Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Zaznaczam, że nie mam pretensji ponieważ AM nie miało takiego obowiązku (jak sądzę) jaki zasugeruję zaraz, a także było to moje niedopatrzenie, że licytowałem domenę już wygasającą.

 

Tak więc wygrałem aukcję, gdzie domena jak się okazało wygasała już 8 dni. Kupiłem 6 dni temu, a dziś ktoś inny zarezerwował. Jak można kupić domenę w trakcje wygasania? To jest LM? Właśnie odwiedziłem stronę zakończonej aukcji i nigdzie nie pisze, że jest to domena do odnowienia, wygasająca, czy taka gdzie nie można wykonać cesji.

Zapłaciłem, a nawet nie wykonała się cesja (oczywiście wiem, że w trakcie wygasania nie można), domena wygasła. Nie miałem też szansy na maila od NASK, że domena wygasa z automat@dns.pl.

 

Rozwiązanie premium.pl by dla takich domen od razu doliczać odnowienie jest świetne. Ewentualnie codzienne emaile z info o tym, że domena za którą zapłaciłem, a która nawet przeszła cesji na mnie niebawem wygaśnie.

 

A może to jednak jakiś błąd i należy mi się odszkodowanie ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaznaczam, że nie mam pretensji ponieważ AM nie miało takiego obowiązku (jak sądzę) jaki zasugeruję zaraz, a także było to moje niedopatrzenie, że licytowałem domenę już wygasającą.

 

Tak więc wygrałem aukcję, gdzie domena jak się okazało wygasała już 8 dni. Kupiłem 6 dni temu, a dziś ktoś inny zarezerwował. Jak można kupić domenę w trakcje wygasania? To jest LM? Właśnie odwiedziłem stronę zakończonej aukcji i nigdzie nie pisze, że jest to domena do odnowienia, wygasająca, czy taka gdzie nie można wykonać cesji.

Zapłaciłem, a nawet nie wykonała się cesja (oczywiście wiem, że w trakcie wygasania nie można), domena wygasła. Nie miałem też szansy na maila od NASK, że domena wygasa z automat@dns.pl.

 

Rozwiązanie premium.pl by dla takich domen od razu doliczać odnowienie jest świetne. Ewentualnie codzienne emaile z info o tym, że domena za którą zapłaciłem, a która nawet przeszła cesji na mnie niebawem wygaśnie.

 

A może to jednak jakiś błąd i należy mi się odszkodowanie ? ;)

 

Niestety też się z tym zetknąłem, i to już ponad rok temu, więc chyba tak po prostu jest. Pisałem o tym niedawno tutaj: http://di.pl/topic/94812-sprzedalem-domene-na-am-i-zaczela-wygasac-przed-zaplata/

Jak słusznie zauważyłeś, w premium.pl takie coś nie może mieć miejsca, choć nie wszystkim się podoba doliczanie opłaty za reaktywację dla domen LM - jest to jedyny sposób na przeprowadzenie cesji, a bez cesji nie można mówić o finalizacji transakcji. Tak że moim zdaniem w Twoim przypadku miało miejsce nieprzekazanie domeny po opłaceniu, i to że nie było to technicznie możliwe nie jest usprawiedliwieniem, a raczej powodem, dla którego taka aukcja nie powinna w ogóle się odbyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Premium jest to na pewno lepiej rozwiązane z tym, że jest jeden poważny problem... Mianowicie cena odnowienia/reaktywacji domeny jest taka sama dla wszystkich i nie bierze pod uwagę cennika hurtowego :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaznaczam, że nie mam pretensji ponieważ AM nie miało takiego obowiązku (jak sądzę) jaki zasugeruję zaraz, a także było to moje niedopatrzenie, że licytowałem domenę już wygasającą.

 

Na każdej aukcji jest podana data wygasania domeny. Pierwszy z brzegu przykład - kliknąłem na aukcję LM na stronie głównej, przekierowało mnie na:

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1392397

 

A tam napisano:

 

"Domena wygasa: 2013-07-07"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na każdej aukcji jest podana data wygasania domeny. Pierwszy z brzegu przykład - kliknąłem na aukcję LM na stronie głównej, przekierowało mnie na:

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1392397

 

A tam napisano:

 

"Domena wygasa: 2013-07-07"

 

Nie chcę się spierać, ale ja tu nigdzie nie widzę cytowanego przez Ciebie napisu: http://s1.zrzut.pl/sa4BTVv.png

masz jakąś statystykę, ile osób aktywuje zakładkę "o domenie" by sprawdzić datę wygasania przed złożeniem oferty? ;-)

pomijając już taką drobną kwestię, że domena *wygasła* 7.07, a nie "wygasa".

