Jump to content
SELES

Kolejny kreatywny

Recommended Posts

Dzięki Panowie za opinie.

Właśnie dostałem coś w podobnym klimacie do innej domeny, to jakaś zaraza. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to wszystko prze to słowo na "K" którego nie wolno używać kilku ludziom nagle się oczy troche pootwierały że "takie" rzeczy mają w ogóle jakąś wartość pożyjemy zobaczymy nie mam na szczęście takich domen które mogą mi sprawiać kłopoty a może i na nie szczęście :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
to wszystko prze to słowo na "K" którego nie wolno używać kilku ludziom nagle się oczy troche pootwierały że "takie" rzeczy mają w ogóle jakąś wartość pożyjemy zobaczymy nie mam na szczęście takich domen które mogą mi sprawiać kłopoty a może i na nie szczęście :lol:

 

Każda domena może sprawiać kłopoty. Nawet nazjwyklejszy generyk zazwyczaj jest również nazwą jakiegoś przedsiębiorstwa to to już niestety czasami wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie dostałem coś w podobnym klimacie do innej domeny, to jakaś zaraza. :lol:

 

Taka jest cena posiadania dobrego portfolio zawierającego pożądane domeny.

Jeśli chcesz to z przyjemnością przejmę te domeny od ciebie biorąc na swoje barki ten uciążliwy balast :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seles zarejestrowałeś domenę wcześniej od zgłoszenia znaku do urzędu patentowego, słowa kluczowe nie są fikcyjne, więc moim zdaniem sprawę powinieneś sprawę olać, zachować wszelką korespondencje od tego jegomościa i czekać na dalszy rozwój wypadków...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Seles zarejestrowałeś domenę wcześniej od zgłoszenia znaku do urzędu patentowego, słowa kluczowe nie są fikcyjne, więc moim zdaniem sprawę powinieneś sprawę olać, zachować wszelką korespondencje od tego jegomościa i czekać na dalszy rozwój wypadków...

 

 

dobra rada!

dobrze by bylo poznac nazwe domeny, bo to jest sednem, ale i bez mozna cos wywnioskowac.

mianowicie, jak wczesniej-jesli masz nerwy i stac cie na to nie daj sie i trzymaj domene, az cena cie usatysfakcjonyje.

 

"Pozniej sądownie odbiore Państwu prawo do domeny."

wg mnie slowa uzyte w tym mailu mogłyby delikatnie zakrawać o:

 

Art. 191 § 1. kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

i

Art. 191 § 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w §1. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

wierzytelnościa jest domena a przemoc oczywiscie w tym wypadku psychiczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ja bym grzecznie odpisał że nieznajomość prawa nie daje prawa do wypisywania tego typu bzdetów.

Rejestracja w UPRP to 2 lata przy czym samo zgłoszenie znaku nie uprawnia do niczego. Nie można też zgłosić znak retrospektywnie uniemożliwiajac rejestrację czy utrzymywanie domeny. Takie próby mają swoją nazwę - REVERSE HIJACKING i niech ten Pan dziękuje Bogu że nie trafił na mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trafił mi się podobny AS, nawet lepszy, który myśli, że jest bardziej przekonywujący. :)

Stwierdził, że nawet jeśli domena nie ma znaku towarowego (jest to generyk ze słownika języka polskiego) to ma prawo do niej bo opłacał ją 8 lat :)

Zagroził (dosłownie), że jeśli jej nie oddam/nie sprzedam za przyzwoite pieniądze, domena zostanie mi odebrana a ja dodatkowo zapłacę za straty w firmie od momentu poinformowania mnie o tym, że domena miała poprzedniego właściciela (!) i któremu dana domena jest potrzebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
niech zwolni księgową czy kogoś od IT kto miał się opiekować domeną ;-)

 

dostałem ofertę - "pińcset" PLN

domenę kupiłem na aukcji kilka razy drożej... co w sumie nic nie oznacza ale to dobry generyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
domenę kupiłem na aukcji kilka razy drożej... co w sumie nic nie oznacza ale to dobry generyk.

 

Czyzby bruki*pl?

