Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

usunąłem jakiś czas temu przez przypadek @ z informacjami dot. serwera, czy można je pobrać gdzieś ponownie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie możemy odpowiadać za informacje propagowane przez AM. U nas testy działają do 31.12.2015 (do tego dnia można zakładać - oczywiście te założone 31.12.2015 będą wciąż aktywne do 14.01.2015).

U mnie po zapłaceniu za 4 testy (operacja nr 964279) pojawił się taki komunikat:

„Niepowodzenie. Wystąpił błąd podczas wykonywania operacji. Szczegóły:

Brak uprawnień do wykonania komendy”.

Obawiam się więc, że również w Premium nie można już testować domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie po zapłaceniu za 4 testy (operacja nr 964279) pojawił się taki komunikat:

„Niepowodzenie. Wystąpił błąd podczas wykonywania operacji. Szczegóły:

Brak uprawnień do wykonania komendy”.

Obawiam się więc, że również w Premium nie można już testować domen.

 

Wygląda na błąd po stronie nask, wyjaśnię to jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na błąd po stronie nask, wyjaśnię to jutro.

 

Czy coś wiadomo w kwestii testów? O 11:42 zleciłem 23 nowe testy i widzę, że operacja czeka. Domeny nadal są wolne do rejestracji. Czy już faktycznie jest tak, że prędzej wyłączyli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piłeczka jest obecnie po stronie nask. Jak coś będę wiedział, na pewno poinformuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piłeczka jest obecnie po stronie nask. Jak coś będę wiedział, na pewno poinformuję.

 

Dobra a można anulować za ten czas te zainicjowane testy aby wydać kasę na coś innego? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operacja powinna sama się zakończyć niepowodzeniem po kliku próbach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam trzy istotne pytania:

 

1. Czy jest jakakolwiek możliwość zainicjowana transakcji escrow gdzie sprzedaż domeny będzie rozbita klientowi na raty?

2. Czy można w jakikolwiek sposób ustawić daną kwotę dzierżawy dla większej ilości domen, które nie mają określonej ceny KT niż klikać w nie po kolei i ustawiać ręcznie?

3. Czemu nie można opłacić (przedłużyć) usługi hostingu wcześniej jak 30 dni przed jej okresem wygaszenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. tak i nie. nie ma czegoś takiego jak escrow na raty, ale sprzedaż na raty to w sumie trochę jak escrow. ;-) przecież inicjując transakcję ratalną wskazujesz login klienta i podajesz kwoty - klient propozycję akceptuję albo nie. ta oferta nie jest dostępna w tym czasie dla innyc użytkowników

2. w ustawieniach sprzedaży można ustalić domyślną kwotę dzierżawy

3. niestety nie wiem i pewnie nikt na tym forum też nie wie. podejrzewam że support obsługujący hosting może znać odpowiedź ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. tak i nie. nie ma czegoś takiego jak escrow na raty, ale sprzedaż na raty to w sumie trochę jak escrow. ;-) przecież inicjując transakcję ratalną wskazujesz login klienta i podajesz kwoty - klient propozycję akceptuję albo nie. ta oferta nie jest dostępna w tym czasie dla innyc użytkowników

2. w ustawieniach sprzedaży można ustalić domyślną kwotę dzierżawy

3. niestety nie wiem i pewnie nikt na tym forum też nie wie. podejrzewam że support obsługujący hosting może znać odpowiedź ;-)

 

1. Jak klikam w parametrach domeny "utwórz escrow" to mogę wpisać tylko w rubryki: kupujący, cena, czas na opłacenie

Nie wiem jak zainicjować transakcję ratalną o której piszesz. Pomóż ^_^

2. Dzięki.

3. To zostawmy ten punkt, nie będę niepotrzebnie zawracał głowy supportowi obsługującego hosting :P

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wejdziesz w sprzedaż domeny (zębatka -> sprzedaj, albo po prostu klik w szare kółko przy domenie; jeśli domena jest już wystawiona na giełdzie, to musisz najpierw usunąć ofertę by pojawiła się ta opcja), to masz do wyboru button "na raty", a dalej podajesz login kupującego, wysokość miesięcznej raty i ilość miesięcy.

