszystkich kryptowalut działa pozytywnie na cały rynek ;)

Do LTC podchodziłabym ostroznie - maja sie pojawic nowe koparki które beda mogły kopac znacznie szybciej. To spowoduje ze zwiekszy sie podaz co moze spowodowac spadek wartosci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do LTC podchodziłabym ostroznie - maja sie pojawic nowe koparki które beda mogły kopac znacznie szybciej. To spowoduje ze zwiekszy sie podaz co moze spowodowac spadek wartosci

 

 

To tak nie działa. Aktualnie, obecnie, jeszcze możemy wydobywać LTC tańszym sprzętem, kiedy LTC przejdzie na ASIC, a zmiany będą niedługo to na GPU już się nie będzie się dało kopać. Wydobycie analogicznie będzie wyglądało jak wydobycie BTC. Uwiarygodni to z pewnością walutę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak nie działa. Aktualnie, obecnie, jeszcze możemy wydobywać LTC tańszym sprzętem, kiedy LTC przejdzie na ASIC, a zmiany będą niedługo to na GPU już się nie będzie się dało kopać. Wydobycie analogicznie będzie wyglądało jak wydobycie BTC. Uwiarygodni to z pewnością walutę.

Dodatkowo, coraz głośniej mówi się o wdrożenie ltc na mtgox, a tam jest sporo $ (ltc można handlować na niewielu platformach, a nie każdy chce wpłacać środki na rosyjskiego btc-e). Jak ltc pojawi się na mtgox to kurs może ostro wystrzelić, a nawet jak się szybko nie pojawi to i tak będzie rósł bo przecież trzeba się załadować przed "debiutem" na mtgox ;)

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalnie szok. Mnóstwo ludzi błyskawicznie zarobiło bajeczną fortunę. Nie wyobrażam sobie posiadać tyle pieniedzy.

 

Nigdy nie daruje sobie tego, że nie skorzystałem z takiej szansy. To zdarza się raz w życiu, zwłaszcza jak ktoś ma mały ptasi móżdżek i nie ma szans na prawdziwe pieniądze.

 

I do tego jeszcze kilka dni temu LTC było po 8 dolców i już było wiadomo, że warto kupić, a teraz jest 14 dolarów i ludzie zamiast na btc rzucą się na ltc, więc będzie iść w górę. Te całe zamieszanie z pompowaniem kursu, to jak sprzedawanie działek na księżycu który być może zasiedlimy za 1000 lat, a najpewniej nigdy, ale lepiej kupić teraz, bo okazja. To jak śnieżka tocząca się w góry - kto zainwestuje szybko zarobi.

Każdy patrzy na to z własnej perspektywy. Pamiętam czasy gdy kolega który wciągnął mnie do interesu zamawiał w Irlandii pizze za 2000 BTC. :mellow:

BTW, "a kto wiedział że szwagier się wstrzeli w temat?" ;)

 

Do LTC podchodziłabym ostroznie - maja sie pojawic nowe koparki które beda mogły kopac znacznie szybciej. To spowoduje ze zwiekszy sie podaz co moze spowodowac spadek wartosci

Generalnie jeśli sprzęt kupujesz za gotówkę, działasz w pojedynkę i koszty eksploatacyjne płacisz sam to już się nie opłaca kopać.

Edited by administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepszy był przypadek kolesia, który w 2008 czy 2009 kupił sobie przez internet dwie pizze za 28k btc - myślę, że były to jego najdroższe pizze w życiu ;-)

 

Edit: ale to tak zawsze można gdybać. Jak się pierwszy raz zastanawiałem poważnie nad inwestycją w btc kosztowały one około 90 pln, podzieliłem się info z kumplami kilkoma i popukali się w czoło. Jak kupowałem pierwsze po około 300 pln nikt nie pokusił się też zaryzykować, tym bardziej jak dokupowałem przy 500. Teraz tylko liczą ile by to nie zarobili gdyby jednak podjęli to ryzyko ;-)

W tym biznesie jak w każdym innym - no risk - no fun :-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W tym biznesie jak w każdym innym - no risk - no fun :-)

 

W innych biznesach nie ma takiego ryzyka. Zwłaszcza w takich, które mówiąc po Buffet'owemu "się rozumie". BitCoin nic nie produkuje, nic z tym nie można zrobić. Ktoś może, powiedzieć że można już płacić. No faktycznie super że można płacić. Już w podstawówce można było płacić lizakami u znajomych za możliwość spisania pracy domowej. Czy lizaki chodziły po $1k za sztukę?