Wyslij gościowi screena z licytacji i popros o 4 x tyle :) Dla Ciebie bedzie to dobry interes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyzby bruki*pl?

Wyslij gościowi screena z licytacji i popros o 4 x tyle :) Dla Ciebie bedzie to dobry interes :)

 

Tak ;)

Dałem troche wyższą ofertę na 48godz ale i tak nie dojdzie z tą osobą do transakcji, bo taki typ człowieka.

Okazuje się, że osoba, która się kontaktuje jest tylko "mediatorem", który zawalił sprawę w przedłużeniu.

Poniżej ostatni mail:)

 

Co do dalszej części Pana maila to muszę przyznać że jestem trochę zaskoczony...."nikt nie działa w złej wierze a domena została zakupiona na aukcji publicznej". W polskim prawie jest tak że wylicytować lub kupić to można każdą domenę tylko potem mogą się z tym wiązać różne skutki prawne. Gdyby wylicytował Pan domenę będącą zarejestrowanym znakiem handlowym to już od dzisiaj naliczali by Panu grzywę. Domena bruki.pl nie jest znakiem ale chroni ją inne prawo - od wczoraj od momentu wysłania poniższego maila już działa Pan w złej wierze. Od wczoraj już Pan wie że domena bruki.pl nie jest niczyja lecz upomina się o nią właściciel który utracił ją w wyniku zbiegu okoliczności, a mimo to próbuje Pan utrudnić jej odzyskanie lub na jego nieszczęściu zarobić. Czyli próba czerpania nienależnych korzyści majątkowych bo to przecież nie Pan rozwijał latami firmę do której domena należy.

Jeżeli właścicielka pozwie Pana do Sądu Powszechnego a on przyzna jej rację, to poźnej w kolejnym pozwie może dochodzić od Pana zwrotu utraconych korzyści ponieważ teraz ma sezon w swojej działalności. Zresztą nawet proces skrócony w Sądzie przy PIIT może dać podobne skutki. Proszę się zapoznać z wyrokami np. ten może być zaskakujący: http://www.piit.org.pl/_gAllery/68/12/6812...kt_14_08_pa.pdf

Ja tu jestem tylko mediatorem, i nie zamierzam Pana straszyć ani obrażać polecam jednak się zastanowić zanim wejdzie Pan na drogę sądową bo wedle mojej wiedzy Pan ją przegra. Problemy najczęściej leżą w nieświadomości - ludzie nie wiedzą że mogą dochodzić swoich praw, a inni chcą skorzystać na tym że ci pokrzywdzeni nie będą ich dochodzić. Rejestrowanie domen może być dochodowe jeżeli nie narusza się cudzych praw inaczej może przynieść straty.

Ja już więcej nie zamierzam niepokoić, jeżeli nie chce Pan podać godziwej ceny za odsprzedaż domeny, negocjacje są bezcelowe, zostaje tylko droga Sądowa którą właścicielce doradzę. W żadnym razie Panu tego nie życzę ale proszę sobie wyobrazić ze np. z powodu pobytu w szpitalu nie przedłużył Pan domeny automotivedeal.pl a po powrocie jakiś gość w internecie będzie twierdził że domena jest jego a to że to Pan włożył w nią pracę to ma gdzieś - i co nie pójdzie Pan z nim do sądu?

 

nic doda, nic ująć...

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od wczoraj już Pan wie że domena bruki.pl nie jest niczyja lecz upomina się o nią właściciel który utracił ją w wyniku zbiegu okoliczności, a mimo to próbuje Pan utrudnić jej odzyskanie lub na jego nieszczęściu zarobić. Czyli próba czerpania nienależnych korzyści majątkowych bo to przecież nie Pan rozwijał latami firmę do której domena należy.

 

Wytłuściłem to ciekawsze.

