Jump to content
pb

Nowa sonda - alternatywa dla "domeniarz"

alternatywa  

74 members have voted

  1. 1. Co najchętniej umieścił(a)byś na swojej wizytówce?

    • Inwestor na rynku domen
      23
    • Deweloper domen
      21
    • Domeniarz
      30


Recommended Posts

Chyba nic z tego nie bedzie, ciężko się z decydowac. Po przeczytaniu postu wyżej faktycznie dochodze do wniosku ze domener lepszy od domainera i domeniarza. Ale mam mętlik.

 

Może zlecimy komuś banie opinii publicznej ?:rolleyes: Zart.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Głos: opcja 3, ...ale:

 

Moim zdaniem najlepszym określeniem byłby domener. Dlaczego? Dlatego, że oznacza dokładnie to samo co domeniarz, tyle że w przeciwieństwie do domeniarza ma, według mnie, pozytywne zabarwienie. Chodzi mi o to, że końcówki '-arz' posiadają _zazwyczaj_ określania negatywne ludzi/zawodów, natomiast '-er' - przeciwnie.

 

Przykłady:

łachmaniarz, gliniarz, meliniarz, szmaciarz, kobieciarz (ale też np.: lekarz, koszykarz...)

vs.

makler, broker, deweloper, menedżer, bankier (ale też np.: haker)

 

Inne przyklady to lekarz i sutener :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inne przyklady to lekarz i sutener :rolleyes:

 

Dlatego w moim poście jest "zazwyczaj", a lekarza sam podałem jako kontrprzykład. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
alterantywa dla 'domeniarza' jest oczywiscie domeniarz i zadne sondy tego nie zmienia. :rolleyes:

Po za tym poprzednia wylonila zwyciezce.

Mam pytanie czy to juz final? czy bedzie jeszcze jedna tura (najslabsza nazwa odpada, jak w Tancu z Gwiazdami lub You Can Dance)?

 

Oczywiście może być jeszcze zadymiarz :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o to, że końcówki '-arz' posiadają _zazwyczaj_ określania negatywne ludzi/zawodów, natomiast '-er' - przeciwnie.

 

spamer, diler, klakier

 

To wiemy już, że „domeniarz”, podobnie jak „domainer” (do domenerze nie wspominam, bo to słowotwór niezgodny z zasadami języka polskiego, kojarzący się co najwyżej z dromaderem) *mogą* mieć negatywne konotacje.

 

Proszę o podanie negatywnych skojarzeń ze słowem „inwestor” lub „developer”. To drugie już szybciej, sam podawałem w poprzednim wątku. Ale co jest negatywnego w inwestorze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
spamer, diler, klakier

 

To wiemy już, że „domeniarz”, podobnie jak „domainer” (do domenerze nie wspominam, bo to słowotwór niezgodny z zasadami języka polskiego, kojarzący się co najwyżej z dromaderem) *mogą* mieć negatywne konotacje.

Nie chce mi się licytować kto wymyśli więcej przykładów i kontrprzykładów. :rolleyes: Co do zasad języka polskiego; masz na myśli jakąś konkretną? :P

 

Proszę o podanie negatywnych skojarzeń ze słowem „inwestor” lub „developer”. To drugie już szybciej, sam podawałem w poprzednim wątku. Ale co jest negatywnego w inwestorze?

Tu już nie chodzi o negatywne skojarzenia tylko o to czy pasują do domen czy nie. Mi - nie pasują. ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

W poprzedniej sadzie moim zdaniem najgorszym z najgorszych byly "domenowca" i "domenowiec", zaraz przed nimi plasowal sie "domener".To tak na marginesie...

 

Moim zdaniem nie ma zadnych podstaw do tego, aby domeniarz kojarzyl sie negatywnie i moglaby to byc prawidlowa nazwa "zawodu". Jakos "kominiarz" czy "piekarz" kojarzy sie calkiem normalnie, wiec uwazam, ze ludzie oswoja sie z domeniarzem. Natomiast na haslo developer 80% zrobi galy bo nie wie z czym to sie je, to samo domeiner.

