Jump to content
necik

Jaki telefon dla osoby zajmującej się domenami?

Recommended Posts

Jak kto woili. Ja np nie lubię masówki.

To jakby co, Palma Centro ma tylko kilka, kilkanaście osób w Polsce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już sprawdziłem I780:

(ten Samsung nawet się udał)

 

Specyfikacja:

.GPS (w zestawie Automapa)

.Edycja dokumentów Office'a (m.in. wykresy)

.Procesor i780 - PXA-311 (624Mhz)

.mały Touchpad (genialne, z moich obserwacji wynika, że jest optyczny, więc prawie niezniszczalny, sądze, że podobnie jak kiedyś Alcatel zapoczątkował "Joysticki", tak ten system będzie klonowany w nowych smartfonach)

.Windows Mobile 6 (niestety windows jak na razie ma znaczenie)

.Obudowa (odlew + Tworzywo na około)

.Wyposażenie (sd 2GB, słuchawka bluetooth, 2 baterie, akcesoria do samochodu)

 

Wady:

.trzeba nabyć wprawy w zakładaniu tylnej pokrywy (baterii)

.jedno złącze: do zasilania, komunikacji i słuchawek, brak gniazda słuchawek 2,5/3,5 mm

.do klawiatury trzeba mocniejszej ręki - wymaga mocnego wciśnięcia (ale do końca nie jestem przekonany czy to wada)

.do pełni szczęścia brakuje jakiegoś pokrowca

 

W poniższym teście napisano w minusach: słaba bateria,

ujął bym to inaczej: szybki procesor, stąd bateria szybciej się zużywa (pewnie wynika to z zafascynowania tym telefonem i sprawnym działaniem)

Poza tym coś za coś, albo mały procek i mały aku

albo szybki procek, duzy aku,

samsung wybrał, szybki procek, mały aku X2 i małe wymiary smartfonu i to jak na razie jedna z lepszych opcji (aku ma 1,5Ah i małe wymiary)

 

Używam go od tygodnia i mam nadzieję, będzie tak jeszcze przez co najmniej dwa lata.

Nie płaczę, gdy bateria jest rozładowana, wkładam następną, ładowarka jest dość ciekawej konstrukcji, więc dopóki bateria jest w ładowarce

nic jej nie grozi (np zwarcie i rozładowanie).

 

Z softu sprawdzałem Automapę, którą dodają operatorzy jak na razie nie ma problemu (ale nie można po jej zminimalizowaniu używać aparatu)

Przeglądarka IE i OPERA nie sprawdzają, jak uaktualnię to dam znać (nie wyświetla w pełni funkcjonalnej strony np: domeny.tv)

 

Jeśli, ktoś z was ma jakieś pytanie 'i780 to chętnie podzielę się spostrzeżeniamia,

tego smartfonu nie można porównać jak na razie z żadnym na rynku polskich operatorów z uwagi na wyjątkową budowę i funkcjonalność.

 

W zasadzie najważniejsza wada to opisane "jednodniowe" baterie (przy "średnim" użytkowaniu), na razie brak alternatywy,

więc pozostaje się z tym pogodzić ;)

Zalet ma tyle, że nie opłacało mi się kupować czegokolwiek innego ( podobno jest drogi :lol: )

 

 

Więcej?

http://www.t-k.pl/p/artykul?i26=5914

 

i780.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dluzszego czasu uzywam komunikatorow, wczesniej N9500, od ponad roku N9300i. Mysle o e90, chociaz bardzo jestem z 9300i zadowolony.

Uzywalem tez kilka iPaq'ow z rozkladana pelnowymiarowa klawiatura + N6310i, tez bardzo fajny zestaw do pracy.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, fajny ten Samsung. Przypomina mi trochę Blackberry.

 

Jest u jakiegoś operatora w promocji? Jak z jego szybkością działania?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dluzszego czasu uzywam komunikatorow, wczesniej N9500, od ponad roku N9300i. Mysle o e90, chociaz bardzo jestem z 9300i zadowolony.

Uzywalem tez kilka iPaq'ow z rozkladana pelnowymiarowa klawiatura + N6310i, tez bardzo fajny zestaw do pracy.

