Jump to content
scav

Dolar po mniej niż dwa złote

Recommended Posts

Kantor na lotnisku w Pyrzowicach oferuje za dolara 1,97 zł w skupie

 

a w Koziej Wólce jest po 1,70 :) lol

 

Jak w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku spadnie to wtedy można zacząć się martwić

A tak na marginesie to ci co wysyłają sprzet do Polski zacierają ręce na taki kurs.

 

Sam wysłałem ostatnio kilkanascie laptopów a w przyszłum tygodniu 10 nowych iphone 3G dla znajomego ;)

Jak dolar spadnie jeszcez niżej to zacznie się opłacać wysyłać praktycznie wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a w Koziej Wólce jest po 1,70 :) lol

 

Sam wysłałem ostatnio kilkanascie laptopów a w przyszłum tygodniu 10 nowych iphone 3G dla znajomego ;)

Jak dolar spadnie jeszcez niżej to zacznie się opłacać wysyłać praktycznie wszystko.

Chetnie sie podlacze do tego iphone'a. ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
a w Koziej Wólce jest po 1,70 :) lol

 

Jak w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku spadnie to wtedy można zacząć się martwić

 

Katowice to raczej nie Kozia Wolka ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
a w Koziej Wólce jest po 1,70 :) lol

 

Jak w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku spadnie to wtedy można zacząć się martwić

A tak na marginesie to ci co wysyłają sprzet do Polski zacierają ręce na taki kurs.

 

Sam wysłałem ostatnio kilkanascie laptopów a w przyszłum tygodniu 10 nowych iphone 3G dla znajomego ;)

Jak dolar spadnie jeszcez niżej to zacznie się opłacać wysyłać praktycznie wszystko.

 

Także jestem za, aby dolar spadał ;-) Taniej można importować rzeczy z USA, co już teraz jest bardzo opłacalne ;-)

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
A z AdSense ludzie zarabiają jeszcze mniej...

 

Nie tylko z parkingów domen to samo, nie ważne czy dolar czy Euro obydwie waluty lecą ostro w dół :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech jeszcze tylko EURO spadnie poniżej 3 PLN to ide na ulicę protestować bo mnie już szlag jasny trafia normalnie. Już teraz apeluję do zdrowego rozsądku rządzących: Donaldzie Tusku i cała ekipo na Wiejskiej, wprowadźcie, proszę, jak najszybciej OJRO!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Nie tylko z parkingów domen to samo, nie ważne czy dolar czy Euro obydwie waluty lecą ostro w dół :-)

Parking bazujący na feedzie z Google = Adsense for Domains :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niech jeszcze tylko EURO spadnie poniżej 3 PLN to ide na ulicę protestować bo mnie już szlag jasny trafia normalnie. Już teraz apeluję do zdrowego rozsądku rządzących: Donaldzie Tusku i cała ekipo na Wiejskiej, wprowadźcie, proszę, jak najszybciej OJRO!

 

Kiedy Polska będzie miała walutę Euro?

 

Waluty spadają, a oznacza to tylko tyle, że gospodarka Polska idzie w dobrym kierunku. Myślę, że do 2012 waluta będzie także i u nas ;-)

 

Edit.

 

Główne cechy jakie Polska musi spełnić, aby miała walute Euro to:

*mieć inflację nie wyższą niż o 1,5 punktu procentowego od średniej stopy inflacji w trzech krajach UE, gdzie inflacja była najniższa,

*mieć długoterminowe stopy procentowe nie przekraczające o więcej niż o 2 punkty procentowe średniej stóp procentowych w 3 krajach UE o najniższej inflacji,

*mieć deficyt budżetowy nie wyższy niż 3% PKB,

*mieć dług publiczny nie większy niż 60% PKB,

*mieć stabilny kurs wymiany w okresie ostatnich 2 lat, poprzedzających decyzję o członkostwie.

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zakupy do Eurolandu

Przygraniczne bazary w Niemczech dla klientów z Polski? Na razie jeszcze nie, ale euro kosztujące 3,27 zł sprawiło, że kierunek zakupów jest odwrotny niż kilka lat temu. Teraz to Polacy jedżą za Odrę, a nie Niemcy na targowiska w Polsce
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,3..._Eurolandu.html

 

Marek Zuber, (...) Myślę, że do końca roku będziemy płacić za euro 3 zł. A w perspektywie czterech-pięciu lat nawet 2,6-2,7 zł.

Chory człowiek normalnie. A pamiętam jeszcze przelicznik 1eur=4 PLN

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to że jak import zagrozi produkcji krajowej to recesja spadnie na Polskę jak kilo cegieł.

Żaden wskaźnik rozwoju nie pomoże w takiej sytuacji.

 

Cena dolara jest sztucznie sterowana aby wzmóc export towarówna które z powodu załamania rynku nieruchomości nikt nie zwraca jużw US uwagi.

Nadprodukcja i spadek popytu doprowadziły do tego że lobbysci w Washingtonie zaniżają kurs dolara.

 

Europa niestety za to zapłaci wcześniej czy później.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plusami wprowadzenia waluty na pewno będzie:

*większa przejrzystość cen we wszystkich krajach UE

*integracja i większa efektywność rynków finansowych

*obniżka kosztów transakcyjnych dzięki eliminacji kosztów wymiany walut

 

Minusy to na pewno:

*koszty adaptacji do euro systemów informatycznych oraz procesów operacyjnych

*koszty adaptacji urządzeń posługujących się gotówką (bankomaty, itp.)

*utrata przez banki części dochodów z transakcji na rynku walutowym(co oznacza, że odbije się to poniekąd na nas samych)

 

Chory człowiek normalnie. A pamiętam jeszcze przelicznik 1eur=4 PLN

 

Były czasy kiedy Euro stało prawie 5 zł ;-)

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o AdSense, to nic się nie zmienia, bo reklamobiorcy płacą w złotówkach przecież.

 

Zastawiam się za to coraz poważniej o imporcie, może ktoś zapodać jakieś ciekawe linki? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastawiam się za to coraz poważniej o imporcie, może ktoś zapodać jakieś ciekawe linki? :)

eBay, Amazon ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprzedawcy z eBay niechetnie wysyłają do Polski.

Niestety wiele przekretów z Europy wschodniej skutecznei zraziły sprzedawców do wysyłania czegokolwiek wtamtym kierunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Złotówka jest więcej warta, niestety oglądając z bliska kraje zachodnie Europy, jak i widząc w mediach, co się dzieje w USA(tutaj nie byłem, nie mam zamiaru prosić się o wize, aby zobaczyć sławne kaniony USA). To tak na prawdę uważam, że USA, UK, Francja przy Polsce to kraje trzeciego świata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
....USA, UK, Francja przy Polsce to kraje trzeciego świata.

 

Bez przesady :)

 

USA ma 6 razy wiecej obywateli i niż Polska.

Komu jest w Polsce dobrze i zarabio OK to jest. Takich ludzi jest garstka w porównaniu z tymi co żyją do 1go.

 

Francja z kolei ma najlepiej rozwiniętą opiekę medyczną, co do UK to nei wiem ale jakby to był taki 3 świat to "połowa" Polski by jeździła na Safari do Afryki a nie Londynu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś z forum sprowadza laptopy (choć nie tylko) to chętnie bym się podłączył. Jeżeli są takie osoby proszę na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm ja z checia tez bym zapoznal sie z tym biznesem... jak na razie to jak dzieciak stracilem troche kasy bo mnie koles zrobil....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×