Jump to content
kilofek

Caly czas w CNBC biznes program poswiecony domena !

Recommended Posts

Druga cześć ok. ale w moim odczuciu wyszło trochę na to, ze domenowy biznes to jakieś cwaniactwo.

 

No niestety też tak to odebrałem. Prowadzący cały czas do tego zmierzał. :) Troche to wyglądało na szukanie taniej sensacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No niestety też tak to odebrałem. Prowadzący cały czas do tego zmierzał. :) Troche to wyglądało na szukanie taniej sensacji.

 

Miejmy nadzieje ze następne tego typu programy będą już ukierunkowane na informacje które stawiają Domaining w świetle jaki każdy z nas sobie życzy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałem film i ponownie sondę uliczną. Nic dziwnego, że sondowani maja takie pojęcie o domenach, skoro partacze (bo fachowcy dawno wyjechali za granicę) w pokroju Pana Speca Od Komputerów serwują takie Njusy. Ważne, że gaża w kieszeni a może mnie to telewizji wezmą....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan Wit po prostu rządzi. Ktoś nie w temacie będzie przerażony że rejestracja domeny po uciążliwej papierologii i odczekaniu kilku dni, będzie go kosztować kilkaset złotych. A tak przy okazji, to fajnie jest słuchać i oglądać podobne programy poświęcone domenom, mając świadomość że jest się częścią tego o czym Ci panowie mówią a o czym większość ludzi niestety nie ma pojęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan z Chipa niestety chyba więcej zaszkodził niż pomógł w uświadamianiu naszego społeczeństwa, co to są domeny internetowe. Dobrze jednak, że tematyka domena znów zaczęła się pojawiać w telewizji. Dobrze, żeby też więcej prawdziwych znawców tematu pojawiało się w tego typu programach. Przedstawiciele NASK i PIIT nadrabiali na szczęście z poziomem wiedzy na temat domen.

 

Trzeba też jednak zawsze brać poprawkę na to jakim medium jest telewizja - niestety nie nadaje się ono zbyt dobrze do przekazywania wartościowych czy technicznych informacji. Konwencja prowadzenia programu o domenach, jakby to była rozmowa z gwiazdami "Tańcu na lodzie", raczej się nie sprawdzi :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mógłbyś rozwinąć? :)

 

No przeciez jak kazdy bedzie mogl zostac rejestratorem bez tych 40 000 to to bedzie kaplica dla serwerow nie mowiac juz o jakichkolwiek mozliwosciach polowania na domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No przeciez jak kazdy bedzie mogl zostac rejestratorem bez tych 40 000 to to bedzie kaplica dla serwerow nie mowiac juz o jakichkolwiek mozliwosciach polowania na domeny.

 

Skąd wiesz że nie będzie minimalnej kwoty pre-paidu, jak w .eu (€10k)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ogólnie pierwsza część to tak jakby skecz z mazurskiej nocy kabaretowej. redaktorzy z TVN CNBC chyba nie bardzo mieli pomysł kogo by tu zaprosić do rozmowy i sięgnęli po pierwszych z brzegu "ekspertów od komputerów".

przeciez w tvn jest tak w co najmniej 80% programow, zamiast ekspertow zaprasza sie dziennikarzy, ktorzy wiedza wszystko i nic :) ....coz tvn i wyborcza wprost powalaja swoim profesjonalizmem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd wiesz że nie będzie minimalnej kwoty pre-paidu, jak w .eu (€10k)?

 

Nie wiem, ale jesli nie bedzie (wlasnie minimum takiej kwoty!), to bedzie to tragedia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, ale jesli nie bedzie (wlasnie minimum takiej kwoty!), to bedzie to tragedia.

 

Nie sądzę aby NASK wpuszczał każdego jak leci, bo wtedy nie tyle będzie problem z dostępem do EPP (to jest kwestia czysto techniczna), ale będzie poważny problem Partnerów, jeśli każdemu kto ma xx+ domen będzie się opłacało zostać Partnerem i opłacać domeny bezpośrednio w NASK...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, ale jesli nie bedzie (wlasnie minimum takiej kwoty!), to bedzie to tragedia.

