Jump to content
SELES

Wartość domen 3-literowych

Recommended Posts

Jak trwała ta dyskusja (brzydko zepsuta przez rrl) to jeszcze mnie na forum nie było, ale przeczytałem sobie całą. Minęło trochę ponad rok, więc może warto go faktycznie odkopać, tak jak było planowane i zweryfikować niektóre prognozy.

 

Jako zaczepkę podam tylko, że wg http://cenydomen.pl/lll 100 najdroższych sprzedaży domen trzyliterowych stanowiło łącznie 332609 PLN

 

Spośród tych wszystkich 100 domen:

- 3 zawierały literkę 'y' - wszystkie generyki (fly.pl, myk.pl, bye.pl)

- żadna nie zawierała literki 'x'

- żadna nie zawierała literki 'q'

- 8 zawierało literkę 'v'

 

Kilka ogólniejszych wniosków:

- Łącznie domeny z niepożądanymi znakami stanowiły 11% wszystkich sprzedanych domen trzyliterowych

- Łączna kwota sprzedaży najdroższych trzyliterowych domen (332609 PLN) stanowi AŻ 28% łacznej kwoty sprzedaży wszystkich najdroższych domen (wg. cenydomen)

- Powyżej 10k PLN sprzedało się 7% tych domen, reszta w przedziale od 1k do 10k PLN

- Blisko połowa tej listy to sprzedaże w granicach 1000 PLN

 

Żeby nie było tak różowo - zauważcie, że ta lista zawiera 100 domen, czyli 0.5% wszystkich trzyliterowych domen (których jest 17576 wszystkich, 9261 bez qyxv) ;)

 

Dużo się nagadałem, nie ma z tego żadnych konkretnych wniosków - zapraszam do dyskusji :P

 

PS. A na domenie dvg.pl jest strona dystrybutora profili aluminiowych o nazwie ... DVG Sp. z o. o. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

do analizy dorzuć jeszcze jaki % sprzedanych trzyliterówek stanowiły te, które kupili end userzy i je wykorzystali. a jkai % to transakcjie miedzy domeniarzami, które oznaczaj tylko obórt pieniedzmi w obrębie branzy

Share this post


Link to post
Share on other sites
do analizy dorzuć jeszcze jaki % sprzedanych trzyliterówek stanowiły te, które kupili end userzy i je wykorzystali. a jkai % to transakcjie miedzy domeniarzami, które oznaczaj tylko obórt pieniedzmi w obrębie branzy

 

Proszę bardzo:

 

76% - Domainer

24% - KK

 

Warunki:

- strona zaparkowana, portfolio albo bez delegacji - Domainer

- reszta: KK (pod warunkiem, że coś normalnego na niej stoi - jak jest "wkrótce otwacie" to liczę jako domainer)

 

Z ciekawszych obserwacji: Im wyżej na tej liście tym więcej KK ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale % sprzedanych i posiadanych to zupełnie co innego. Po pierwsze dużo posiadanych przez KK było zarejestrowane jak jeszcze leżały wolne, po drugie wiele trzyliterówke się sprzedaje kilka razy w roku w D2D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale % sprzedanych i posiadanych to zupełnie co innego. Po pierwsze dużo posiadanych przez KK było zarejestrowane jak jeszcze leżały wolne, po drugie wiele trzyliterówke się sprzedaje kilka razy w roku w D2D.

 

Ale wartość jest w sprzedaży domeny, a nie w jej posiadaniu i nic-z-nią-nierobieniu. Mnie osobiście mało interesuje kto ma jakie wielkie portfolio trzyliterówek (a są tacy co mają po kilkaset), tylko kto je kupuje ;)

 

Moja analiza była tylko przybliżona - po prostu pootwierałem te strony i zobaczyłem co tam jest w danym momencie - lista sprzedaży obejmuje okres 2003-dzisiaj. Ale daje to pewien obraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry przeczytałem tylko twój ostatni post i myślałem, że brałeś pod uwagę wszystkie trzyliterowe i to do kogo nalezą, a nie 100 najdrożej sprzedanych ;)

W sumie dziwiło mnie że chce ci się sprawdzać wszystkie trzyliterówki

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie dziwiło mnie że chce ci się sprawdzać wszystkie trzyliterówki

 

Rozważam zatrudnienie do tego Amazon Mechanical Turk ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×