Jump to content
kamcio99

nasze serwisy

Recommended Posts

To moja rezerwacja i ostatnia z w miarę sensownych domen ze słowem cogito. Namawiałem koleżankę na próbę odkupienia .info , ale ona nie chciała - .info kojarzy jej się z informatyką i ostatecznie wybrała .szkola.pl

 

ps. A tak swoją drogą, to po wprowadzeniu domen funkcjonalnych .szkola.pl właściciel IDNa szkoła.pl musi mieć fajny ruch.

 

W tej chwili zarezerwowałem Cogito-Szkola.pl.

Jeśli będziesz zainteresowany daj znać - odstąpię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

serweryproxy.pl - może raczej prosta strona niż serwis, ale stworzona na autorskim cmsie, więc jest możliwość rozbudowy w przyszłości.

 

edit:

Proszę nie zaglądać do źródła, bo można dostać zawału ;) Ważne że kod prawidłowo przechodzi walidację.

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę nie zaglądać do źródła, bo można dostać zawału ;) Ważne że kod prawidłowo przechodzi walidację.

Lubie takie strony - żadnych bajerów tylko konkretne informacje.

Co do kodu - gdybyś nie mówił to bym nie zaglądał. Rozumiem, że tabelka tworzona jest dynamicznie i służy prezentacji treści - więc to jest jak najbardziej w porządku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
edit:

Proszę nie zaglądać do źródła, bo można dostać zawału :) Ważne że kod prawidłowo przechodzi walidację.

dobrze, że masz świadomość, że kod jest błędnie napisany :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy można prosić o rozwinięcie? Walidator mówi mi, że wszystko jest cacy -> http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...ine&group=0

Może się nauczę czegoś nowego :)

nie zaglądałem wcześniej do kodu, sugerowałem się tylko Twoja wypowiedzią. Ogólnie nie jest źle - fajnie by było jakbyś napisał kod bardziej przejrzyście - aktualnie wszystko masz wrzucone w jeden wiersz. Tego nie da się czytać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie zaglądałem wcześniej do kodu, sugerowałem się tylko Twoja wypowiedzią. Ogólnie nie jest źle - fajnie by było jakbyś napisał kod bardziej przejrzyście - aktualnie wszystko masz wrzucone w jeden wiersz. Tego nie da się czytać :)

 

A kto niby to ma czytac? Skoro przegladarka wyswietla to poprawnie, to o co kaman? Spojz w kod stron MS, badz IBM - tez czasami wszystko jest w "jednym wierszu".

 

Poza tym, tabelki sa wlasnie po to, zeby wrzucac w nie dane tabelaryczne. Glownym bledem jest opieranie wszystkiego na div, bo div jest stworzony do czegos innego. Robienie tabel na div, zamiast na table to glupota.

 

Strona ok i przejzysta. Przydalaby sie jeszcze informacja, jakie to proxy. Kiedys szukalem socket proxy i nie znalazlem. Tego typu strony, sa moze przydatne, ale tylko dla web proxy, a i to trzeba ciagle kombinowac i cudowac, zeby trafic na jakis dzialajacy.

 

Wazne, ze domena odpowiednio zagospodarowana :)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym, tabelki sa wlasnie po to, zeby wrzucac w nie dane tabelaryczne. Glownym bledem jest opieranie wszystkiego na div, bo div jest stworzony do czegos innego. Robienie tabel na div, zamiast na table to glupota.

Bardzo dobrze, że dane tabelaryczne zawarte są w tabelkach - o to chodzi i ja absolutnie tego nie neguję. Jednak ciężko mi się czyta kod w celu sprawdzenia jego poprawności jeśli wszystko mam w jednej linii i muszę przewijać. Porządek w kodzie to także ułatwienie dla autora strony - w przyszłości będzie łatwiej ją modernizować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie zaglądałem wcześniej do kodu, sugerowałem się tylko Twoja wypowiedzią. Ogólnie nie jest źle - fajnie by było jakbyś napisał kod bardziej przejrzyście - aktualnie wszystko masz wrzucone w jeden wiersz. Tego nie da się czytać :)

 

1. Napisałem sobie klasę do tworzenia stron w taki sposób :)

2. Tak jak wspomniał empireus. A kto niby miałbym to czytać? Komputer radzi sobie bardzo dobrze (patrz link powyzej).

 

 

[...]

