Jump to content
SELES

Wartość domen 3-literowych

Recommended Posts

Ja swoje inwestycje w domeny rozpocząłem w domeny krótkie (2 literowe, 3 literowe) i tak pozostanie, dla mnie domeny 3 literowe mają potenciał i ich wartość będzie stale rosła, tylko obawiam się, że zysk będzie marny (mowa o domenach z literami: x,y,v,q) ceny aktualnie stoją na poziomie >100 zł a teraz się trochę to zachwiało >30 zł, gdyby ktoś zarejestrował domenę przykładowo w nazwa.pl 2 lata temu (bo wtedy zabrakło już faktycznie domen ze znakami x,v,y,q) - rejestracja 12 zł + 122 zł przedłużenie + 122 zł przedłużenie

na dzień dzisiejszy wartość takich domen powinna być na poziomie > 256 zł a niestety nie jest.

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest mała różnica, nawet jeżeli nie będzie końcowego klienta, domeny 3 literowe z xyvq będą miały zawsze swoją wartość, a to dlatego że też mają 3 litery, może gorsze ale litery, dlatego domainer będzie ją zawsze kojarzył jako 3literową domene, które mają duża wartość.

 

 

Tak jak napisalem wczesniej.Jesli takich te domeny nie beda sie sprzedawac w kwotach 3,4,5k to kojarzenie tych domen jako wartosciowych szybko zniknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pod warunkiem, ze mowimy o domenach, a nie zlepku znakow z klawiatury - mylisz pojecia ;) Dlatego te zlepki znakow, ktorym robisz taka propagande beda zawsze daleko w tyle za nieruchomosciami chocby z tego powodu, ze nieruchomosc zawsze sie obroni wynajmem i jest na nie zapotrzebowanie. Natomiast Ty nie zarobisz na zlepkach znakow na przedluzenia i nikomu nie jest to potrzebne.

 

 

może dla ciebie to zlepek znaków, lecz dla obcokrajowca pracującego w polsce który ma w swoim języku pełno słów zaczynających się od xyvq, to nie jest zlepek znaków. poaztym, jak pisałem wyżej angielski staje się coraz popularniejszy w polsce ;)

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
może dla ciebie to zlepek znaków, lecz dla obcokrajowca pracującego w polsce który ma w swoim języku pełno słów zaczynających się od xyvq, to nie jest zlepek znaków. poaztym, jak pisałem wyżej angielski staje się coraz popularniejszy w polsce ;)

 

Taaaaaaaaaaaaaa jasne.Wiekszosc sytuacji jak tankuje paliwo i biore fakture to trzeba ja poprawiuac bo Pan/Pani na stacji ma problem z prawidlowym napisaniem finance.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taaaaaaaaaaaaaa jasne.Wiekszosc sytuacji jak tankuje paliwo i biore fakture to trzeba ja poprawiuac bo Pan/Pani na stacji ma problem z prawidlowym napisaniem finance.

 

 

starsze pokolenie odejdzie, młode anglojęzyczne wejdzie

Share this post


Link to post
Share on other sites
W wiekszosci sa to mlode osoby.

 

no fakt, pracujący na stacjach benzynowych raczej nie mieli angielskiego w szkole ;)

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
starsze pokolenie odejdzie, młode anglojęzyczne wejdzie

 

to sobie trochę poczekasz za tym pokoleniem

Share this post


Link to post
Share on other sites
no fakt, pracujący na stacjach benzynowych raczej nie mieli angielskiego w szkole ;)

 

 

Ale te serwisy ktore niby maja powstac pod anglojezycznymi adresami przeciez sa kierowane rowniez do nich.

 

Inna sprawa ze finance jest opatrzonym i osluchanym slowem ze ilosc pomylek daje duzo do myslenia.Strach pomyslec co sie dzieje przy trudniejszych slowach np.vehicle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale te serwisy ktore niby maja powstac pod anglojezycznymi adresami przeciez sa kierowane rowniez do nich.

 

Inna sprawa ze finance jest opatrzonym i osluchanym slowem ze ilosc pomylek daje duzo do myslenia.Strach pomyslec co sie dzieje przy trudniejszych slowach np.vehicle ;)

 

 

pewnie by napisali "wechikel" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale te serwisy ktore niby maja powstac pod anglojezycznymi adresami przeciez sa kierowane rowniez do nich.

 

Inna sprawa ze finance jest opatrzonym i osluchanym slowem ze ilosc pomylek daje duzo do myslenia.Strach pomyslec co sie dzieje przy trudniejszych slowach np.vehicle ;)

 

co do vehicle

http://etransport.pl/forum63406.0.html

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
DVG*pl sprzedałem za 3500 zł, do dzisiaj nie wiem, co oznacza ewentualny skrót. Daniel pamiętam też coś sprzedał, ale tych sprzedaży jest faktycznie za mało.

