Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Coś się sypie, czy jak?

Ja też dzisiaj miałem problem z importem domeny:"To nie jest domena zewnętrzna".

To co, mam ją z domu wygonić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można poprosić o korektę faktury i wystawienie jej z danymi Aftermarket?

 

Niby proste pytanie i jak sprawdzi się ten wątek to oczywiście jest to możliwe. Czy jednak coś się zmieniło w tej kwestii? Można czy nie można zmienić tych danych i czy można poprosić o odrębne faktury czy zawsze jest zbiorcza?

 

Może by to wpisać gdzieś jasno, gdyż co jakiś czas mam ten sam problem z supportem Dropped.pl. Znów tydzień przepychanek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po transferze domen do dropped DNS-y powinny zmienić się automatycznie na te, gdzie przetransferowaliśmy. Może jest taka opcja, jednak nie pomyślałem, by wcześniej to sprawdzić i ewentualnie zaznaczyć...

 

edit: Na szczęście można zmienić dns hurtowo dla wielu domen jednym kliknięciem.

Szkoda, że nie da się jednym kliknięciem wystawić wszystkich na sprzedaż :/

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po transferze domen do dropped DNS-y powinny zmienić się automatycznie na te, gdzie przetransferowaliśmy. [...]

A pomyśl, że masz 20 serwisów, na 20 różnych hostingach, i zmieniasz rejestratora dla domen, pod którymi stoją te serwisy.

edit: Na szczęście można zmienić dns hurtowo dla wielu domen jednym kliknięciem.

Szkoda, że nie da się jednym kliknięciem wystawić wszystkich na sprzedaż :/

Zobacz operację hurtową (pod listą domen) "Ustal ceny".

Share this post


Link to post
Share on other sites
A pomyśl, że masz 20 serwisów, na 20 różnych hostingach, i zmieniasz rejestratora dla domen, pod którymi stoją te serwisy.

 

Zobacz operację hurtową (pod listą domen) "Ustal ceny".

1. Też mi to przyszło później do głowy, ale właściwie więcej korzystających z AM, to handlarze nie posiadający żadnych serwisów, więc to ci, co mają serwisy powinni sobie zaznaczać opcję (jeśli takowa istnieje) "pozostaw DNS bez zmian", a nie sprzedający... tak mi się przynajmniej wydaje... ale oczywiście żadnego problemu nie ma, bo można hurtem zmienić DNS-y :)

 

2. "Ustal ceny" ustala jednakową cenę dla każdej zaznaczonej domeny, więc raczej odpada...

W międzyczasie otrzymałem odpowiedz przez ticket, więc pozwolę sobie zacytować dla potomnych ;)

 

Żeby hurtowo wystawić domeny na sprzedaż, proszę przejść do zakładki Sprzedawaj domeny-> Domeny na sprzedaż i tam zaznaczyć wybrane domeny a następnie na dole strony z rozwijanej listy wybrać Dodaj tagi. Po utworzeniu nowego Tagu dla domen, proszę przejść na listę tagów (Sprzedawaj domeny->Domeny na sprzedaż, i na górze strony Tagi) i po kliknięciu na nazwę Tagu proszę zaznaczyć Wystaw domenę na sprzedaż. Może Pan wybrać tam również inne ustawienia, na przykład przechodząc do Automatyzacja, może Pan spowodować, że Tag ten będzie dodawany automatycznie do wszystkich nowo zarejestrowanych domen.

 

Jeżeli dodaje Pan wiele domen do nowego Tagu, może on pojawić się na liście tagów z pewnym opóźnieniem.

 

@AM

Przydałoby się filtrowanie na liście domen po TLD, wiem, że ciężko ogarnąć wszystkie, ale może chociaż 4-5 podstawowych? A jak nie, to może chociaż sortowanie po rozszerzeniach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Też mi to przyszło później do głowy, ale właściwie więcej korzystających z AM, to handlarze nie posiadający żadnych serwisów, więc to ci, co mają serwisy powinni sobie zaznaczać opcję (jeśli takowa istnieje) "pozostaw DNS bez zmian", a nie sprzedający... tak mi się przynajmniej wydaje... ale oczywiście żadnego problemu nie ma, bo można hurtem zmienić DNS-y ;)

 

2. "Ustal ceny" ustala jednakową cenę dla każdej zaznaczonej domeny, więc raczej odpada...

