Jump to content
heden.pl

Moja domena wystawiona na aukcję bez mojej zgody - normy.pl

Recommended Posts

Nie było mnie raptem 1 dzień. Dzisiaj rano odpalam kompa a tutaj ciekawostka dotycząca domeny normy.pl:

 

astapila zmiana abonenta nazwy domeny normy.pl. Zmiana zostala dokonana za posrednictwem registrara - Michau Enterprises Ltd., obslugujacego powyzsza nazwe domeny.

W przypadku pytan, prosimy o kontakt z Partnerem:

Michau Enterprises Ltd. Chytron, 26 Street, Office 21, P.C. 1075 Nicosia, Cypr tel.+357.22761649 fax:+357.22767543 e-mail:domains@dropped.pl

Ta informacja zostala wyslana automatycznie. NIE ODPOWIADAJ na nia.

--- The subscriber of the domain name normy.pl has been changed. If you have any questions, contact the Registrar responsible for maintenance of the domain name: Michau Enterprises Ltd. Chytron, 26 Street, Office 21, P.C. 1075 Nicosia, Cypr tel.+357.22761649 fax:+357.22767543 e-mail:domains@dropped.pl

This message was sent automatically. Please, DO NOT ANSWER it. --- .PL Registry Nazwa domeny/domain name: normy.pl

Obecny abonent domeny/Current subscriber: id: mjp_option adres/address: Maverick Domainers, LLC 297 Kingsbury Grade, Suite B NV 89449-6957 Lake Tahoe US telefon: fax: e-mail: maverickdomainers@gmail.com

 

i kolejny

 

Witaj!

 

Domena normy.pl została wystawiona na aukcji na naszej giełdzie, z ceną startową 10 PLN.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w aukcji tej domeny, kliknij tutaj:

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1151090

 

Otrzymujesz ten email, ponieważ w przeszłości składałeś ofertę kupna tej domeny. Jeśli nie chcesz już obserwować tej domeny, kliknij tutaj:

http://www.aftermarket.pl/am_unwatch_domai...p?name=normy.pl

 

Z pozdrowieniami,

Zespół AfterMarket.pl

 

Ja pier... Sprawdziłem whois i rzeczywiście zmieniono abonenta mojej domeny bez żadnej mojej zgody.No i mało tego wystawiono ją sobie na aukcję od 10 zł.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z maili wynika, że wczoraj o 17:07 zmieniono abonenta domeny a dziś o 01:07 wystawiono ją na aukcję.

Aukcja 3 dniowa kończy się w poniedziałek (święto) i mam nadzieję, że oni tam pracują w święta.Nie sądzę aby to było jakieś celowe działanie ale domenę mogę stracić.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Im trzeba cały czas patrzeć na ręce!

 

Właśnie o tym piszę. Gdybym wyjechał na kilka dni domena zostałaby sprzedana :blush:

 

EDIT:

I tak nie wiadomo jak to się jeszcze skończy. Rozumiem, że mogą być jakieś techniczne problemy ale samoczynna zmiana abonenta to już przegięcie.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wakacyjna wyprzedaż Dropped .... robi cokolwiek nieśmiesznie.

 

edit: Korneliusz mnie ubiegł.

Edited by pshemec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że wg niektórych nie powinienem komentować, ale przeżyłem właśnie szok, gdyż domena została dziś rano przetransferowana do premium.pl, na konto powiązane z firmą wskazaną w pierwszym poście (razem z kilkoma tysiącami innych domen). :blush:

 

Także szczęście w nieszczęściu - myślę że nikt by się nie obraził ani nie poczuł poszkodowany gdybyśmy przywrócili domenę prawowitemu właścicielowi - chociaż raczej jest to sprawa, która powinna być załatwiona na poziomie NASK (zgłoszenie nieautoryzownej cesji), więc póki to nie nastąpi myślę że mogę przynajmniej zablokować domenę do wyjaśnienia.

 

I przy okazji - jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji, niech sprawdzi czy przypadkiem w whois rejestratorem nie jest premium - będziemy działać...

 

 

[edit] zmieniłem informację o właścicielu konta w premium, gdyż nie mam 100% pewności czy była prawidłowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Także szczęście w nieszczęściu - myślę że nikt by się nie obraził ani nie poczuł poszkodowany gdybyśmy przywrócili domenę prawowitemu właścicielowi - chociaż raczej jest to sprawa, która powinna być załatwiona na poziomie NASK (zgłoszenie nieautoryzownej cesji), więc póki to nie nastąpi myślę że mogę przynajmniej zablokować domenę do wyjaśnienia.

 

Zablokuj jeśli możesz.

Być może Michał ma u Was środki na koncie i przeniósł aby je przedłużyć?

Nie wiem ale mnie się to nie podoba.

 

I przy okazji - jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji, niech sprawdzi czy przypadkiem w whois rejestratorem nie jest premium - będziemy działać...

