Jump to content
Sign in to follow this  
fandomen

NameDrive otworzyło NDX Market

Recommended Posts

To największy błąd tego NDX Market, ten brak zapamiętywania ustawień wyszukiwania. Jak przerzucisz stronę albo zmienisz sortowanie, ustawienia się kasują i masz znowu pełno .com, .es itd.

 

Pisałem też wyżej o tym. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poruszę jeszcze raz kwestię, może Przedstawiciel ND się wypowie ;):

 

W NDX Market dodając zaparkowane w ND domeny, uszczupla mi się lista w kategorii "Nie dodane" (co oczywiste), ale nie widzę domen dodanych przeze mnie na aukcję, a właściwie nie na aukcję tylko do: "Najlepsza Oferta".

 

Jest to ważne, bo Użytkownik może naprawdę zapomnieć jakie domeny ma wystawione na sprzedaż, a niekiedy może nawet już taką domeną nie dysponować (np wygasłą) ...

 

(a może to gdzieś jest, tylko ja jestem ślepy ...)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

yarowa, faktycznie nie ma takiej opcji, też mam 0 domen na tej liście "zarządzania", a kilka wystawiłem. ;)

 

Zauważyłem, że możesz edytować oferty tylko wtedy, kiedy wejdziesz po zalogowaniu na listę domen, klikniesz na domenę i edytuj, ale musisz pamiętać, co wystawiłeś, ja już na przykład nie pamiętam. :P Dlatego napisałem, że ND się pospieszył, trzeba było przetestować po przeniesieniu na serwer produkcyjny albo chociaż udostępnić jakąś betę i pytać "co potrzebne", bo na obecną chwilę działa wszystko... oprócz dwóch najważniejszych funkcji - zarządzania wystawianymi domenami i przeglądaniem domen w celu zakupu to co to za giełda. ;)

 

EDIT: dodam, że nie wiem, co mną kierowało, że napisałem taki post i pojechałem po całości, ale w końcu to mój 666 post. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

EDIT: dodam, że nie wiem, co mną kierowało, że napisałem taki post i pojechałem po całości, ale w końcu to mój 666 post. ;)

 

:P

 

... ale to przecież prawda :P

 

Życzę NDX wszystkiego najlepszego,

i zwłaszcza dlatego mam nadzieję, że "defekty" zostaną naprawione ;)

(Teraz, czuję się tam niewidomy. Nie widzę własnych aukcji).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
albo chociaż udostępnić jakąś betę i pytać "co potrzebne",

Beta była udostępniona zainteresowanym kilka tygodni temu o czym informowaliśmy nawet na di.pl ;)

 

ale nie widzę domen dodanych przeze mnie na aukcję, a właściwie nie na aukcję tylko do: "Najlepsza Oferta".

Można zobaczyć wystawione domeny klikając Aktywne Sprzedaże Domen W tej zakładce pokaże się liczba domen wystawionych, po kliknięciu na liczbę pokaże się ich lista.

 

Jest tam gdzies przypomnienie hasla, bo poki co tego ne widze.

Ta funkcja jest już dostępna ;)

 

złóż oefrtę

Błąd został naprawiony, przepraszamy za literówkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta funkcja jest już dostępna ;)

 

 

"Juz" ? ;)

 

Ale dla kogo dostepna?

 

"Error

Reset code is invalid "

 

Ile razy probuje, taki komunikat sie pojawia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dostałem mail "Witaj, [user_name]" dla weryfikacji domen wystawionych. ;)

 

Opcja zapamiętywania ustawień wyszukiwania działa już bez zarzutu, można już przeglądać domeny. ;)

 

A ta opcja:

 

Można zobaczyć wystawione domeny klikając Aktywne Sprzedaże Domen W tej zakładce pokaże się liczba domen wystawionych, po kliknięciu na liczbę pokaże się ich lista.

 

nie działa w 100% dobrze, bo "Aktywne oferty : 0 Prowadzone aukcje : 0" to nie ma w co klikać, a o ile mnie pamięć nie myli, to na pewno wystawiłem więcej domen niż 0. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mim skromnym zdaniem z deczka przesadzili z tą integracją ... zalew informacji do tego wszystkiego jest tak naćkane, że głowa boli ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Można zobaczyć wystawione domeny klikając Aktywne Sprzedaże Domen W tej zakładce pokaże się liczba domen wystawionych, po kliknięciu na liczbę pokaże się ich lista.

[...]

 

Tam akurat, mam liczbę "0", ponieważ wszystkie domeny wystawiłem poprzez opcję "Najlepsza Oferta". Niestety, nie ma w panelu "podglądu" wystawionych w taki sposób domen, nie ma nad nimi kontroli ;) ...

