Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Dla domen zarezerwowanych - po otrzymaniu maila o braku zapłaty, domena znika z listy rezerwacji i nie można dokonać opłaty, ani przywrócić domeny na listę, aż domena zacznie wygasać.

przez to nie zarejestrowałem już jednej domeny :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaję mi się, że tak: https://www.aftermarket.pl/check3.php

powinnien działać.

 

to działa dla wygasających, a tu chodzi o ostatni dzień rezerwacji, zdarza się nierzadko, że dopiero po otrzymaniu maila o braku zapłaty, przypominamy o opłaceniu, ale brak jest wtedy dostępu do domeny

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy ktos wie o co chodzi z licytacja domeny g-h.pl?

 

wydaje mi sie ze domena zostala przechwycona przez dropped i ze nie byla to aukcja na aftermarket. Nie moglem jednak w niej licytowac, bo aukcja zostala odwolana (?).

 

245m.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy ktos wie o co chodzi z licytacja domeny g-h.pl?

 

wydaje mi sie ze domena zostala przechwycona przez dropped i ze nie byla to aukcja na aftermarket. Nie moglem jednak w niej licytowac, bo aukcja zostala odwolana (?).

 

id abonenta: drc_dr_0000126a (osoba fizyczna)

 

Widocznie sprzedana poza aukcją. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, mam juz odpowiedz.

 

Domena wygasła w wyniku błędu naszego panelu, który uniemożliwił użytkownikowi odnowienie jej. Dlatego aukcja została odwołana i domena przywrócona na konto użytkownika.

 

No trudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy multi check dostępności dla globalnych (.com) wyskakuje "Błąd EuroDNS: Błąd połączenia z systemem EuroDNS couldn't connect to host (7) [9999] " Zróbcie, proszę, coś z tym. Czemu nie mogę sprawdzić naraz 20 czy 30 domen? Od wczoraj już ten błąd jest!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku dni występują problemy ze sprawdzaniem i rejestracją domen w EuroDNS, dotyczy to także innych serwisów korzystających z API EuroDNS. Pracujemy nad tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

była próba zmiany grafiki serwisu i padają czasem takie głosy, ale moim zdaniem to ostatnia rzecz, o której dzisiaj powinno się myśleć, nie grafika serwisu decyduje czy ludzie wydają pieniądze, być może dla pewnej grupy wiekowej, ta grafika odbiega od nowych trendów, ale to nie jest duże zmartwienie, gdyż serwis nie jest skierowany do niej, i nie jest to serwis społecznościowy, tylko mocno branżowy

 

rozwiązaniem tej kwestii, mogło by być stworzenie kilku zupełnie różnych stron powitalnych (w ramach konkursu, by były stworzone przez różne osoby), bez ruszania całego serwisu, który ma dobrą funkcjonalność, i przetestowanie jak wpływa to na działania klientów, kiedy dokonują więcej wyszukań i zakupów domen, takie strony powitalne mogłyby zupełnie odbiegać od reszty serwisu i być nawet formą jego reklamy, szczególnie w przypadku przekierowań z formularza kontaktowego dla domen

 

jedna z nich mogłaby wyglądać przykładowo prawie jak wyszukiwarka google, tylko z niedużymi linkami do reszty serwisu, po prostu wyszukiwarka domen, inna mieć dużo grafiki i przyciągać efektem, inna mieć na stronie powitalnej oprócz wyszukiwarki domen, także film instruktażowy czym jest giełda, wszystko kwestia pomysłów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prośba z mojej strony, aby linki z komunikatów e-mail o najciekawszych domenach do przechwycenia kierowały wpierw do jakiegoś formularza, w którym mogę to potwierdzić, bo widocznie coś musiałem klikńąć przez przypadek i niezła nindża właśnie mi się zarejestrowała z przechwycenia. 30zł do kosza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie w tej sprawie pisałem do dropped w ubiegłym tygodniu.

Okazuje się że kliknięcie w link jest zawarciem umowy na przechwycenie.

