Jump to content
kilofek

Caly czas w CNBC biznes program poswiecony domena !

Recommended Posts

Ten Wit wogóle nie wie o czym mówi wypowiadając się o sposobie rejestracji *pl :)

 

EDIT:

Kogo oni biorą do takich programów. No i w dodatku robią reklamę domeny.pl :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
TMI ...złączyłem oba w jeden i uploaduje na YT

zaraz podam linki

To podaj bo ja nie moge odtworzyc tego pliku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miło byłoby gdyby filmik był w jakimś standardowym formacie.

 

Niby jest standardwy (wmv), ale u mnie wyświetla się tylko zielono-różowa kaszka. :-/

 

Może zaraz Miś wrzuci na TyRuro, tylko trzeba będzie szybko obejrzeć zanim skasują. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

No własnie skasowali z YT w sekundzie jak tylko skończyło procesować

także wrzucam gdzie indziej.

 

Zaraz podam linki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem po secie "Sprzedaz domen internetowych". Dramat. Kto nie widzial niech sobie daruje.

Pan Wit Osesek czy jakos tak z Chip'a mowi takie bzdury, ze zeby bola.

Kompromitacja pelna geba :) Jego zdaniem, aby zarejestrowac domene mus wysylac fax do NASK i placic 200 PLN. Zreszta, szkoda

klawiatury na komentowanie tego belkotu :P. Ze tez Chip ma takich "fahofcuf" u siebie :).

Zrobie sobe mala przerwe przed kolejnym :)

 

 

Pozdr,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym to skomentował tak...

Pan Wit ma "parcie na szkło" co jest widoczne po wzmożonej gestykulacji i przerywaniu innym. Niestety nie ma to poparcia w wiedzy na temat domen i stąd te kompromitacyjne stwierdzenia o domenach po 200zł czy że rejestracja zajmuje 7 dni. Gdyby nie była podana data myślałbym że to wywiad sprzed 7-8 lat, bo tak stare sa to informacje.

 

Rozpatrywanie rejestracji domen na przykładzie NASKU jako rejestratora mija się kompletnie z celem. Bo jak wiemy NASK is "special" :P

a każdy inny rejestrator dokonuje rejestracji domen od ręki po parę zł.

 

Do tego posuwa sie on do stwierdzenia że "zostaną wprowadzone rozszerzenia typu PDF, DOC" :)

To jest po prostu zgroza i parodia tematu. Nie istnieje żadna informacja na temat zgłoszonych końcówek nowych gTLD, a jedynie w sferze domysłów pozostająkońcówki takie jak .sex, .car czy .bank

Nie wiem czemu miałyby służyć gTLD z końcówkami PDF czy DOC, no ale coś trzeba było powiedzieć, byle by powiedzieć :D

 

Pan Jerzy Łabuda ma jak słyszę więcej pojęcia, chociaż nie miał pojęcia na temat zestawień wartości domen sprzedanych w Polsce. No ale nie kazdy kto zabiera głos jest na bierząco :) Troche mnie też przeraziło że "EŁGRID" rozdziela domeny EU ...... Zawsze myślałem że robi to EURID :) Zakładam że to nie brak wiedzy ale zdenerwowanie.

 

Bardzo podobało mi się dotknięcie tematu wzrostu znaczenia wyszukiwarek względem treści domen. Co prawda przesadą jest stwierdzenie że superdługa nazwa nie ma wpływu na popularnośc strony no ale nie będę się czepiał (choć powinienem)

 

 

Druga częsć była bardziej profesjonalna głównie za sprawą wypowiedzi nieprzypadkowych gości. Widać tu jasno różnicę w zakresie wiedzy na temat domen.

Pan Andrzej wypadł dobrze chociaż nie podobałmi się moment gdzie dziennikarz zagdał wypowiedz Pana Andrzeja na temat przechwytywania domen i poprowadziłtok dyskusji tak jakby jedynym powodem przechwytywania była chęć zysku (a tak nei jest i pewnie to przed tym przerwaniem Pan Andrzej chciał powiedzieć)

 

Pani Maria Ziółkowska trafiała w temat 9.9/10 razy i praktycznie jej wypowiedzi są b. dobrym choć ogólnym źródłem wiadomości na temat aspektów prawnych domen.

 

 

Co do reszty to ....Ogólnie rzecz biorąc nie rozumiem popdpierania sie przykładem domeny microsoft.pl ?

Nie jest to flagowy przykład na przejmowanie domen w Polsce i w mojej i wielu innych opinii domena microsoft nie powinna być odebrana ponieważ nie naruszała klas TM.

Tak samo jest w przypadku wielu firm o nazwie np. Adobe.

 

Ciekawiło by mnie bardziej jakby Pan Andrzej w ramach podawania przykładów domen generycznych typu "wanna" opowiedział co się stało z domeną piłkanożna.pl ? :ph34r:

 

Co do użycia strony domeny.pl jako przykładu to chwała firmie domeny.pl że się reklamuje na tyle skutecznie że jest bardziej widoczna niż inne. Konkretna domena "domeny.pl" robi jedno a to że domeny.pl mają filmy na youtube. metacafe, dailymotion i innych reklamujące swój biznes, działa też na ich korzyść.