9300 jak najbardziej :lol:

 

A iphone testowałeś czy od razu poszedł na handel?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm, fajny ten Samsung. Przypomina mi trochę Blackberry.

 

Jest u jakiegoś operatora w promocji? Jak z jego szybkością działania?

 

Tylko u "Grających" i "Pomarańczowych".

Ci pierwsi wygrywają ceną, przy najniższej taryfie.

Szybkość jest jakby zadowalającą, Automapa ładuje się w kilka sekund,

nie zawiesił się ni razu, więc jest OK.

Nie dogrywałem aplikacji, więc nie wiem, jak będzie podczas większej zajętości i czy wszystko chodzi tak szybko jak przy nowości.

(rymy nie zamierzone) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o celu jaki przyświecał wyborowi odpowiedniego smartfonu to:

.GPS + WM6

.wielkość zbliżona do telefonu

.solidne wykonanie i jednoczośnie mała waga (ważne podczas intensywnych zajęć)

.pełna klawiatura (wszelkie mechaniczne klapki odpadają - dosłownie i w przenośni)

.sprawne funkcjonowanie (choć wyklucza to się z WM, jednak i780 nadrabia prockiem)

 

Jak ktoś szuka gadżetu, ma MacBook'a, to polecam iPhone'a

(ma czujnik przyśpieszenia i niezły LCD, ale GPS'u nie ma, to raczej pseudoGPS, który sprawdza się w USA)

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
9300 jak najbardziej :lol:

 

A iphone testowałeś czy od razu poszedł na handel?

 

Od razu sprzedany, nawet go nie odpalalem.

Lubię telefony z klawiaturami. Ten jest też ciekawy: http://allegro.pl/item437743844_htc_tytn_i..._bez_locka.html, w standardzie z Auto Mapa, uchwytem do samochodu, itd.

 

Podobny bez nawigacji: http://allegro.pl/item433483019_toshiba_g9...ocka_f_vat.html .

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sie nie zalapalem na test.

Niezle. :lol:

 

DOMAIN: t-k.pl is undergoing verification

 

created: 2002.09.17 13:00:00

last modified: 2007.12.27 08:38:04

expiration date: 2008.10.02 00:00:00

no option

 

 

REGISTRAR: Home.pl Sp. J.

pl. Rodła 9

70-419 Szczecin

Polska/Poland

+48.914325555

+48.801445555

info@home.pl

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sie nie zalapalem na test.

Niezle. ;)

 

DOMAIN: t-k.pl is undergoing verification

 

created: 2002.09.17 13:00:00

last modified: 2007.12.27 08:38:04

expiration date: 2008.10.02 00:00:00

no option

 

 

REGISTRAR: Home.pl Sp. J.

pl. Rodła 9

70-419 Szczecin

Polska/Poland

+48.914325555

+48.801445555

info@home.pl

 

DOMENA: t-k.pl

id abonenta: hmns28206 (FIRMOWA)

serwery nazw: ns1.rejestracja.pl. [67.19.48.117]

ns2.rejestracja.pl. [67.19.48.118]

utworzona: 2002.09.17 13:00:00

ostatnia modyfikacja: 2008.09.18 10:00:25

 

zabawne, jednak zapłacili ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co powiecie na temat HTCII ?

podobno telefony HTC ciesza sie dobra opinia, nastepny tel. ktory kupie to na 99% bedzie htc, jakbys zdecydowal sie na zakup to opina i ocena mile widziadana

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pan_Grzegorz jestem jego posiadaczem od ~3m-c (zakup jako nówka) tak więc kilka słów:

 

1. Bateria (chyba najważniejsze w mobilnym sprzęcie):

Na samym początku rozczarowanie... przy jego rzadkim używaniu wyłącznie jako telefon, bateria trzyma od 1.5 do 2 dni.

Przy włączonym WiFi i przeglądarce www niestety tylko około jednego dnia.

Jeżeli ma być używany jako nawigacja gps w czasie podróży to zdecydowanie zaopatrzyć się w ładowarkę (samochodową) i koniecznie drugą baterię.

