Jump to content

Recommended Posts

Teraz trochę żałuję, że nie poczekałem - jak sprzedawałem wczoraj swoje bitcoiny to po ok. 1500 zł / szt. czyli poniżej 500$. Dobrze w sumie, że nie wymieniłem na bidextreme.pl (jedna z niewielu giełd, gdzie można było wymienić od razu na złotówki, a nie na dolary), bo została właśnie okradziona ta giełda z wszystkich bitcoinów i litecoinów - http://bidextreme.pl

 

Pisałem wyżej, że interes to zrobią na tym szumie i takich skokach wartości bitcoina przestępcy i hackerzy - za bardzo to kusi, jak kurs już orbituje w kosmosie, a 100 bitcoinów to już wartość małego mieszkania (giełdy mają "na stanie" setki lub tysiące bitcoinów).

 

To co piszesz właśnie z tym bidextreme.pl to szok. Ile takich giełd powstało na świecie tylko i wyłącznie po to, żeby zwinąć BTC. Domyślam się, że taki Bitcurex ma obrót pewnie konkretny a kapitał zakładowy spółka ma 5k... Wystarczy jeden upozorowany atak hakerów i prokuratura nie ma nic do gadania, później wystarczy wyprać te lewe BTC w "pralniach" za 1% wartości - to by było na tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogło tak być, że atak hackerski był upozorowany, ciekawa wersja. ;-) Ja w każdym razie nie miałem tam w ogóle konta (nie zdążyłem założyć), tak tylko zajrzałem, jak idzie tam handel na tym bidextreme i jakie ilości bitcoinów są sprzedawane oraz w jakich cenach i zobaczyłem taki komunikat.

 

Duża część ataków hackerskich na giełdy bitcoinów w każdym razie była prawdziwa, bo parę osób złapano i aresztowano - w przeciwieństwie do anonimowej waluty bitcoin po włamaniu do serwisu internetowego zostaje przecież bardzo dużo śladów na serwerze.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

w przeciwieństwie do anonimowej waluty bitcoin po włamaniu do serwisu internetowego zostaje przecież bardzo dużo śladów na serwerze.

Tak się składa że na chwilę obecną można w 100% być anonimowym w sieci. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duża część ataków hackerskich w każdym razie była prawdziwa, bo parę osób złapano i aresztowano - w przeciwieństwie do anonimowej waluty bitcoin po włamaniu do serwisu internetowego zostaje przecież bardzo dużo śladów na serwerze.

No ile by tych śladów nie zostało to i tak nie dojdą, wystarczy, że się połączyć sznurkiem przez jakieś serwery z Afryki, później prepaid gsm z Panamy, jakieś publiczne proxy z Chin a na końcu przez Tor'a i życzę powodzenia organom ścigania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ile by tych śladów nie zostało to i tak nie dojdą, wystarczy, że się połączyć sznurkiem przez jakieś serwery z Afryki, później prepaid gsm z Panamy, jakieś publiczne proxy z Chin a na końcu przez Tor'a i życzę powodzenia organom ścigania :)

I jedyne co ich może wydać to długi język na melanżu który zorganizują dla wszystkich znajomych i ich rodzin z okazji tego że są bogaci.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle idzie w górę ten LTC, coś czuję, że będzie się działo ;-)

 

Edit: ale kupić coś tego nie idzie, wywala server error :-S

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jedyne co ich może wydać to długi język na melanżu który zorganizują dla wszystkich znajomych i ich rodzin z okazji tego że są bogaci.

 

Dokładnie.

 

Jeśli nie jesteś wygadany to możesz u nas wyprać taką lewą kasę bez problemu albo wersja dla ekstremalna młodych ambitnych: kupujesz lewy paszport na jednej ze stron na Onion (płacisz za niego oczywiście... BitCoinami bo po to one są!), jedziesz gdzieś do czarnej Afryki i jesteś bogatym białym Panem który może prawie wszystko :)

 

Chociaż, powolne pranie w PL powinno wystarczyć w większości przypadków.

