Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Czy zrobisz mały statement i napiszesz, w jakich uczelniach, szkołach odebrałeś dyplomy? I ile wynosiło czesne?

Ciężko pojąć jak można być tak ciemną masą, żeby wysuwać taki "argument", człowieku weź raz pomyśl trochę nad tym co piszesz i zastanów się jakie przełożenie na dyskusję jaki system edukacji(przymusowy, dobrowolny), czy jakie szkoły(prywatne, państwowe) są lepsze ma fakt do jakiej szkoły ja, Sommer, czy ktokolwiek inny chodził.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko pojąć jak można być tak ciemną masą, żeby wysuwać taki "argument", człowieku weź raz pomyśl trochę nad tym co piszesz i zastanów się jakie przełożenie na dyskusję jaki system edukacji(przymusowy, dobrowolny), czy jakie szkoły(prywatne, państwowe) są lepsze ma fakt do jakiej szkoły ja, Sommer, czy ktokolwiek inny chodził.

 

Jeśli w dyskusji podnoszony jets argument, że państwowe to złe, bo kasa niby przymusem idzie od podatnika na kształcenie kogoś tam, zamiast prywatnej edukacji, gdzie jak chcesz, to płacisz i masz, to ja się pytam o takie rzeczy.

 

Jak bym się zaczął wypowiadać o kondensacji materii czy nanospinotronice, to ktoś też miałby prawo zadać pytanie, czy ja mam jakieś podstawy fizyki i nanotechnologii, żeby zabierać głos w dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli w dyskusji podnoszony jets argument, że państwowe to złe, bo kasa niby przymusem idzie od podatnika na kształcenie kogoś tam, zamiast prywatnej edukacji, gdzie jak chcesz, to płacisz i masz, to ja się pytam o takie rzeczy.

Gdyby rząd wpadł teraz na pomysł, żeby dawać każdemu po 5 kg. schabu tygodniowo i pilnować, żeby ten pod przymusem jadł codziennie po 2 schabowe to też nie mógłbym krytykować tego pomysłu bo rzekomo korzystałem z tej darowizny? Mało tego powinienem być wdzięczny rządowi, że mnie dożywiał pomimo że nie znoszę wieprzowiny. Lewacka logika jest porażająca. :mellow:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymajmy się faktów, a nie "co by było gdyby, gdyby obrodziły grzyby".

Fakty są takie, że państwowe zapewnianie wykształcenia niczym nie różni się od rozdawania przymusowych schabowych, ale to już zbyt wysoki poziom skomplikowania żebyś był to w stanie pojąć, element na którym się zawsze zawieszasz to "chodziłem do darmowej szkoły", "dostałem za darmo obiad".

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymajmy się faktów,

 

tak więc fakty są takie, że nie potrafisz w ogóle logicznie myśleć, inaczej byś zrobił jakiekolwiek postępy, a nie zajmował się teraz reklamą komuchów,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narodowe Fundusze Inwestycyjne

 

po 20 latach na początku 2013 roku zostaną zlikwidowane.

 

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Narodowe-Fundusze-Inwestycyjne-epilog-po-20-latach-2483607.html

http://www.wprost.pl/ar/6157/Narodowa-Fikcja-Inwestycyjna/

 

Efekt ich działalności: mizerny, rozkradnięte Państwo.

Pomysłodawca tego złodziejstwa? niejaki Lewandowski (pod duchowym przywództwem pospolitego przestępcy Balcerowicza) - minister przekształceń własnościowych w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (nawiasem, to kawał innego przestępcy, m. in. z działalności w PKO SA)

Nagroda dla pomysłodawcy za swoją działalność? Niejaki Lewandowski jest dzisiaj ... Komisarzem UE ds. Budżetu (sic!)

 

***

 

No i gdzie ci "zarządzający menedżerowie z likwidowanych NFI znajdą posadki?

 

voilà!

 

ruszają Inwestycje Polskie:

 

Jak myślicie, jak się to skończy?