 

Zresztą co to za super nowina, że BTC można płacić? I tak jest on przeliczany na USD. Czy ktoś wie w danej chwili ile kosztuje chleb w BTC? Nawet jeśli wczoraj wiedział, to dzisiaj bez zapoznania się z kursem nie wie. Bardzo duża zmienność. Już nie mówiąc o stosunkowo niskiej płynności jak na walutę.

 

A teraz zamknijcie oczy i zapomnijcie jak wygląda wykres BTC. Co by was skłoniło do tego aby zakupić 1 BTC za powiedzmy, 100, 200, 900 USD? Sexy anonimowość? Wątpię... Decentralizacja? Hm... wątpię.... Coś dostajesz w zamian tak cennego żeby zapłacić prawie 1k USD? Nie, nic nie dostajesz.

 

BitCoin Ci nie wygeneruje zysków jak np spółki akcyjne. BitCoin to nie nieruchomości, to nie jest... biznes.

 

Wg mnie największy problem BitCoina jest to, że nikt nie jest w stanie go wycenić ile "powinien" kosztować. W przypadku spółek można ocenić czy obecna cena na akcję jest przewartościowana czy nie. W przypadku osłabienia realnej waluty wzrasta eksport przez co waluta wraca do poziomu stabilności (przykład 2008 rok - wszyscy importują samochody i laptopy z USA bo dolar był po 2zł i się to cholernie opłacało). A co w przypadku BitCoina? Czy jest on zależny od gospodarki? Tego nie da się wycenić. Nikt tego nie rozumie ale patrząc na wykres i używając tabliczki mnożenia wszyscy mają kisiel w majtkach.

 

To jest apel o głos zdrowego rozsądku :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy muszę czekać aż mi się zrobi synchronizacja portfela żeby kupić litecoin ?

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy muszę czekać aż mi się zrobi synchronizacja portfela żeby kupić litecoin ?

Nie musisz (tylko pamiętaj żeby wykonać ją do końca. LTC w między czasie się pojawią, pod koniec synchro)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy muszę czekać aż mi się zrobi synchronizacja portfela żeby kupić litecoin ?

nie, wazne ze masz numer portfela ;)

kupisz, podajesz numer i coiny ci dojda po synchronizacji - znaczy jak sie skonczy synchronizacja to je dopiero zobaczysz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tmi

Jest coś miarodajnego - jego ograniczona do 21 mln szt ilość.

 

Spółki akcyjne też mają ograniczoną ilość a ich kursy spadają od lat. Dlaczego? Dlatego, że coś się przełożyło na to że te kursy spadają. Przykładowo coraz gorsze wyniki finansowe w raportach okresowych itd.

 

Dobra. To jeszcze jeden ciekawy wątek. Pewnie w ciągu paru msc będzie pewnie opensource'owy projekt wirtualnej waluty gdzie każdy będzie mógł wypuścić swoją. W czym inne wirtualne waluty są gorsze od innych? Np dlaczego LiteCoin jest o wiele droższy niż GameCoin? Może... chodzi o promocję? Zastanówcie się.

 

Aha i coś jeszcze jedno. To, że sklepy zaczynają akceptować BTC to nie z dobrej woli sklepu bo nagle wszyscy mają bitcoiny. To dobry chwyt marketingowy, żeby prasa się mogła wielce rozpisywać "knajpa xxx już przyjmuje bitcoiny".