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można już zakładać testy w premium?

 

Nie można, nask zablokował taką możliwość dla premium.pl (i większości pozostałych partnerów), rozważamy alternatywy, ale na tę chwilę testy nie działają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można, nask zablokował taką możliwość dla premium.pl (i większości pozostałych partnerów), rozważamy alternatywy, ale na tę chwilę testy nie działają.

 

Wiadomo coś na temat tego czemu zrobili to tak nagle/teraz mimo, że wszyscy informowali o końcu roku 2015? Początkowo informacja wyszła zapewne od NASK więc czemu zdecydowali zrobić jak zrobili?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo coś na temat tego czemu zrobili to tak nagle/teraz mimo, że wszyscy informowali o końcu roku 2015? Początkowo informacja wyszła zapewne od NASK więc czemu zdecydowali zrobić jak zrobili?

 

...odpowie Ci bracie tylko wiatr... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesteś pewny, że dla większości, a nie dla wszystkich?

 

Tak. Aby nie pozostawać przy samej pewności, sprawdziłem organoleptycznie:

 

DOMAIN NAME: testtestu.pl is currently being tasted.

 

created: 2015.10.16 00:18:35

last modified: 2015.10.16 00:18:35

expiration date: 2015.10.29 23:18:35

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zarejestrowane i opłacone z salda testy. W panelu pusto. Kiedy mają zamiar się pojawić?

 

Edit: w tym momencie dostałem kolejnego maila (wcześniejszy mówił o udanej rejestracji testów).

 

"Niepowodzenie. Wystąpił błąd podczas wykonywania operacji. Szczegóły:
Brak uprawnień do wykonania komendy "

 

Jaki brak uprawnień?

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK no to pytanie dlaczego nie zablokujecie opcji testowania? Ja słyszałem o 1. grudnia tego roku, więc nie spodziewałem się, że to już działania "odgórne".

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK no to pytanie dlaczego nie zablokujecie opcji testowania? Ja słyszałem o 1. grudnia tego roku, więc nie spodziewałem się, że to już działania "odgórne".

 

Ponieważ, jak pisałem wyżej, mamy jeszcze nadzieję na znalezienie alternatywy. Ale jeśli wolisz, to możemy w poniedziałek zablokować. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czegoś nie rozumiem. Chciałem pobrać kod AI domeny, która była wystawiona na premium. Kliknąłem w pobranie kodu i napisało się, że domena jest wystawiona na sprzedaż. Przechodzę dalej i kod dostałem. W momencie gdy próbuję ją przetransferować to pisze mi, że muszę czekać 5 dni... sprawdzam we whois i widzę, że ostatnia modyfikacja dzisiaj o 11:33 czyli w chwili gdy chciałem pobrać kod.. Czemu tak się stało?! Teraz nie mogę przetransferować bo trzeba czekać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każde zlecenie pobrania kodu resetuje ten kod, tak aby klient miał zawsze kod najświeższy, pozwala to też na reser kodu w przypadku gdy klient go komuś wcześniej podał. Stąd data ostatniej modyfikacji. Natomiast konieczność oczekiwania 5 dni może wynikać wyłącznie z dwóch rzeczy - domena była dziś zarejestrowana lub transferowana. Nowe i transferowane domeny są przez nask zablokowane przez 5 dni. Jeśli to domena przechwycona lub kupiona na giełdzie, to najwyraźniej jest w premium.pl dopiero od dzisiaj. Tyle mogę powiedzieć bez znajomości szczegółów, np. nazwy domeny oraz gdzie właściwie widzisz ten komunikat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×