Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

To niemożliwe, przecież Michał to wzór prawego człowieka - podpieprzy każdego kto próbuję, łamie. bądź ma szydercze myśli w stosunku do prawa :)

 

To juz druga mi znana powazna afera z tym typem... Ale o moralnosci, to pierwszy zawsze najglosniej wrzeszczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Robicie balona z niczego. Nie rozumiem, co jest dziwnego w tym, że firma zajmująca się internetem skupuje domeny. Tak jak już wcześniej napisałem: nie posiadam obecnie żadnych formalnych powiązań z nimi, dlatego uważam, że wszystko jest OK. Czy żaden podmiot, z którym miałem do czynienia, nie ma już prawa licytowania w moich aukcjach? Logiczne jest, że niektórzy z Was chcieliby, żeby nikt nie licytował na moich aukcjach, żeby móc kupować domeny za bezcen; ale nie sądzę, żeby to było fair :)

 

Michał, mam nadzieję, że to nie jest ten Twój nowy system sprzedaży domen, o którym mówiłeś na czacie w trakcje aukcji MD...

Nie pamiętam, żebym mówił o jakimś nowym systemie sprzedaży domen.

 

[...]

Albo usuń tą wiadomość, albo sprecyzuj, o co Tobie dokładnie chodzi, bo na razie tą wypowiedzią łamiesz prawo.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Albo usuń tą wiadomość, albo sprecyzuj, o co Tobie dokładnie chodzi, bo na razie tą wypowiedzią łamiesz prawo.

 

:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ak jak już wcześniej napisałem: nie posiadam obecnie żadnych formalnych powiązań z nimi,

 

adips.tel i na stronie Twój numer telefonu .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
adips.tel i na stronie Twój numer telefonu .

Domena została zarejestrowana przeze mnie (sprawdź sobie whois). Może zaraz nazwiesz mnie cybersquatterem? :)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena została zarejestrowana przeze mnie (sprawdź sobie whois). Może zaraz nazwiesz mnie cybersquatterem? :)

 

Nie śmiałbym . Wystarczy,że sprawdziłem whois adips.com .

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albo usuń tą wiadomość, albo sprecyzuj, o co Tobie dokładnie chodzi, bo na razie tą wypowiedzią łamiesz prawo.

 

pozew w drodze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli abonent przekieruje domenę na swoją stronę i zyska tysiące dodatkowych klientów, to będzie to zwrot inwestycji... chyba nawet szybszy niż w przypadku obrazów nawet najzdolniejszego szympansa :)

 

 

Myślisz, że ilu zainteresowanych pocztą na Gmail będzie zainteresowanych usługami firmy InstalHurt z Częstochowy? :)

 

Osoby posiadające pocztę w gmail-u wchodzą tam... w swój stary i sprawdzony sposób (google.pl) :)

( ... a domena gmail.pl to zupełnie obcy adres... dla "gmail-owych pocztowców")

 

gmail.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozew w drodze :)

 

Boje sie :):)

 

Nie zapomnijce posylac mi paczek do ciupy :)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Śmiem twierdzić, że "sprawa Michała" to najlepszy OT sezonu 2010 na forum DI :)

 

Chyba nie doczytałeś dokładnie albo zacząłeś czytać w złym miejscu skoro sądzisz,że jest to OT .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie doczytałeś dokładnie albo zacząłeś czytać w złym miejscu skoro sądzisz,że jest to OT .

 

Rozumiem, że to wyszło od aukcji Michała, czyli od topicu, ale aktualną wymianę zdań to już chyba można określić jako off-topic, nie sądzisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że to wyszło od aukcji Michała, czyli od topicu, ale aktualną wymianę zdań to już chyba można określić jako off-topic, nie sądzisz?

 

Aktualna wymiana jak najbardziej OT (przynajmniej śmiesznie jest :) . Mam tylko nadzieję,że Aftermarket przyjrzy się tamtym aukcjom .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektóre z podlinkowanych przez pb aukcji faktycznie wyglądają bardzo dziwnie (te z user_2f74) - http://www.di.pl/index.php?showtopic=1005&...st&p=344694

 

A ta marsjanie.pl to dla mnie wygląda na kompletnie nieopłaconą, jeśli tak było to chyba domena powinna zostać zaproponowana pb z drugiego miejsca (chyba po 80 zł), a nie zostać u Michała. :) Zresztą adeviq-spin (tu ardasin, ale często zmienia nick) czasem licytuje wysoko, przelicytowuje i nie opłaca, sam tak raz miałem.

