Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Mimo wszystko to chyba było najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie...

 

W sumie tak, bo wszystko w zasadzie przechwycił AM, a tam każdy kto będzie zainteresowany (no i go będzie na to stać) będzie mógł dołączyć do aukcji tych domen.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma takiej listy, część z nich jest zerejestrowana i nie będzie aukcji

 

 

edit:

oj :blush: szacun dla wykonanej pracy, oczywiście chodziło mi o oficjalna listę, ale właściwie jesteś ze stowarzyszenia, to jakby oficjalnie ;)

 

Gdzie nie ma? Kiedyś poświęciłem kilka godzin, by ją zrobić.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma takiej listy, część z nich jest zerjestrowana i nie będzie aukcji

 

Gdzie nie ma? Kiedyś poświęciłem kilka godzin, by ją zrobić. :P Szkoda tylko, że przez 4 lata nie śledziłem tych domen. ;)

 

http://di.pl/topic/34123-gminno-piatkowy-przekret-domenowy/page-2?hl=przewoz&do=findComment&comment=222993

 

Wszystkie domeny, które mogłyby być uwolnione znajdują się na liście "Pozostałe zablokowane, a wolne generyczne domeny" chociaż wydaje się, że jakąś dużą wartość mają tylko pokoj.pl, przewoz.pl, ropa.pl. No i część z zablokowanych w tamtym czasie domen typu serniki.pl czy sokoly.pl trafiła jednak do gmin o takich nazwach i te nie zostały oczywiście uwolnione.

Edited by thomaso
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za link.

 

Pamiętam ile pism wysłałem z 2 lata temu by nabyć domenę jednej miejscowości, gdyż chciałem wykorzystać ją do projektu. Próbowałem na różne sposoby i ni w ząb nie było takiej możliwości. Z projektu ostatecznie zrezygnowałem.


Teraz okazuje się nagle że NASK zmienia zasady, a domenę o którą tak walczyłem jest już w posiadaniu prywatnej osoby :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i nie będzie aukcji

 

Wygląda na to, że z najciekawszych odblokowanych nazw gmin będzie tylko ta aukcja pokoj.pl, bo przewoz.pl i ropa.pl zostały już zarejestrowane na osobę fizyczną - pewnie dla któregoś z klientów serwisu, który jako jedyny miał je w domenach do przechwycenia.

 

Domena pokoj.pl z tego co pamiętam wygasła w 2010 roku i została zablokowana dopiero po wygaśnięciu, więc pewnie było tak, że mnóstwo osób jej nie usuwało z domen do przechwycenia licząc na odblokowanie tej domeny i stąd aż tyle osób na aukcji tej domeny.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dobrze pomyślicie to chyba nie ma się tak naprawdę czym podniecać...domeny może i ładne ale jakby bardzo ograniczone możliwości komercyjnego wykorzystania...szczególnie pokoj.pl...

:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że z najciekawszych odblokowanych nazw gmin będzie tylko ta aukcja pokoj.pl, bo przewoz.pl i ropa.pl zostały już zarejestrowane na osobę fizyczną - pewnie dla któregoś z klientów serwisu, który jako jedyny miał je w domenach do przechwycenia.

Może jakiś dobrze poinformowany pracownik NASKu jest klientem AM..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj pokój, nie wiesz ? ;)

 

Tzn z tych dwóch to tylko pokój mi się podoba np dla rynku noclegowego lub stancji.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj pokój, nie wiesz ? ;)

 

Tzn z tych dwóch to tylko pokój mi się podoba np dla rynku noclegowego lub stancji.

Mi też się podoba pokoj.pl. Dla ruchu pacyfistycznego też się nadaje ^_^ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dobrze pomyślicie to chyba nie ma się tak naprawdę czym podniecać...domeny może i ładne ale jakby bardzo ograniczone możliwości komercyjnego wykorzystania...szczególnie pokoj.pl...

:)

Jeśli pod pokoj.com.pl może być spółdzielnia elektrotechniczna to pod pokoj.pl może być wszystko :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jakiś dobrze poinformowany pracownik NASKu jest klientem AM..

Nazwa użytkownika ("co.pl") coś sugeruje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

Nazwa użytkownika ("co.pl") coś sugeruje ;)

 

 

Drodzy użytkownicy,

W dniu 2.12.2013 NASK zdecydował o uwolnieniu do publicznej rejestracji kilkuset domen, które do tej pory nie mogły być zarejestrowane z uwagi na status "domeny regionalnej".

Z uwagi na duże zainteresowanie inwestorów domenowych częścią z tych nazw zdecydowaliśmy się na umieszczenie ich na aukcjach, których lista znajduje się tutaj:

http://skocz.am/DjA

Lista domen wystawionych na aukcje to:

* boleslaw.pl

* gzy.pl

* krynica-morska.pl

* nowinka.pl

* orly.pl

* paradyz.pl

* piatnica.pl

* przewoz.pl

* radzyn-podlaski.pl

* ropa.pl

* wysoka.pl

* zlota.pl

Ze względu na niejasny proces uwalniania tych domen przez NASK do publicznej rejestracji, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenia aukcji publicznych dla tych domen. Przemawiało za tym wiele istotnych czynników, które przedstawiliśmy ze szczegółami tutaj:

http://skocz.am/pjl

Zapraszam do licytacji i życzę owocnych zakupów.

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie chciałem też napisać, że ciekawe niektóre domeny, ale kończyć aukcje trzynastego w piątek. :lol:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale skad AM je ma ? Przechwyciła wszystkie, miała opcje na nie ? NASK je sprzedaje za pośrednictwem AM ? Czemu Premium ich nie przejeło ? Czegoś tutaj nie rozumiem...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK uwolnił domeny nie mówiąc nic nikomu (ani jakie domeny, ani kiedy), AM się najwyraźniej pierwszy zorientował i zarejestrował wszystkie. Swoją drogą, żeby wywalić chyba z 9 tys. na domeny typu biskupiec-nowomiejski.pl, to trzeba mieć zdrowie. Ale może z tych paru aukcji się zwróci. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK uwolnił domeny nie mówiąc nic nikomu (ani jakie domeny, ani kiedy), AM się najwyraźniej pierwszy zorientował i zarejestrował wszystkie. Swoją drogą, żeby wywalić chyba z 9 tys. na domeny typu biskupiec-nowomiejski.pl, to trzeba mieć zdrowie. Ale może z tych paru aukcji się zwróci. ;-)

 

Mi udało się kilka regnąć więc wszystkiego AM nie zgarnął :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, żeby wywalić chyba z 9 tys. na domeny typu biskupiec-nowomiejski.pl, to trzeba mieć zdrowie. Ale może z tych paru aukcji się zwróci. ;-)

13 najlepszych w tej chwili osiągnęło kwotę ok 8400 zł a to pierwszy dzień aukcji. Wygląda na to że nie tylko się koszt zwróci ale aukcje dadzą ładnie zarobić.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy takich cenach jakaś okazja roku to niestety nie jest. Nasuwa mi się tylko skojarzenie do domeny orly.pl - widząc, ile niektórzy są w stanie zapłacić za niektóre z tych domen:

 

1cd07b1cf223ac0aa557b475cce62db2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×