 

 

BTW czy Państwo Tuska zniszczy teraz małą spółeczkę z Kielc? Bo przy okazji, Houston, mamy mały problemik z namingiem

 

Nie mieszalbym tu ideologii. To byli zwyczajni zlodzieje i jakos musieli czyms ten proceder poprzec. Nie dziwota, ze sa zagozalymi obroncami Tymoszenko, oraz zwalczaja Lukaszenke. Wykorzystuja do tego prawo, ktore sobie wczesniej, lub w miedzyczasie stworzyli. I zapewniam Cie, ze nie byli to ani socjalisci, ani liberalowie. Bo taki sam proceder uprawiali Twoi z paralewicy. Wszystkie partie w tym kraju roznia sie jedynie obiecywankami, ale metody dzialania sa TE SAME. Ideologia sluzy im do zaciemnienia swoich wystepkow. W normalnym kraju, takie osoby przynajmniej bylyby na politycznej emeryturze, a u nas, jak widac, dostali od swoich mocodawcow nagrody. A narod dalej wierzy, ze w PL sa jakies lewaki, liberalowie, socjalisci, ludowcy, patrioci... Narod naiwnych meczennikow...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Wklejasz cały czas kolejne medialne sensacje, a czy masz w ogóle jakieś argumenty:

 

1) Hiszpania - co jest powodem załamania gospodarczego w tym kraju oraz bezrobocia powyżej 50% wśród młodych. Zapatero - stawiałeś go za wzór, a on pogrążył Hiszpanię, należy się wyjaśnienie w tym temacie.

2) Jedna wspólna waluta w UE - jest dobra czy zła, jakie są argumenty, i jak się one mają do tych, kiedy agitowałeś za przyjęciem euro przez Polskę.

3) UE taka jak jest teraz - to dobry pomysł czy nie, i skąd jest tyle biurokracji w UE.

4) Jaki jest powód aktualnej sytuacji gospodarczej w państwach Europy. Czemu tyle "państw opiekuńczych" w Europie jest w kryzysie. Czy pomysłem na rozwój i życie, ma być żebranie i biurokracja.

 

Może jakieś konkrety i argumenty w tych tematach, zamiast kolejnych obrazków na pół strony. Nie potrafisz nic konkretnego o tym napisać, poza długimi emocjonalnymi wywodami. Bo żadnym argumentem jest dawanie przykładów z odległych krajów, w stylu Hiszpanii i Zapatero.

 

Jak dotąd wybierasz tylko kolejne sensacje w mediach, by się nimi emocjonować. To jest skrajne oszołomstwo, wiara w jakieś lewackie bzdury, oparta na żądaniu, by inni dali. Bez konkretnych argumentów, będziesz po prostu idealnym przykładem lewackiej wiary i głupoty. Przykładem na to, że taka chora wiara powoduje upadek Europy.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Hiszpania - co jest powodem załamania gospodarczego w tym kraju oraz bezrobocia powyżej 50% wśród młodych. Zapatero - stawiałeś go za wzór, a on pogrążył Hiszpanię, należy się wyjaśnienie w tym temacie.

 

- niekontrolowana bankowość inwestycyjna, lewarowanie, kredyty dla każdego, sztuczne pompowanie wartości bez pokrycia, spekulacja. Słyszałeś chociaż ile milionów mieszkań stoi pustych np. w miejscowościach turystycznych ale nie tylko tam, bo banki przeinwestowały w nieruchomości, które od nadpodaży straciły na wartości, a kredyty zostały niestety takie same do spłacenia? Pociągnęło to cały rynek i spowodowało zubożenie społeczeństwa, które oddać musi tyle samo, ale nie ma z czego, a mieszkań nie sprzeda za wcześniejsze wyższe sumy. A teraz się wmawia, że trzeba oszczędzać na przedszkolach, komunikacji miejskiej, bibliotekach, ale pod stołem daje się w łapę banksterom, bo ktoś długi spłacić musi. Długi banków, człowieku, nie Kowalskiego czy Zapatero! Dlatego w pierdlu powinni gnić banksterzy, a idą siedzieć ludzie za niezapłacenie rachunków czy za ograbienie sklepu, bo nie mają z czego żyć spłacając banksterów. Oczywiście nie musieli brac kredytów tak jak banki nie musiały ich udzielać.