W międzyczasie otrzymałem odpowiedz przez ticket, więc pozwolę sobie zacytować dla potomnych ;)

Ustala cenę jednakową, lub, jeśli nie podasz ceny, wystawia domenę na sprzedaż w formie oferty w opcji "Złóż ofertę". Jeśli natomiast chcesz ustawić różne ceny dla różnych domen sprawdź zakładkę Sprzedawaj domeny >> Importuj domeny.

 

Przydałoby się filtrowanie na liście domen po TLD, wiem, że ciężko ogarnąć wszystkie, ale może chociaż 4-5 podstawowych? A jak nie, to może chociaż sortowanie po rozszerzeniach...

Zobacz "Więcej filtrów", nad listą domen, i zaznacz filtr "Końcówka domeny" :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ustala cenę jednakową, lub, jeśli nie podasz ceny, wystawia domenę na sprzedaż w formie oferty w opcji "Złóż ofertę". Jeśli natomiast chcesz ustawić różne ceny dla różnych domen sprawdź zakładkę Sprzedawaj domeny >> Importuj domeny.

 

 

Zobacz "Więcej filtrów", nad listą domen, i zaznacz filtr "Końcówka domeny" :).

Dzięki ;)

 

Chyba powinienem zacząć zadawać pytania w wątkach "pytania odnoście serwisów" a nie mądrzyć się w "Sugestiach" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

w zakładce : Domeny do przechwycenia są dwie zakładki których opis jest po angielsku

 

- Catch new domains

- Bonus for catching

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest/będzie możliwość rozliczenia z dropped.pl na podstawie wpłat a nie konkretnych usług jak to np: jest w az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak,

 

Na prośbę klienta generujemy potwierdzenie depozytów.

Skontaktuj się z supportem w tej sprawie, wystarczy raz na koniec miesiąca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
* KK mają możliwość fakturowania z pełnym vat

W jaki sposób KK może sobie załatwić fakturę VAT na zakupioną domenę? W pomocy nie ma nawet wzmianki o tym...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jaki sposób KK może sobie załatwić fakturę VAT na zakupioną domenę? W pomocy nie ma nawet wzmianki o tym...

 

Czy wpisywałeś w wyszukiwarce na stronie pomocy frazę "VAT"? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy klient w momencie zakupu pierwszej domeny jest przekierowywany na podstronę z formularzem wyboru sposobu rozliczania ( polska faktura z vat / llc).

 

Pawel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wpisywałeś w wyszukiwarce na stronie pomocy frazę "VAT"? ;-)

Nie sprawdzałem tylko dział "Faktury" i nie znalazłem żadnego dodatkowego wpisu...

 

Nowy klient w momencie zakupu pierwszej domeny jest przekierowywany na podstronę z formularzem wyboru sposobu rozliczania ( polska faktura z vat / llc).

 

Pawel

Od kiedy to działa? Jeśli sprzedaż domeny następuje przez transakcję Escrow zlecaną przez sprzedającego to w którym momencie jest to przekierowanie KK do formularza wyboru? Jak to wygląda od strony techniczno-cenowej? Do ceny określonej w transakcji Escrow doliczane jest 23% przez AM? Jaki podmiot wystawia fakturę VAT?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowy klient w momencie zakupu pierwszej domeny jest przekierowywany na podstronę z formularzem wyboru sposobu rozliczania ( polska faktura z vat / llc).

 

Pawel

Z tego co rozumiem nowy klient może otrzymać polską fakturę VAT wystawioną przez AM za zakupioną na giełdzie domenę od innego domainera i tu bez znaczenia jest, czy ten jest osobą fizyczną, czy firmą? Proszę o potwierdzenie.