To nie jest uczciwe.

Wszystko dzieje się bez świadomej decyzji klienta, nie wymagane jest żadne potwierdzenie takiego zlecenia.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie w tej sprawie pisałem do dropped w ubiegłym tygodniu.

Okazuje się że kliknięcie w link jest zawarciem umowy na przechwycenie.

To nie jest uczciwe.

Wszystko dzieje się bez świadomej decyzji klienta, nie wymagane jest żadne potwierdzenie takiego zlecenia.

Dokładnie. Umowa jest, a ja jestem przekonany, że jej nie zawarłem. I jak to udowodnię? Nie udowodnię, bo oczywiście musiałem się zalogować tylko, że ja mam włączone autologowanie i jest du.. blada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko dzieje się bez świadomej decyzji klienta, nie wymagane jest żadne potwierdzenie takiego zlecenia.

Czyli zaznaczyłeś domeny i kliknąłeś przycisk "Przechwyć" nieświadomie? A potem, kiedy wyświetlił się napis "Domena została dodana do listy domen do przechwycenia", też byłeś na tyle nieświadomy, że nie wiedziałeś iż domena została dodana do Twojej listy domen do przechwycenia? ;) Która to lista, notabene, jest cały czas dostępna i można na nią zawsze spojrzeć, czy znajduje się na niej to co chcesz...

 

@Perseusz: Mamy logi dla każdej domeny, kiedy i z jakiego adresu IP zostało zlecone jej przechwycenie. Jeśli masz wątpliwości co do jakiejś domeny, napisz - sprawdzimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli zaznaczyłeś domeny i kliknąłeś przycisk "Przechwyć" nieświadomie? A potem, kiedy wyświetlił się napis "Domena została dodana do listy domen do przechwycenia",

 

Nie przypominam sobie abym zaznaczał i coś potwierdzał.

Newslettery z dropped przeglądałem zazwyczaj przez www.poczta.interia.pl

Tak oto wygląda ten newsletter:

newsletter.png

 

Często mam w tle otwartą stronę dropped.pl i podejrzewam że przypadkowe kliknięcie w link dodaje ją do listy przechwytywanych. Nie dam sobie wmówić że działo się tak jak piszesz, że zaznaczałem i potwierdzałem. Nie czułem też potrzeby przeglądania listy dodanych do przechwycenia skoro takich przechwyceń nie zlecałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No więc właśnie po każdorazowym kliknięciu w ten link dostajesz stronę z komunikatem "xxxx.pl - domena została dodana do listy listy domen do przechwycenia."

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, prawdopodobnie tak jest, możliwe, że przeszedłem na kolejną stronę i nie zauważyłem tego komunikatu. Możliwe że w takim przypadku lepiej spisałby się komunikat w pop-upie ale nie chcę się dalej nad tym rozwodzić. Nauka kosztuje i już teraz wiem, że trzeba takie sprawy kontrolować. Pozdrawiam

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli zaznaczyłeś domeny i kliknąłeś przycisk "Przechwyć" nieświadomie?

I po co to rżnięcie głupa?

Cały czas jest mowa o kliknięciu w link w biuletynie i tu NIE MA przycisku "Przechwyć", a powinien być.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie natury technicznej. Jakaś ograniczona ilość kont na Dropped.pl ?

 

Bo tutaj coś obrodziło w rodzinie i wydaje mi się to mało poważne:

 

bidder.jpg

 

Ekranu nie starczyło żeby wszystkich Bidderów pomieścić

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam pytanie natury technicznej. Jakaś ograniczona ilość kont na Dropped.pl ?

 

Od dzisiaj wprowadzono ukryte nicki w aukcjach, ale tylko przechwyconych.

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dzisiaj wprowadzono ukryte nicki w aukcjach, ale tylko przechwyconych.

 

To sorry...coś przespałem

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pokazuj mój nick podczas sprzedaży domen:

Tak Nie

 

Oczywiście mam zaznaczone NIE, ale nick i tak się wyświetla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×