Jump to content
pb

Stracone domeny

Recommended Posts

Miałem zarezerowaną swego czasu domenkę thriller.pl , nie opłaciłem jej jednak....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wcześniej niż 6 godzin przed datą wygaśnięcia rezerwacji nie mogły zostać przejęte.

 

Przecież napisał po, a to jest niestety technicznie możliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
yarowa, a tak z ciekawości, to gdzie miałaś zarezerwowane te domeny? :)

 

Wcześniej niż 6 godzin przed datą wygaśnięcia rezerwacji nie mogły zostać przejęte.

 

Witam. Tak, to jest ciekawa kwestia, gdzie rezerwowane był te domeny? Miałbym jeszcze pytanie, może troche OT, ale czy domeny ktore sa w rezerwacji, lub domeny ktore wyszly z rezerwacji i sa w postepowaniu mozna sprawdzic na jakiejs liscie, czy poprostu musze trafic na daną domenę z odpowiednim statusem i przy obecnych mozliwosciach technicznych od razu z postępowania ją zarejestrować? Od razu napiszę, ze nie korzystam z tego typu rozwiązań - stąd moje pytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... już odpowiadam: dobrze mi się z tym rejestratorem współpracuje, więc tylko powiem, że jego nazwa jest krótka :) (ale mogę odpowiedzieć prywatnie, na życzenie ...). Poza tym, w jakimś, choć bardzo małym stopniu, dopuszczam dziwne zbiegi okoliczności, "czajenie się" na domenę itp ...

 

Natomiast dokonam niebawem ryzykanckiego eksperymentu :unsure: : mam jeszcze w rezerwacji jakieś 20 domen. Powiązane są z Mistrz. Europy 2012 ale nie są to dziwolągi-potworki oraz nie naruszają zastrzeżonych nazw euro ... Czyli, może warto je zarejestrować a wg. mnie ich nazwy posiadają logiczny sens :lol: . Mam je w rezerwie do dziś mniej więcej do 23.30 oraz do wtorku. Spróbuję - jeśli moje inne zajęcia mi na to pozwolą - zaraz po ich spadnięciu z rezerwy (bo kompletnie się ostatnio z kasy spłukałem) dokonać błyskawicznie, na ile tylko się to da, ponownej rezerwacji. Jeśli ktoś, wyprzedzi mnie i w ciągu 0,5 godziny wszystkie je zarejestruje, to chyba nie będzie przypadek, zwłaszcza, iz wszystkie one są do siebie trochę podobne ...

Wiem, że "zaszalałem" z tą rezerwacją, ale być może, niestety ktoś szaleje z podglądactwem :blink: . Wielki Brat czuwa ...

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaraz po ich spadnięciu z rezerwy (bo kompletnie się ostatnio z kasy spłukałem) dokonać błyskawicznie, na ile tylko się to da, ponownej rezerwacji.

 

Nie ma takiej możliwości, natomiast możesz je zarejestrować po wygaśnięciu rezerwacji – i mogą to zrobić rejestratorzy (mający dostęp do EPP).

Zarezerwować możesz po zakończeniu okresu zablokowania po wygaśnięciu rezerwacji i odczekaniu jakiegoś tam czasu (inni mogą to zrobić od razu, ale ty nie zrobisz tego na swoje konto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb, masz 100% rację - właśnie próbowałem je napowrót "błyskawicznie" zarezerwować, ale nie ma takiej możliwości ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propos 'straconych' domen...

 

kiedyś sprzedałem zeby.pl za 500zł. :P

 

to było dawno. ale było. grzmijcie. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś złapałem spadające stats.pl. Ale miałem w tamtym czasie tyle spraw na głowie, że "opłacić domeny" cały czas wisiało na monitorze :P Jak już chciałem opłacić to się okazało, że dzień wcześniej skończyła się rezerwacja :>

 

W sumie gdybym wcześniej wiedział, że na parkingu można ładnie zarabiać to brałbym te 2-literówki i o wiele więcej innych domen, które po prostu olewałem. Bez ceregieli olałem troche fajnych domen, jak np. automyjnie.pl itp. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
kiedyś sprzedałem zeby.pl za 500zł. :P

 

To i tak masz dobrze, ja miałem tę domenę w zarezerwowaną, ale ją olałem. :>

Ale nie żałuję, nadal myślę że jest głupia. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Domena .pl na literę T.

Ten, kto ją od wczoraj ma, wie, o którą chodzi. Bardzo popularny keyword.

Zapomnialem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena .pl na literę T.

Ten, kto ją od wczoraj ma, wie, o którą chodzi. Bardzo popularny keyword.

Zapomnialem...

Ale ma w rezerwacji czy już zarejestrowaną?

Pytam bo właśnie w ostatnich dniach zarezerwowałem domenę na literę T i ciekawe czy o tej samej myślimy.

Przybliżysz tematykę?:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to chociaż branże podaj.

EDIT: Albo lepiej nie podawaj, bo zaraz wszyscy się domyślą:-)

 

Podaj, podaj, mam kilka na "t" aktualnie w rezerwacji. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

strzelnica*pl

Nie udało się jej przechwycić przez dropped.pl, zarejestrowana przez jakiegoś nowego rejestratora (podejrzewam, że dla siebie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena .pl na literę T.

Ten, kto ją od wczoraj ma, wie, o którą chodzi. Bardzo popularny keyword.

Zapomnialem...

Myslalem, ze zrezygnowales z niej. Na pewno mowimy o tej samej. Jak chcesz podaj nazwe :ph34r:

 

ps: u mnie będzie jej wygodniej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie udało się jej przechwycić przez dropped.pl, zarejestrowana przez jakiegoś nowego rejestratora (podejrzewam, że dla siebie).

 

Nie zamieniamy wątku w listę domen, których nie udało się przechwycić, bo przecież każdy ma tego setki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Myslalem, ze zrezygnowales z niej. Na pewno mowimy o tej samej. Jak chcesz podaj nazwe ;)

 

ps: u mnie będzie jej wygodniej :ph34r:

Trudno, tak bywa. Juz sie z tym pogodzilem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nawet polujac 1 komenda na 1 minute ma sie szanse na zlapanie takiej domeny. Oczywiscie jest to mniej prawdopodobne, ale to wszystko jest kwestia prawdopodobienstwa i szczescia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×