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to jak go nie widzisz, to skąd wiedziałeś na której jest zakładce? :P

 

Problem jest może faktycznie inny - kiedyś ta zakładka była otwarta domyślnie, teraz w nowym szablonie domyślnie jest otwarta zakładka z listą ofert.

 

Może po prostu lepszym rozwiązaniem będzie dodanie tej informacji jeszcze w kroku potwierdzenia złożenia oferty - wtedy będzie biło po oczach, że domena wkrótce wygaśnie, albo już wygasłą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam taki problem, przedłużyłem jakiś czas temu 2 domeny, niby wszystko ok, ale po transferze zewnętrznym tych domen, u nowego rejestratora okazało się, że jednak domeny te nie są przedłużone. Na koncie mam włączone przedłużanie w czasie rzeczywistym. Pieniądze zniknęły z konta i nie wróciły, a ze strony AM po którymś mailu CISZA. Domeny nadal nieopłacone, na dniach wygasają.

 

Zamierzacie coś zrobić z tym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po prostu lepszym rozwiązaniem będzie dodanie tej informacji jeszcze w kroku potwierdzenia złożenia oferty - wtedy będzie biło po oczach, że domena wkrótce wygaśnie, albo już wygasłą?

 

To na pewno dobry pomysł, choć w ferworze walki też nie każdy czyta potwierdzenia, więc wyraźna informacja na samej stronie aukcji też się przyda (btw nawet nie ma nigdzie info że to aukcja last minute). Podpowiem też inne rozwiązanie które mamy - jeśli ktoś kupi domenę, która wygasa za mniej niż 30 dni, od razu po zakupie dostaje maila z ostrzeżeniem że domena niedługo wygasa i powinien ją odnowić - myślę że to też się dobrze sprawdzi i pozwoli uniknąć takich sytuacji jak u apze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam taki problem, przedłużyłem jakiś czas temu 2 domeny, niby wszystko ok, ale po transferze zewnętrznym tych domen, u nowego rejestratora okazało się, że jednak domeny te nie są przedłużone. Na koncie mam włączone przedłużanie w czasie rzeczywistym. Pieniądze zniknęły z konta i nie wróciły, a ze strony AM po którymś mailu CISZA. Domeny nadal nieopłacone, na dniach wygasają.

 

Zamierzacie coś zrobić z tym?

 

Podaj numer ticketu - sprawdzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgłoszenie: 1430323008

 

Na koncie masz włączone przedłużanie w ostatniej chwili (promocja "Odnawiaj taniej), a nie w czasie rzeczywistym. Włączyłeś je 2 lipca 2013 o godzinie 18:13:54 i do tej pory jest włączone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Włączałeś uczestnictwo w promocji, która wiąże się z odnawianiem domen w ostatniej chwili (zgodnie z regulaminem promocji). Tego samego dnia włączyłeś także promocje "Kody za transfery" oraz "Bonusy za tansfery".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalej obstaję przy tym, że nic nie włączałem. Ale co w takim przypadku z pieniędzmi, które wpłaciłem na przedłużenia, a do dziś nie wróciły do mnie?

Edited by lukas22333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z regulaminem promocji którą włączyłeś, środki za domeny odnowione w promocji, a wytransferowane, nie są zawracane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O czym Ty mówisz? Przecież nic nie zostało odnowione. Domeny wygasają dopiero za 5-6 dni i są już u innego rejestratora.

Żadna promocja nie została przeze mnie uruchamiana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie na potrzeby sytuacji, w których jest wątpliwość w jakich warunkach odbyły się jakie operacje na koncie, włączyłem dokładne logowanie tego kto, kiedy i jakie promocje włączał na koncie, aby nie było co do tego wątpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i bardzo dobrze, poproszę w takim razie o jakieś logi. Teraz wytłumacz mi dlaczego mam stracić pieniądze na przedłużenia tych domen? Zleciłem przedłużenie po normalnej cenie, zgodnej z cennikiem - nie miałem tutaj żadnych profitów z tej promocji. Zdecydowałem się wystawić je na premium.pl ileś tam dni po przedłużeniu i się okazuje, że nie mam ani domen przedłużonych ani kasy którą Wam wpłaciłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, logi wyślę na priv bo są tam dane prywatne (adres IP).

 

Rozumiem z tego co piszesz, że nie przeczytałeś regulaminu promocji, w której uczestniczysz - zdarza się, niestety mało ludzi czyta regulaminy i ciężko coś na to poradzić :( Regulamin znajduje się tutaj:

 

http://www.aftermarket.pl/promocja_odnawiaj.htm

 

Jeśli będzie coś nadal niejasne - pytaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie: czy da się ustawić, by oferta na giełdzie miała ustawiony na sztywno język domyślny? Czasem kierujemy domenę do zagranicznego odbiorcy i wtedy to się przydaje.

