Jump to content
kamcio99

nasze serwisy

Recommended Posts

Nie ma nic za darmo, ale tutaj akurat dodanie do bazy powinno być darmowe, a gdy serwis będzie cieszył się zainteresowaniem można wrzucić reklamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli de facto żadna organizacja nie pojawi się w bazie dopóki za to nie zapłaci.

Z przykrością przyznaję, że czuję przez to pewien niesmak gdyż uważam, że opp powinny przeznaczać środki na cele statutowe a nie na płatną promocję.

 

Pisałem już w którymś z tematów, że ja takich zahamowań nie mam.

Śmiem twierdzić, że w organizacjach takich zadania statutowe i w dodatku za darmo wykonują jedynie wolontariusze. Reszta osób (szczególnie zarządy) to nieźle ustawiona grupa żerująca na naszej chęci pomocy innym. Pomimo tego, że są to organizację "non profit" nie wierzę, że ludzie nimi zarządzający nie zarabiają sporo ^_^

 

Jeżeli jakaś OPP chce dotrzeć do większej grupy podatników (niezależnie czy to przez internet, czy reklamę zewnętrzną w miastach) to za darmo nikt tego raczej nie wykona.

 

Dokładnie. Nie Ty jesteś od wspierania tych opp. Popieram w 100%Poza tym promocja w takim serwisie ma za zadanie tylko jedno... zwiększenie wpływów. A każda promocja kosztuje. 44 zł to niewiele biorąc pod uwagę to, iż bez takiej reklamy o wielu opp w ogóle nikt by nie słyszał.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie neguję tego, że poniosłeś koszty na domenę jak i na wykonanie serwisu i tego, że opłata nie jest wielka ale 44 zł br. rocznie przy potencjale ponad 6 tys. opp daje całkiem spory potencjał przychodu. Poza tym wydaje mi się, że koszty te traktowałeś jako inwestycję licząc na dochód a nie na wsparcie opp.

Możesz napisać jakie "konkurencyjne serwisy" masz na myśli i w jaki sposób chcesz przekonać większą grupę podatników do przekazania środków na opp ?

 

Mam nadzieję, że nie masz mi za złe mej impulsywnej krytyki Twoich zamiarów ( sama stronka jest jak najbardziej przyjazna ) ale w takich chwilach przypominam sobie aukcję domeny ipn.pl na MD i dlatego czuję spore różnice w intencjach inwestorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie neguję tego, że poniosłeś koszty na domenę jak i na wykonanie serwisu i tego, że opłata nie jest wielka ale 44 zł br. rocznie przy potencjale ponad 6 tys. opp daje całkiem spory potencjał przychodu. Poza tym wydaje mi się, że koszty te traktowałeś jako inwestycję licząc na dochód a nie na wsparcie opp.

Możesz napisać jakie "konkurencyjne serwisy" masz na myśli i w jaki sposób chcesz przekonać większą grupę podatników do przekazania środków na opp ?

Do konkurencyjnych serwisów można zaliczyć np. fundacje.org . Rok temu również gazeta.pl reklamowała się w serwisie ngo.pl oferując płatną reklamę OPP na łamach gazety.

 

Jeżeli do katalogu wpisze się 6k organizacji to połowę uzyskanej kwoty przeznaczę na wybraną OPP ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli do katalogu wpisze się 6k organizacji to połowę uzyskanej kwoty przeznaczę na wybraną OPP ^_^

Regulamin Twojego serwisu jest wyjątkowo skromny - może zawczasu dodasz taki zapis i wywiążesz się później z niego aby zachęcić innych ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli do katalogu wpisze się 6k organizacji to połowę uzyskanej kwoty przeznaczę na wybraną OPP :D

 

6k x 44 = 264k ^_^

Dlaczego masz połowę im oddawać? Ja nie widzę powodu :D

Wolałbym wspomóc kogoś osobiście niż przez pośrednika jakim jest opp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolałbym wspomóc kogoś osobiście niż przez pośrednika jakim jest opp.

 

 

Rozbiłem wczoraj auto.... ;(

 

^_^

 

EDIT:

A przy okazji. Skoro w kraju jest 6k opp to czym takim się zajmują skoro ja słyszałem góra o kilku?Reszta uzyskała zapewen status opp tylko po to aby ściągać pieniądze z podatków. Nadwyraz dziwne, że słyszymy o nich zazwyczaj tylko w okresie styczeń-kwiecień danego roku. Jakby wtedy bardziej aktywne się stawały.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że domena jedenprocent.pl jest na tyle warta (jako reklama tych instytucji OPP), że powinna bez problemu "zogniskować" w jedym miejscu instytucje OPP i to bez względu na koszty, które tutaj są minimalne.

 

BTW

WOŚP wydaje ogromną kasę na marketing i reklamę po to aby zdobyć z roku na rok jeszcze większą zbiórkę funduszy i chwała Owsiakowi za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW

WOŚP wydaje ogromną kasę na marketing i reklamę po to aby zdobyć z roku na rok jeszcze większą zbiórkę funduszy i chwała Owsiakowi za to.

 

Nie chciałbym o nikim źle pisać ale czasami takie wydawanie kasy przez opp na billboardy i inną drogą reklamę to również sposób na "wyciąganie" kasy z organizacji. To też trzeba mieć na uwadze ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro w kraju jest 6k opp to czym takim się zajmują skoro ja słyszałem góra o kilku?...