 

 

A dlaczego tragedia? Skoro NASK planuje cos takiego, to jest zapewne swiadom skutkow obciazenia systemu i mysle ze sobie poradzi :-)

Sam pomysl ciekawy i daje mozliwosc dolaczenia do PP wiekszej liczbie zainteresowanych bo dotychczasowe koszty wejscia byly dla wielu

zbyt duze. Wiadomo, walka o domeny bedzie jeszcze bardziej goraca ale to chyba lepiej? :-)

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sądzę aby NASK wpuszczał każdego jak leci, bo wtedy nie tyle będzie problem z dostępem do EPP (to jest kwestia czysto techniczna), ale będzie poważny problem Partnerów, jeśli każdemu kto ma xx+ domen będzie się opłacało zostać Partnerem i opłacać domeny bezpośrednio w NASK...

 

Jak to mówią: "Jest zabawa, jest ryzyko" :)

Osobiście myślałem, żeby zostać partnerem ale w tej sytuacji to chyba jeszcze się wstrzymam :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego tragedia? Skoro NASK planuje cos takiego, to jest zapewne swiadom skutkow obciazenia systemu i mysle ze sobie poradzi :-)

Sam pomysl ciekawy i daje mozliwosc dolaczenia do PP wiekszej liczbie zainteresowanych bo dotychczasowe koszty wejscia byly dla wielu

zbyt duze. Wiadomo, walka o domeny bedzie jeszcze bardziej goraca ale to chyba lepiej? :-)

 

Stoimy po 2 roznych stronach barykady...

 

Jest to samobojstwo z punktu widzenia technicznego jak i finansowego. Uwierz mi, serwery EPP juz w tej chwili maja problemy. Nie mowiac juz o wydolnosci ludzkiej.

Walka nie bedzie bardziej goraca, a w ogole jej nie bedzie. Prawdopodobienstwo upolowania domeny bedzie bliskie prawdopodobienstwu wygrania w totka.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stoimy po 2 roznych stronach barykady...

 

Dlaczego po 2 stronach? Piszesz to jako Registrar?

 

 

Jest to samobojstwo z punktu widzenia technicznego jak i finansowego. Uwierz mi, serwery EPP juz w tej chwili maja problemy. Nie mowiac juz o wydolnosci ludzkiej.

Walka nie bedzie bardziej goraca, a w ogole jej nie bedzie. Prawdopodobienstwo upolowania domeny bedzie bliskie prawdopodobienstwu wygrania w totka.

 

No ale to zmusi NASK do zmian. Chyba, ze nowe konta w systemie dopuszczone beda kosztem aktualnych np. poprzez limitowanie komend w jednostce czasu, ale badzmy dobrej mysli.

Co do walki - nie znam szczegolowych danych, ale wiemy ze najwiekszy udzial w dropcatchingu posiada aktualnie jedna firma. Wiec juz teraz wielu posiadajacych 1 konto jest skazana z gory na porazke (owszem, rowniez moga zakladac nowe konta ale zmiana polityki z poczatkiem roku spowodowala niemal 4 krotny wzrost kosztow wejscia). IMO, system pre-paid'owy spowoduje, ze szanse sie wyrownaja. :-)

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne kaucja zostanie po prostu przekształcona na kwotę przedpłaconą i co miesiąc będzie trzeba ją wyrównywać minimum do 10k.

 

Co do walki - nie znam szczegolowych danych, ale wiemy ze najwiekszy udzial w dropcatchingu posiada aktualnie jedna firma.

To się szybko może zmienić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stoimy po 2 roznych stronach barykady...

 

Jest to samobojstwo z punktu widzenia technicznego jak i finansowego. Uwierz mi, serwery EPP juz w tej chwili maja problemy. Nie mowiac juz o wydolnosci ludzkiej.

Walka nie bedzie bardziej goraca, a w ogole jej nie bedzie. Prawdopodobienstwo upolowania domeny bedzie bliskie prawdopodobienstwu wygrania w totka.