 

Przerzucanie odpowiedzialności jedynie na zwykłych ludzi, to co się teraz forsuje w mediach, że bniby leniwi Grecy, nieroby Hiszpanie itd, to czysta zagrywka piarowska i jednocześnie przestępstwo konglomeratu banksterów.

 

Na szczęscie Zapatero udało się zrobić coś o czym marzę, aby udało się w Polsce.

Przegonić czarnuchów w sukienkach, odstrzelić fioletowe berety, przeforsować aborcję, zalegalizowac związki partnerskie.

 

2) Jedna wspólna waluta w UE - jest dobra czy zła, jakie są argumenty, i jak się one mają do tych, kiedy agitowałeś za przyjęciem euro przez Polskę.

 

Sama idea wspólnej waluty jest jak najbardziej dobra. Natomiast egzekucja tego pomysłu nie jest dobra. Oczywiście widac, kto kieruje Unią Europejską i kto napędza pieniądz i jest hegemonem gospodarczym. A w gospodarce kapitalistycznej nigdy nic nie jest w równowadze, zawsze ktoś musi pasożytować kosztem innych. W tej chwili nie ulega wątpliwości, że to Niemcy pasożytują na innych. I w sumie to nawet dobrze. W końcu ktoś musi kontrolować np fundusze unijne, które idą do Polski na różne inwestycje, a które sponsoruje głównie niemiecki podatnik (płatnik netto). Żeby np w takiej Polsce w miarę dobrze spożytkować te fundusze, niestety, musi być Deuscher Herr nadzorcą. To się odnosi też do innych krajów.

 

Dobrze by było żeby takie fundusze szły nie przez banki komercyjne. Np w Grecji większośc inwestycji idzie przez niemieckie banki, no a tutaj jak wyżej banksterzy wysysają kasę kosztem ludzi.

 

3) UE taka jak jest teraz - to dobry pomysł czy nie, i skąd jest tyle biurokracji w UE.

 

Czy zetknąłeś się z unijną biurokracją osobiście, czy tylko tak sobie dywagujesz? Ja nie twierdzę, że nie ma robuchanej biurwokracji, ale wolałbym jakieś empiryczne porównania np. stopień biurokracji w Polsce w porównaniu do stopnia biurokracji w UE w odniesieniu do pewnych standardowych procedur.

 

4) Jaki jest powód aktualnej sytuacji gospodarczej w państwach Europy. Czemu tyle "państw opiekuńczych" w Europie jest w kryzysie. Czy pomysłem na rozwój i życie, ma być żebranie i biurokracja.

 

które państwa opiekuńcze są w kryzysie? + jak wyżej "banksterzy".

 

 

Ja odpowiadam na twoje pytania, a ty nie potrafisz na moje (znajdź je sobie na forum). Czy taka jest właśnie ta cała kórwinowska filozofia prowadzenia dyskusji?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Hiszpania - co jest powodem załamania gospodarczego w tym kraju oraz bezrobocia powyżej 50% wśród młodych. Zapatero - stawiałeś go za wzór, a on pogrążył Hiszpanię, należy się wyjaśnienie w tym temacie.

 

- niekontrolowana bankowość inwestycyjna, lewarowanie, kredyty dla każdego, sztuczne pompowanie wartości bez pokrycia, spekulacja. [...]

Bankowość jest kontrolowana np. poprzez stopy procentowe oraz masę przepisów. Aktualna polityka banków centralnych (politycznych) w USA czy państwach europejskich polega wręcz na wymuszaniu udzielania kredytów na bankach prywatnych, dlatego właśnie wspomniane stopy obijają się o 0%, powstały instytucje państwowe mające gwarantować kredyty wysokiego ryzyka, typu Fanie i Freddie. Wszystkie lewackie partie, związki zawodowe itp. domagają się kredytów dla każdego, a tym samym pompowania baniek.

 

2) Jedna wspólna waluta w UE - jest dobra czy zła, jakie są argumenty, i jak się one mają do tych, kiedy agitowałeś za przyjęciem euro przez Polskę.

 

Sama idea wspólnej waluty jest jak najbardziej dobra.

Bo?

