Jump to content
Sign in to follow this  
apze

beacon.pl

Recommended Posts

Miejscowości w USA:

Inne:

 

http://minecraft.gamepedia.com/Beacon

 

Może jakiś fanatyk minecraftu się pokusi o tą nazwę, a takich z tego co wiem nie brakuje :)

 

Dla mnie ta domena nic nie znaczy, tym samym nie ma wartości, dodatkowo sama wymowa, jak i podanie nazwy innej osobie stanowi nie lada wyzwanie.

 

Dla mnie 0zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mr.Nice za bardzo się nie wysiliłeś.

 

Uważam, że domena dobra, wiele zastosowań technologicznych, na sporo ciekawych projektów, dla konkretnych branżowo firm może się nadawać. Gdyby znalazł się potencjalny kupiec to cena może być naprawdę zadowalająca. Nie mniej jednak zdaję sobie sprawę, że może być wyjątkowo ciężko Ci ją spieniężyć. Jakby była moja to bym potrzymał. Gdybym miał kupca to sprzedawałbym powyżej 10k pln

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pewnością przyszłościowa i jak najbardziej warto trzymać. Ciężko powiedzieć ile może być za jakiś czas warta, wszystko zależy od tego czy i w jakim stopniu technologia się przyjmie. Jeżeli to wszystko rozwinie się tak jak sugeruje/prognozuje autor artykułu, do którego zamieszczam link, to może być z niej ciekawy pieniądz. Tego życzę :)

 

http://www.spidersweb.pl/2014/09/beacon-przyszlosc-technologii.html

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną nie rozstałbym się za mniej niż 25 000 złotych.

O ile byłby to com....to racja...

Z pl...nie widzę przed nią świetlanej przyszłości...bynajmniej nie na tym pułapie życzeń...

:)

 

Niedawno, bodaj parę dni nazad, była na aukcji...kupiłeś ?

Pochwal się za ile.

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie widzę niczego innowacyjnego w tej technologii - przecież to jest jedynie moduł, który ma współpracować z bluetoothem. Tyle innowacyjnych technologii wychodzi co jakiś czas z naprawdę sensownymi rozwiązaniami, a mała grupa mimo wszystko odnajduje się w praktyce. Przeczytałem, że ma to pomóc osobom niewidzącym - widać, że entuzjazmu zwolennikom beaconow nie brakuje. QR kody z takim zapleczem się nie przyjęły, a co dopiero beacony. No ale czas pokaże.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że domena z bardzo dużym potencjałem. Może chwilę trzeba będzie poczekać ze sprzedażą ale wierzę w tą technologię i jej zastosowanie.

 

Powodzenia w sprzedaży!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby autorem tematu był zwykły użytkownik, założę się że nikt nie napisałby nawet .. jako że autorem tematu jest administrator forum stąd takie poruszenie wśród userów i wyceny rzędu 25 000 ;|

 

szogun - dobrze podsumował tą nazwę, także wydaje mi się że z tą domeną może być jak z kodami QR ... na szczęście i tak czas wszystko zweryfikuje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że pojawił się ten link wyjaśniający co to jest bo już chciałem zapytać czy to jakaś literówka bitcoin ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Dwa z trzech polskich beacon'owych startupów pozyskały w ciągu ostatnich 12 miesięcy 3,1 i 2 miliony dolarów na rozwój, będąc rentownymi firmami od pierwszych miesięcy działalności. Krakowska firma to kolaboracja m.in. firmy ZeroPark, której właściciel i współpracownicy są znani niektórym z MeetDomainers. Tematem się interesuje, znam osoby pracujące w tych obu firmach i widzę jak to się rozwija na podstawie informacji z pierwszej ręki.

 

Podsumowując: "Nie znam się, to się wypowiem" jako hasło na większość tematów z działu "Wycena i opinia". Wycenić nindże na 0 złotych to byle nowicjusz potrafi, kiedy jednak pojawia się perełka to się gubicie i wprowadzacie tylko innych w błąd.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy się gubię, ale popieram zdanie Łukasza - to technologia a nie marka.

Czy to będzie

beacon = radiolatarnia krótkofalarska

czy też

beacon = mikro-lokalizator WiFi/Bluetooth

pozostanie technologią.

Na tyle specyficzną, że podtrzymuję moje skromne zdanie co do oszacowania wartości domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa z trzech polskich beacon'owych startupów pozyskały w ciągu ostatnich 12 miesięcy 3,1 i 2 miliony dolarów na rozwój, będąc rentownymi firmami od pierwszych miesięcy działalności. Krakowska firma to kolaboracja m.in. firmy ZeroPark, której właściciel i współpracownicy są znani niektórym z MeetDomainers. Tematem się interesuje, znam osoby pracujące w tych obu firmach i widzę jak to się rozwija na podstawie informacji z pierwszej ręki.

 

Podsumowując: "Nie znam się, to się wypowiem" jako hasło na większość tematów z działu "Wycena i opinia". Wycenić nindże na 0 złotych to byle nowicjusz potrafi, kiedy jednak pojawia się perełka to się gubicie i wprowadzacie tylko innych w błąd.

 

Jak się ma domena do powyższych inwestycji o, których wspominiasz? Nijak. Wspomniane przez Ciebie biznesy skierowane są na rynek globalny i budują własny brand. Do czego niby ta domena miała by być im potrzebna? Na bloga skierowanego do Polaków?

 

Z tego co sprawdzałem Estiomote ma zarejestrowaną domenę .pl, ale nawet jej nie używa. Getifinity.pl nawet wolna.

Temat w Polsce beaconów istnieje, ale wśród geeków i ludzi związanych z branżą.

 

Będzie ciężko, ze sprzedażą domeny, ale życzę powodzenia :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

nastepnym razem proponuje wrzucic takie cos do wyceny jako nowy user - wtedy poznasz prawdziwe opinie...

 

moja wycena: reg fee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×