Jump to content
yaros

szyld.pl

Zastosowanie domeny szyld.pl  

29 members have voted

  1. 1. Na jaki serwis najlepiej nadaje się domena szyld.pl?

    • Serwis ogłoszeniowy dla usługodawców.
      2
    • Giełda powierzchni reklamowych
      15
    • Typowy katalog firm/produktów/usług
      3
    • Strona firmy robiącej reklamy graficzne
      9


Recommended Posts

Witam

Chciałbym poznać Wasze opinie o zastosowaniu domeny szyld.pl albo jej wartości dla klienta końcowego.

Edited by yaros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna domena, ale chyba masz jeszcze zbyt mało znanego nicka/słabe-nieznane szerzej portfolio/za mało się podlizujesz, bo - dziwne - nikt Ci jej jeszcze nie wycenił. Jakby domenę dał kto inny do wyceny to by tu się posypało tysiącami (a przynajmniej opiniami) :-)

 

A mnie domena bardzo się podoba. Była na aukcji Dropped? Musiałem chyba przegapić, albo nie pamiętam :-) Jak dobrze poszukasz klienta końcowego to sprzedasz ją za dobre pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajna domena, ale chyba masz jeszcze zbyt mało znanego nicka/słabe-nieznane szerzej portfolio/za mało się podlizujesz, bo - dziwne - nikt Ci jej jeszcze nie wycenił. Jakby domenę dał kto inny do wyceny to by tu się posypało tysiącami (a przynajmniej opiniami) :-)

 

A mnie domena bardzo się podoba. Była na aukcji Dropped? Musiałem chyba przegapić, albo nie pamiętam :-) Jak dobrze poszukasz klienta końcowego to sprzedasz ją za dobre pieniądze.

 

szyld.pl została wyróżniona w przechwyconych przez dropped.pl, osobiście mi również podoba się i myślę, że warta bardzo fajne pieniądze. A z tym podlizywaniem się domenator to niestety trafiłeś w samo sedno, fakt, cholernie coś w tym jest, ja tam akurat nie zwracam uwagi wcale, kto daje do wyceny, a tylko na samą domenę, ale prawdą jest, że coraz trudniej jest zarejestrować cokolwiek ciekawego z palca, więc domeny przechwycone są wiadomo - lepsze, no ale i przeważnie o wiele droższe, a niewiele osób startujących w tym biznesie przechwytuje domeny, bo właśnie wtedy nie znając realiów rynku można wtopić największe pieniądze. No a te osoby, które przechwytują najciekawsze domeny albo mają na nie opcje to jak przytoczył Jarek - DD, keyword, networker, Heden, wiadomo, czarów nie ma jest niestety tylko budżet i wyczucie. :)

 

Moim zdaniem szyld.pl nadaje się najlepiej na giełdę powierzchni reklamowych i tak zagłosowałem, taki serwis (porządny i solidny) by się przydał, sam bym pewnie chętnie skorzystał. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdybyś miał nick HEDEN, keyword, DD, networker itd. domena warta xx xxx zł i masa odpowiedzi w temacie, mhmm.. ;-)

 

Niestety zgadzam się z tym, dlatego staram się omijać dział "wycena"

 

Oczywiście bez urazy dla wymienionych tu osób, tu raczej nie chodzi o nich... a podlizujących się, którzy to robią z niewiadomych powodów. Liczą na darmowową domenę czy co?? :)

Edited by eposition.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem jest sporo więcej warta niż osiagnęła na dropped. dlatego też tam trafila, niestety akurat przy tej domenie "magia" dropped nie zadzialała, albo też trafiła na zły moment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym temacie już była mała dyskusja na temat tej domeny:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=1005&st=2760

 

 

trzeba poznawać różne kanały dystrybucji :) a człowiek najlepiej uczy się na wąłsnych błędach ;)

 

no i ja lubie ryzyko, a domena chyba całkiem ciekawa

 

 

wg mnie sprzedaz domen w styczniu i lutym to samobojstwo dla sprzedawcy - nie ma co liczyc na grubsza kase IMO:)

Wydaje mi sie, ze wiekszosc chce obronic swoja pozycje po promocjach z poczatku 2008 roku i wydaje kase raczej na przedluzenia niz zakupy.

 

 

Całkiem, całkiem. Spokojnie dałbym za nią kilka razy więcej. ;) Szkoda, że ostatnio nie dawałem nic do łapania. ;)

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a podlizujących się, którzy to robią z niewiadomych powodów. Liczą na darmowową domenę czy co?? :)

Określenie podlizywanie się absolutnie nie jest trafione.

Domeny niektórych osób faktycznie przyciągają bardziej ale nie należy się temu dziwić.