Dobre wrażenie robisz Heden ale czeka Ciebie chyba poważna wizyta u laryngologa ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym o nikim źle pisać ale czasami takie wydawanie kasy przez opp na billboardy i inną drogą reklamę to również sposób na "wyciąganie" kasy z organizacji. To też trzeba mieć na uwadze :D

 

No tak, też. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobre wrażenie robisz Heden ale czeka Ciebie chyba poważna wizyta u laryngologa :D

 

U okulisty zapewne też, bo również czytam o niewielu ^_^

 

EDIT:

Wracając do serwisu necika. Dla mnie fajny pomysł i na pewno 44 zł to nie jest dużo. Pozostaje chyba tylko kwestia reklamy i dopracowania regulaminu. Na początek uważam, że wpisy w ogóle powinny być darmowe. Przynajmniej tym skłoniłbym te bardziej znane organizacje do wpisu. Dopiero później wprowadziłbym stopniowo odpłatność za wpis. :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wszystkim da się zarabiać, również na OPP.

 

PS Błąd (literówka) w zakładce KONTAKT: brakuje literki "l"

 

Firma Handowa ORION Jan Neć

 

EDIT:

Wracając do serwisu necika. Dla mnie fajny pomysł i na pewno 44 zł to nie jest dużo. Pozostaje chyba tylko kwestia reklamy i dopracowania regulaminu. Na początek uważam, że wpisy w ogóle powinny być darmowe. Przynajmniej tym skłoniłbym te bardziej znane organizacje do wpisu. Dopiero później wprowadziłbym stopniowo odpłatność za wpis. ^_^

 

ja też sądzę, że sama nazwa organizacji powinna być pokazywana za darmo. natomiast szczegóły (link, adres, nr konta i takie tam) już po aktywacji za opłatą.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wszystkim da się zarabiać, również na OPP.

 

Przecież to takie same "przedsiębiorstwo" jak każde inne. Potrzebuje lokali, ulotek, wizytówek, komputerów, papieru do kserokopiarek, papieru do .... no i również reklamy ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
... natomiast szczegóły (link, adres, nr konta i takie tam) już po aktywacji za opłatą.

A propos szczegółów.

Czy obecnie tylko WOŚP zapłacił za reklamę i posiada pełen wpis a inne opp to tylko przykład ?

Swoją drogą link do fundacji Jurka Owsiaka jest nieco inny http://wosp.org.pl/fundacja/ ^_^

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://opp.ms.gov.pl/

 

Tak się zastanawiam nad tymi "wyjątkowymi" organizacjami. Dla przykładu:

 

KURKOWE BRACTWO STRZELECKIE W ŻORACH

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W PAWŁOWIE GM. PIETROWICE WIELKIE

LUDOWY KLUB SPORTOWY "PIAST" ŁAPANÓW

KLUB SPORTOWY "ORZEŁ" ŁÓDŹ

 

I szczerze to trochę mnie dziwi jakie organizacje mają status OPP. Rozumiem hospicja czy tym podobne organizacje ale OSP?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Juz tylko ostatnie poprawki. Zapraszam do testowania oraz ewentualnych uwag. Szczególnie zależy mi poprawności regulaminu itp.

 

Ja byłm dołożył do "definice" jeszcze dwa pojęcia: rejestracja i atywacja z podaniem kiedy co się dostaje i na czym to polega.

"Dokonanie płatności aktywacyjnej wiąże się z zawarciem umowy" - czy jest równoznaczne, z zawarciem umowy? Bedzie dokument umowy?

"zmiany cen usług" - wynika z tego że możesz zawsze zmienić. OK masz do tego prawo, tylko powinieneś poinformować o zasadach z tym związanych.

"od daty dokonania płatności." może lepiej od dat otrzymania?

 

Generalnie ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja byłm dołożył do "definice" jeszcze dwa pojęcia: rejestracja i atywacja z podaniem kiedy co się dostaje i na czym to polega.

"Dokonanie płatności aktywacyjnej wiąże się z zawarciem umowy" - czy jest równoznaczne, z zawarciem umowy? Bedzie dokument umowy?

"zmiany cen usług" - wynika z tego że możesz zawsze zmienić. OK masz do tego prawo, tylko powinieneś poinformować o zasadach z tym związanych.

"od daty dokonania płatności." może lepiej od dat otrzymania?

 

Generalnie ^_^

 

Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną te sprawy reguluje. Warto się nią posłużyć i do niej odnieść.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://opp.ms.gov.pl/

I szczerze to trochę mnie dziwi jakie organizacje mają status OPP. Rozumiem hospicja czy tym podobne organizacje ale OSP?

Żeby otrzymać status opp trzeba spełnić ściśle określone ustawowo warunki .

Zupełnie inna kwestią jest świadomy wybór i przekazanie środków na rzecz tych, które są najbliższe naszym oczekiwaniom.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dzienny limit wiadomości do jednej organizacji wynosi 3." Z jednego IP czy WOGLE? ^_^

 

"Na co zamierzają Państwo przeznaczyć środki uzyskane z wpłat 1% podatku?" "O organizacji *" "Misja organizacji" - musi być oddzielnie? Nie wiem nie znam się, ale dla mnie to prawie to samo.

"Jaką kwotę uzyskała Organizacja z wpłat 1% podatku w latach ubiegłych i na co została przeznaczona? - tak bym zmienił.

 

Pola działań * - dodaj może pod każdą grupą opisów pole do edycji, bo Cię zamęczą jak Im będzie za mało. Vide na końcu "własne" zamiast własne napisałbym inne. Zarobisz się na śmierć jak Ci każą samemu dokładać bo czegoś nie ma :D

* jest gwiazdka ale nie znalazłem objaśnienia że to oznacza pola obowiązkowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
motel.pl: Parse error: syntax error, unexpected $end in /view/cache/__view__tpl_page.tpl-1231179657.php on line 867

 

Jutro będzie działał.

Ostatnie poprawki ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×