Jump to content
neoximek

dębica & ja

Recommended Posts

Kilka miesięcy temu zarejestrowałem domenę dębica.com.pl, i po jakimś czasie dostaje list z NASK że moje dane osobowe zostały udostępnione firmie dębica ;| i nastepnie po jakiś 2-3 tyg. dostaje kolejny list ale tym razem z jakiejś kancelarii prawnej w Krakowie, w którym piszą do mnie że jeżeli nie oddam im za darmo domeny w przeciągu 10 dni to pozwą mnie do sądu a co za tym pewnie idzie, będę musiał pokryć koszty sprawy sądowej. I tak sie zastanawiam co robić.... może coś doradzicie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to ciekawe. Pod .pl jest strona Urzędu Miasta. Gdybym miał oddawać to raczej im niż oponiarskiej firmie. A może opony.us będą chcieli? :P

 

Jak to jest? NASK może każdemu każdego dane udostępnić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to ciekawe. Pod .pl jest strona Urzędu Miasta. Gdybym miał oddawać to raczej im niż oponiarskiej firmie. A może opony.us będą chcieli? :huh:

 

Jak to jest? NASK może każdemu każdego dane udostępnić?

 

 

opony.us pisali do mnie ze są chętni odkupieniem odemnie tej domeny jednak cena którą mi zaproponowali była zbyt niska, ok 400zl, według mojej oceny jest warta sporo więcej :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nic specjalnego, więc lepiej oddać ;-) Nie ma co ryzykować.

 

A co do opony.us to sprzedaj za 400zł, bo wg mnie warto ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie trochę całe podejście. Powinniśmy się jakoś wspierać. A tu każdy pisze o oddaniu. Dębica - miasto i gmina. Ciekawe czy ktoś z Urzędu Miasta lub Gminy wie o zamiarach Dębica Opon?

Share this post


Link to post
Share on other sites
oddaj miastu :unsure: tak bedzie lepiej :)

 

 

Specjalnie zadzwoniłem do NASK aby się zapytać czy legalne jest rezerwowanie domen z nazwami miast polskich z rozszerzeniem innym niż .pl czyli np. .net.pl, com.pl itp i odpowiedzieli ze jak najbardziej legalne :huh: ale w tym jest sęk że strona bezpośrednia dębicy to debica.com.pl a ja mam dębica.com.pl (chodzi jedynie o polski znak).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwi mnie trochę całe podejście. Powinniśmy się jakoś wspierać. A tu każdy pisze o oddaniu. Dębica - miasto i gmina. Ciekawe czy ktoś z Urzędu Miasta lub Gminy wie o zamiarach Dębica Opon?

Dębica.com.pl = Debica.com.pl - IDN...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum to nie najlepsze miejsce na udzielanie porad prawnych. Jesli sam nie masz o tym zbytniego pojecia to chociaz powinienes wiedziec do kogo sie zglosic i jaka linie obrony chcialbys przyjac. Pomijam juz fakt, ze przede wszystkim to powinienes wiedziec co chcesz z ta domena zrobic :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym tylko przypomnieć że wypowiedzi na tym forum mogą być materiałem dowodowym :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może pogadaj z prawnikiem jakimś, jeżeli zależy Ci na domenie?

Oj.. Na pewno nie jakimś tylko konkretnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jest, dla samej zasady bym nie oddał. Jakiś gryzipiórek wysmaruje pismo, postraszy i myśli, że w zębach mu ktoś przyniesie domenę. Wolałbym już oddać jakiejś organizacji z Dębicy albo samemu miastu, albo chociaż udostępnić. Ciekawe czy wtedy też byliby tacy chętni do przejęcia.

 

*ogumienie.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz do urzedu miasta dębica, że chcesz np na rok przekierować swoją domenę na serwis miejski z dobrego serca, bo kiedyś chcesz zbudować tam serwis o mieście, spisz odpowiednią umowę z nimi i to będzie najlepsza linia obrony przed tymi cwaniakami co nie pomyślą za wczasu o IDN tylko potem straszyć potrafią. Mają bez ogonka i tyle im się należy (ani nawet to - dobrze, ze miasto nie zajelo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozmawialem z moim prawnikiem :huh: Powiedzial zeby umiescic pod ta strona serwis z 3 zdjeciamy z debicy i nazwac ja "Moja wyprawa do debicy" :) To zalatwi sprawe :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozmawialem z moim prawnikiem :) Powiedzial zeby umiescic pod ta strona serwis z 3 zdjeciamy z debicy i nazwac ja "Moja wyprawa do debicy" :) To zalatwi sprawe :unsure:

 

tylko wtedy musisz chyba raczej milosiernie czekac, az byc moze ktos z debicy sie zglosi do ciebie sam :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze Ci poradzil ;) Nie masz sie czego obawiac jednym slowem i cwaniaki (jak ktos to juz zauwazyl ) chca Cie tylko nastraszyc.

 

*FabrykaOpon.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
...dostaje kolejny list ale tym razem z jakiejś kancelarii prawnej w Krakowie, w którym piszą do mnie że jeżeli nie oddam im za darmo domeny w przeciągu 10 dni to pozwą mnie do sądu a co za tym pewnie idzie, będę musiał pokryć koszty sprawy sądowej. I tak sie zastanawiam co robić....

 

A podali chociaż jakąś podstawę prawną swojego żądania czy tylko napisali, że im się ona należy bez żadnego uzasadnienia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×