Jump to content
enzo

odsniezanie.pl

Recommended Posts

odsniezanie.pl

 

Witam,

 

 

Nabyłem tą domenę i zamierzam ją wykorzystać pod profil własnej firmy. Uważam że jest to najlepsza domena jaka tylko jest tej branży.

Z ciekawości pytam, jak myslicie ile jest warta na rynku domen?

 

zapłaciłem niecale średnie x xxx

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzialam ze była oferowana za 3000. Nawet zastanawiałam sie czy nie zadzwonić w jej sprawie. Na rynku domen, czyli d2d jest moim zdaniem warta właśnie około tego. Dla KK proponowałabym ją w cenie około 15tysiecy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak była oferta za 3k ale rzekomo nieaktualna po kontakcie telefonicznym co uważam trochę za nieczyste zagranie, ostatecznie jednak zgodziłem się zapłacić kwotę jak w pierwszym poście. Moim zdaniem domena warta jest coś między 7-10k jako dla włąściciela firmy tego profilu. Chociaż sam osobiście nie zapłacił bym więcej niż 5k

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również uważam, że domena jest najlepsza z branży. Średnie XXXX to dobra kwota. :)
IDN należy do Ciebie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDN nie jest mój i raczej nie będzie narazie. Kosztuje 2,5k, moim zdaniem sporo jak na IDN

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

dobra kwota - sam nabylbym w tej cenie - 3000 to byloby poldarmo ;)

 

przygladalem sie kiedys tej domenie, ale nie zdawalem sobie sprawy, ze mozna ja tak - moim zdaniem - okazyjnie kupic (a oferty 3000 nigdy nie widzialem na oczy)

 

kilka uwag:

 

- domena sezonowa - i mocno zalezna od aury

- sama w sobie dobra, ale jeszcze lepsza, jezeli jako zaplecze posiadasz chociazby zblizone tematycznie - i rozwiniete - serwisy ( tematyka "okolo"remontowa, budowlana, wykonczeniowa, ew. ogrodnicza, drobnouslugowa zwiazana z domen - jezeli wiesz, co mam na mysli)

 

tak czy inaczej gratuluje zakupu - dobrze wydane pieniadze

 

@edit: dokupilbym IDN w oferowanej cenie

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś cena IDN urosła z 2,5k do 4k ;)

 

Heh, faktycznie - http://www.aftermarket.pl/domena/od%C5%9Bnie%C5%BCanie.pl

No bo się kupuje póki jest okazja, one nie trwają wiecznie. Coś tak w sumie czułem, że to odsniezanie.pl z ceną 3000 zł netto też długo nie powisi, ale myślałem, że ktoś inny szybciej kupi, nie enzo.

 

odsniezanie.pl = udany zakup. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać, nie wiecie jakie budżety są rocznie na odśnieżanie obiektów..... :)

 

i jaka konkurencja.

 

Podałem przykłady z netu ale znam temat z życia .

 

Bardzo dobry zakup.

Moim zdaniem koszt domeny to cena łapówki za wygrany przetarg.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrzebuję jeszcze domeny na branding firmy. Domena odsniezanie.pl będzie tylko odłamem mojej działalności.

 

Dziś cena IDN urosła z 2,5k do 4k ;)

 

Tak to prawda.. Rozbawiło mnie osobiście takie podejście do tematu właściciela domeny IDN.
Spokojnie bez IDN sobie poradzę. Domena działać będzie raczej jako wizytówka firmy budząc powagę firmy. Nie sądzę bym miał klientów przykładowo z IDN'a ponieważ moimi klientami będą duże korporacje do których dotrę sam osobiście.

 

Dla przypomnienia oferta na stronie była 3k jednak nie była aktualną. Domenę nabyłem za około średnie xxxx. Też się cieszę z zakupu. Chciałbym jeszcze nabyć domeny typu:

sprzatanie.pl

koszenieTrawnikow.pl

ZiemiaOgrodowa.pl

 

lub tym podobne.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem okazję prowadzić usługi z zakresu odśnieżania, kwota domeny to ułamek wartości kontraktów. No chyba, że mówimy o osiedlowym odśnieżeniu garaży.

 

Nie ma co się ograniczać do lokalnych działań. Pamiętam jak dzwoniły sklepy wielkopowierzchniowe z drugiego końca Polski. Oczywiście pokrywając wszystkie koszty + zapewniając wyżywienie i nocleg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odsniezanie.pl

 

Witam,

 

 

Nabyłem tą domenę i zamierzam ją wykorzystać pod profil własnej firmy. Uważam że jest to najlepsza domena jaka tylko jest tej branży.

Z ciekawości pytam, jak myslicie ile jest warta na rynku domen?

 

zapłaciłem niecale średnie x xxx

Również chciałem kupić tę domenę, jednak sprzedający to niezbyt poważny człowiek, a na interesy z takimi szkoda czasu. Tak, czy inaczej cena raczej okazyjna, a domena ciekawa.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak to prawda.. Rozbawiło mnie osobiście takie podejście do tematu właściciela domeny IDN.

Spokojnie bez IDN sobie poradzę. Domena działać będzie raczej jako wizytówka firmy budząc powagę firmy. Nie sądzę bym miał klientów przykładowo z IDN'a ponieważ moimi klientami będą duże korporacje do których dotrę sam osobiście.