 

A poza tym- nie macie wiekszych problemow? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem nie ma zadnych podstaw do tego, aby domeniarz kojarzyl sie negatywnie i moglaby to byc prawidlowa nazwa "zawodu". Jakos "kominiarz" czy "piekarz" kojarzy sie calkiem normalnie, wiec uwazam, ze ludzie oswoja sie z domeniarzem. Natomiast na haslo developer 80% zrobi galy bo nie wie z czym to sie je, to samo domeiner.

 

heh rekino, chyba pierwszy raz sie z Toba zgadzam ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o mnie, to całkiem przez przypadek wpadłem na pomysł aby na wizytówce (jak w temacie zapoczątkowanym przez PB) umieścić webnieruchomosc?

Czym sie zajmujesz?

odp: web nieruchomościami?

Na pierwszy rzut oka, całkiem przyzwoicie? Czyli chyba wygrywa deweloper domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
domeniarz :huh: . reszta chyba jest narazie na sile robiona.

 

domeniarz brzmi jak doliniarz B)

A skoro juz niektorzy chca miec powazne wizytowki to najlepiej napisac Broker Domen Internetowych

Jak to brzmi :)) ! Kazdy zna to okreslenie z branzy nieruchomosci, ubezpiecznen itd \

A w koncu kazdy domeniarz to troche posrednik bo kupuje, szprzedaje, czasmi posredniczy wlsnie, czyli dziala na czyjas rzecz ( czesto swoja ale to drobiaz:))

No chyba lepsze od domeniarza , devolopera bo to sie kojarzy z budownictwem i od domenera bo to sie kojarzy z menelem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogłem się powstrzymać by nie odświeżyć...

 

W trosce o los Domeniarzy pozwolę sobie przytoczyć historię jaka spotkała w naszym pięknym kraju... "Bikiniarzy"

 

http://www.youtube.com/watch?v=rs24KVZ1MFo moja przepona już dawno tak intensywnie nie pracowała, czego wam również życzę...

 

Domeniarz - Bikiniarz tak jakoś skojarzyłem... :)

 

atrybutami Bikiniarza były gołe "gierlsy", skarpetki "sing sing" oraz kapelusz "w stylu naleśnik".

 

 

Czy da się rozpoznać na ulicy domeniarza? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista słów kończących się na *iarz:

 

akwariarz, anegdociarz, asfalciarz, autobusiarz, autoreklamiarz, babiarz, baloniarz, bałaganiarz, barwiarz, betoniarz, bikiniarz, blefiarz, bluffiarz, brewiarz, bufeciarz, bukieciarz, burdziarz, bursztyniarz, cemenciarz, chłodniarz, chłodziarz, chodziarz, cinkciarz, cykliniarz, czarnogiełdziarz, czyściarz, dłuciarz, doliniarz, domeniarz, drobiarz, druciarz, dryndziarz, drzewiarz, dudziarz, dywaniarz, dziegciarz, dziewiarz, efekciarz, ewangeliarz, farbiarz, farsiarz, faszyniarz, flirciarz, frachciarz, gałganiarz, gawędziarz, gazeciarz, gaziarz, geszefciarz, gęsiarz, giełdziarz, gilotyniarz, gipsiarz, gliniarz, gobeliniarz, gołębiarz, gonciarz, gówniarz, graciarz, grafficiarz, grandziarz, grzybiarz, gumiarz, gwiaździarz, gwinciarz, gwoździarz, hafciarz, harfiarz, hawiarz, homiliarz, hucpiarz, jarzyniarz, kabareciarz, kajdaniarz, kamieniarz, kanciarz, kantyniarz, karawaniarz, karciarz, karpiniarz, kasiarz, kataryniarz, kawiarz, kesoniarz, kiciarz, kilimiarz, knajpiarz, kobieciarz, kobziarz, koksiarz, kominiarz, komplemenciarz, koniarz, konsyliarz, kopiarz, koroniarz, kosiarz, kotoniarz, koziarz, kpiarz, krawaciarz, krośniarz, krowiarz, kuropatwiarz, kurwiarz, kwiaciarz, kwieciarz, lampiarz, legendziarz, lichwiarz, lodziarz, lotniarz, łachmaniarz, łaciarz, łopaciarz, łyżwiarz, makaroniarz, małpiarz, maziarz, meliniarz, metaniarz, młociarz, nafciarz, narciarz, narzędziarz, niciarz, nowiniarz, nudziarz, ochroniarz, okleiniarz, oponiarz, organiarz, pachciarz, papiarz, parkieciarz, paskudziarz, piechociarz, pieczeniarz, pielęgniarz, pieśniarz, pięściarz, pilśniarz, poczciarz, pompiarz, prasiarz, prywaciarz, psiarz, ramiarz, rdzeniarz, reklamiarz, relikwiarz, robociarz, rutyniarz, rynniarz, rząpiarz, rzeźbiarz, samochodziarz, samogoniarz, sekciarz, siciarz, sieciarz, sodowiarz, spadochroniarz, spodniarz, spryciarz, straganiarz, studniarz, szatniarz, szczęściarz, szmaciarz, śmieciarz, świniarz, taksiarz, tamiarz, tandeciarz, tapeciarz, taśmiarz, tekściarz, terakociarz, topiarz, tratwiarz, trumniarz, trykociarz, tupeciarz, waluciarz, wazeliniarz, wątrobiarz, wełniarz, wędliniarz, Wichniarz, wieszczbiarz, wikliniarz, windziarz, winiarz, włókniarz, wrębiarz, wróżbiarz, wyspiarz, zadymiarz, zbrodniarz, zieleniarz, zlewniarz, żniwiarz, żywociarz