 

Edit: Wg mnie BitCoin to waluta która służy jako "walutowe proxy" tylko i wyłącznie! Chcesz kupić narkotyki czy książkę na SilkRoad itd, korzystasz z tego proxy i tyle. W tym celu powstał BitCoin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że ten wątek kwitnie ale w ogóle nie mam czasu by go czytać.

Czym Wy się tak emocjonujecie ?
Ktoś odkrył jakąś żyłę złota i wpadł na pomysł aby zrobić szum i zarobić na gorączce ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spółki akcyjne też mają ograniczoną ilość a ich kursy spadają od lat. Dlaczego? Dlatego, że coś się przełożyło na to że te kursy spadają. Przykładowo coraz gorsze wyniki finansowe w raportach okresowych itd.

 

Dobra. To jeszcze jeden ciekawy wątek. Pewnie w ciągu paru msc będzie pewnie opensource'owy projekt wirtualnej waluty gdzie każdy będzie mógł wypuścić swoją. W czym inne wirtualne waluty są gorsze od innych? Np dlaczego LiteCoin jest o wiele droższy niż GameCoin? Może... chodzi o promocję? Zastanówcie się.

 

Aha i coś jeszcze jedno. To, że sklepy zaczynają akceptować BTC to nie z dobrej woli sklepu bo nagle wszyscy mają bitcoiny. To dobry chwyt marketingowy, żeby prasa się mogła wielce rozpisywać "knajpa xxx już przyjmuje bitcoiny".

tmi po prostu jak nie czujesz ze to biznes dla Ciebie to w niego nie wchodz ;)

A jesli chodzi o notowania większosci spółek to bzdura ze głównie ich kurs kształtuja ich wyniki bo o wiele czesciej kurs jest kształtowany przez zwyczajna spekulację. Mając 10mln pln mozna wywrócic kurs dowolnej spólki z 90% spółek notowanych na gpw nie patrzac na wyniki i tak sie dzieje od lat. W obecnym swiecie pieniądz nawet tradycyjny nie ma juz zadnego pokrycia czy to w złocie czy to w innym dobrze wymienialnym. Doskonałym przykladem jest frank szwajcarski który twoim zdaniem w czym ma pokrycie?? Bo moim tak jak BTC czy inny coint tylko i wylacznie w zaufaniu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin powstał po to aby ominąć kantory i konieczność wymiany waluty oraz ułatwić przesyłanie pieniędzy, co za pomocą standardowych metod jest albo czasochłonne, albo też kosztowne. Piszesz tmi jakbym czytał jakiegoś wiekowego dziadka - wszystko co nowe jest złe, stworzone w z góry niecnym celu. Jak dla mnie sama idea jest jak najbardziej słuszna i za x lat myślę, że będzie jedna ogólno światowa waluta, którą niekoniecznie będzie btc, a może coś innego czego pierwowzorem i inicjatorem był bitcoin.

 

Edit: Żeby nie byłem nie jestem ślepym wyznawcą BTC, sam zostawiłem sobie tylko trochę, a resztę spieniężyłem jakiś czas temu kupując tańsze waluty. Widzę również, że jak na razie jest on głównie przedmiotem spekulacji. Na tym jednak polega inwestowanie, aby wykorzystać nadążającą się okazję, wyciągnąć z niej ile się da, oraz wycofać w odpowiednim momencie ;-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś odkrył jakąś żyłę złota i wpadł na pomysł aby zrobić szum i zarobić na gorączce ?

 

Wykres kursu bitcoina dziwnie zbiega się z wykresem Google Trends.

 

05w47g6avfwc.jpg

 

Moim zdaniem to jest właśnie waluta, która rośnie - kiedy "wszyscy o niej mówią", a jak przestaną mówić, bo spowszednieje to już tak fajnie nie będzie.

 

Pytanie, które w sumie powinno paść w tym wątku to pytanie o to czy ten wykres powieli wzorzec z kwietnia? ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt tego nie rozumie ale patrząc na wykres i używając tabliczki mnożenia wszyscy mają kisiel w majtkach.

