Jump to content
Sign in to follow this  
hsqva

AfterMarket.pl częścią grupy EuroDNS

Recommended Posts

Chciałbym aby Michau się wypowiedział :) Jak wpłynie to na popularność giełdy i czy nie oznacza to dodatkowej konkurencji dla Dropped?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełda AfterMarket.pl stanie się integralną częścią sieci serwisów EuroDNS opartych o ten sam skrypt i bazę danych domen/użytkowników. Oznacza to, że wszystkie domeny wystawione na AfterMarket.pl będą od razu dostępne dla wszystkich inwestorów zagranicznych rejestrujących się na serwisach EuroDNS - zatem wpływ na popularność giełdy będzie zdecydowanie na plus.

 

Podobnie, przechwytywanie domen .pl we wszystkich serwisach EuroDNS będzie to po prostu Dropped.pl - zatem nie będzie to konkurencja, a raczej udostępnienie serwisu szerszej grupie odbiorców. Natomiast na pewno należy oczekiwać pojawienia się przechwytywania innych TLD (na początek zapewne .nl).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znakomite posunięcie i bardzo dobry partner. Wielkie gratulacje dla Michała. Nastała nowa era dla AM. Oby tylko wykorzystane zostały szanse i możliwości płynące z takiego partnerstwa. Widzę świetlaną przyszłość :( Sky is the limit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to się chwali :(

tylko czy teraz inwestorzy z zagranicy nie będą mieli dostępu do przechwytywania po kosztach naszych krajowych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzmi znakomicie. JEst to niewątpliwie szansa na promocje polskiego ccTLD! :(

 

Mam nadzieję, że nie będzie scenariusza Allegro, które w żadnym innym kraju nie rozwinęło się tak jak w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko czy teraz inwestorzy z zagranicy nie będą mieli dostępu do przechwytywania po kosztach naszych krajowych domen?

I co w tym złego? Boisz się czegoś?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast na pewno należy oczekiwać pojawienia się przechwytywania innych TLD (na początek zapewne .nl).

 

A kiedy należy oczekiwać możliwości przechwytywania *.nl? Bardzo dobre ccTLD i myślę że faktycznie warto.. :(

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co w tym złego? Boisz się czegoś?

 

Tak, wyższych cen na domeny podczas aukcji.

Klient końcowy nie będzie patrzył czy dałeś 500zł za 3litery czy 1000zł i nie będzie patrzył czy kupi od Ciebie czy od kogoś z zagranicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, wyższych cen na domeny podczas aukcji.

Klient końcowy nie będzie patrzył czy dałeś 500zł za 3litery czy 1000zł i nie będzie patrzył czy kupi od Ciebie czy od kogoś z zagranicy.

Dokładnie, teraz po prostu będziemy musieli wykładać więcej kasy na przechwytywanie domen :(

 

Zyska na tym tylko... aftermarket

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kiedy należy oczekiwać możliwości przechwytywania *.nl? Bardzo dobre ccTLD i myślę że faktycznie warto.. :(

Zależy to głównie od naszego holenderskiego partnera, ale myślę że jakieś dwa miesiące to realny termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Giełda AfterMarket.pl stanie się integralną częścią sieci serwisów EuroDNS

 

Czy podpisanie umowy zmieni coś w kwestii przechwytywania domen .eu tzn. czy będzie ono efektywniejsze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawę .eu omawialiśmy. Jest to niestety rozszerzenie cieszące się niewielką popularnością, a z drugiej strony konkurowanie z łapaczami którzy mają po 50 umów z EURid wymagałoby znacznych nakładów finansowych (każda umowa z EURid to 10k EUR kaucji). Na razie skupimy się na ccTLD (.nl, .de, .fr), do .eu wrócimy za jakiś czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie, teraz po prostu będziemy musieli wykładać więcej kasy na przechwytywanie domen :(

 

Zyska na tym tylko... aftermarket

 

 

Zyska AfterMarket zyskamy i my, ceny domen .pl powinny skoczy, więc będziemy więcej zarabiali. Będziemy też mieli łatwiejszy dostęp do innych ccTLD

 

Ja się cieszę i gratuluje Michałowi bardzo dobrego posunięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem z wyższą ceną domen niskiego ryzyka inwestycyjnego (dwu i trzyliterówek) faktycznie może się pojawić ale niekoniecznie.

Trzyliterówki to źródło które powoli się wyczerpuje a dwuliterówki praktycznie nie spadają. Musiałaby nastapić olbrzymia promocja by inwestorzy masowo zaczęli je łapać... Jeśli chodzi o inne domeny, to bariera językowa jest solidnym sitem. Tego bym się nie obawiał.

 

Rozsądni inwestorzy zainteresowani polskim ccTLD zaczną szukać przedstawicieli wśród polskich domainerów i tu wreszcie szansa na martwy dotychczas brokering. :)

 

W dłuższej perspektywie na pewno wyjdzie nam to na dobre - i na dobre naszym saldom bankowym :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje Michał i czekam na nowe TLD, które będę mógł złapać w Dropped / AM :(

 

Z przyjemnością też powitam zagranicznych Klientów na moje domeny :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratulacje Michał i czekam na nowe TLD, które będę mógł złapać w Dropped / AM :(

 

Z przyjemnością też powitam zagranicznych Klientów na moje domeny ;)

 

DD

 

Dokładnie :)

a po takiej wiadomości, chyba zacznę przedłużać wszystko jak leci, co akurat nie jest dobre dla AfterMarket, bo kiedy wszyscy zaczną przedłużać, to będzie mało do złapania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

a po takiej wiadomości, chyba zacznę przedłużać wszystko jak leci

To była moja pierwsza refleksja. :(

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje dla Michała bo niewątpliwie Jego obroty ( a właściwie obydwu udziałowców ) wzrosną.

Wzrosną też zapewne ceny domen głównie z angielskimi keyword'ami.

 

Nie wiem jaka była kwota transakcji i nie chciałbym zaglądać nikomu do portfela ale nie oparłem się pokusie rozwiązania małego zadania matematycznego związanego z podanym newsem.

I choć nie obejmuje ono dodatkowych kosztów, to brzmi tak:

 

1 450 000 ( łączna kwota transakcji ) : 4 800 ( ilość transakcji ) ≈ 302 PLN za jedną.

Jeśli za jedną przechwyconą domenę płacisz 10 PLN do NASK, to zysk brutto na jednej domenie wynosi ok. ok. 292 PLN.

292 PLN x 4 800 transakcji = 1 401 600 PLN

 

Gratuluję więc po raz drugi nawet jeśli moje obliczenia nie są precyzyjne :(

Tym bardziej, że wcześniej pisałeś, iż rozpoczynałeś ten biznes od 1 tys. PLN.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwota 1400000 PLN nie dotyczy domen przechwyconych, ale wyłącznie domen wystawianych przez użytkowników. Dla domen przechwyconych są to zupełnie inne statystyki (miesięcznie jest ich około 3500, kwota jest dużo niższa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa wiadomość. Trzeba będzie chyba poprzedłużać te angielskokeywordowe :P jednak. :(;)

 

A pomysł z przechwytywaniem .nl, .fr i .de jest bardzo dobry - to mocne cTLD, dużo mocniejsze niż to całe .eu :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba będzie chyba poprzedłużać te angielskokeywordowe :P jednak. :(:)

Od kiedy zmiany zaczną funkcjonować ?

Pytam bo właśnie chciałem odpuścić kilka domen z angielskimi keywordami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szwaby się wkurzą, że polaki wchodzą na ich rynek :(

Żebyśmy tylko nie spowodowali rozpętania wojny na tle domen :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×