Jump to content
koper

Numer telefonu domainera ;)

Numer telefonu domainera  

79 members have voted

  1. 1. Jaki jest Twój numer telefonu?

    • Platynowy
      7
    • Złoty
      8
    • Srebrny
      5
    • Zwykły, nie przykładam do tego wagi
      59


Recommended Posts

Hej,

 

z czystej ciekawości, w wolnej chwili wrzucam prostą ankietę. Chciałbym zweryfikować moją obserwację, że psychika domainera lubi efektowną unikatowość i fakt, że zwykłe na co dzień rzeczy "błyszczą". Weźmy na to numer telefonu - osobiście posiadam pięć zer w numerze i często, kiedy dostaje telefon w sprawie domeny i jest on od kogoś z Was, również widzę jakieś 'ciekawe kombinacje cyferek'.

 

:]

 

Jest coś w tym?

 

 

Pozdrawiam,

koper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest coś w tym, jak najbardziej ;)

 

Ja mam taki: 50Y XXX YXX, ale dziś dostałem maila z zaproszeniem na turniej i w kontakcie widniała osoba, która posługuje się nr X0X XXX XXX. To dopiero jest platyna ze złotem zmieszana posypana diamentami :]

 

 

Są też złe strony posiadanie "tak prostego" numeru. Jakiś czas temu dziennie odbierałem kilka telefonów z pytaniem o cenę jakiegoś towaru (?), jak później rozkminiłem, gdzieś w Polsce znajdował się przy głównej drodze bilbord, na którym w kontakcie był numer bliźniaczo podobny do mojego: 50Y XXY XXX.

 

Parę razy odebrałem również telefon w godzinach nocnych z prośbą o Panie do towarzystwa. Jak mówiłem, że to pomyłka, zazwyczaj słyszałem: O kur#$, znów mi się te X-tki pop!@$liły ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z innymi ale ja mam zajebista pamiec do numerow.Cyklicznie dzwonie do ok25 osob o w ogole nie uzywam ksiazki telefonicznej tylko wklepuje z pamieci.

 

sam sobie jednak sprawilem ostatnio ciekawy numer z allegro ale to na potzreby firmy ktora otwieram

 

600 x1x z1z

 

mysle ze to rownie wazna inwestycja co dobra domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, domainerzy to unikaty. ;)

 

Korzystam z dwóch numerów:

... 44 26 26

... 26 26 26

Share this post


Link to post
Share on other sites

przywiazuje do tego wage: mam xxx-yx-yx-yx... ale nie polecam... dostaje pelno dziwnych smsow i telefonow ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę to niegdyś na Allegro dostępny był numer Heyah 888 888 888, a tutaj nieco gorszy: http://www.allegro.pl/item461885022_zloty_..._888_heyah.html

 

Jak widać numery w cenie :P Ale osobiście nie byłbym teraz w stanie przestawić się na inny numer, odpowiada mi ten, który posiadam ;)

 

btw. mikepolarny szacun, ja już nie pamiętam nawet do siostry i taty numeru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile się nie mylę to niegdyś na Allegro dostępny był numer Heyah 888 888 888, a tutaj nieco gorszy: http://www.allegro.pl/item461885022_zloty_..._888_heyah.html

 

Jak widać numery w cenie :P Ale osobiście nie byłbym teraz w stanie przestawić się na inny numer, odpowiada mi ten, który posiadam ;)

 

btw. mikepolarny szacun, ja już nie pamiętam nawet do siostry i taty numeru ;)

Na allegro.pl dobre numery schodzą jak dobre domeny :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
btw. mikepolarny szacun, ja już nie pamiętam nawet do siostry i taty numeru ;)

 

heh dzieki.tak dla sportu to wlasnie sie sprawdzilem i poprzypominalem sobie numery do kilku osob zogolniaka chociaz to bylo 7,5 roku temu:)

 

Co do pomylek to przez pewien czas moj numer domowy roznil sie 1 cyfra od numeru zakladu pogrzebowego.telefony w stylu ile kosztuje pogrzeb,trumna itd byly na porzadku dziennym.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na allegro.pl dobre numery schodzą jak dobre domeny :-)

 

to prawda ale ja swoj (600 x1x z1z) upolowalem za 50zł tylko:).Nie dosc ze sie rymuje latwo to xi z sa bardzo pdoobne:)

 

.....ups chyba wyjawilem swoj numer:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie ważniejsze niż złoty numer jest to aby był od zawsze taki sam (a nie zmieniany co 2 lata). Pierwszy numer znajomych się zapamiętywało, kolejnych już nie.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jestem zdania, że raz na całe życie i fajnie bylo by mieć jakiś prosty czy ciekawy. Sprawdzone na firmach - sporo ma ciekawe numery.

Mój to AAB CDD CDD

GG: ABCCCCC

 

Powiem szczerze, że GG miałem wcześniej niż komórkę i szukałem na allegro długo numeru podobnego do GG ale się nie udało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie XXX-ABCCDD, wybrany w salonie - bardzo mi się spodobał. Miałem kiedyś XXX-ABBBBA, ale dużo osób myliło i nie wiedziało ile ma być tych B. Ostatnio udało mi się za grosze kupić dla "żony" XXX-AAABBB gdzie AAA to ładna trzycyfrowa liczba, a BBB = AAA+1.