Czuję się wywołany do tablicy ;) Domena odsniezanie.pl bardzo ładna, potwierdzam :) Co do IDNa, to była dostępna taniej i oczywiście gdyby została kupiona (przycisk KupTeraz), to transakcja zostałaby przeprowadzona w tej cenie. Nie aktualizuję regularnie cen dla wszystkich domen, ale kiedy sobie o jakiejś przypomnę lub kiedy ktoś mi o jakiejś konkretnej domenie przypomni - zdarza się, że aktualizuję cenę. Robię to jednak po pewnym czasie, nie podbijam ceny po pierwszym emailu :)

 

W tym przypadku otrzymałem email z prośbą o propozycję rozsądnej ceny, na który odpowiedziałem, że cena jest już adekwatna. Na tym wymiana korespondencji się urwała. Pomyślałem, że Nabywca nie kupi domeny w obecnej cenie, odczekałem bodaj kilkanaście godzin, domena nie została sprzedana i podniosłem cenę. Otrzymuję na nią 2-3 zapytania w roku, ostatnia oferta była na 2000 PLN, dlatego myślę, że prędzej czy później się sprzeda. A przed zimą pewnie znów trzeba będzie cenę podwyższyć... jak nie zapomnę ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem że zajmujesz się profesjonalnie sprzedażą domen. Jednak w tym przypadku gdy postawiłem się na miejscu KUPUJĄCEGO, cała ta sytuacja rozbawiła mnie, a SPRZEDAWCĘ postrzegłem jako amatora który widząc zainteresowanie dostał ataku gorączki sprzedaży.

Fakt o domenę pytałem, zasugerowałem obniżenie ceny, w odpowiedzi otrzymałem odmowę. Prosiłem o info gdyby w przyszłości cena domeny się zmniejszyła.

Nie będę ukrywał że się zastanawiałem czy nie kupić dla świętego spokoju za 2500, ale gdy po krótkim czasie cena wzrosła +60%, rozbawiło mnie to i moje myśli zostały całkowicie rozwiane :) A ja zostałem skutecznie zniechęcony. ;)

 

Zauważyłem że tak robi wiele osób handlujących domenami, wydaje mi się że jest to nieco amatorskie i zniechęcające.

 

 

Wracając do tematu, gdyby komuś kiedyś rzuciły się domeny branżowe w kwestii utrzymania porządków, koszenia trawników, lub produkcji ziemi ogrodowej, zapraszam do kontaktu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że tak robi wiele osób handlujących domenami, wydaje mi się że jest to nieco amatorskie i zniechęcające.

Też tak uważam. W tym wypadku cena została podwyższona dla innych potencjalnych Nabywców, jeśli pojawią się w przyszłości. Bo po Twoim emailu nie przypuszczałem, że możesz być zainteresowany domeną, skoro cena wyjściowa była już dla Ciebie za duża.

 

Jeśli pozwolisz, to zacytuję tutaj treść całego Twojego zapytania i wtedy będzie oczywiste, że podwyższenie ceny nie miało na celu "wymuszenie" wyższej opłaty od Ciebie. Dość jasno dałeś do zrozumienia, że obecna cena jest już wygórowana. Moje zdanie było natomiast zupełnie odmienne, dlatego "nie brnąłem" w negocjacje, nie widząc możliwości porozumienia :)

 

Jeśli moje przeświadczenie było błędne (zdarza się!!!), to jestem w stanie zaoferować Tobie zakup IDNa w cenie przed podwyżką (oferta ważna do jutra). Powyżej dałeś jasno do zrozumienia, że nie będziesz już zainteresowany, ale kto wie - może zmienisz zdanie. Jeśli nie, cena pozostanie taka jaka jest.

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena bardzo fajna, ale trochę się ograniczyłeś, bo z tego co pisałeś chciałeś domenę ogólną... Nie mniej jednak zakup bardzo dobry. Szczególnie, że jesteś KK, a kupiłeś w d2d. Domena spokojnie warta kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt tysięcy...

 

# koszenie*com.pl

 

 

P.S. Sytuacja z DD nie budzi moich kontrowersji. I w 100% zgadzam się z tym, że ceny zmieniają się z dnia na dzień, czy to pod wpływem impulsu, końca wyprzedaży, sezonowości, etc.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena bardzo fajna, ale trochę się ograniczyłeś, bo z tego co pisałeś chciałeś domenę ogólną... Nie mniej jednak zakup bardzo dobry. Szczególnie, że jesteś KK, a kupiłeś w d2d. Domena spokojnie warta kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt tysięcy...

 

Nie czytałeś wszystkich postów. Będę miał też domenę ogólną jako branding mojej firmy, a odsniezanie.pl to tylko odłam działalności tej firmy który dodakowo będzie reklamowany w osobnych źródłach niż pozostałe odłamy. Oczywiście wszystkie te będą łączyć się ściśle z nazwą firmy.

 

Jeśli moje przeświadczenie było błędne (zdarza się!!!), to jestem w stanie zaoferować Tobie zakup IDNa w cenie przed podwyżką (oferta ważna do jutra). Powyżej dałeś jasno do zrozumienia, że nie będziesz już zainteresowany, ale kto wie - może zmienisz zdanie. Jeśli nie, cena pozostanie taka jaka jest.

 

Dzięki za propozycję, bardzo to szanuję i podoba mi się takie podejście do zaistniałej sytuacji. Jednak cała sytuacja skutecznie zniechęciła mnie do zakupu IDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] Będę miał też domenę ogólną jako branding mojej firmy, a odsniezanie.pl to tylko odłam działalności ...]

 

 

Chyba, że tak ...

 

O odsniezanie.pl powiedziano już tutaj sporo. Trudno się z powyższymi opiniami nie zgodzić.

Trochę się na pierwszy "rzut oka" może skojarzyć nieznaczeniowo [a może i trochę znaczeniowo] tylko wzrokowo bo kwestia jednej literki, z keyword'em "odswiezanie".

 

---------------

 

edit:

 

"natchnięty" regnąłem :): utrzymanieporzadku.pl

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×