 

Pozostawię bez komentarza :)

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pijąc do postu ramireza, myślę, że osoba mocno wciągnięta w domaining może mieć już pewne nawyki, które ją zdradzą. :)

 

- ogląda uważnie wszystkie bilbordy/reklamy na mieście, szukając inspiracji i weryfikując adresy internetowe na nich wypisane (każdy przeciętny zjadacz chleba patrzy tylko przelotnie),

- ogląda uważnie wszystkie szyldy firm, a wybrane bez adresu internetowego nazwy, spisuje na kartkę,

- słucha radia na okrągło, nawet w nocy,

- zawsze ma przy sobie nieodłączny notatnik na wypadek, gdyby mu pomysł przyszedł do głowy,

- jest zawsze bez pieniędzy i zapożyczony u znajomych na duże kwoty, bo obraca nimi, kupując nowe domeny lub rejestrując z puli wolnych, po sprzedaży domen oddaje pieniądze, po czym... znowu się zapożycza,

- ogląda wszystkie zapowiedzi programów, gier oraz wszystkie możliwe dzienniki, a także brnie w najgorszą możliwą papkę reklamową z własnej woli,

- kładzie się spać o 6 rano, by na 8 wstać do pracy (bo mu przecież domeny uciekną), w pracy też rejestruje domeny, a gdy szef zerka to przerzuca szybko z di.pl/dropped.pl/zlapane.pl i rejestratora domen na inną zakładkę,

- przed snem zamiast liczyć barany liczy... domeny. :)

- ma wiele planów developingu domen, z których wykorzystuje 0,0001%, bo 99,9999 czasu rejestruje nowe domeny. :)

- na dźwięk słowa domeny.pl gotuje się w nim krew,

- swojej córce da na imię "Domena" a synowi "Peel" lub "Kom".

 

Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam, ale gdyby był stereotyp domeniarza to byłby właśnie taki. :)

 

A odnosząc się do tematu na wizytówce zmieniłem "programowanie oraz doradztwo w zakresie serwisów internetowych" na "programowanie oraz doradztwo w zakresie serwisów internetowych i domen" ;)

 

T|C

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
domeniarz :) . reszta chyba jest narazie na sile robiona.

 

 

Zgadzam się.

Powtórzę to, o czym już pewnie mówiłem, w którymś miejscu na Forum ...:

Nie uciekniemy od "domeniarza".

Przedstawiciele wiele innych branż, chcieliby na pewno nazywać się czasami inaczej. Nic z tego :).

Tak to już jest, iż np. "szklarz" jest od szkła, a "domeniarz" od domen, i to chyba w języku polskim jest normalne?

Oprócz naszego chciejstwa, istnieje jeszcze tzw. świadomość społeczna.

Osobiście, uważam, że tam już jesteśmy odpowiedni "konotowani", jako domeniarze.

Uważać należy na jedną jeszcze kwestię, mianowicie: aby ta "wewnętrzna" walka niektórych domeniarzy z "domeniarzem", nie zaczęła przybierać w odczuciu odbiorców/obserwatorów ze "świata zewnętrznego",

postaci groteski :) ...