 

Każdy domainer wie, że numer w cenie... A może ktoś z was bawi się też handlem numerami? Z tego co obserwowałem, jest to trudniejszy i mniej zyskowny temat, a także wymagający dużych nakładów i najlepiej znajomości w hurtowniach.

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites

Złoty numer to ja mam tylko w domenach ;)

 

#zlotynumer.pl

#zlotenumery.pl

 

A jeżeli chodzi o gsm to od samego początku jeden stały numer w Orange.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do pomylek to przez pewien czas moj numer domowy roznil sie 1 cyfra od numeru zakladu pogrzebowego.telefony w stylu ile kosztuje pogrzeb,trumna itd byly na porzadku dziennym.:)

To trzeba było wykorzystać ruch i otwierać salonpogrzebowy.pl :D

Ja mam trudny do zapamiętania numer, ale że mam go od 7 lat to tak się do niego przywiązałem, że ciężko mi się z nim rozstać dla nowego i ładniejszego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masakra, myślałem że ktoś chce mój numer telefonu :) troszkę niefortunny nick sobie wybrałem.

Mój numer, to numer kupiony w kiosku z prasą a wygląda mniej więcej tak: ABA ACA DDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś kupując pracownikowi starter miał numer xxx yyy xxx a żona kupiła starter z numerem 517 xx yv yy

Gdzie kolejność wzrastająca jest : x,y,v co jeden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniało mi się...

Kiedyś firma domeny.pl posiadała numer komórki: 501DOMENY. Teraz już go nie widzę.

Prawda jest taka, że korporacje taxi posiadają proste numery ale czy ktoś potrafi wymienić nawet ten 4-cyfrowy zaczynający się chyba na 96.. coś tam.

Oczywiste jest, że mieszkając w dużym mieście korzysta się na co dzień z usług taxi i numery się pamięta.

Jeszcze taka ciekawostka. Dawno temu Centertel (ten analogowy) miał numer - niby prosty - 0 801 234567. Z tego co wiem, zrezygnowali z niego bo jednak nie był taki prosty.

 

Uważam, że jednak "stałość" numeru jest ważniejsza niż jego zmiana co jakiś czas.

 

Co do wypowiedzi icered

A może ktoś z was bawi się też handlem numerami? Z tego co obserwowałem, jest to trudniejszy i mniej zyskowny temat, a także wymagający dużych nakładów i najlepiej znajomości w hurtowniach.

 

Pracowałem w dziale HLR jednego z operatorów komórkowych. HLR to Home Location Register. Dochodziło do tego, że klient z jednego końca kraju jechał do Poznania aby uzyskać prefix numeru 60X, bo w Rzeszowie mógł tylko nabyć abonament na prefix 66X. Potem to i tak powstał bałagan. Ale jeśli chodzi o złote numery to jest to tylko złoty interes dla operatorów. Tam to były "przewały". Trzeba jeszcze wiedzieć co nazywamy platynowym, złotym lub srebrnym numerem. Ale dosyć, koniec.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam ten sam numer „od zawsze” (jakoś z 8-9 lat) i nie wyobrażam sobie go zmieniać. Nie był wybierany, był przydzielony losowo przy zakupie telefonu. Ma budowę FZH DGE CHD ;-) ale jego zaletą jest że jest łatwy do zapamiętania, być może dlatego, że – jak parę razy zdarzyło mi się usłyszeć – „jest logiczny”. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masakra, myślałem że ktoś chce mój numer telefonu :) troszkę niefortunny nick sobie wybrałem.

Mój numer, to numer kupiony w kiosku z prasą a wygląda mniej więcej tak: ABA ACA DDD

 

hiehie :) ABA ACA DDDomainer!

 

 

Przypomniało mi się...

Kiedyś firma domeny.pl posiadała numer komórki: 501DOMENY. Teraz już go nie widzę.

 

501 366 369? ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są też złe strony posiadanie "tak prostego" numeru. Jakiś czas temu dziennie odbierałem kilka telefonów z pytaniem o cenę jakiegoś towaru (?), jak później rozkminiłem, gdzieś w Polsce znajdował się przy głównej drodze bilbord, na którym w kontakcie był numer bliźniaczo podobny do mojego: 50Y XXY XXX.

 

Parę razy odebrałem również telefon w godzinach nocnych z prośbą o Panie do towarzystwa. Jak mówiłem, że to pomyłka, zazwyczaj słyszałem: O kur#$, znów mi się te X-tki pop!@$liły :)

 

heh dzieki.tak dla sportu to wlasnie sie sprawdzilem i poprzypominalem sobie numery do kilku osob zogolniaka chociaz to bylo 7,5 roku temu:)

 

Co do pomylek to przez pewien czas moj numer domowy roznil sie 1 cyfra od numeru zakladu pogrzebowego.telefony w stylu ile kosztuje pogrzeb,trumna itd byly na porzadku dziennym.:)

 

Musze Wam powiedzieć, że w przypadku domen - ludzie specjalnie kupują literówki, żeby taki ruch przekierowywać na własne potrzeby, a Wy macie darmo i jeszcze marudzicie. A podawać numer zaprzyjaźnionej agencji albo zakładu to nie łaska? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×