Jaki procent z zapłaconej przez kupującego kwoty otrzyma sprzedawca?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CzarnyElo,

 

Rozliczanie jest w fazie testowej. Na razie jest to skierowane tylko do nowych klientów k. kupujących domenę na aukcji lub na giełdzie. W momencie zakupu otrzymują oni zapytanie o to jaki model rozliczania chcą. Jeżeli z FV 23% to podlegają oni rozliczeniu FV z jednym z naszych resellerów w Polsce.

 

Cena wyjściowa domeny jest ceną netto i do niej jest doliczany vat (żadna różnica dla sprzedającego).

Konto takie jest oflagowane jako "z vat" i wówczas do każdej wpłaty jest doliczany podatek vat. Wpłaty przelewem są rozbijane na kwotę netto + vat.

 

@Grzegorz

Każdy ma możliwość wyboru modelu rozliczenia.

 

 

Rozliczanie w oparciu fv 23 będzie rozwijane, ale na razie nie znam szczegółów - tych politycznych :-)

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedający zawsze otrzyma pełną kwotę. Jeżeli domena będzie sprzedawana za 1000 pln, a kupujący chcący rozliczyć się pełną fakturą vat PL będzie musiał zapłacić 1230 pln.

230 pln vatu odprowadza polski reseller, natomiast 1000 pln minus prowizja giełdy trafiają do sprzedającego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Grzegorz

Każdy ma możliwość wyboru modelu rozliczenia.

 

 

Rozliczanie w oparciu fv 23 będzie rozwijane, ale na razie nie znam szczegółów - tych politycznych :-)

Dzięki za odpowiedź, jak tylko będzie coś wiadomo proszę się podzielić.

 

edit: OK, już rozumiem mechanizm działania.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, z czasem zapewne będzie ten wybór następował już w chwili rejestracji KK? I wtedy niezależnie czy kupi na giełdzie, czy przez Escrow FV będzie go obejmować? Czy % od transakcji z KK, który wybrał opcję FV będzie wyższy? Do niedawna było tak, że 2% w AM i 5% przez Resellera.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by było jakby dodać do wyszukiwarki możliwość dodania możliwości szukania bez aukcji opcji - teraz widzę od kilku dni, że w wyszukiwarce są też aukcje opcji i (przynajmniej dla mnie) mocno utrudnia to przeglądanie oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Sensownie by było żeby można było ustawić jakąś domyślną wizytówkę dla domen niewystawionych na giełdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oby tradycji stało się zadość :

 

"Nie można wykonać operacji (Billing failure [2104] Not enough money for this transaction)".

 

Rozumiem ,że ten komunikat pojawiający się przy próbie rejestracji domeny .EU

oznacza brak środków - tym razem nie w NASK ?

Bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oby tradycji stało się zadość...

Nie ten wątek...

 

***

 

Przy próbie rejestracji domeny i informacji o jej niedostępności mogę kliknąć "+" przy domenie i rozwinie się możliwość sprawdzenia whois, lub przechwycenia. czy jest możliwość spowodowania, by działało menu kontekstowe? Nie ma w tej chwili możliwości "otworzenia w nowej karcie". Przyznam, że brakuje mi tego - w sytuacji, gdy hurtowo sprawdzam dostępność domen jest to uciążliwe.

 

I druga sprawa... Troszkę OT :P Po ostatnich zmianach w AM Korzystając z laptopa służbowego praktycznie nie mogę w pełni korzystać z serwisu. Klikanie w wyżej wymienione plusiki i podobne "rozwijacze" nie przynosi żadnego skutku (nie rozwijają się menu). W czym może być problem?

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oby tradycji stało się zadość :

 

"Nie można wykonać operacji (Billing failure [2104] Not enough money for this transaction)".

 

Rozumiem ,że ten komunikat pojawiający się przy próbie rejestracji domeny .EU

oznacza brak środków - tym razem nie w NASK ?

Bravo.

 

Hmm dziwna sprawa gdyż środki są i były .. proszę sprobowac ponownie? Przed chwila sprawdzalem i wszystko jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×