Jump to content
kilofek

Caly czas w CNBC biznes program poswiecony domena !

Recommended Posts

Nie wiem po co ta dyskusja. Nadal problemem wejścia będzie 40k + napisanie oprogramowania do obsługi EPP + serwer dedykowany. Pozatym w tej chwili wszystkie lepsze spadające domeny mają już założoną opcję, a do tego nie jest potrzebne partnerstwo tylko gruby portfel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem po co ta dyskusja. Nadal problemem wejścia będzie 40k + napisanie oprogramowania do obsługi EPP + serwer dedykowany. Pozatym w tej chwili wszystkie lepsze spadające domeny mają już założoną opcję, a do tego nie jest potrzebne partnerstwo tylko gruby portfel.

 

E tam. Ja nie mam serwera. A oprogramowanie u pewnych milych niczego nieswiadomych rejestratorow jest za friko :wacko:

 

Nie sadze zeby to byl problem dla partererow!

Gdyby faktycznie nie bylo limitu....to moze ze 100 osob zostanie jeszcze parterami (glownie ludzie z tego forum)

Zwykli ludzie i firmy nie beda tego robili.

 

No to lepiej zobacz ilu jest uzytkownikow tego forum... poza tym 100 osob = ZA DUZO.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
E tam. Ja nie mam serwera.

Co z tego... Koszt dedyka to prawie jak nic. Kwestia tych 40k i tego napewno NASK nie zmieni, bo to naprawde będzie katastrofa... ciągłe 503 :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co z tego... Koszt dedyka to prawie jak nic. Kwestia tych 40k i tego napewno NASK nie zmieni, bo to naprawde będzie katastrofa... ciągłe 503 :>

 

Juz teraz jest czasami 503 ...

 

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>503 Service Temporarily Unavailable</title>
</head><body>
<h1>Service Temporarily Unavailable</h1>
<p>The server is temporarily unable to service your
request due to maintenance downtime or capacity
problems. Please try again later.</p>
<hr>
<address>Apache/2.2.3 (Red Hat) Server at (xxx).nask.waw.pl Port 443</address>
</body></html>

 

Ludzie ktorzy mowia ze kolejne 100 osob to nie problem, nie wiedza o czym mowia. A Michala nie rozumiem nadal.

W interesie nasku jest to zeby rejestratorow bylo jak najmniej, a nie jak najwiecej. Zupelnie nie wiem o co im chodzi... :/ Chyba ktos nadpobudliwy zaczal tam pracowac.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Juz teraz jest czasami 503 ...

 

Wiem... ostatnie miałem o 18:05:21. :> 503 czasami != 503 ciągle...

 

EDIT: Po raz kolejny Ci mówie, że nic się nie zmieni... więc po co te nerwy?

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT: Po raz kolejny Ci mówie, że nic się nie zmieni... więc po co te nerwy?

 

Nerwy bo czasami mam wrazenie ze w nasku pracuja ludze nie majacy bladego pojecia o tym co robia... moze nadawali by sie na telemarketerow, ale nie do powaznej firmy. Maja jakies klapki na oczach, w ogole nie widza szerszych konsekwencji tego co robia... ot to.

 

Spojrzmy prawdzie w oczy... jeszcze niedawno NASK to brzmialo dumnie, a teraz?

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
W NASK pracują naukowcy, którzy zostali urzędasami, czyli kosmici. :wacko:

Proponuję założyć temat o nazwie "Świat według Sylyx-a" i tam przenosić wszystkie bezsensowne posty tego autora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzymam Pana Andrzeja za słowo że jutro będę mógł sobie przedłużyć firmową domenę (zarejestrowaną w maju) o 10 lat, a pojutrze o kolejne 10, bo do tej pory NASK odmawiał mi takiej możliwości. ;-)

 

Nie wiem od kiedy ten PDF jest na stronie NASK-u i czy o to dokładnie chodzi, ale tam stan Registered jest opisany od 1 do 10 lat

 

http://www.dns.pl/stany_domen.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem od kiedy ten PDF jest na stronie NASK-u i czy o to dokładnie chodzi, ale tam stan Registered jest opisany od 1 do 10 lat

 

Nie wiem o co ci chodzi, ale na pewno nie o to samo co mnie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem o co ci chodzi, ale na pewno nie o to samo co mnie. ;-)

 

No to widocznie źle zrozumiałem, Przepraszam :ph34r:

 

Myślałem, że chodzi o samą możliwość przedłużania o 10 lat, ale widocznie rozmawialiście o czymś innym.

 

EDIT:

Dziękuję za poniższe wytłumaczenie, teraz już rozumiem ;)

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to widocznie źle zrozumiałem, Przepraszam :ph34r:

 

Myślałem, że chodzi o samą możliwość przedłużania o 10 lat, ale widocznie rozmawialiście o czymś innym.

 

Chodzi o możliwość przedłużania w dowolnym momencie. Obecnie taką możliwość ma tylko trzech partnerów, NASK odmawia takiej możliwości innym partnerom, dopuszczając jedynie przedłużanie domen najwcześniej 30 dni przed wygaśnięciem. A więc gdybym dziś przedłużył domenę, która wygasa powiedzmy 1.09.2008, na 10 lat, to na następne 10 lat mógłbym to zrobić wcale nie jutro, tylko... za 10 lat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nerwy bo czasami mam wrazenie ze w nasku pracuja ludze nie majacy bladego pojecia o tym co robia... moze nadawali by sie na telemarketerow, ale nie do powaznej firmy. Maja jakies klapki na oczach, w ogole nie widza szerszych konsekwencji tego co robia... ot to.

 

 

Jestem ciekaw, czy Ci ktorzy negatywnie odnasza sie do pomyslu pre-paid robia to w trosce o stabilnosc

systemu czy martwia sie potencjalna konkurencja?

 

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem ciekaw, czy Ci ktorzy negatywnie odnasza sie do pomyslu pre-paid robia to w trosce o stabilnosc

systemu czy martwia sie potencjalna konkurencja?

 

 

Grzesiek B.

 

Sluszna uwaga ;) Ja bym tam z checia byl za tym, by NASK obnizyl cene za bycie partnerem, wowczas sam z checia bym nim zostal... A tak to mamy raptem kilku liczacych sie partnerow, ktorzy musza odrobic sobie te promocje po 1zl :ph34r: a ci nowi na takie promocje pozwolic sobie nie moga, bo musza odrabiac te 40k Wiecej partnerow, nie musi oznaczac wiekszego wzrostu ruchu...

 

Podobnie tyczy sie serwisow lapiacych domeny-a niech sobie beda korki. Przeciez wszystiich domen nie musza lapac tylko 3 serwisy ;) NASK wraz ze wzrostem ruchu, sam bedzie zmuszony by zwiekszyc swoje zasoby i infrastrukture. Ktos juz nawet wczesniej slusznie zauwazyl, ze dzisiaj wiecej domen lapie sie poprzez opcje.

 

Konkurencji nie nalezy sie bac Panowie. Obawiac sie powinni tylko ci, co nic nie robia i poprzez swoje zasiedzenie mysla, ze im sie nalezy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×