U nas prawo chroni przestępców finansowych. Nie potrafią złapać osób które wyłudzają VAT a jak złapią to wyrok w zawiasach, a tutaj... Paaaanie jakie "bitkojny" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ile by tych śladów nie zostało to i tak nie dojdą, wystarczy, że się połączyć sznurkiem przez jakieś serwery z Afryki, później prepaid gsm z Panamy, jakieś publiczne proxy z Chin a na końcu przez Tor'a i życzę powodzenia organom ścigania :)

 

Nie no wiadomo, że można wiele rzeczy zrobić, żeby się ukryć. Ale jak ktoś jest nieostrożny to pewnie go złapią. Dlatego złapano tylko parę osób, a nie większość czy wszystkie (na kilkadziesiąt lub kilkaset większych ataków) i tak też napisałem, zgodnie z prawdą zresztą.

 

Ogromna większość ataków na giełdy skończyła się utratą posiadanych bitcoinów przez ich użytkowników, a ogromna większość giełd nie miała tyle prawdziwego kapitału, by cokolwiek zwrócić czy zrefundować (coś w stylu "kapitał spółki 5000 zł") i była z ograniczoną odpowiedzialnością. Dlatego trzeba tu też być bardzo ostrożnym - przy kupowaniu i sprzedawaniu bitcoinów.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle idzie w górę ten LTC, coś czuję, że będzie się działo ;-)

 

Edit: ale kupić coś tego nie idzie, wywala server error :-S

 

LTC to młodszy odpowiednik BTC - chodzi praktycznie tak samo i reaguje identycznie na każdą z baniek która była do tej pory.

 

Teraz dobrym pomysłem byłoby zrobić własną krypto-walutę na szybko wykopać samemu sobie tego w cholerę i ją wypromować. Jest cholerne zapotrzebowanie na inne kryptowaluty zgodnie z myślą "a co mi tam: włożę w to $15 i może kiedyś skoczy tak jak bitcoin". Kapitalizacja powinna ładnie podskoczyć razem z kursem.

 

O właśnie znalazłem fajną listę wg kapitalizacji: http://coinmarketcap.com/

Jest dopiero 37 walut z czego już 20 ma kapitalizację powyżej $100k więc szanse są spore na powodzenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś wygadany to możesz u nas wyprać taką lewą kasę bez problemu albo wersja dla ekstremalna młodych ambitnych: kupujesz lewy paszport na jednej ze stron na Onion (płacisz za niego oczywiście... BitCoinami bo po to one są!), jedziesz gdzieś do czarnej Afryki i jesteś bogatym białym Panem który może prawie wszystko :)

Nie pozostaje Ci nic innego jak tylko działać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tak sobie teraz czytam wiele osób sprzedaje btc i kupuje ltc, jak ten trend się utrzyma może być niemała niespodzianka :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardziej chyba opłaca się kupić BTC na curexie, później przetransferować BTC na btc-e.com i za BTC kupić LTC niż za USD.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardziej chyba opłaca się kupić BTC na curexie, później przetransferować BTC na btc-e.com i za BTC kupić LTC niż za USD.

To jest chyba najszybsza i najprostsza opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no wiadomo, że można wiele rzeczy zrobić, żeby się ukryć. Ale jak ktoś jest nieostrożny to pewnie go złapią. Dlatego złapano tylko parę osób, a nie większość czy wszystkie (na kilkadziesiąt lub kilkaset większych ataków) i tak też napisałem, zgodnie z prawdą zresztą.

 

Ogromna większość ataków na giełdy skończyła się utratą posiadanych bitcoinów przez ich użytkowników, a ogromna większość giełd nie miała tyle prawdziwego kapitału, by cokolwiek zwrócić czy zrefundować (coś w stylu "kapitał spółki 5000 zł") i była z ograniczoną odpowiedzialnością. Dlatego trzeba tu też być bardzo ostrożnym - przy kupowaniu i sprzedawaniu bitcoinów.