 

2. Wyświetlacz:

Zdecydowanie bardzo czytelny, regulowana równomierna jasność podświetlenia.

 

3. Obudowa:

Brak wymiennych obudów, dość dobrze trzyma się w ręce, "nie ślizga się".

 

4. Korzystanie z WiFi:

Po pewnym czasie bardzo częstego używania wifi zauważone zostało trochę kłopotliwe zjawisko gdy przy "złożonym" PDA zasięg jest widocznie lepszy niż przy korzystaniu w wersji rozsuniętej klawiatury.

 

5. Klawiatura:

Działa dość dobrze, klawisze nie przycinają się, jednak co raczej zrozumiałe jest ona pozbawiona pewnych funkcjonalnych klawiszy (lecz co pewnie da się rozwiązać kombinacjami).

 

6. GPS - Automapa:

Bez anteny zewnętrznej na otwartym terenie oraz pojazdach działa zadowalająco.

 

7. Poważna wada?

Jeżeli jedziesz autem z włączonym GPS'em wówczas zaleca się podłączyć go do zapalniczki, jednak jeżeli co jest oczywistym ktoś będzie dzwonił to potrzebny jest zestaw słuchawkowy i uwaga, aby je podłączyć musisz wyłączyć ładowarkę ponieważ posiada tylko jedno złącze! ew. pozostaje zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy a'la bluetooth.

 

To chyba tyle z tego co aktualnie pamiętam.

Nie bawiłem się aktualizacje czy wymianę oryginalnie wgranego softu.

Powyższa opinia jest wyłącznie na podstawie mojego osobistego korzystania z HTCII, a nie na zasadzie usłyszenia.

Edited by MasterNET.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
podobno telefony HTC ciesza sie dobra opinia, nastepny tel. ktory kupie to na 99% bedzie htc, jakbys zdecydowal sie na zakup to opina i ocena mile widziadana

Kupiłem Agnieszce Palm Treo Pro by HTC. Telefon jest super. Bateria potężna, oczywiście Windows Mobile zżera dużo mocy procesora ale i tak trzyma zawsze parę ładnych dni. GPSa nie testowałem jeszcze, ale WiFi i HSPDA działa super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokia prezentuje N97

 

N97 wyposażono w system operacyjny Symbian S60, dotykowy ekran 640 na 360 pikseli, 5-megapikselowy aparat fotograficzny i moduł GPS. Wiele z tych parametrów bije iPhone'a na głowę.

 

Nokia World 2008: E-mail dla każdego

 

Nokia stawia na prawdziwą użyteczność swojego produktu. Oprócz dotykowego ekranu rozsuwanego pod kątem ułatwiającym czytanie tekstu, N97 posiada pełną klawiaturę QWERTY. Nowy produkt fińskiego koncernu ma wszystkie funkcje jakie można znaleźć w zaawansowanych urządzeniach mobilnych. Zapewniona jest mobilność połączenia internetowego (WiFi, 3.5G, GPRS), łączność z innymi urządzeniami (pełny sterofoniczny Bluetooth, USB, podczerwień), najlepsza dostępna na rynku geolokalizacja (A-GPS oraz elektroniczny kompas i akcelerometr) oraz funkcje multimedialne (kamera 5 Mpx ze szklanym obiektywem Carl Zeiss i podwójnym flashem LED, panoramiczny ekran 16:9 odtwarzający filmy z jakością DVD i prędkością 30 klatek na sekundę).

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
N97 wyposażono w system operacyjny Symbian S60, dotykowy ekran 640 na 360 pikseli, 5-megapikselowy aparat fotograficzny i moduł GPS. Wiele z tych parametrów bije iPhone'a na głowę.

Polemizował bym czy bije na głowę iPhone'a. Tak na prawdę to po co komu w telefonie aparat? a już 5 Mp i to przekłamanych bo 72 dpi to nie 300 dpi w aparatach cyfrowych z prawdziwego zdarzenia ... a jeśli ten model Nokii ma być dopiero latem to do tego czasu będzie nowy iPhone'a :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wiele z tych parametrów bije iPhone'a na głowę.

Parametry może tak, ale nie całokształt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×