 

Poza tym: najważniejsze co sobą reprezentujemy. Kiedy odbierani "społecznie" będziemy pozytywnie, termin "domeniarz" również będzie tak odbierany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym: najważniejsze co sobą reprezentujemy. Kiedy odbierani "społecznie" będziemy pozytywnie, termin "domeniarz" również będzie tak odbierany.

Mądre słowa. Dodam, że najważniejsze jest to, żeby nas identyfikowali, bo jak na razie to nawet NASK się z nami nie liczy. Uważam, że należy wybrać nazwę domeniarz i się zacząć promować wspólnie.

Edited by sylyx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak to już jest, iż np. "szklarz" jest od szkła, a "domeniarz" od domen, i to chyba w języku polskim jest normalne?

Oprócz naszego chciejstwa, istnieje jeszcze tzw. świadomość społeczna.

Z ta swiadomoscia to dosc kiepsko jest, skoro nie dostrzegosz tego, ze szklo to wyraz polski i stad szklarz, tak samo

komin - kominiarz, z drugiej strony bank(wł banco) - bankier, czy deweloper - od wyrazow jedynie spolszczonych.

 

Oczywiscie mozna znalezc wyjatki, powstale zapewne na skutek usilnego promowania bledow jezykowych - tak jak ma to miejsce z "domeniarzem", ale zasada jest zupelnie inna.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z ta swiadomoscia to dosc kiepsko jest, skoro nie dostrzegosz tego, ze szklo to wyraz polski i stad szklarz, tak samo

komin - kominiarz, z drugiej strony bank(wł banco) - bankier, czy deweloper - od wyrazow jedynie spolszczonych.

 

Oczywiscie mozna znalezc wyjatki, powstale zapewne na skutek usilnego promowania bledow jezykowych - tak jak ma to miejsce z "domeniarzem", ale zasada jest zupelnie inna.

 

 

 

Nawiązujesz do mojej świadomości?

Z moją, jest bardzo w porządku ...

Szklarz, stanowi przykład wzięty przeze mnie, "z brzegu" ...

Zamiast szklarza, wsadzić mógłbym jakikolwiek inny zawód. Nie ma to dla mnie znaczenia, czy został stworzony "na bazie" słowa polskiego, czy obcego ...

Spolszczonego bowiem "bankiera", zaabsorbowałem i uznaję jako "swojego" ..., i to samo dzieje się z "domeniarzem", w świadomości - sądzę - nie tylko mojej, ale - w umysłach bardzo, bardzo wielu ludzi ...

 

Można z "domeniarzem" walczyć, i zawracać "Wisłę kijem", tylko po co, w jakim celu? Żeby ładniej wyglądało? Gdzie? Na wizytówce? Żeby Ładniej "sprzedawało się? Wolę, aby "ładnie" sprzedawały się domeny.

Postawić na nową "pracę u podstaw? Uświadamiać ludzi, że tak naprawdę, to jesteśmy "inwestorami domen" etc., a nie jakimiś lichymi "domeniarzami"?

Czy nie lepiej jest, utrwalać to, co już istnieje, a nie jest - uważam - złe?

Zasada znana z medycyny: primum, non nocere - po pierwsze, nie szkodzić ...

... Przy okazji "nowego nauczania" społeczeństwa odnośnie nazewnictwa, umknąć nam może naprawdę kilka ważnych rzeczy ...

Poza tym, dla mnie - pomijając fakt, że skłaniam się ku określonej nazwie - problemu nie ma, aby wszystkie te terminy, szły sobie "własnym torem". I tak, przekonany jestem, że utrzyma się tylko jedna. Reszta "polegnie" z kretesem, bowiem to pierwsza myśl bywa najlepszą i najmocniejszą, nawet, jeśli wydaje się być brzydką. Czyż pierwszy nie był w Polsce "domeniarz"?

 

Mogę być nawet nazywany śmieciarzem domen. Wśród śmieci, znaleźć można czasem skarb :).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mądre słowa. Dodam, że najważniejsze jest to, żeby nas identyfikowali, bo jak na razie to nawet NASK się z nami nie liczy. Uważam, że należy wybrać nazwę domeniarz i się zacząć promować wspólnie.

 

To niech was identyfikują z domeniarzami i domeniarami, ja podziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×