 

Druga sprawa - zamierzacie wprowadzić takie ułatwienia dla potencjalnych KK, jakie są na Sklepie Premium? Chodzi mi o tę planszę z wyborem negocjacji itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety też się z tym zetknąłem, i to już ponad rok temu, więc chyba tak po prostu jest. Pisałem o tym niedawno tutaj: http://di.pl/topic/94812-sprzedalem-domene-na-am-i-zaczela-wygasac-przed-zaplata/

Jak słusznie zauważyłeś, w premium.pl takie coś nie może mieć miejsca, choć nie wszystkim się podoba doliczanie opłaty za reaktywację dla domen LM - jest to jedyny sposób na przeprowadzenie cesji, a bez cesji nie można mówić o finalizacji transakcji. Tak że moim zdaniem w Twoim przypadku miało miejsce nieprzekazanie domeny po opłaceniu, i to że nie było to technicznie możliwe nie jest usprawiedliwieniem, a raczej powodem, dla którego taka aukcja nie powinna w ogóle się odbyć.

Hipotetycznie, bez urazy:

 

Wersja z nieprzekazaniem domeny po opłaceniu mi się podoba ;) Co szarego człowieka interesuje to czy można zrobić cesję czy nie. Czy mam obowiązek przeklikać wszystkie odnośniki? W zakładce "o domenie" mógł się znajdować PageRank, który mnie nie interesuje. Skąd miałem wiedzieć co tam się znajduje?

 

Dodatkowo

Gratulujemy, wygrałeś tę aukcję! Kliknij tutaj aby zapłacić za wylicytowaną domenę. Jeśli już dokonałeś wpłaty, domena zostanie zarejestrowana w ciągu dwóch godzin.

 

Może to było firstminute, domena zewnętrzna? Na prawdę nie wiem jaki był to rodzaj aukcji.

Środki pobrano: 2013-07-09 20:47:17

 

Zobaczcie co prezentuje mój screen.scram.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jest weryfikowany podział na "klienta końcowego" i "inwestora" w dziale Last sold ? Weryfikacji dokonuje system czy pracownik ?

Informacja odnośnie rodzaju klienta przydałaby się w przypadku otrzymywanych ofert. Takie dane niewątpliwie byłyby dużym udogodnieniem w określeniu ceny lub jej negocjacji ITP.

Edited by krystekm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jest weryfikowany podział na "klienta końcowego" i "inwestora" w dziale Last sold ? Weryfikacji dokonuje system czy pracownik ?

 

Informacja odnośnie rodzaju klienta przydałaby się w przypadku otrzymywanych ofert. Takie dane niewątpliwie byłyby dużym udogodnieniem w określeniu ceny lub jej negocjacji ITP.

Już na forum zostało to wyjaśnione kiedyś. Poszukaj. Przy ofercie pojawia się rating kupującego. Można się domyśleć, że 200 domen to domainer, a 0 to KK (ewentualnie początkujący domainer ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jest weryfikowany podział na "klienta końcowego" i "inwestora" w dziale Last sold ? Weryfikacji dokonuje system czy pracownik ?

 

Informacja odnośnie rodzaju klienta przydałaby się w przypadku otrzymywanych ofert. Takie dane niewątpliwie byłyby dużym udogodnieniem w określeniu ceny lub jej negocjacji ITP.

 

System przydziela taki status na tej liście zgodnie z tym, czy to jest pierwsza transakcja kupna na tym koncie, czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

System przydziela taki status na tej liście zgodnie z tym, czy to jest pierwsza transakcja kupna na tym koncie, czy nie.

 

 

Miałem nadzieje, że dropped w tej materii wykaże się jakimiś ponadprzeciętnymi zdolnościami i stworzy skrypt identyfikujący rodzaj klienta np. po danych z rejestracji konta może po adresie mailowym itp. ;)

 

 

 

Już na forum zostało to wyjaśnione kiedyś. Poszukaj. Przy ofercie pojawia się rating kupującego. Można się domyśleć, że 200 domen to domainer, a 0 to KK (ewentualnie początkujący domainer ;) ).

 

 

Rating i kiedy konto zostało zarejestrowane oczywiście sprawdzam zawsze. Z wyciągnięciem wniosków o potencjalnym nabywcy, z ratingiem np. 200 nie ma problemów, ale już z takim z zerowym to inna sprawa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×