Wystarczy przeanalizować np. wyceny Daniela.

Często kończą się informacją o kupcu na nią za wyższą kwotę niż powszechnie była wyceniana.

To z kolei podgrzewa temperaturę kolejnej wyceny i w sposób naturalny przyciąga zainteresowanie innych.

Jest to więc nie tyle podlizywanie się co wyceniających co umiejętne ( świadome lub nie ) budowanie wizerunku własnej marki.

 

Jeśli zaś chodzi o szyld.pl to domena jest oczywiście bardzo ładna i zastosowanie, które zaproponował yaros również jest ciekawe.

Osobiście zagłosowałem na propozycję 'Giełda powierzchni reklamowych' ale będzie to wymagało sporo pracy i ciekawego pomysłu.

Nie jestem też pewien czy ktoś tworząc taką giełdę zdecyduje się akurat na tą domenę.

Chyba, że autor wątku sam się na to zdecyduje.

 

Dużo popularniejsze choć mniej korzystne może być wykorzystanie ostatniej propozycji 'strona firmy robiącej reklamy graficzne'.

Tak czy inaczej dla klienta końcowego zapewne powinna być warta więcej niż jej cena zakupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj już skończcie te lamenty, no jak to wygląda? " Bueee prosze pani, bo innym to wyceniaja a nam nie " :)

Moje domeny też mało osób wycenia i nie będę z tego powodu biadolił.

 

Domenka oczywiście bardzo ładna, dałem ja równiez do przechywcenia ale nawet nie stanąłem do licytacji. Warta średnie X xxx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podlizywanie.pl ;) wolna i chętna :)

 

Jak dobrze poszukasz klienta końcowego to sprzedasz ją za dobre pieniądze. Średnie xxxx ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pro:

 

- komercyjna

- keyword

- krótka

 

con:

 

- liczna pojedyncza

- szyld to nie reklama czy bilboard, które są częściej w użyciu

 

nie straciłeś ale cudów nie ma.

 

 

# reklama,us

# reklamy,us

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co wy z ta liczba mnoga? W tym wypadku lp jest o wiele lepsza. Zreszta wiekszosc projektow jest lepsza na lp. Wystarczy sie porozgladac w sieci :)

Edited by rekino

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co wy z ta liczba mnoga? W tym wypadku lp jest o wiele lepsza. Zreszta wiekszosc projektow jest lepsza na lp. Wystarczy sie porozgladac w sieci :)

 

Cieszy mnie Twoje przekonanie w tym temacie, bo wiekszosc dobrych keywordow .pl mam w lp. pojedynczej. ;)

Reguly nie ma i zalezy to czesto od przeznaczenia.

 

W tym temacie szyld.pl faktycznie wydaje sie miec szersze zastosowanie niz szyldy.pl .

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli chodzi o liczbe mnogą / pojedyńczą to szyld.pl jest tak samo postrzegany jak mebel.pl

Liczba mnoga - szyldy.pl podświadomie sugeruje pracownie, wytwórnie szyldów, liczba pojedyncza moze być równie dobrze stronąo jakimś pojedynczym szyldzie. W tym konkretnym przypadku brzmi dziwnie, ale na pewno nadaje sie na jakies forum lub katalog produktów

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeżeli chodzi o liczbe mnogą / pojedyńczą to szyld.pl jest tak samo postrzegany jak mebel.pl

Liczba mnoga - szyldy.pl podświadomie sugeruje pracownie, wytwórnie szyldów, liczba pojedyncza moze być równie dobrze stronąo jakimś pojedynczym szyldzie. W tym konkretnym przypadku brzmi dziwnie, ale na pewno nadaje sie na jakies forum lub katalog produktów

dlaczego postrzegany jest tak samo jak mebel.pl, a nie jak np. praca.pl? Wg mnie w tym przypadku l. poj. i l. mn. jest dopuszczalna, z tym że liczba mnoga zawęża, jak sam powyżej napisałeś, możliwości wykorzystania domeny.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeżeli chodzi o liczbe mnogą / pojedyńczą to szyld.pl jest tak samo postrzegany jak mebel.pl

Liczba mnoga - szyldy.pl podświadomie sugeruje pracownie, wytwórnie szyldów, liczba pojedyncza moze być równie dobrze stronąo jakimś pojedynczym szyldzie. W tym konkretnym przypadku brzmi dziwnie, ale na pewno nadaje sie na jakies forum lub katalog produktów

