Jump to content
domenator

zabawne komentarze do "ofert"

Recommended Posts

Panowie - miło, że doradzacie koledze ale nie zamęczajcie go już sprawami byłych domen. Apeluję o odrobinę taktu i domyślności ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co trzy miesiące dostaje pytanie o cenę domeny od szefa firmy, której główny asortyment, to właśnie nazwa mojej domeny. Na moje 100 zł otrzymuje wyciągnięty środkowy palec jako odpowiedź.

 

Przepraszam, ale dla mnie to jest mega dziadostwo liczyć na to, że jeszcze zapłacę, żeby ktoś wziął ode mnie domenę <_<

Biorę ją za stówę w ciemno. :)

 

EDIT: teraz załapałem, że Kangur był pierwszy. :D

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorę ją za stówę w ciemno. :)

Ty też nie rozumiesz, że Domainer jej już nie ma ? :)

edit: Faktycznie edytowałeś chwilę przed moim postem.

-

edit: Co do zasady myślę podobnie jak Luke. Jeśli nie zapomnę, to kiedyś dam znać w tym wątku czy to się sprawdziło ;)

-

Thomaso: ta domena to typowy średniaczek. W wątku jej nie podawajmy żeby nie popsuć doświadczenia ale jeśli chcesz poszukać, to jeszcze jest na pierwsze stronie.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty też nie rozumiesz, że Domainer jej już nie ma ? :)

-

edit: Co do zasady myślę podobnie jak Luke. Jeśli nie zapomnę, to kiedyś dam znać w tym wątku czy to się sprawdziło ;)

-

Thomaso - Średniaczek. W wątku jej nie podawajmy żeby nie popsuć doświadczenia ale jeśli chcesz poszukać, to jeszcze jest na pierwsze stronie.

Zrozumiał, zrozumiał. Zrobiłem edytę zanim napisałeś ten komentarz. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kangur - ta z myślnikiem? No to fajny zakup, muszę powiedzieć. :)

 

Pewnie tak, skoro we whois: ostatnia modyfikacja 2013.10.30 19:59:49

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomość ws. generyka, którego mam w portfolio od prawie pięciu lat:

 

 

Witam. Jestem osobą, która zarejestrowała w 2002 roku domenę: (xxx).pl (pierwszy właściciel) i nask sprzedał tę domenę domniemywam, że Panu. Moja oferta zakupu = 1.000 PLN netto + 23% VAT. W rozliczeniu mogę dołożyć domenę: (xxx).net.pl ... Domena jest,aktywna zaraz po tym, jak utraciłem domenę: (xxx).pl ... Proszę przy okazji wycenić domenę: (xxx).net.pl ... Za ile mogę ją sprzedać na giełdzie. Planuję ją wystawić na sprzedaż w najbliższych dniach. W temacie zakupu domeny: ja od Pana (xxx).pl a Pan ode mnie (xxx).net.pl proszę pisać eMail lub SMS.

 

W sumie bym nawet odpisał, ale trochę się boję, że zrobi się afera i NASK nie będzie już chciał mi sprzedawać pod stołem innych domen. :blush:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2002 roku i ktoś to pamięta? Ktoś ma albo fantastyczną pamięć albo fantastycznie ściemnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2002 roku i ktoś to pamięta? Ktoś ma albo fantastyczną pamięć albo fantastycznie ściemnia.

albo fantastyczna domena. Może pierwsze dziecko a o nich się nie zapomina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2002 roku i ktoś to pamięta? Ktoś ma albo fantastyczną pamięć albo fantastycznie ściemnia.

 

Tak naprawdę była zarejestrowana w połowie 2001. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytał news pewnie o zarabianiu milionów na domeny i postanowił sypnąć groszem myśląc, że zrobi później deal życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytał news pewnie o zarabianiu milionów na domeny i postanowił sypnąć groszem myśląc, że zrobi później deal życia.

Po niektórych tematach z działu Kupię miał pełne prawo myśleć, że za tysiąc lub dwa kupi domeny premium ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotyczy ona domeny: mailing24.pl

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

Nadawca wiadomości:

Marek #####, marek.#####@dag.com.pl

 

Treść wiadomości:

Witam,

 

Z należącej do Pana/Państwa domeny wysyłany jest spam (m.in z adresu: edf@mailing24.pl).