 

w gospodarce kapitalistycznej nigdy nic nie jest w równowadze, zawsze ktoś musi pasożytować kosztem innych. W tej chwili nie ulega wątpliwości, że to Niemcy pasożytują na innych. I w sumie to nawet dobrze. W końcu ktoś musi kontrolować np fundusze unijne, które idą do Polski na różne inwestycje, a które sponsoruje głównie niemiecki podatnik (płatnik netto). Żeby np w takiej Polsce w miarę dobrze spożytkować te fundusze, niestety, musi być Deuscher Herr nadzorcą. To się odnosi też do innych krajów.

Podaj jeden przykład gospodarki kapitalistycznej, która nie jest w równowadze. ;] Nie ma takiej. Wszystkie wykolejone gospodarki lub na granicy wykolejenia prowadzą zaawansowany program interwencjonistyczno-protekcjonistyczny z szerokim systemem redystrybucji na poziomach od lokalnych samorządów, przez państwowe do ponadpaństwowych (ue). To są systemy dokładnie odwrotne do kapitalistycznego. Kapitalizm oznacza wolny rynek a sam piszesz, że obecny system ma nadzorcę w skali europejskiej... Ach ta lewacka logika.

 

 

4) Jaki jest powód aktualnej sytuacji gospodarczej w państwach Europy. Czemu tyle "państw opiekuńczych" w Europie jest w kryzysie. Czy pomysłem na rozwój i życie, ma być żebranie i biurokracja.

 

które państwa opiekuńcze są w kryzysie? + jak wyżej "banksterzy".

Wszyskie, które są obecnie w kryzysie są "opiekuńcze" np. Hiszpania, Portugalia, Włochy. Przypomnijmy kto obecnie piastuje najwyższe stanowiska w ue:

 

- Jose Manuel Barroso (Przewodniczący Komisji Europejskiej): maoista i komunista, były członek portugalskiej partii komunistycznej, później przefarbowany na socjal-demokratę (skąd my to znamy). Portugalia zawdzięcza kryzys między innymi panu Barroso, który był przez dwa lata premierem tego kraju. Warto wspomnieć, że ostatnim hitem w biedniejszych regionach Portugalii są lampki naftowe, ponieważ ludzi nie stać na opłacenie rachunków za prąd.

 

- Martin Shulz (Przewodniczący Parlamentu Europejskiego): za młodu członek Młodych Socjalistów, później socjal-demokratów (komuna wszędzie się przefarbowała), obecnie szef grupy socjalistów europejskich pod wdzięczną nazwą: Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim.

 

Dla smaczku przypomnijmy też, że Barack Obama to także "były" marksista, popierany przez amerykańskich socjal-demokratów oraz komunistyczną partię USA. Dlatego też jest ulubieńcem lewackich mediów typu szechterówka, które dziwnym trafem pomijają wzmagającą się aktywność ruchów antysocjalistycznych skierowanych przeciw Obamie w USA.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I znów Polacy są daleko w tyle za Murzynami.

 

3149_22f2_480.gif

 

Na szczęście Malezyjczycy i Pakistańczycy wolą mieć lepszę stabilizację w przyszłości w postaci napalmu inaczej, wolą wieksze Zło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lech Jęczmyk, kolejne zakazane nazwisko w kraju Adama M. Nagranie już stare, ale zdecydowanie warto obejrzeć.

 

[media=]

[/media] Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z historii ...

http://wpolityce.pl/artykuly/39182-w-tym-ambaras-razem-z-czechami-moglismy-czytalem-wiele-razy-pokonac-hitlera-i-uniknac-wszystkich-pozniejszych-nieszczesc

 

Dodać jeszcze możnaby, że już w okresie wojennym, okupacja w Polsce znaczyło co innego niż "okupacja" w Protektoracie Czech i Moraw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12749513,MON_przeprasza_za_liste_wstydu_Antoniego_Macierewicza.html

MON przeprasza za listę wstydu Antoniego Macierewicza
To lista wstydu Antoniego Macierewicza, który za rządów PiS przewodniczył komisji weryfikacyjnej i doprowadził do opublikowania w lutym 2007 r. blisko 400-stronicowego raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych (zdecydował o tym prezydent Lech Kaczyński). Były szef WSI gen. Marek Dukaczewski publikację raportu ujawniającego kulisy tajnych operacji i nazwiska funkcjonariuszy tajnej służby nazwał "zdradą stanu"

Wytoczono blisko 20 procesów. MON po kolei je przegrywa, bo informacje z raportu Macierewicza "nie dają podstaw", by kogoś posądzić o współpracę z WSI, lub wprost "są nieprawdziwe" (cytaty za wyrokami sądów). Sądy nakazują MON przeprosiny, zasądzają poszkodowanym zadośćuczynienia (zwykle 10-30 tys. zł). Przegrane procesy kosztowały resort już 600 tys. zł, a jeszcze kilka spraw jest w toku..