 

A ci sprawcy kradzieży to pewnie siedza za biurkami gdzieś w pentagonie lub innym bunkrze w projekcie tzw. "Cyberobrony", bo przecież skądś kasa musi płynąć dla agentów DEA szmuglujących kokę z Kolumbii do USA, nieprawdaż? :D

 

 

 

 

O właśnie znalazłem fajną listę wg kapitalizacji: http://coinmarketcap.com/

Jest dopiero 37 walut z czego już 20 ma kapitalizację powyżej $100k więc szanse są spore na powodzenie :)

 

Hm, wygląda to na DIY-coin. Zrób sobie sam e-kaskę? Czy są już projekty open-source? :D

 

A może połączyć to z najnowszym trendem drukarek 3D i zacząć drukować pieniądze w realu?

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

no i to dość ostro poleciał w ostanich kilkudziesieciu minutach

 

Nie wiem o czym piszesz, po mojemu cały czas zasuwa w górę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ciągu kilku minut spadł z 650$ do 600$, a potem po kilku minutach wzrósł z 600$ do 650$ z powrotem - dlatego to mogło być niezauważalne.

 

Widać na tym przykładzie, że jeśli kurs bitcoina miałby mocno polecieć w dół (jeśli nawet nie teraz to w przyszłości) to zajmie to niewiele czasu (nie dni, a może godziny lub nawet minuty), nie każdy to zauważy czy będzie wtedy przy komputerze i zdąży sprzedać. Co gorsze jeśli miałoby się to stać to stanie się to w "naszej" nocy, bo kraje, gdzie najwięcej się handluje bitcoinem (USA i Chiny) mają przesunięte o kilka godzin strefy czasowe w stosunku do naszej. Nad ranem dość niefajna niespodzianka by była. ;)

 

Ciekawą mapę ktoś zrobił:

 

http://fiatleak.com

 

Widać w jakich krajach aktualnie kupują najwięcej bitcoinów.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ciągu kilku minut spadł z 650$ do 600$, a potem po kilku minutach wzrósł z 600$ do 650$ z powrotem - dlatego to mogło być niezauważalne.

 

Widać na tym przykładzie, że jeśli kurs bitcoina miałby mocno polecieć w dół (jeśli nawet nie teraz to w przyszłości) to zajmie to niewiele czasu (nie dni, a może godziny lub nawet minuty), nie każdy to zauważy czy będzie wtedy przy komputerze i zdąży sprzedać. Co gorsze jeśli miałoby się to stać to stanie się to w "naszej" nocy, bo kraje, gdzie najwięcej się handluje bitcoinem (USA i Chiny) mają przesunięte o kilka godzin strefy czasowe w stosunku do naszej. Nad ranem dość niefajna niespodzianka by była?

Nie ma możliwości ustawienia "stop loss" np. na plus500?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ciągu kilku minut spadł z 650$ do 600$, a potem po kilku minutach wzrósł z 600$ do 650$ z powrotem - dlatego to mogło być niezauważalne.

 

Przy oglądaniu wykresów trzeba patrzeć na wykres świecowy - tam wszystko jest zauważalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma możliwości ustawienia "stop loss" np. na plus500?

 

Czyli jeśli spadnie poniżej jakiegoś poziomu to żeby sprzedało automatycznie? Na największej giełdzie czyli mtgox.com tego na pewno nie ma, może inne giełdy oferują, ale tu z kolei masz takie ryzyko jak na bidextreme.pl, że opcja stop loss nie uchroni przed zawinięciem się giełdy ze wszystkimi bitcoinami lub jej zhackowaniem. Mtgox jest póki co chyba najbardziej pewna.

 

Przy oglądaniu wykresów trzeba patrzeć na wykres świecowy - tam wszystko jest zauważalne.

 

To przecież była informacja (o tym spadku i wzroście) w oparciu o wykres świecowy (aktualizowany na bieżąco), a konkretnie z http://bitcoin.clarkmoody.com

 

Na tym wykresie (jeszcze dodatkowo kolorowanym na czerwono / zielono) to akurat widać wręcz idealnie, że był taki spadek i wzrost.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to po prostu normalna trząsawka, trend jest na chwile obecną jednoznaczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko się okaże tmi jak tylko skończy się w USA posiedzenie w sprawie btc. Wtedy zobaczymy czy dobra decyzją było sprzedawać ;-)

 

Edit: nie można jednak zapominać o CHRL - tam to dopiero szaleństwo jest.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×