 

W "Najlepszej Ofercie" Można jedynie sprawdzić/zobaczyć domeny, których sprzedaż obecnie jest negocjowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tam akurat, mam liczbę "0", ponieważ wszystkie domeny wystawiłem poprzez opcję "Najlepsza Oferta". Niestety, nie ma w panelu "podglądu" wystawionych w taki sposób domen, nie ma nad nimi kontroli ;) ...

 

W "Najlepszej Ofercie" Można jedynie sprawdzić/zobaczyć domeny, których sprzedaż obecnie jest negocjowana.

 

Może nie wystawiłeś ich na sprzedaż. Przeanalizuj panel, są tam dwa przyciski, które maja odrębne funkcje. Na początku też się pomyliłem.

Druga kwestia jest taka, że nazw domen nie ma wyszczególnionych, tylko jest widoczna liczba z ich ilością, po kliknięciu której uzyskasz dostęp do domen wystawionych na aukcji.

 

W moim przypadku mam Kup Teraz - i widzę ilość wystawionych domen (to tak dla informacji innych)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może nie wystawiłeś ich na sprzedaż. Przeanalizuj panel, są tam dwa przyciski, które maja odrębne funkcje. Na początku też się pomyliłem.

Druga kwestia jest taka, że nazw domen nie ma wyszczególnionych, tylko jest widoczna liczba z ich ilością.

 

W moim przypadku mam Kup Teraz - i widzę ilość wystawionych domen (to tak dla informacji innych)

 

Dzięki za wskazówkę ;)

Wylogowałem się, ale właśnie wyszukuję moich domen z poziomu niezarejestrowanego Użytkownika, i znajduję je ... Są więc wystawione, wraz z opisem jaki załączyłem do sprzedaży ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa rzecz...

domena .pl jest na trzecim miejscu popularności po .de i .com. Goni Nas .co.uk i .org.

Oczywiście chodzi o popularność domen wystawianych na NDX.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz tego, że menu główne po rozwinięciu jest przezroczyste i całkowicie nieczytelne, to niestety nie widzę domen wystawionych na NDX. W aktywnych sprzedażach pokazują się domeny dopiero po otrzymaniu ofert...

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy nowy panel pokazuje Wam prawidłowo odsłony i przychody w dłuższej perspektywie czasu ?

Np. jednego lub dwóch lat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem w jednym z moich folderów. Obawiam się, że nie ma opcji "dodaj domenę" do folderu.

Trzeba ją prawdopodobnie dodawać ze strony głównej ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próba dodania xxx domen, oczywiście wybierając te wszystkie kategorie sesja wygasa i... niestety programiści tego nie przewidzieli. Przy próbie zapisu cały czas wraca nas do właśnie uzupełnianej listy domen z wyborem kategorii. Zalogować ponownie się nie da (bez utraty ustawień). Słowem godzina ustawiania kategori stracona ;(

 

Interfejs - totalna porażka. Chyba nikt tego do końca nie przetestował.

 

Sensownego API oczywiście nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem sprzedającym, komu wystawiam fakturkę na zakończenie transakcji? Kupującemu czy ND?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasznie mało intuicyjny ten panel... w jaki sposób mogę zmienić np. cenę wcześniej dodanej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strasznie mało intuicyjny ten panel... w jaki sposób mogę zmienić np. cenę wcześniej dodanej domeny?

Obecnie nie ma takiej opcji. Inaczej bez sensu byłaby weryfikacja. Ktoś wystawi domenę za 1000$ w dobrym dziale i opisem co zostanie zaakceptowane. A potem mógłby sobie zmieniać na zły dział, kwotę na 30.000.000$ za ninja.pl i niecenzuralnym opisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a ile może trwać weryfikacja własności domeny w NDX Market?

Czekam na weryfikację IDN-a (co prawda od paru miesięcy nie jest już zaparkowany w ND ...).

W "międzyczasie" zdążyłem już chyba dwa razy przesłać emaila wraz ze rzutem ekranu mojego panelu u rejestratora domeny, ujawniłem również moje dane we "who is" ...

Odpowiedź: czekam już co najmniej ... dwa tygodnie ;) na wystawienie aukcji w NDX Market.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dostałem mail "Witaj, [user_name]" dla weryfikacji domen wystawionych.

[...]

 

 

... a jeszcze co do weryfikacji w ogóle,

a w szczególe

do finału przedstawionej przeze mnie sytuacji (w powyższym poscie)

dokończę, iż w moim panelu NDX Market pojawił się dzisiaj nast. komunikat:

"Odrzucone. Nie można udowodnić własności".

Brawo!

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a jeszcze co do weryfikacji w ogóle,

a w szczególe

do finału przedstawionej przeze mnie sytuacji (w powyższym poscie)

dokończę, iż w moim panelu NDX Market pojawił się dzisiaj nast. komunikat:

"Odrzucone. Nie można udowodnić własności".

Brawo!

Nie lepiej napisać do BOK?

Na pewno jakieś nieporozumienie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×