Wazne, ze domena odpowiednio zagospodarowana :P

 

I takie było główne założenie ;)

 

Bardzo dobrze, że dane tabelaryczne zawarte są w tabelkach - o to chodzi i ja absolutnie tego nie neguję. Jednak ciężko mi się czyta kod w celu sprawdzenia jego poprawności jeśli wszystko mam w jednej linii i muszę przewijać. Porządek w kodzie to także ułatwienie dla autora strony - w przyszłości będzie łatwiej ją modernizować.

 

Zapewniam, Cię że w kodzie strony panuje ład i porządek. Strona jest oparta o klasy. Niepotrzebnych znaków poprostu nie wyświetlam ;)

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darmowe subdomeny z DNS

 

Serwis oferuje:

- zupełnie darmowe subdomeny z DNS w domenie nsx.pl

- własny panel użytkownika z możliwością edycji zarówno nazw subdomen jak i adresów DNS

- całkowity brak reklam

- nieograniczona ilość subdomen dla każdego użytkownika

 

Zachęcam do korzystania :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego, o to możesz być spokojny, to nie w moim stylu ;) Wszystko jest zupełnie darmowe, po prostu rejestrujesz subdomenę i ją masz, nie masz w swoim panelu użytkownika takiej opcji jak przedłużenie :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
I to tak wszystko za darmo i bez reklam?

;)

Całkiem bezinteresowne to nie jest, ale skoro mówi, że za darmo to ja wierzę. Dużo osób może na tych darmowych subdomenach postawić strony www, dzięki temu domena główna będzie miała "moc" SEO. Może to być opłacalne dla właściciela domeny głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czego nie należy robić? Ano czegoś takiego jak tu: http://samedomeny.pl/ wiedząc że jest już forum z ogłoszeniami o aukcjach domen, na szczęście w porę się opamiętałem i nie skończyłem tego szaleństwa. Ale niech to będzie ostrzeżeniem dla innych, żeby się nie porywać z motyką na słońce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dużo osób może na tych darmowych subdomenach postawić strony www, dzięki temu domena główna będzie miała "moc" SEO. Może to być opłacalne dla właściciela domeny głównej.

 

Opłacalne byłoby wtedy gdyby subdomeny linkowały do domeny głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czego nie należy robić? Ano czegoś takiego jak tu: http://samedomeny.pl/ wiedząc że jest już forum z ogłoszeniami o aukcjach domen, na szczęście w porę się opamiętałem i nie skończyłem tego szaleństwa. Ale niech to będzie ostrzeżeniem dla innych, żeby się nie porywać z motyką na słońce :)

 

Nie bardzo rozumiem co przez swój post chciałeś powiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie bardzo rozumiem co przez swój post chciałeś powiedzieć.

 

Wiedział kiedy ze sceny zejść niepokonanym... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czego nie należy robić? Ano czegoś takiego jak tu: http://samedomeny.pl/ wiedząc że jest już forum z ogłoszeniami o aukcjach domen, na szczęście w porę się opamiętałem i nie skończyłem tego szaleństwa. Ale niech to będzie ostrzeżeniem dla innych, żeby się nie porywać z motyką na słońce ;)

jakie forum masz na myśli - di.pl czy coś innego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
wypracowania.pl

Domena stała niezagospodarowana chyba 5 lat odkąd ją kupiliśmy... aż do dziś ;)

Pomysł ładny, domena również ale myślisz, że nauczyciele nie zauważą podobnych treści u swoich uczniów ?

 

Moja żona gdy chwyci kogoś na takim wypracowaniu od razu wstawia jedynkę a w komentarzu podaje adres do strony ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to i ja się pochwalę :)

 

kurierem.pl - porównywarka cen usług kurierskich

 

+ kilka ministron które służą do łapania ruchu i skierowania użytkowników do serwisu:

 

taniewysylanie.pl (ok. 80-100) wizyt dziennie

zamow-kuriera.pl (ok. 5-15) wizyt dziennie, co ciekawe domena należała kiedyś (jako dodatkowa) do firmy kurierskiej, zachowało się kilka linków i stąd ten ruch

tanie-wysyłanie.pl - na nonIDN jest firma kurierska, a w logo mają IDN ;) więc też łapie kilka osób dziennie

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

tanie-wysyłanie.pl - na nonIDN jest firma kurierska, a w logo mają IDN :) więc też łapie kilka osób dziennie

 

Uwazaj, zeby nie swisneli Ci domeny, pod zarzutem, ze promujesz konkurencje na IDN ;) Bo przeciez świstak.pl konkurowal ze swistakiem w dziale "erotyka" i to byl zarzut o odebranie domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×