Może dlatego się sprzedała, że litery są blisko siebie. ;)

Sprzedaży domen 3L jest rzeczywiście mało, a mieszkania-online*pl idą za 14.000 ;) Nie mogli wybrać jakieś trójliterówki za 1/3 wydanej kwoty? Jak widać nie mogli lub nie chcieli, a podejrzewam że robili rozeznanie na rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taaaaaaaaaaaaaa jasne.Wiekszosc sytuacji jak tankuje paliwo i biore fakture to trzeba ja poprawiuac bo Pan/Pani na stacji ma problem z prawidlowym napisaniem finance.

 

Wizytówka załatwiłaby sytuację ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taaaaaaaaaaaaaa jasne.Wiekszosc sytuacji jak tankuje paliwo i biore fakture to trzeba ja poprawiuac bo Pan/Pani na stacji ma problem z prawidlowym napisaniem finance.

 

 

a co ja mam powiedzieć:

 

PolishSEO.com

Usydus

ul. Grzegórzecka

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może dlatego się sprzedała, że litery są blisko siebie. ;)

Sprzedaży domen 3L jest rzeczywiście mało, a mieszkania-online*pl idą za 14.000 ;) Nie mogli wybrać jakieś trójliterówki za 1/3 wydanej kwoty? Jak widać nie mogli lub nie chcieli, a podejrzewam że robili rozeznanie na rynku.

Sprzedaży domen 3-literowych ogólnie jest dużo, miałem na myśli wyłącznie sprzedaże 3-literowych z xyqv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedaży domen 3-literowych ogólnie jest dużo, miałem na myśli wyłącznie sprzedaże 3-literowych z xyqv.

Ok, ale chyba w większości D2D. Ja myślałem, że jak podałeś swój przykład i DD, to wchodzimy na temat wszystkich trójliterówek.

 

Firma wydała w sumie pond 30k na dwie domeny łączące polski wyraz z angielskim, przecież oni mogli kupić sobie dwuliterową domenę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, ale chyba w większości D2D. Ja myślałem, że jak podałeś swój przykład i DD, to wchodzimy na temat wszystkich trójliterówek.

 

Firma wydała w sumie pond 30k na dwie domeny łączące polski wyraz z angielskim, przecież oni mogli kupić sobie dwuliterową domenę. ;)

 

jeśli mieliby brać 2literową - mo*pl to pewnie 50k by nie starczyło

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, ale chyba w większości D2D. Ja myślałem, że jak podałeś swój przykład i DD, to wchodzimy na temat wszystkich trójliterówek.

 

Firma wydała w sumie pond 30k na dwie domeny łączące polski wyraz z angielskim, przecież oni mogli kupić sobie dwuliterową domenę. ;)

Możliwe, ze chcieli kupić pakiet domen ze swojej branży w celu zainwestowania środków i ewentualnej przyszłej sprzedaży z zyskiem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaczyna się drugi etap zapychania skrzynki, smsy wyłączone na szczęście

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaczyna się drugi etap zapychania skrzynki, smsy wyłączone na szczęście

Przestań już bzdury wypisywać w tym wątku. Jak nie linki do youtube, to teraz jakieś zwierzenia o skrzynce i smsach. Ludzie chcą tu normalnie porozmawiać. Nie widzisz jaki jest tytuł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przestań już bzdury wypisywać w tym wątku. Jak nie linki do youtube, to teraz jakieś zwierzenia o skrzynce i smsach. Ludzie chcą tu normalnie porozmawiać. Nie widzisz jaki jest tytuł?

 

proszę zablokować agresora

Share this post


Link to post
Share on other sites
może dla ciebie to zlepek znaków, lecz dla obcokrajowca pracującego w polsce który ma w swoim języku pełno słów zaczynających się od xyvq, to nie jest zlepek znaków. poaztym, jak pisałem wyżej angielski staje się coraz popularniejszy w polsce :ph34r:

 

Zapewne "duzo" bedzie takich obcokrajowcow. Po drugie nie ma nic do rzeczy , ze angielski jest na topie, bo zyjemy w Polsce i co z tego ze duza liczba slow w jezyku ang zawiera te znaki, jak masz wyrazna wskazowke na Sedo co o tym mysla domeniarze / spekulanci, ktorzy kupuja te domeny od siebie. O kliencie koncowym mozna tylko snic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewne "duzo" bedzie takich obcokrajowcow. Po drugie nie ma nic do rzeczy , ze angielski jest na topie, bo zyjemy w Polsce i co z tego ze duza liczba slow w jezyku ang zawiera te znaki, jak masz wyrazna wskazowke na Sedo co o tym mysla domeniarze / spekulanci, ktorzy kupuja te domeny od siebie. O kliencie koncowym mozna tylko snic.

Jeśli domena coś znaczy w języku angieskim, jak np. wax.pl, to jak najbardziej warto 3mac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×