Jak dla kogo, dla mnie akurat brzmi zupełnie normalnie. Dlatego, że to właśnie określony typ reklamy, liczba mnoga będzie wskazywać tylko na producenta takiego czegoś. Natomiast pojedyncza nadaje się, moim zdaniem, do wielu rzeczy związanych z reklamą a nie z produkowaniem szyldów. Ot, taka sobie nazwa np. serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeżeli chodzi o liczbe mnogą / pojedyńczą to szyld.pl jest tak samo postrzegany jak mebel.pl

Liczba mnoga - szyldy.pl podświadomie sugeruje pracownie, wytwórnie szyldów, liczba pojedyncza moze być równie dobrze stronąo jakimś pojedynczym szyldzie. W tym konkretnym przypadku brzmi dziwnie, ale na pewno nadaje sie na jakies forum lub katalog produktów

 

Misiu, tutaj nie masz racji i dales fatalne porownanie. Gdybym mial np do wyboru domene dom.pl lub domy.pl , to oczywiscie, ze wzialbym dom.pl. Tak samo jest w przypadku szyld.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
dlaczego postrzegany jest tak samo jak mebel.pl, a nie jak np. praca.pl? Wg mnie w tym przypadku l. poj. i l. mn. jest dopuszczalna, z tym że liczba mnoga zawęża, jak sam powyżej napisałeś, możliwości wykorzystania domeny.

 

Bo praca to jest czynność a nie przedmiot :)

 

I to chyba liczba poj. zawęża a nei mnonga.

 

 

Misiu, tutaj nie masz racji i dales fatalne porownanie. Gdybym mial np do wyboru domene dom.pl lub domy.pl , to oczywiscie, ze wzialbym dom.pl. Tak samo jest w przypadku szyld.pl

 

a co byś wybrał jeżeli chodzi o mieszkania? mieszkanie.pl czy mieszkania.pl ?

a co jezeli chodzi o nieruchomosci ?

 

Przytaczasz specyficzną domenę dom.pl która ma wieloznaczeniową formę (mozna użyc jej do serwisu o artykułach AGD, autoatyzacji, meblach etc, gdy domy jest sugestywna z samego założenia), której proste domeny jak szyld.pl nie ma.

 

Kazdy ma inne zdanie i to zrozumiałe, ale panowie jak rozmawiamy konkretnie to przytaczajcie prosze domeny porównywalne, bo każda domena ma odmienne unikalne walory / mankamenty ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje porownanie jest jak najbardizej na miejscu. Ty zaczynasz za to kombinowac braoniac sie raczej nieporadnie :)

 

Po prostu chyba nie rozumiesz, ze pod szyld.pl mozna stworzyc konkretna marke , ma szerokie zastosowanie. Z punkty widzenia marketingowego jest to domena o wiekszym potencjale.

 

Na Twoje pytanie odpowiem - wybralbym prawdopodobnie mieszkanie.pl . Natomiast jesli dalbys mi do wyboru domeny typu szczoteczka v szczoteczki, to wbralbym wtedy liczbe mnoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bronić? ;)

 

ja mam swoje zdanie , ty masz swoje, ....nie bardzo wiem czego mam tu bronić :)

Moim zdaniem oferuje się szyldy a nie szyld, co jak pisałem nie dyskwalifikuje tej domeny w innym kontekscie.

Ale co do punktu widzenia marketingowego, to wybacz (bez obrazy), nie wiem gdzie ten marketing praktykowałeś więc co za tym idzie nie wiem jakimi kryteriami się kierujesz, ale chętnie poznałbym (i mówię to bez ironi) dlaczego ten potencjał jest wiekszy.

 

Według mnie firma SZYLD brzmi co najmniej dziwnie (jak firma BUT czy KOSZULA) i ja bym kientowi ordadził budowanie marki na korzyść sztucznie stworzonej nazwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moim skromnym zdaniem szyld.pl ma wiekszy potencjal niz zawezone szyldy.pl bo to drugie odkupilby tylko wytworca czy sprzedawca szyldow i tu nie spodziewalbym sie kokosow.

Szyld.pl natomiast ma IMO uniwersalne zastosowanie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo chciałbym w końcu poznać argumenty, konkretnie, o jaki to potencjał / zastosowanie chodzi.

Na razie niektórzy piszą lepsza liczba pojedyncza, wiekszy potencjał etc etc. ......OK ...ale dlaczego, rozmawiajmy konkretnie bo na razie to jest pusta dyskusja bez argumentów.

 

... uniwersalne zastosowanie? jakie, gdzie? przykład proszę

... ma szerokie zastosowanie? gdzie? w czym? przykład proszę

...Z punktu widzenia marketingowego jest to domena o wiekszym potencjale? jakim? dlaczego wiekszym?

 

jak na razie jedynie kubolo napisał konkretnie. A reszta enigmatycznie twierdzi że jest lepsza bo jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×