 

Jest w ogóle jakiś błąd z rankingiem w dropped.pl (ostatnia aktualizacja była chyba z 3 tygodnie temu), stąd się mógł nie zminusować po nieopłaconej aukcji, ale było to już zgłaszane.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest potrzebna, przecież widać jaki nic, że aukcje z user_2f74 są podbite, dropped.pl powinien się na pewno przyjrzeć tej sprawie. :)

 

A ardasin, który licytował marsjanie.pl i lodowce.pl licytował np. tu - link i tu link, tu nawet wygrał link - stąd myślę, że ta firma akurat kompletnie niezwiązana z Michałem, po prostu tak licytuje, podbija wysoko, czasem wygrywa czasem nie, czasem opłaca, czasem nie - nie tylko lm, ale dużą liczbę niepowiązanych ze sobą domen i jest to zauważalne od długiego okresu czasu.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
po prostu tak licytuje, podbija wysoko, czasem wygrywa czasem nie, czasem opłaca, czasem nie

Do dzisiaj nie potrafię zrozumieć jednego - po co notorycznie licytować w aukcjach, kiedy nie zamierza się opłacić domeny? :) Rozumiem gdyby jedna, dwie osoby miały takie hobby, ale to jest przecież masowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślisz, że ilu zainteresowanych pocztą na Gmail będzie zainteresowanych usługami firmy InstalHurt z Częstochowy? :)

 

Otóż to, ktoś wpisze, zobaczy stronę jakiejś hurtowni, pomyśli, że pomyłka i ją po prostu zamknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do dzisiaj nie potrafię zrozumieć jednego - po co notorycznie licytować w aukcjach, kiedy nie zamierza się opłacić domeny? :) Rozumiem gdyby jedna, dwie osoby miały takie hobby, ale to jest przecież masowe.

 

To nie hobby tylko bezwzględna kalkulacja. Jeśli taki podbijacz przeholuje, to w najgorszym razie straci te ~2,5% na prowizję dla aftermarket, ppd, czy innej giełdy (lub nic jeśli nie opłaci wcale). Jeśli mu się uda, może zyskać nawet kilkaset %. Przydałoby się wprowadzenie jakiś mechanizmów do wyłapywania takich "wujków, "kolegów" i "zaprzyjaźnionych firm".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ta hurtownia kupiła "gmaila" niekoniecznie dla siebie, albo jej właściciele nie działają jedynie w branży hydrauliczno sanitarnej.

I jeszcze jedno może :): może powstanie strona pt. "Grzejniki Muszle Armatura Instalacja Lazienka".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie hobby tylko bezwzględna kalkulacja. Jeśli taki podbijacz przeholuje, to w najgorszym razie straci te ~2,5% na prowizję dla aftermarket, ppd, czy innej giełdy (lub nic jeśli nie opłaci wcale). Jeśli mu się uda, może zyskać nawet kilkaset %. Przydałoby się wprowadzenie jakiś mechanizmów do wyłapywania takich "wujków, "kolegów" i "zaprzyjaźnionych firm".

 

Nie miałem na myśli podbijania bo przy nim przynajmniej widać jakąś korzyść. Masa ludzi regularnie licytuje, wygrywa i nie opłaca domen z jakichś innych powodów. :) Ciężko mi zrozumieć takie zjawisko.

Raz miałem nawet takie zdarzenie, że licytujący poprosił mnie o usunięcie jego ofert na allegro(pisząc że pomyliły mu się domeny), co zrobiłem niezwłocznie, a po kilku minutach po tym zalicytował znowu w taj samej aukcji. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydałoby się wprowadzenie jakiś mechanizmów do wyłapywania takich "wujków, "kolegów" i "zaprzyjaźnionych firm".

 

Nie da się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem gdzie wrzucić moje dzisiejsze, proste przemyślenia więc pomyślałem, że w tym wątku będą pasowały najbardziej:

 

Nietrafiona wymówka jest jak dziura w dupie.

Każdy i tak ma ją ... w dupie !

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×