Jump to content
StrefaDomeny

Będzie można rejestrować jedno- i dwuznakowe niemieckie domeny

Recommended Posts

DENIC, operator niemieckiej domeny krajowej .DE - został sądownie zmuszony do zarejestrowania adresu vw.de. Teraz ogłosił, że znosi wszelkie restrykcje w zakresie rejestrowania superkrótkich domen.

Osoby zainteresowane takimi adresami będą mogły zacząć procedury rejestracji 23 października o dziewiątej rano. DENIC przyznał, że zlikwidował ograniczenia po przeprowadzeniu rozmów z niemieckimi registrarami i pomyślnych testach, które rozstrzygnęły najważniejsze [...]

 

Zobacz artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites
DENIC, operator niemieckiej domeny krajowej .DE - został sądownie zmuszony do zarejestrowania adresu vw.de. Teraz ogłosił, że znosi wszelkie restrykcje w zakresie rejestrowania superkrótkich domen.

Osoby zainteresowane takimi adresami będą mogły zacząć procedury rejestracji 23 października o dziewiątej rano.

 

Muszę sobie budzik nastawić na 8:55, to sobie kilka zarejestruję :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę sobie budzik nastawić na 8:55, to sobie kilka zarejestruję :blink:

 

Chyba żartujesz, tam już pewnie ładnie łapówki poszły, żeby domena była dla kogoś z góry, sekunda po starcie będą już wszystkie zajęte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba żartujesz, tam już pewnie ładnie łapówki poszły, żeby domena była dla kogoś z góry, sekunda po starcie będą już wszystkie zajęte :blink:

Fajny przekręt, ale co się dziwić - socjalistyczny kraj to i socjalistyczne metody...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zagłębiam się w szczegóły, ale to moim zdaniem głupie, że można nakazać coś sądownie w ten sposób.

To tak, jak bym produkował opony do quadów i nakazano by mi zakupić nowe maszyny i zmienić proces produkcji, aby wyprodukować jedną oponę dla pewnego TIRa.

 

Może bardzo odległy przykład, ale w Deniucu nie było tego rodzaju usługi.

 

 

 

Oczywiście, prywatnie uważam, że każdy rejestr powinien pozwalać na rejestrację jedno, dwu i trzyliterowych domen od samego początku. Wyżej odnosiłem się do 'nakazu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę sobie budzik nastawić na 8:55, to sobie kilka zarejestruję :blink:

 

A co z tym?

 

If the Domain Holder is not domiciled in Germany, they must appoint an Administrative Contact domiciled in Germany; this Administrative Contact is also the Domain Holder’s authorized representative for receiving the service of official or court documents for the purposes of § 184 of the German Code of Civil Procedure and § 132 of the German Code of Criminal Procedure.

 

Za: DENIC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam na rozgrywkę o domenę db.de pomiędzy Deutsche Bank i Deutsche Bahn.

 

Daniel o którą będziesz zabiegał: dd.de czy de.de ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

no dobra to sprzedaje samochód i idę po kredyt, nie ma co na tym oszczędzać :)

 

ps.

co jak rejestrator nie daje swoich danych kontaktowych lokalnych przy rejestracji domen .de ? mozna wpisac dane kontaktu technicznego jakiegoś hostingu ?

albo kogoś z rodziny byle adres byl w .de ??

Edited by Pitter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekam na rozgrywkę o domenę db.de pomiędzy Deutsche Bank i Deutsche Bahn.

 

przecież domena db.de jest już zarejestrowana

Share this post


Link to post
Share on other sites
Część tych domen będzie dostępnych na Sedo.

 

Ja rowniez je tam wystawie. :)

 

A swoja droga dlaczego od poczatku nie bylo mozna ich rejestrowac? Czemu maja sluzyc takie ogranizenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy przedłużanie aukcji drugi raz było w planie?

Przedłużyli o 1 godzinę. Generalnie strona Sedo chwilami nie działa wcale. Wygląda jakbym chciał wejść na NK jakiś czas temu :)

 

Komunikat na Twitterze z Sedo:

 

"Wegen der extrem hohen Beteiligung und der kurzen Überlastung der Website verlängert sich die .de Auktion bis vorläufig 19 Uhr!"

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
przecież domena db.de jest już zarejestrowana

 

na pewno ? skoro dopiero jutro będzie można

 

pozatym serwery dostały ładnie po dupie, najlepszy czas do licytacji byl chyba 10 min przed końcem, bo potem był wilczy pęd i nikt nie zdołał podbic z powodu przeciążeń:) masakra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zniesmaczony aukcją ;/

 

Specjalnie siedzę w domu, miałem swój model biznesowy i gdyby aukcja zakończyła się o tej co trzeba to miałbym teoretycznie ( bo nie mam pewności, że złapie je konsorcjum rejestratorów trzymających władzę ) około 20 domen za przyzwoite pieniądze. Sedo siadło 2 min przed końcem aukcji co mi było na rękę :) Teraz przedłużyli drugi raz i o dziwo ceny są wysokie. Wniosek taki, że przedłużenie terminu było pewnie ustawione i wiedzieli o tym gracze więksi ode mnie.

 

Ja już nie zamierzam licytować, może coś tam wygrywam ale nie wiem czy opłacę po rejestracji. Pewnie i tak mnie zaraz ktoś przelicytuje.

 

 

ps nie czytałem regulaminu, może zakładał opcje dodatkowego czasu, ale dla mnie to głupi ruch. Gdybym był Sedo pewnie też bym sie nastawił na zyski i przedłużył czas ;) Ale jako szaraczek jestem stratny ;/ ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@apze To podobnie jak ja. Zresztą nie liczyłbym (ja nie liczę), że ci partnerzy Sedo coś złapią. Jeśli już to :);) albo te, które naprawdę będą drogie. Przecież partner jak złapie coś fajnego, a domena będzie za 2000 EUR to nie odda jej Sedo i tyle.

 

@Pitter IX.de, HQ.de i DB.de były już wcześniej zarejestrowane. Wyjaśnienie dlaczego znajdziesz na dole poniższego artykułu:

http://danieldryzek.pl/2009/10/22/jedno-i-...ny-de-dostepne/

 

EDIT: U mnie aukcje znów leżą.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie dot. DNS'ow podając DNSy źle skonfigurowane domena zostanie zarejestrowana? Czy takie zlecenie zostanie odrzucone ? :)

Oraz czy podając polski kontakt, będąc jednak resellerem EuroDNS domena zostanie zarejestrowana?

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co dokładnie oznacza zwrot, "posiadać kontakt administracyjny w Niemczech"

 

Czy jest to niezbędne do rejestracji krótkich .de ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i znowu przedłużenie, tym razem do 20:00.. ciekawe ile jeszcze tak razy..

 

Update: Wegen der extrem hohen Beteiligung und der kurzen Überlastung der Website verlängert sich die .de Auktion bis vorläufig 20 Uhr

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i znowu przedłużenie, tym razem do 20:00.. ciekawe ile jeszcze tak razy..

 

Update: Wegen der extrem hohen Beteiligung und der kurzen Überlastung der Website verlängert sich die .de Auktion bis vorläufig 20 Uhr

 

DD

Mnie się jeszcze nie udało dostać tam na stronę z listą domen

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i znowu przedłużenie, tym razem do 20:00.. ciekawe ile jeszcze tak razy..

 

 

DD

 

Pewnie licytacja będzie do 9 rano. Bardzo mi się to nie podoba. Jeszcze raz muszę wyrzucić to z siebie i napisać, że jestem zniesmaczony :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×