Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Co ty z agory jesteś ?

Wyborne :)

 

Nask puścił tyle domen bo pewnie odnowienia drogie :D

Edited by lufthansa
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK uwolnił domeny nie mówiąc nic nikomu (ani jakie domeny, ani kiedy), AM się najwyraźniej pierwszy zorientował i zarejestrował wszystkie. Swoją drogą, żeby wywalić chyba z 9 tys. na domeny typu biskupiec-nowomiejski.pl, to trzeba mieć zdrowie. Ale może z tych paru aukcji się zwróci. ;-)

Z jednej domeny się zwróci ;)

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1506141

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiego widzicie KK dla ropa.pl? Patrząc po obecnej cenie na aukcji, takiego, który będzie w stanie zapłacić ok. 50 K?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nikt nie wątpił, że te wydane 9k zwrócą się z nawiązką.

jak to nie...

 

Swoją drogą, żeby wywalić chyba z 9 tys. na domeny typu biskupiec-nowomiejski.pl, to trzeba mieć zdrowie. Ale może z tych paru aukcji się zwróci. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiego widzicie KK dla ropa.pl? Patrząc po obecnej cenie na aukcji, takiego, który będzie w stanie zapłacić ok. 50 K?

 

No właśnie - ciężko coś wymyślić, bo w Polsce wydobywa się groszowe ilości ropy (mniej niż 3% zapotrzebowania, resztę importuje). Giełda ropy nie przejdzie, bo ceny są z góry ustalone / narzucone przez sprzedawców typu Rosja - trudno w sumie racjonalnie wytłumaczyć tak wysoką cenę za ropa.pl.

 

Już prędzej coś więcej warte byłyby bardziej ogólne keywordy jak paliwa, biopaliwa czy energetyka.

 

EDIT: mi się osobiście najbardziej podoba domena pokoj.pl i *póki co* tam cena jest jeszcze bardzo sensowna.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska to nie Kuwejt niestety...Energetyka to podobny adresat z tą tylko różnicą, że z opcji...zatem zaoszczedzone sporo kasy...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na przykładzie ropa.pl idealnie widać krótkowzroczność samorządowców - mogli wziąć tę domenę od NASK za 200 zł, wystawić na aukcji i już by mogli postawić po piwie dla każdego mieszkańca gminy. :P

 

Co do wspomnianych przeze mnie 9k - jasne, z tej aukcji się zwróciły, ale i tak uważam że są wywalone w błoto, bo tylko kilka uwolnionych domen było wartych rejestracji. Chyba lepiej zarejestrować 10 domen i zarobić na nich 20 tys. niż zarejestrować 900 domen i zarobić na nich 20 tys.? ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że NASK uwolnił jeszcze więcej domen regionalnych (tym razem IDN).

 

grudziądz.pl po rozwiązaniu umowy

książki.pl po rozwiązaniu umowy

śląsk.pl po rozwiązaniu umowy

 

Naliczyłem ok. 1200 takich domen - to już będzie jakaś masakra na aukcjach. ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że NASK uwolnił jeszcze więcej domen regionalnych (tym razem IDN).

 

grudziądz.pl po rozwiązaniu umowy

książki.pl po rozwiązaniu umowy

śląsk.pl po rozwiązaniu umowy

 

Naliczyłem ok. 1200 takich domen - to już będzie jakaś masakra na aukcjach. ;-)

No to trzeba rozbijać skarbonkę ;)

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że NASK uwolnił jeszcze więcej domen regionalnych (tym razem IDN).

...

Naliczyłem ok. 1200 takich domen - to już będzie jakaś masakra na aukcjach. ;-)

Chyba wysłali wcześniej jakieś info do urzędów miast, bo domena idn miasta, które mnie interesuje została zarejestrowana w listopadzie br.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślicie, że domeny pozostałych miast czeka kiedyś to samo? :-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o http://tychy.pl ;-) Nawet bym na to nie liczył, bo uwalniane raczej były tylko domeny, pod którymi nic nie było i nikt się nimi nie zainteresował z samorządów, by coś z tym zrobić. Ja na http://gdynia.pl też nie liczę.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba wysłali wcześniej jakieś info do urzędów miast, bo domena idn miasta, które mnie interesuje została zarejestrowana w listopadzie br.

Białogard.pl również zarejestrowane w listopadzie, a dokładniej 2013.11.26 04:45:22.

Dla porównania, bialogard.pl zarejestrowane na osobę fizyczną od 1998.08.03 13:00:00, a oficjalna strona miasta, która nawet była promowana w czasie tegorocznych Dni Białogardu funkcjonuje na domenie bialogard.info od 20-Feb-2003 09:36:14 UTC. Kiedy dokładnie NASK zaczął blokować polskie nazwy geograficzne? Zawsze mnie dziwiło, że miasto Białogard nie jest abonentem domeny bialogard.pl. Do niedawna była na niej oferta sprzedaży, a teraz? Sami zobaczcie ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś mi może wytłumaczyć ten fenomen? Z dotychczas uwolnionych domen największych miast czyli ciechanów.pl, głogów.pl, łomża.pl, nowysącz.pl, puławy.pl, żory.pl żaden serwis przechwytujący nie dał rady złapać ani jednej domeny, a wyprzedził je jakieś prywatny łapacz. Wstyd, łapacze, po prostu wstyd. :P

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten co złapał puławy.pl jest partnerem NASK mało znanym, ale jest więc łatwiej mu łapać :) (od zwykłego Kowalskiego).

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja wiem, że łatwiej niż osobie bez partnerstwa z NASK. Wychodziłoby jednak, że ten co złapał te domeny w wyścigu o przechwycenie wyprzedził po 20 partnerów lub więcej (jak sam AM ma z 10 partnerstw z NASK, a premium.pl i AZ.pl po kilka współpracujących) stąd moje zdziwienie, że w pojedynkę mógł wygrać z dużo większymi łapaczami od siebie (ja każdą z tych domen dodałem do przechwycenia w AM, premium.pl i AZ.pl). Gdyby złapał jedną domenę z tamtych to byłbym lekko zdziwiony, a jak wszystkie to jestem po prostu zszokowany.

 

EDIT: A teraz patrzę, że AM złapał pruszków.pl, ale może po prostu tamten bał się łapać, żeby nie podpaść mafii. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×