Jump to content
hsqva

Co dalej Polska.pl?

Recommended Posts

Na wstepie chcialbym sie przywitac. Witam wszystkich. Bardzo ciekawy watek jak i forum. A teraz do rzeczy. Sledze ten temat od samego poczatku. Jako pozycjoner wykorzystywalem potencjal katalog.polska.pl do pozycjonowanoa swoich klientow. Katalog pewnie niedlugp tez wylacza, ale mniejsza z tym. Wkurza mnie to ze nikt nie zauwazyl kolejnego mydlenia oczu, a konkretnie ze zarowno NASK jak i AGORA nie maja zadnych planow co do portali. Swiadczy o tym fakt zastosowanego przekierowania 301! To niejest przekierowanie domen! A wyniszczanie potencjalu portali na rzecz gazety.pl mozna to latwo sprawdzic. Wpiszcie w googlach dziedzictwo.polska.pl i zobaczcie jali bedzie wynik. Jeszcze raz powtarzam zastosowane przekierowanie nie jest zrobione z poziomu dns, a . serwera WWW. Sam chcialbym takie przekierowanie. Portale nie beda rozwijane bo z kazdym dniem umieraja. Nawet jezeli nask usunie przekierowanie to domeny i portale beda g.warte. o ile sie nie myle 3 miesiace temu katalog.gazeta.pl mialo pr 5 aktualnie ma pr 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, zacznij chłopie książke pisać jakąś bo wychodzą Ci barwne opisy. To co można przekazać w trzy zdania Ty przekazujesz w stu. Nim kupisz tego psa to wiedz że w tej kwesti zrobiłem więcej niż całe forum do kupy wzięte łącznie z Tobą na dokładke. Kłapiących na NASK to tutaj są dziesiątki, tylko probujących coś z nimi zrobić jakby jakoś nie ma...tak że swoje żale kieruj w innym kierunku, ogłoś strajk głodowy a jak Ci mało to na dokładkę się oflaguj...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alex, zacznij chłopie książke pisać ...

Widzę że ponownie poświacasz sporo czasu mojej osobie zamiast skupić się na konkretach.

koledzy, pies teraz następna rada z książką ....chcesz zostać moim managerem czy poradnię otwierasz ;)

 

 

Nim kupisz tego psa to wiedz że w tej kwesti zrobiłem więcej niż całe forum do kupy wzięte łącznie z Tobą na dokładke. Kłapiących na NASK to tutaj są dziesiątki, tylko probujących coś z nimi zrobić jakby jakoś nie ma...

No to śmiało, podziel się z tym forum swoimi dokonaniami ;)

Być może moja krytyka nie jest oparta na pełni faktów a Ty nie ułatwiasz mi je poznać,

tylko piszesz o fusach, psach a teraz książkach i strajku głodowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, może nie zaśmiecajcie tego wątku personalnymi wycieczkami. Być może jest on śledzony/trafi tu jakiś dziennikarz i co znajdzie, 20 postów n/t ?

 

IMO stowarzyszenie ma ambicje reprezentować całe środowisko inwestorów domenowych w Polsce. Z tego też względu każdy na forum publicznym może komentować działanie stowarzyszenia. Chyba, że stowarzyszenie jest prywatne i reprezentuje wyłącznie interesy swoich członków. Tylko wówczas dlaczego informuje o swoich działaniach na forum publicznym? Ja rozumiem, że krytyka może być nie merytoryczna i nic nie wnosić do dyskusji, ale takie już prawo krytykantów. Ale nieważne, może niech dyskusja o stowarzyszeniu zostanie przeniesiona do odpowiedniego tematu, a tu niech pozostaną tylko merytoryczne wypowiedzi w kwestii domeny polska.pl/poland.pl. Taka moja propozycja skromnego domainera ;)

 

Peace plz!

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, back to meritum:

 

"Domena Polska.pl nie jest przeliczalna na pieniądze.

Oddanie jej Agorze jest błędem"

 

Eryk Mistewicz dla wPolityce.pl

 

Nie ma dla mnie wielkiej różnicy czy prawo do www.polska.pl otrzyma Agora, Rzeczpospolita, Telewizja Trwam, TVN, Polska Agencja Prasowa [...]. Jednak za każdym razem powinniśmy mieć do czynienia z jawną procedurą, przejrzystością, jasnymi regułami gry. Kwestionuję też zasadę oddawania tego tak ważnego dobra jakiekolwiek grupie medialnej. We Francji nie oddano najważniejszych domen ani AFP, ani Le Monde czy Le Figaro. Państwo bardzo dokładnie zdefiniowało, co i na jakich zasadach chce na domenie www.france.fr prowadzić. I samo to zaczęło robić.
Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

W świetle powyższego artykułu wyłania się obraz wszechwładnej instytucji niezależnej całkowicie od Państwa do którego należy.