 

To wowczas nawet ninje ktore posiadamy, beda wiecej warte, bo na bezrybiu i rak ryba :)

 

Co do materialow, jeszcze nie ogladalem.. ale sam wiem, ze te wszystkie magazyny sa tak smieszne. Mam gdzies kilka tych poradnikow z TVN, jak zalozyc jakas dzialalnosc, jakie koszta trzeba poniesc itd - sa to czasami kwoty wyssane z palca. To samo tyczy sie gazet-byle zapelnic papier. Nie tak dawno w NEXT (gazeta nomen omen miala byc dla "fachowcow") pisano o 1mln domen i nie uwierzycie, ale to domeny.pl byly tam opiniotworca, zamiast NASK :) Jak na forum czasami ktos skrytykowal jakis material w gazecie, to sie redakcja odzywala, a w tym temacie, gdy ja i jakis koles wytknelismy redakcji, ze opiera sie na materialach zlodziei i tylko jednego z rejestratorow, nastala cisza :P Ogolnie poziom wiedzy w dzisiejszych czasach jest bardzo nikly. Widze to nawet u ludzi konczacych dany kierunek studiow-oni maja blade pojecie o tym, co studiowali. Wszedobylska papka medialna sprawia, ze coraz wiecej widzimy, coraz wiecej czytamy i nasz mozg nie rejestruje wszystkiego. Ludzie staja sie coraz bardziej leniwi w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy. Takie rogramy na TVN odwierciedlaja stan jaki mamy-bierze sie osoby niby popularne (chociaz CHIP w branzy, merytorycznie uznawany jest juz aktualnie nizej niz KŚ) i robi sie gnioty, by zapelnic ramowke i by bylo cos nowego, bez powtorek...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do walki - nie znam szczegolowych danych, ale wiemy ze najwiekszy udzial w dropcatchingu posiada aktualnie jedna firma.

 

<parsknął śmiechem>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma co się oszukiwać stan wiedzy o domenach w Polsce jest opłakany. Na początku miałem pretensje do TVN-u za tak "łopatologiczne" przedstawienie tematu. Ale z drugiej strony od czegoś trzeba zacząć i początkujący internauta-domainer moze się czegoś nauczyc.

 

Nie ukrywam, iż domainarzy zostali trochę przedstawieni jak handlarze-cwaniacy, którzy żerują na TM. :wacko:

 

Co do merytoryki, jesli to prawda, iż "tylko" 12% wykupinych domen wsród domainerów/parkingowych to bedzie to linia obrony nask-u przed ZNACZNYM obniżeniem cen odnowien. I jak znam zycie obiecają obniżkowy trend w najbliższej pięciolatce.

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Uwierz mi, serwery EPP juz w tej chwili maja problemy.

Sorry Flash, ale chyba nie wiesz, do kogo to piszesz :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry Flash, ale chyba nie wiesz, do kogo to piszesz :wacko:

 

Ale o co chodzi? 0_o

 

Przyznaj sam, ze w momencie kiedy jakas domena dobra spada responsywnosc systemu EPP spada do nawet kilku sekund.

Wyobraz sobie teraz ze rejestratorow jest 100 razy wiecej...

 

Z reszta jak Ty jestes za systemem prepaid to ja naprawde Cie nie rozumiem. Wszyscy obecni rejestratorzy dostana mocno po dupie. Ja np. zrezygnuje, bo nie bedzie to juz mialo zadnego sensu.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznaj sam, ze w momencie kiedy jakas domena dobra spada responsywnosc systemu EPP spada do nawet kilku sekund.

Wyobraz sobie teraz ze rejestratorow jest 100 razy wiecej...

 

No proszę, a jak zwracałem na to uwagę, to miła pani z NASK stwierdziła że nie obserwują takiego zjawiska i że tylko ja mam taki problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sądzę aby NASK wpuszczał każdego jak leci, bo wtedy nie tyle będzie problem z dostępem do EPP (to jest kwestia czysto techniczna), ale będzie poważny problem Partnerów, jeśli każdemu kto ma xx+ domen będzie się opłacało zostać Partnerem i opłacać domeny bezpośrednio w NASK...

 

Nie sadze zeby to byl problem dla partererow!

Gdyby faktycznie nie bylo limitu....to moze ze 100 osob zostanie jeszcze parterami (glownie ludzie z tego forum)

Zwykli ludzie i firmy nie beda tego robili.

 

A jesli ktos ma 200-500 domen to moze mu sie oplacac zostac parterem, a czy bedzie uzywal EPP? pewnie mniej niz polowa....bo jednak trzeba napisac skrypty , uruchomic serwery...moze skonczyc sie na checiach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlikwidować opcje i możliwość łapania! Niech NASK wystawia domeny na aukcję. Wtedy będzie sprawiedliwie, a NASK będzie mógł obniżyć ceny odnowień albo inwestować w rozwój internetu. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×