Proszę o niezwłoczne wykreślenie mojego adresu mail (marek.#####@dag.com.pl) oraz wszystkich pozostałych adresów naszej domeny @dag.com.pl z Państwa list mailingowych. Kategoryczne nie życzymy sobie otrzymywania od Państwa jakiejkolwiek korespondencji. Podany w mailu link deaktywujący nie powoduje żadnego działania poza przekierowaniem na stronę logowania SALESmanago Marketing Automation.

 

W przypadku braku reakcji, sprawę skierujemy do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

 

Przypominam, że obowiązujące przepisy przewidują odpowiedzialność karną zarówno za bezprawne wykorzystywanie danych osobowych, jak i przesyłanie niezamówionych informacji handlowych. Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną:

„Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny”.

Niezależnie od powyższego, skorzystamy z cywilnoprawnych środków ochrony przed niezamówioną informacją handlową na podstawie art. 12 w zw. z art. 9 pkt 3 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym – ochrona konsumentów przed agresywną praktyką rynkową,

oraz art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego.

 

Ponadto, o Państwa działalności zostanie poinformowana administracja serwisu AfterMarket oraz CERT Polska (NASK), co po przeprowadzeniu stosownego postępowania spowoduje trwałą blokadę Państwa domeny na serwerach DNS.

 

Pozdrawiam

M.#####

aż się wystraszyłem ;d

to chyba jakiś polityk albo ktoś z agory mając wtyki w nasku;d

Share this post


Link to post
Share on other sites

odpisałem że żaden mailing nie jest wysyłany zresztą po dns widać że to am, a spamerzy mogliby wysyłać spaming z .gov.pl np powiększanie organów z kancelaria@gov.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

aż się wystraszyłem ;d

to chyba jakiś polityk albo ktoś z agory mając wtyki w nasku;d

Niestety ludzie nie rozumieją, że spam można wysyłać z dowolnego serwera a w nadawcy wpisać dowolny adres e-mail (jako tekst, który jest widoczny w formie adresu e-mail).

 

Ciężko takim ludziom wytłumaczyć, że to tak samo jakbym na poczcie wysłał list a w "nadawcy" wpisał Prezydent RP czy dowolne imię, nazwisko i adres a poczta nie sprawdza dowodu osobistego nadawcy i przyjmie taką przesyłkę - to analogiczna sytuacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety ludzie nie rozumieją, że spam można wysyłać z dowolnego serwera a w nadawcy wpisać dowolny adres e-mail (jako tekst, który jest widoczny w formie adresu e-mail).

 

Ciężko takim ludziom wytłumaczyć, że to tak samo jakbym na poczcie wysłał list a w "nadawcy" wpisał Prezydent RP czy dowolne imię, nazwisko i adres a poczta nie sprawdza dowodu osobistego nadawcy i przyjmie taką przesyłkę - to analogiczna sytuacja.

Trochę tak, ale nie do końca. Prezydent nie może zapobiec dostarczeniu takiej przesyłki do adresata, ale Ty jako właściciel domeny możesz sprawić, by poprawnie skonfigurowany serwer pocztowy odrzucił mail podszywający się pod Ciebie. Wystarczy w rekordzie TXT domeny ustawić "v=spf1 -all" aby powiedzieć światu, że z tej domeny nie są wysyłane żadne maile, więc każdy mail twierdzący że pochodzi z tej domeny jest fałszywy.
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę tak, ale nie do końca. Prezydent nie może zapobiec dostarczeniu takiej przesyłki do adresata, ale Ty jako właściciel domeny możesz sprawić, by poprawnie skonfigurowany serwer pocztowy odrzucił mail podszywający się pod Ciebie. Wystarczy w rekordzie TXT domeny ustawić "v=spf1 -all" aby powiedzieć światu, że z tej domeny nie są wysyłane żadne maile, więc każdy mail twierdzący że pochodzi z tej domeny jest fałszywy.

Też nie do końca, bo jak z tej domeny są wysyłane e-maile (masz założone skrzynki) a ktoś używa jako nadawcy dowolnych treści (nieistniejące nazwy np. kontak@ a takiego emaila nie założyłem) w mojej domenie to i tak odbiorca będzie uważał, że otrzymał wiadomość ode mnie a nie wysłaną przez spam-era a używając tego wpisu powiem światu, że moje wiadomości z moich skrzynek też są fałszywe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę tak, ale nie do końca. Prezydent nie może zapobiec dostarczeniu takiej przesyłki do adresata, ale Ty jako właściciel domeny możesz sprawić, by poprawnie skonfigurowany serwer pocztowy odrzucił mail podszywający się pod Ciebie. Wystarczy w rekordzie TXT domeny ustawić "v=spf1 -all" aby powiedzieć światu, że z tej domeny nie są wysyłane żadne maile, więc każdy mail twierdzący że pochodzi z tej domeny jest fałszywy.