 

Ale chyba ktoś by dostał info o zmianie abonenta?

Czy jest możliwość zmiany abonenta w taki sposób aby Nask nie wysłał powiadomienia?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zablokuj jeśli możesz.

Być może Michał ma u Was środki na koncie i przeniósł aby je poprzedłużać?

Nie wiem ale mnie się to nie podoba.

 

Zablokowana.

 

Ale chyba ktoś by dostał info o zmianie abonenta?

Czy jest możliwość zmiany abonenta w taki sposób aby Nask nie wysłał powiadomienia?

 

Nie ma takiej możliwości - na pewno by dostał - więc wystarczy sprawdzić skrzynkę. No chyba że ktoś już wcześniej miał ustawiony na swoim kontakcie mail dropped - wczoraj mieliśmy taki przypadek u jednego usera - wtedy mail o zmianie danych by do niego nie dotarł.

 

[edit] również myślę że to przypadek i pewnie skrypt wystawiający domeny miał ją w jakiś sposób oznaczoną jako "swoją" - nie podejrzewam celowego działania, bo wtedy byłoby to raczej na większą skalę + transfer raczej nie byłby do premium - niemniej takie "przypadki" nie powinny się zdarzać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jaja.. i to nie tylko świąteczne...

 

czyli co wszystkie domeny znajdujące się na wyprzedażach są przenoszone do premium ? I jak to możliwe że kilka tysięcy domen trafia do innego rejestratora...

 

Mam nadzieję że nie dość, że ta sprawa była szybko wyjaśniona a do tego znajdzie się jakieś oświadczenie AM na ich blogu wyjaśniające różne bardzo niekorzystne sprawy jakie dzieją się w ostatnich tygodniach....

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites
... przeżyłem właśnie szok, gdyż domena została dziś rano przetransferowana do premium.pl ... (razem z kilkoma tysiącami innych domen). :blush:

Aż trudno w to uwierzyć - domena jednej osoby trafia po cichu na konto innej, znajdujące się w konkurencyjnym serwisie ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może Michał ma u Was środki na koncie i przeniósł aby je przedłużyć?

Ciekawe.

Nie wiem po ile Premium przedluża domeny Michałowi, ale wątpie że taniej niż AM Tobie, więc AM na każdym przedłużeniu notuje strate.

Długo tak nie pociągnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

[edit] po namyśle - wstrzymuję się z dalszymi komentarzami do czasu wyjaśnienia sprawy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że sprawa szybko się wyjaśni (mam taką nadzieję). Nikt, powtarzam nikt, nie jest tak głupi, żeby "uprowadzać" domeny, bo domeny się po prostu nie da ukraść. W Polsce akurat są dość dobrze chronione - między innymi przez NASK.

 

Myślę, że jest to pomyłka, która oczywiście nie powinna mieć miejsca i należy tę sprawę szybko wyjaśnić.

 

Nie wiem dlaczego Michał transferuje domeny z AM do premium.pl. Podejrzewam jednak, że jest na to jakieś wytłumaczenie...

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli co wszystkie domeny znajdujące się na wyprzedażach są przenoszone do premium ? I jak to możliwe że kilka tysięcy domen trafia do innego rejestratora...

 

Efekt promocji 'Wiosna domen w Premium' :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
albo mamy do czynienia z pomyłką roku albo ze skandalem roku...

 

Raczej pomyłką. Tak jak napisał DD.

Kłopot będzie jak domena się sprzeda. Teraz o tyle jest dobrze, że jest w premium.pl i po opłaceniu nie zostanie automatycznie transferowana na nabywcę a tego się bałem.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jesteś użytkownikiem Aftermarket.pl?... zarejestruj się w Premium.pl, Twoje domeny już tam są" :blush:

 

Normalnie "efekt dropped" (prima aprilisowy raczej)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aż trudno w to uwierzyć - domena jednej osoby trafia po cichu na konto innej, znajdujące się w konkurencyjnym serwisie ?

 

Tak, trochę to dziwne, że domena trafiła akurat na konto ... w Premium i że PB ujawnia dane nowego abonenta, którego dane są ukryte.

Poprosiłem Michaua o wyjaśnienie sprawy, dam znać kiedy tylko otrzymam odpowiedź.

Edited by TomNice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem jak można przetransferować domeny do innego registrara i mówić o błędzie ? samo się przecież nie zrobiło ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
że PB ujawnia dane nowego abonenta, którego dane są ukryte.

Poprosiłem Michaua o wyjaśnienie sprawy, dam znać kiedy tylko otrzymam odpowiedź.

 

Akurat dane abonenta nie są ukryte i jest to Maverick Domainers, natomiast informację o tym, kto jest posiadaczem konta faktycznie podałem pochopnie, ale usunąłem ją i przepraszam za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi się wydaję że te święta będą dla PB wyjątkowe:)

I mam tylko nadzieje że za wzrostem domen utzymywanych w premium, pójdzie spadek cen usług.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×