Jump to content
SELES

Wartość domen 3-literowych

Recommended Posts

skoro rozmowa jest tak bardzo konkretna, ciekawa byłaby wartość współczynnika, tj. kwota przychodu/kwota rozchodu (rozchód = koszt zakupu + przedłużenia) od początku inwestycji w domeny 3 literowe pl, łącznie z aed.pl i bez niej,

To już by było zbyt konkretne i w mojej ocenie zbędne. ;)

Zakładając temat liczyłem, że odezwą się inni domainerzy, którzy sprzedają 3-literowe powyżej cen z dropped. ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
inwestujesz i inwestujesz... a ciągle piszesz reg free zamiast reg fee ;)

Jak już wspomniałem i ktoś tam jeszcze poparł - Twoje sprzedaże są wysokie i nie można na ich podstawie określać wartości domen trzyliterowych. Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie - ile domen trzyliterowych zakupiłeś aby sprzedać te 2-3 sztuki po takich cenach i za jakie kwoty nabyłeś w sumie resztę tych trzyliterówek? ;)

 

Nie ciągle piszę "reg free" tylko raz tak napisałem przez nieuwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie już 23 czerwcowe opcje nie weszły (na 28 założonych w zeszłym i w tym roku)

To najgorszy bilans jaki do tej pory miałem (nawet jak wchodzą w postępowanie to po 2, 3, 7 ... dniach i tak są opłacane)

 

Z tego co obserwuję w swojej bazie, nie jestem wyjątkiem, a zatem jak tak dalej pójdzie, to w przyszłym roku "prawdziwy" spad domeny 3 literowej będzie naprawdę sporadycznym wydarzeniem.

Zapewne w wyniku tego transakcje D2D oraz kwoty na AfterMarket zaczną oscylować w granicach 1k (lub znacznie powyżej).

Share this post


Link to post
Share on other sites
W 2007 roku sprzedałem 4 sztuki, w 2008 r też 4, w 2009 na razie 3 sztuki, aktualnie dwie w trakcie rozmów.

No to rzeczywiście próba reprezentatywna. :rolleyes:

 

W tym roku sprzedałem 4 trzyliterówki w tym jednego IDN-a:

 

izy.pl 240.00 PLN

wwx.pl 249.60 PLN

vus.pl 220.80 PLN

łap.pl 384.00 PLN

 

Daje to średnią 273,60. :blush:

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to rzeczywiście próba reprezentatywna. :rolleyes:

 

W tym roku sprzedałem 4 trzyliterówki w tym jednego IDN-a:

 

izy.pl 240.00 PLN

wwx.pl 249.60 PLN

vus.pl 220.80 PLN

łap.pl 384.00 PLN

 

Daje to średnią 273,60. :blush:

Moje wyniki świadczą o tym, ile mogą być warte 3-literowe dla EU, a Twoje, ile są warte 3-literowe z tzw. niepożądanymi znakami dla domainerów, proste.

W zeszłym roku sprzedałem np. dvg*pl za 3500 zł, przypuszczam, że domainer nie zapłacił by więcej niż 350 zł.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przyglądam się tej młócce domen trzyliterowych i się zastanawiam jak to wpłynie na wartość domen 3L na rynku (szczególnie d2d).

Szał i wzrost ich wartości nastąpił w momencie wykupienia prawie wszystkich 3L przez inwestorów z Luksemburga (?) dwa lata temu. Dziś prawdopodobnie ci sami nie przedłużają ich i wrócą na rynek setki (tysiące?) domen 3L. Jak myślicie, jmocno zatrzęsie wartością takich domen? No i ten sygnał dla rynku, że zagrmanica traci w nie wiarę i wycofuje się z tej inwestycji ;).

Kryzys? :P

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważ, że poszły same zaczynające się na v/w/x/z. Cała reszta (typu mqo.pl) została opłacona. Choć możliwe też, że to przez "wygodę" panelu EuroDNS, który jest beznadziejny. Rok temu przez ten panel straciłem całe portfolio zagranicznych literówek, które zarabiały ponad 400€/mc. Nie przyszło żadne przypomnienie, że trzeba coś opłacić. Tragedia.

 

Denerwujące było tylko database error... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak przyglądam się tej młócce domen trzyliterowych i się zastanawiam jak to wpłynie na wartość domen 3L na rynku (szczególnie d2d).

Myślę, że domen bez qvxy to nie ruszy, a pozostałe spadną na łeb. Chyba, że ktoś wykupi wszystkie po 10zł ;)

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno jest pewne, Michał z dropped się przygotował ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno jest pewne, Michał z dropped się przygotował ;)

 

To fakt. Od jutra na DI.PL najpopularniejsze zdanie będzie brzmiało "Sprzedam domenę 3L" :P

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sadze, ze ceny tych dzisiejszych zlapanych domen 3lit na aukcji dropped nie przekrocza 100zl.

 

A potem na allegro moze pojda za max 200zl, zalezy ile ich wyskoczy za kilka dni na allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

piękny wysyp ;) jak zobaczyłem skrzynkę, to myślałem, że w dropped się coś popsuło :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie za dużo q, x i v w tych domenach, naliczyłem chyba dwadzieścia kilka domen po tym całym Quinvie bez tych literek, no ale ja jestem początkujący, powodzenia życzę i dużo zapału na licytacjach. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff, już się przestraszyłem, że normalne 3-literówki spadają a ja nic o tym nie wiem (z oszczędności czasu nie monitoruje portfolio domainerów) - ale to na szczęście w 98 % ;)

 

A swoją drogą jakby zaczęły spadać i te bez x/y/v/q to też nie miałbym nic przeciwko - lepszą sytuacją dla rynku (moim zdaniem) jest sytuacja, w której jest 200 domainerów i każdy posiada po 20 domen 3 literowych niż 20 domainerów, gdzie każdy posiada po 200 domen 3 literowych.

W pierwszym przypadku każdy z domainerów bardziej szanuje swoje domeny i taka sytuacja jest mniej podatna na wahania i spekulację, ze strony dużych inwestorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według whois.sc mają ogromne portfolio - ponad 15 tys. domen i jeśli dużą ilość trzymają w EuroDNS i jest tak, jak napisał icered z tym panelem to coś na pewno jeszcze spadnie / spadło, szkoda, że w EuroDNS abonenci mają unikalne id dla każdej domeny. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a podobno domeny to inwestycja nie hazard, zobaczymy jak teraz będzie z xvy, raczej za to będzie trzeba słono zapłacić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
piękny wysyp ;) jak zobaczyłem skrzynkę, to myślałem, że w dropped się coś popsuło :P

 

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie dodawałeś ręcznie domen do przechwycenia, skoro tak Cię to zdziwiło.

Czy da się jakoś automatycznie dodawać 3-literówki do przechwycenia na dropped? Czy o czymś nie wiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×