dziękuję za informacje, wie ktoś może jak wykonać dopisanie tego rekordu w AM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też nie do końca, bo jak z tej domeny są wysyłane e-maile (masz założone skrzynki) a ktoś używa jako nadawcy dowolnych treści (nieistniejące nazwy np. kontak@ a takiego emaila nie założyłem) w mojej domenie to i tak odbiorca będzie uważał, że otrzymał wiadomość ode mnie a nie wysłaną przez spam-era a używając tego wpisu powiem światu, że moje wiadomości z moich skrzynek też są fałszywe.

Jeśli ktoś wysyła maile z tej domeny (w co wątpię, bo nie ma skonfigurowanego rekordu MX, a po co wysyłać jeśli się nie odbiera?), to sobie poczyta o SPF i ustawi odpowiedni rekord. Np. dla swojej, którą mam podpiętą pod google apps, mam ustawione:

"v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all", można też ustawić -all na końcu jak ktoś chce/musi radykalnie.

Nie chodzi o to, co odbiorca "będzie uważał", tylko żeby w ogóle tej wiadomości nie dostał, a jeśli dostanie, to będzie można wskazać że winna jest konfiguracja jego serwera pocztowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś wysyła maile z tej domeny (w co wątpię, bo nie ma skonfigurowanego rekordu MX, a po co wysyłać jeśli się nie odbiera?), to sobie poczyta o SPF i ustawi odpowiedni rekord. Np. dla swojej, którą mam podpiętą pod google apps, mam ustawione:

"v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all", można też ustawić -all na końcu jak ktoś chce/musi radykalnie.

Nie chodzi o to, co odbiorca "będzie uważał", tylko żeby w ogóle tej wiadomości nie dostał, a jeśli dostanie, to będzie można wskazać że winna jest konfiguracja jego serwera pocztowego.

Nie rozumiesz.

 

Nie piszę o tej konkretnej domenie kolegi "Icebreaker" tylko o domenie własnego serwisu, w którym mam założone skrzynki i one muszą dochodzić a ktoś używa nazwy domeny do rozsyłania spamu z własnego serwera.

 

Jeśli domena nie jest używana to jest to idealne rozwiązanie ale spamer co chwilę zmienia serwery i adresy IP i wysyła spam ze swoich skrzynek (widać to w ukrytych nagłówkach wiadomości) ale w treści pola nadawcy wpisuje nazwy adresów z moją domeną i powyższe ustawienie nie ma zastosowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz.

 

Nie piszę o tej konkretnej domenie kolegi "Icebreaker" tylko o domenie własnego serwisu, w którym mam założone skrzynki i one muszą dochodzić a ktoś używa nazwy domeny do rozsyłania spamu z własnego serwera.

 

Jeśli domena nie jest używana to jest to idealne rozwiązanie ale spamer co chwilę zmienia serwery i adresy IP i wysyła spam ze swoich skrzynek (widać to w ukrytych nagłówkach wiadomości) ale w treści pola nadawcy wpisuje nazwy adresów z moją domeną i powyższe ustawienie nie ma zastosowania.

Przecież SPF powstał właśnie po to aby powiedzieć serwerom, która poczta jest pełnoprawna, a która fałszywa, więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Ustaw sobie odpowiedni rekord wg instrukcji i po problemie: http://www.openspf.org/SPF_Record_Syntax

wyżej dałem przykład dla domeny podpiętej pod google apps, jeśli używasz własnego serwera pocztowego który ma konkretne IP, to wystarczy "v=spf1 a ip4:xxx.xxx.xxx.xxx -all" i z głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak tylko nie każdy serwer odbiorcy sprawdza SPF (choć to się już zwiększa). Tak samo serwer może zbyt restrykcyjnie traktować lub pobłażliwie (co jest sensowne tylko doliczać punkty do oceny spamu).

SPF to nie tylko korzyści, utrudnia sprawy z forwardowaniem poczty, trzeba zastosować mechanizm SRS, aby forwardowana poczta nie była odrzucana na serwerach restrykcyjnie podchodzących do SPF.

 

 

SPF jest dobrą sprawą i pomaga chronić przed podszywaniem się, ale nie jest to panaceum na wszystko.

Warto edukować ludność aby sprawdzała dokładnie nagłówki podejrzanej poczty - kto jest prawdziwym nadawcą :)

Ale to już zupełny OT :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×