Nie wiem czy to kwestia powiązania ze służbami specjalnymi czy po prostu NASK sam wypracował sobie taką niezależność, w każdym razie działalność NASK nie służy interesom kraju a wręcz przeciwnie jest dla Polski szkodliwa.

 

To jest jakaś paranoja, żeby odmówić MSZ i wydzierżawić Agorze takie adresy. Krew mnie zalała po przeczytaniu tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy MSZ wie, że mają prawo do arbitrażu. Bardzo chciałbym zobaczyć wynik takiego postępowania. Agora już kiedyś straciła dziecko.pl, która jest domeną generyczną, a polska.pl to prawie jak TM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą gdzieś tu kiedyś czytałem, że Agora zagląda na di.pl, jakoś nie mają odwagi się wypowiedzieć w tym wątku czy mi się ubzdurało? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Materiały archiwalne na stronie NASK

 

Na prowadzonej przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) stronie „polska.pl” wystąpił brak dostępu do materiałów archiwalnych prezentowanych tam w ramach prowadzonych przez kilka lat wspólnych projektów. Były one realizowane przez NDAP i podległe archiwa państwowe razem z NASK. Najważniejsze z nich są „Skarby archiwów polskich”. Linki ze strony „polska.pl” a także „archiwa.gov.pl” odsyłają do strony „gazeta.pl”, na której ukazują się informacje nie związane z materiałami archiwalnymi.

 

W związku z zaistniałą sytuacją oraz informacjami medialnymi na temat losów strony „polska pl” Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych zwrócił się do NASK o wyjaśnienie, bowiem taki stan rzeczy nastąpił bez jego wiedzy i woli.

 

http://archiwa.gov.pl/pl.pdf?view=article&...na-stronie-nask

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wniosek: nask sam strzelił sobie w kolano, to jest powód do zwolnienia jego zarządu, oni nie nadają się do zarządzania taka instytucją, po prostu szkodzą rozwojowi internetu w Polsce.

 

Jeżeli ta sprawa rozwinęłaby się bardziej i pokazała niekompetencję zarządu, to całkiem możliwy jest finał: czas na zmiany w Nask, ta instytucja jest źle zarządzana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba najlepsza pora na opublikowanie i rozesłanie, uzupełnionego o nowe fakty oświadczenia PSID do mediów. Ze świeżą informacją będzie łatwiej się przebić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Transakcja wywolala jednak oburzenie nie tylko wsród internautow, ale równiez we współtworzących portale instytucjach[...]

 

Jestesmy oburzeni tym co się stało. To co zrobiła NASK, jest niebywałe. Za naszymi plecami, nie pytajac nas o zdanie, oddala portale Agorze, a ta usuneła z nich owoce naszej wieloletniej pracy. (pracownik AGAD) [...]

 

również (NASK) złamała zawarte wczesniej umowy [...]

 

Gdy zaczely sie negocjacje z Agorą, przypominali mu o tym dotychczasowi redaktorzy strony, których pozbyto sie w niezbyt przyzwoity sposob - mówi informator[...]

 

Dyrektor AGAD Hubert Wajs juz przesłał protest do NASK

http://uwazamrze.pl/2011/12/19729/michnik-bierze-polske/

 

wniosek jest tylko jeden...

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe czy MSZ wie, że mają prawo do arbitrażu. Bardzo chciałbym zobaczyć wynik takiego postępowania. Agora już kiedyś straciła dziecko.pl, która jest domeną generyczną, a polska.pl to prawie jak TM.

Rozumiem że arbitraż byłby przeprowadzony przez ten sąd kolesiowski przy NASK? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brawo Daniel!

A ci co mieli pretensje, że nic się nie robi niech teraz wejdą pod stół i to odszczekają :)

 

Kto i co ma odszczekiwać? Z tego co zrozumiałem, pretensje były o to, że PSID nic nie robi.

Daniel jest aktywny i udziela się, ale jako osoba prywatna, nie jako przedstawiciel stowarzyszenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×