Firma może być zła dub dobra (nie wiem nie używam) ale marketingowo zostawia wszystkich innych w tyle (no , poza home.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na przykładzie domeny.pl że wyszukiwarki mogą wiele, ale nie wszystko. Poza tym jak ktoś prowadzi biznes nie używa nazwy tylko w internecie, ale także w realnych kontaktach i co najistotniejsze w tradycyjnej reklamie, tak więc argument z wyszukiwarkami dotyczy tylko pewnej niszy stron, a w prawdziwym biznesie nie ma racji bytu, bo tu liczy sie przede wszystkim nazwa i marka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

niezły wstęp ekspercki :)

 

druga część już jednak lepsza

 

na pewno osoby nie zorientowane w temacie posiadające biznesy coś więcej dzięki temu programowi się dowiedziały :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta pani mowila rozsadnie, co na styku domeny-prawo zdarza sie nieczesto, szkoda tylko ze wprowadzili taka sugestje, ze wykup domeny to wydatek rzedu 200 zl, ogolnie warto obejrzec 2 czesc, 1 nie koniecznie

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, Uszatku, obejrzałem sobie. Ale mam wrażenie że niekompletny, pocięty jest ten materiał – czy taki jest też na stronie?

Ta część z Witem raczej do śmiechu, ale ta druga już ok. Trzymam Pana Andrzeja za słowo że jutro będę mógł sobie przedłużyć firmową domenę (zarejestrowaną w maju) o 10 lat, a pojutrze o kolejne 10, bo do tej pory NASK odmawiał mi takiej możliwości. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek, ciekawe co by sie stalo gdybys przedluzal przez caly miesiac :) swoja droga ciekawe jaka daja gwarancje, ze przypadkiem nie padna lub ktos ich nie przejmie lub odbirze im urawnienia :).

 

PS. Pan (z) C(h)ipa jest boski, ale ja papietam te czasy kiedy domeny kosztowaly nawet 360 pln.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście tych dwóch panów słabo się przygotowało do programu. Uczyli się ze strony NASK, gdyż tylko tam jest podana cena 200zł za .pl. :)

 

I przypominam, że cena 200zł obowiązuje i to netto! Partnerzy NASK mają zniżkę i tylko dzięki nim jest taniej.

 

Pan Andrzej Bartosiewicz na pewno wprowadzi możliwość przedłużenia domen na 100 lat, żeby się NASK mógł nachapać przed podwyżką.

 

http://www.dns.pl/oplaty.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki, Uszatku, obejrzałem sobie. Ale mam wrażenie że niekompletny, pocięty jest ten materiał – czy taki jest też na stronie?

 

tak było na stronie, prawdopodobnie wycieto reklamy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do reszty to ....Ogólnie rzecz biorąc nie rozumiem popdpierania sie przykładem domeny microsoft.pl ?

Nie jest to flagowy przykład na przejmowanie domen w Polsce i w mojej i wielu innych opinii domena microsoft nie powinna być odebrana ponieważ nie naruszała klas TM.

I na dodatek w taki sposób to powiedział, że to Robert R. stał się przestępcą. ( http://www.micr0soft.pl )

 

Na razie jestem po pierwszej części: Domeny kosztują 200zł, muszę pismo wysłać pocztą lub faksem i czekać 5 dni na decyzję NASKu, a jeśli w tym czasie ktoś zarejestruje mi tę domenę, to jest to sajberskuoter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przychylam sie do opinii nt. rozmowy z Andrzejem Bartosiewiczem i mec. Ziolkowska - bardzo dobrze to wygladalo.

Jak najbardziej przekaz mogl zainteresowac niewtajemniczonych. Troche prowadzacy za bardzo chcial blyszczec

ale bylo ok.

 

Grzesiek

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
na pewno osoby nie zorientowane w temacie posiadające biznesy coś więcej dzięki temu programowi się dowiedziały :)

 

taak, dowiedziały się m.in. (cytuje z pamięci) że "od jakości i atrakcyjności domeny zależy czy będziemy mieli szanse na odebranie jej w sądzie", albo że "trzyliterowe kombinacje są absolutnie hitem wśród tzw. cybersquatterów"! ;-)))

co tam jeszcze.. aha, Pan Wit nie chciał "spekulować" na temat ceny rejestracji domeny .eu, ale koszt rejestracji .pl to "około 200zł" (i trzeba pamietać o tym, aby w przeciągu 5 dni wysłać koniecznie list lub fax do nasku z prośbą o zarejestrowanie domeny!). natomiast "prawo do rejestracji domen globalnych mają firmy hostingowe, których jest na rynku dużo" :-) no, ale Pan Wit pragnął skupić się w rozmowie głównie na .pl (pewnie tylko o niej zdążył liznąć parę słów..)

 

ogólnie pierwsza część to tak jakby skecz z mazurskiej nocy kabaretowej. redaktorzy z TVN CNBC chyba nie bardzo mieli pomysł kogo by tu zaprosić do rozmowy i sięgnęli po pierwszych z brzegu "ekspertów od komputerów".

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] redaktorzy z TVN CNBC chyba nie bardzo mieli pomysł kogo by tu zaprosić do rozmowy i sięgnęli po pierwszych z brzegu "ekspertów od komputerów".

 

Ja mam nadzieję, że nieuchronnie zbliżają się czasy gdy do takich rozmów zamiast tych 2 pierwszych panów bedą zapraszani przedstawiciele Stowarzyszenia, którzy na równi z p. Andrzejem lub innymi osobami z NASKu bedą brać udział w takich właśnie programach :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaproszeni goście z pierwszej części to duże nieporozumienie. Nie wiem po co zaprasza się osoby, które mogłoby się wydawać są pośrednio związane z domenami (fikcja). Cały program powinien być prowadzony z p. Andrzejem Bartosiewiczem i mec. Ziołkowską, wtedy mielibyśmy chociaż pewność, że są to osoby które maja pojecie o czym mówią.

Druga cześć ok. ale w moim odczuciu wyszło trochę na to, ze domenowy biznes to jakieś cwaniactwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×