Jump to content
Sign in to follow this  
szogun

Duzy wklad finansowy w domeny

Recommended Posts

Witajcie,

może któryś z Was przeznaczył juz na domeny ponad 300 tys złoty? Właśnie tyle zamierzam przeznaczyć w inwestycje w domeny, mozecie mi doradzic w jaka branze trafiac - kupowac rozszerzenia globalne czy jednak polskie?

 

I jaki jest wzrost procentowy wartosci dwuliterowek rocznie około?

PS. Nie bojcie sie, nie jestem desperatem bede trafial w dobre slowa kluczowe ! ;) Cenie Wasza wiedze dlatego pytam.

 

Pozdrawiam,

bp.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
może któryś z Was przeznaczył juz na domeny ponad 300 tys złoty? Właśnie tyle niedlugo zamierzam przeznaczyć w inwestycje w domeny, mozecie mi doradzic w jaka branze trafiac - kupowac rozszerzenia globalne czy jednak polskie?

 

Oczywiście polskie, dobre słowa kluczowe, powinno Ci wystarczyć na kilka-kilkanaście domen. Oczywiście jeszcze kwestia znalezienia sprzedawców, bo nie wszyscy chętnie się takich domen pozbywają. ;-) Ewentualnie możesz kupować generyki drugoligowe, których ceny obecnie są dość niskie (czterocyfrowe), więc powinny być dobrą inwestycją.

 

PS. Jak chcesz, to mogę podesłać listę wybranych domen z mojego portfolio, wszystko jest na sprzedaż za odpowiednią kwotę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

szogun jestem pod wrażeniem kwoty i mogę tylko powiedzieć że bardzo dobrze zainwestujesz pieniądze. Proszę, na tę okazję masz ode mnie avatar godny szoguna shogunpp4.gif

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki! Właśnie zaktualizowałem, hehe ;)

 

Powiem Ci szczerze, że niczego do szczescia mi nie brakuje a pozwole sobie na inwestycje dlugoterminowa jednakze przed zakupem chce sie posilic ogromnym pucharem wiedzy, zeby nie wyjsc w przyszlosci na minusie. Dlatego tez spytalem Was o rade drodzy domainerzy/domeniarze jak kto woli.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMO najlepiej kupować IDNy ;)

 

 

Tak, np. kąputery.pl, albo óbezpieczenia.pl

 

Mam na mysli to, ze najlepiej kupowac domeny, ktore nie zawieraja polskich znakow.

 

 

300K to jest suma, ktora juz wystarcza na pewne manewry i zycze Ci tego, abys to dobrze zagospodarowal. Niekoniecznie w domeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) Niekoniecznie w domeny...

 

 

Przyznam, że przesła mi myśl na skok w bok ;)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej branży nie ma oczywistych oczywistości ;) i dlatego każdy ma trochę inny pomysł na domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 300 tysięcy to można zaopatrzyć się na rynku wtórnym w pokaźną kolekcje dwuliterówek albo generyków. Ta kasa napewno się zwróci. Ja ostatnio swoje oszczędności, które miały być przeznaczone na prawko i samochód niecałe 10 tysięcy złotych również będe inwestował w domeny. Myślę również o tym, aby wkręcić w to mojego staruszka, który obecnie zajmuje się sprowadzaniem aut z UK do Polski, więc inwestowanie pieniędzy nie jest mu straszne ;) Cięzko jest go jednak przekonać, bo nie wie co to znaczy, że można sprzedać za kilkadziesiąt tysięcy złoty albo (WoW!) kilka milionów dolarów jakieś wyrazy bo mu się cały czas wydaje, że domena to można zarejestrować bez płacenia w prv.pl albo innym takim ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciezko powiedziec czy lepiej inwestowac w generyki czy 2 literowe, generalnie idny odpadają wg mnie to ślepa uliczka. Zarejestruj sie na dropped i licytuj ostro, a powinno zaowocowac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, dzieki wszystkim za odpowiedzi - mam nadzieje, ze juz niedlugo pochwale sie nowymi nabytkami w "Wycena i Opinia". Jednakze chyba bede trafial w domeny globalne ze wzgledu na wiekszosc potencjalnych klientow.

Pozdrawiam!

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednakze chyba bede trafial w domeny globalne ze wzgledu na wiekszosc potencjalnych klientow.

to kapital moze Ci sie szybko wyczerpac...no ale jak uwazasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Globalne? Z takimi 'drobnymi' na zakupy nie ma co liczyć na wysoką stopę zwrotu. No ale co kto lubi. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMO najlepiej kupować IDNy ;)

 

# idny.pl

 

Oby podobnego zdania był rynek, bo jeśli domeny idn się zrobią furory to marnie widzę 1/2 Pana portfolia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Oby podobnego zdania był rynek, bo jeśli domeny idn się zrobią furory to marnie widzę 1/2 Pana portfolia ;)

Oj, chyba czas zacząć przepisywać każdą domenę na oddzielny kontakt ;) Dziękuję za troskę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj, chyba czas zacząć przepisywać każdą domenę na oddzielny kontakt ;) Dziękuję za troskę ;)

 

Spokojnie, bo wpadniemy w absurd ;) Wydaję mi się, że na dzien dzisiejszy mam spis domen. których w posiadaniu jest 90% użytkowników z teo fora i czy muszą to zrobić, że będą zmieniać wpisy w NASK bo mam cichy podgląd ich portfolia wiekszości z użytkowników z di.pl - chyba nie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... niczego do szczescia mi nie brakuje a pozwole sobie na inwestycje dlugoterminowa ...

 

Niech zgadnę - wybierasz się do miejsc gdzie roczny dochód w wys. $ 100-200 pozwala na swobodne życie a ponieważ wydanie 300 000 PLN w takim miejscu byłoby bardzo trudne w ciągu najbliższych 200 lat i nie masz pewności czy pławienie się w takim luksusie nie znudzi się, wolisz ulokować kasę w rodzinnych stronach ;)

 

Osobiście polecam zdywersyfikowanie planowanej inwestycji.

Wiem, że 300 k. nie pozwoli na zakup atrakcyjnej nieruchomości, dobrego pakietu domen i ciekawych polis lub papierów wartościowych ale pamiętaj, że jedna noga jest mniej bezpieczna i stabilna niż dwie-trzy.

 

A jesli całość tej kwoty zamierzasz ulokować w domeny to dywersyfikacja portfela też jest dobrym pomysłem.

Warto więc kupić zarówno domeny pasiadające atrakcyjną frazę a mały ruch ( np. 2,3-literówki ) ale również domeny z ruchem.

Możesz też kupić jedną dobrą domenę a resztę środków przeznaczyć na zbudowanie i promowanie dochodowego serwisu.

 

Powodzenia !

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMO najlepiej kupować IDNy ;)

 

# idny.pl

Chyba masz racje. Sam mam cztery domeny, z czego dwie to IDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zszokowany. Szogun masz 23 lata, skąd masz tak gigantyczną kasę, jaką jest 300 000 PLN(przynajmniej jak dla studenta)?

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kup kilka dobrych generyków za część funduszy i zrób development przynajmniej na kilku z nich za resztę.

To powinno wygenerować dalsze fundusze na zakup większej ilości domen.

 

Samo z siebie 300k przy dzisiejszych cenach, nie pozwoli ci na solidne szybkie zwielokrotnienie zysków (porównując do portali czy dlugoterminowych lokat w domeny)

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×