O tym na Waszych prawicowych portalach cicho:)

 

Dobrze, że przynajmniej aneks do tego raportu Lechu wstrzymał.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/marta-kaczynska-4-lata-oszukiwala-meza-piotr-smuniewski-nie-jest-ojcem-ewy-politolodzy-polacy-jej-wy_287452.html

Nadzieja partii narodowo-katolickich Marta Kaczyńska przez 4 lata oszukiwala męża, pewnie nawet nie wie kto jest ojcem jej dziecka.

 

Jak musi się czuć facet gdy po 4 latach dowiaduje się że nie jest ojcem swojej córki.

Yarowa, Ty jako zagorzały katolik, nazwij sprawę po imieniu....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie to juz zaczyna smieszyc, jak ktos mowi ze rzad robi zle to od razu zwolennicy rzadu mowia KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI

KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI

KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI no lub jak w tym przypadku KACZYNSKA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie to juz zaczyna smieszyc, jak ktos mowi ze rzad robi zle to od razu zwolennicy rzadu mowia KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI

KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI KACZYNSKI

KACZYNSKI KACZYNSKI no lub jak w tym przypadku KACZYNSKA.

żeby nie bylo: "zamienił stryjek siekierkę na kijek"

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12749513,MON_przeprasza_za_liste_wstydu_Antoniego_Macierewicza.html

 

O tym na Waszych prawicowych portalach cicho:)

 

Dobrze, że przynajmniej aneks do tego raportu Lechu wstrzymał.

 

Juz Ci pisalem, nie mieszaj z blotem prawicy razem z pislamistami, bo rownie dobrze prawicowa jest Platforma Oszustow :P te media o ktorych z luboscia piszesz, ze sa prawicowe, z prawica maja tyle, ile PO z uczciwoscia.

 

Odnosnie Macierewicza jak i calego kierownictwa PiS, to juz gdzies pisalem, ze swoimi poczynaniami (z zalozenia czasami slusznymi, w wykonaniu najglupszymi) bardziej sprzyjaja Putinowi, niz kto inny na swiecie. Jednakze nie czepiaj sie mediow, ktore nazywasz prawicowymi, tylko platfusow, ze siedza cicho i palcem nie kiwna w tej sprawie. Reka reke myje. Macierewicza juz dawno za w/w sprawe powinni przynajmniej przed sąd postawic, a jak widac, nikt sie (szczegolnie z Twoich) nie kwapi do tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska lewica:

Przedsiębiorcy to z pewnością najbardziej bezczelna i roszczeniowa grupa społeczna.

Toczą pianę i kwiczą wniebogłosy jak zarzynane prosiaki, kiedy ktoś ośmieli się zakwestionować ich świętości – prawo do zysku i dominacji nad pracownikiem.

 

To pracownik wytwarza wartość, a to, co kapitaliści nazywają zyskiem jest nieopłaconą częścią pracy najemnej.

 

Faktycznie – nigdy nie parałem się prowadzeniem własnego biznesu. Nie robiłem też wielu innych rzeczy. Nie wyrywałem staruszkom torebek, nie znęcałem się nad zwierzętami, ani nie plułem nikomu do zupy. Firmy nie założę nigdy. Dlaczego? Nie jestem może osobą krystalicznie przyzwoitą, jednak mam chyba nieco wyższe standardy etyczne niż neoliberalne kołtuństwo. Nie jestem cynicznym złodziejem, ani też imbecylem, który myśli, że wyzyskiwany pracownik powinien być mu wdzięczny. Nie mógłbym spojrzeć uczciwym ludziom w oczy.

http://lewica.pl/blog/nowak/27180/

Edited by nembutal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×