 

To jest apel o głos zdrowego rozsądku :)

Ten kisiel w majtach nie nazywa się przypadkiem... instynkt stadny? ;)

(wykresy, hałas w necie, info w mediach ... i wszyscy o tym mówią)

 

... jednak rozsądek musi być, świetnie to skwitował DD

...A na inwestycję poświęcić tylko taką kwotę, której nie będzie szkoda stracić w całości.

 

Ale człowiek nie byłby człowiekiem gdyby sam na sobie tego nie sprawdził... więc:

W tym biznesie jak w każdym innym - no risk - no fun :-)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykres kursu bitcoina dziwnie zbiega się z wykresem Google Trends.

I tylko dlatego, że ktoś postarał się o ładny wykres i okresowy wzrost notowań, ludzie są gotowi w to inwestować ?

Spekulujcie sobie ze spokojem, mi wystarczy lektura Alexis'a gdy chwali swoje .co :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tmi po prostu jak nie czujesz ze to biznes dla Ciebie to w niego nie wchodz ;)

A jesli chodzi o notowania większosci spółek to bzdura ze głównie ich kurs kształtuja ich wyniki bo o wiele czesciej kurs jest kształtowany przez zwyczajna spekulację. Mając 10mln pln mozna wywrócic kurs dowolnej spólki z 90% spółek notowanych na gpw nie patrzac na wyniki i tak sie dzieje od lat. W obecnym swiecie pieniądz nawet tradycyjny nie ma juz zadnego pokrycia czy to w złocie czy to w innym dobrze wymienialnym. Doskonałym przykladem jest frank szwajcarski który twoim zdaniem w czym ma pokrycie?? Bo moim tak jak BTC czy inny coint tylko i wylacznie w zaufaniu ;)

 

1. Masz rację, nie czuję BTC i w niego nie wchodzę. Działam zgodnie z moją aktualną mi wiedzą.

tmi po prostu jak nie czujesz ze to biznes dla Ciebie to w niego nie wchodz

 

Biznes powiadasz. To co piszesz, niczym się nie różni od tego co czytałem w literaturze o dot com bubble. Mniej więcej polegało to na tym:

  • "nie rozumiemy tego"
  • "standardowy model wyceny się tu nie sprawdza bo to zupełnie coś innego dlaczego trzeba to wyceniać inaczej"
  • "to nowoczesna technologia więc jest dobra, wszystkie wiekowe dziadki co stosują tradycyjny model wyceny się nie znają"

Te Gwarancje 30,50,80% rocznie przez młodych wyjadaczy z funduszów. Niektóre autorytety finansowe także dały się w to wciągnąć. Później było tylko kwiczenie dożynanych świń w rzeźni...

 

2. "Spółki są spekulowane niskim kapitałem, więc wszystkie te wykresy są do kitu i nic nie mowią". Otóż oczywiście, że można spekulować. Ty także możesz to robić. Jest jedyny problem.... spółki da się wycenić. Da się określić czy są one przewartościowane czy niedowartościowane. Podlegają cyklom koniunkturalnym, bessie i hossie. A w którym momencie BTC jest przewartościowany bądź niedowartościowany? Inwestując teraz w BTC po 900 USD ile oczekiwać kursu? 2000 USD, 10k USD, 1MLN USD i dlaczego?

 

3. Pokryciem franka jest stabilna polityka monetarna tego kraju. Zresztą chciałbym aby też złotówka miała takie problemy jak frank (nadmierny popyt wywołał usztywnienie kursu wobec euro).

 

 

Na koniec.

Biznes powiadacie? Ok można pod biznes przecież podciągnąć spekulację. Załóżmy że jesteście spekulantami. Jaki macie wpływ na kurs BTC? Żaden. Jakie macie podstawy do przewidywania kursu? Żadne. Dziękuje dobranoc.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×