Chyba powinno mu sie wytlumaczyc, ze nie byl wlascicielem a jedynie abonentem domeny. Poza tym nigdzie nie widze, zeby firma tej pani nazywala sie Bruki :) Za to pisze jka byk

 

Termoplast Alicja Wodziańska-Berbeka

 

W przypadku bustravel.pl firma nazywala sie bustravel cos tam. Na dowod czego przedstawiali nawet w SP wpis do ewidencji d.g. Poza tym porownywanie bustravel.pl do bruki.pl to jak porownywani komputery.pl do laptopex.pl :) Gosc jest kreatywny ale niestety takich cwaniakow bedzie przybywac. Poniesie jeden z drugim koszty arbitrazu to sie zastanowi zanim na przyszlosc napisze jakies glupoty.

Ja nie widze zadnych podstaw do tego aby firmie Termoplast należala sie domena bruki.pl ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gosc jest kreatywny ale niestety takich cwaniakow bedzie przybywac.

 

Grunt to się nie załamywać jak to mówi mój pracodawca :)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grunt to się nie załamywać jak to mówi mój pracodawca :)

 

spokojnie. Proba wykazanie ze firmie Termoplast naleza sie bruki.pl to tak jakby Optimus chcial udowodnic ze nalezy mu sie domena komputery.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trafił mi się podobny AS, nawet lepszy, który myśli, że jest bardziej przekonywujący. :)

 

 

w sumie jeśli ten "AS" trochę się rozejrzy, to bez problemu m.in. wpisami na tym forum może z Tobą skutecznie walczyć.

 

Myślisz, że takim tekstem wywalczysz domenę : "Podróż odbyła się drogą lotniczą i dlatego możecie odwiedzać mnie pod adresem airberlin.pl" buahahahahaha - dobre to jest

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to wiem, ale im to powiedz :)

Ja przyciągam widzę tylko takich ludzi a nie poważnych kupujących. W tym samym czasie upływa termin płatności za tv-online.pl

A może lepiej jest sprzedawać lizaki?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
w sumie jeśli ten "AS" trochę się rozejrzy, to bez problemu m.in. wpisami na tym forum może z Tobą skutecznie walczyć.

 

Myślisz, że takim tekstem wywalczysz domenę : "Podróż odbyła się drogą lotniczą i dlatego możecie odwiedzać mnie pod adresem airberlin.pl" buahahahahaha - dobre to jest

 

chyba nie zabronisz mi prowadzić bloga ??:)

poza tym jedno z drugim nie ma nic wspólnego i nie wiem po co wtrącona jest ta wypowiedź.

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
w sumie jeśli ten "AS" trochę się rozejrzy, to bez problemu m.in. wpisami na tym forum może z Tobą skutecznie walczyć.

 

Myślisz, że takim tekstem wywalczysz domenę : "Podróż odbyła się drogą lotniczą i dlatego możecie odwiedzać mnie pod adresem airberlin.pl" buahahahahaha - dobre to jest

 

 

M

 

A co ma piernik do wiatraka. 2 rozne domeny. Jeden czysty generyk wiec w czym problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba nie zabronisz mi prowadzić bloga ??:)

 

ha, będę go nawet często odwiedzał.

 

 

poza tym jedno z drugim nie ma nic wspólnego

 

czyżby ?

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli próba czerpania nienależnych korzyści majątkowych bo to przecież nie Pan rozwijał latami firmę do której domena należy.

 

Alexa Rank Not Ranked

 

Ktoś wie o jakie korzyści chodzi? To nawet na parkingu nie zarobi na siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co ma piernik do wiatraka. 2 rozne domeny. Jeden czysty generyk wiec w czym problem?

 

Made in Poland.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nieoplacona to domena nieoplacona.Teraz Ty jestes jej abonentem i zadne gorzkie zale pozal sie boze mediatora nic tu nie pomoga.Skoro firma byla budowana latami i jednym z fundamentow jest domena to niby k*** jak to mozliwe ze poczta przez 2 tyg.nie byla potrzebna?.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś wie o jakie korzyści chodzi? To nawet na parkingu nie zarobi na siebie.

 

tej domeny nie ma nawet w cache googla - to jakiś żart

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jest okazja do kontry.Nie wiem jak to dokladnie prawnie wyglada ale wydaje mi sie ze pewnych cech proby wyludzenia mozna sie doszukac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×