Jump to content
fandomen

Przyszłość domen .eu

Recommended Posts

o Polonii napisałem, w kwestii wyboru com, jako przewagi nad eu, jeżeli ma się takie same nazwy, a nie w kontekście kto ostatecznie tam trafia, takie statystyki byłyby ciekawe jako porównanie com i eu,

 

nie pisałem o tym w kontekscie antytezy do tego co powiedziałeś tylko ciekawostki :P

O ile spodziewałem się że końcówka nie zrobi wielkiej róznicy jezeli będzie konkretna treść o tyle wyniki na pustej stronie (także i te na Uroda.com) mnie trochę zaskoczyły.

 

co do porównań .com to .eu to myślę że .com na dzień dzisiejszy będzie miało wieksze statystyki na pustej stronie w keywordowej domenie.

Po prostu swiadomość zwiazana z .com (który jest "główną domeną" w internecie) jest w Polsce wieksza niż 3 letniego .eu

 

oczywiscie postawienie treści na stronie wszystko zmienia.

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a powiedz dla dopełnienia mojej minisondy :P czy posiadasz jakieśserwisy czy czujesz siębardziej domainerem i zajmujesz sie tylko handlem domenami?

Takie informacje są dla mnie o tyle cenne bo mam mniej wiecej obraz kto i co oczekuje od poszczególnych domen.

 

 

mam i to sporo, ale tylko kilka większych.m.in www.podajlape.pl, www.centrumlotnicze.pl i ze 30 pomniejszych

Share this post


Link to post
Share on other sites

od wczoraj ilość domen .eu wzrosła o 2 tysiące do 3.009.598 , może to przez ten temat na forum :P

 

Osobiście widzę przyszłość w tych domenach, dobra inwestycja

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja wrzuce od siebie :P

 

Nie wiem, czy ktos o tym pisal, bo czytalem po lebkach, ale odnosnie "malej" popularnosci domen eu nasuwa mi sie jeszcze kilka spostrzezen. Otoz domena ta jest sporadycznie mloda. To, ze proporcja domen eu do pl jest 1/10 wynika stad, ze wiekszosc serwisow/stron powstala znacznie wczesniej niz ktokolwiek myslal o eu. Gdyby domeny eu byly dostepne przynajmniej od ok 1995r. to mysle, ze wspolczynnik spokojnie przewyzszylby proporcje com/pl. Aktualnie widze trend, ze domeny eu maja branie glownie w firmach i na potrale lokalne, aczkolwiek zauwazam coraz wieksze zainteresowanie domenami eu wsrod tworcow innych stron.

Odnosnie swiadomosci eu wsrod internautow, to jest spora. Ba! Nawet najwieksze potrale Onet, WP, Interia maja darmowe skrzynki pocztowe w domenie eu! Zgadzam sie z Misiem, bo coraz czesciej spotykam dobre polskie domeny na parkingach, a pod eu sa spore serwisy, niejednokrotnie specjalistyczne jak np.(pierwszy z brzegu) trans.eu

Niektorzy zatracili sie w domenach, zapominajac, ze domena to maly procent sukcesu. Owszem, domena MA znaczenie, ale nie mozna popadac w obled. Sam mam przypadek, gdzie posiadam domene pl, a pewna firma ma eu i nawet za 200zl nie chcieli peelki ;) Domena eu ma jeszcze jedna zalete - jest rozpoznawana w calej EU, a nie tylko w jakims malym kawalku swiata ;-)

Nie zapominajmy tez o IDN, ktorych w eu jeszcze nie wprowadzono, a takze o potworkach typu com.pl, net.pl, org.pl, info.pl,biz.pl itd ktore sa wliczane w statystyki pl. Domeny eu sa tylko eu - to tez przeklada sie na ilosc rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny eu sa tylko eu - to tez przeklada sie na ilosc rejestracji.

Nieprawda. Są jeszcze .eu.com i .eu.org :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przewiduję znaczny wzrost wartości domen .eu, na podstawie coraz to większej ilości zapytań od osób które chcą kupić te domeny.

 

ale przykładowo jakich domen, bo przydałby się jakiś poziom odniesienia, czy tych z MD za 100 zł, czy też innych jak sztuka.eu sprzedanej podobno za 8.000 zł

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

niektóre z nich wymieniłem w temacie chyba "najdrożej sprzedane eu" czy jakoś tak. Poza tym nie piszę, że sprzedaż wzrosła. Wzrosła ilość zapytań i ofert, ale sprzedaży nie przybywa z powodu zwiększających się cen :P

Edited by mikolaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlopaki, ja wam powiem tak, ze dajecie se nabierac na sztuczki propagandowe kilku osob i widac owczy ped :P . Zalecam tez, aby nie sugerowac sie kwotami niektorych sprzedanych domen, bo pod zadnym pozorem nie jest to wyznacznik ich wartosci. Bedzie mozna mowic o jakiejs wartosci tych kiepskich koncowek jak zaczna wykladac kase klienci koncowi, a nie osoby z branzy domen. Jestesmy pare lat za rynkiem globalnym i nawet tam widac, ze .eu lezy i kwiczy. A co dopiero z polskimi frazami...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

.eu leżą i kwiczą :)

bynajmniej u mnie a nie mam ich wcale takich złych.

 

dzidzius.eu

okazja.eu

genotyp.eu

kosciol.eu

perfuma.eu

 

i kilka innych jescze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja właśnie ostatnimi czasy dostałem bodajże 4 oferty na domeny .eu - nie były to wysokie.. jednak pokazuje to że coś tam powoli się dzieje z domanami .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio zarejestrowałem z palca w promocji kilka domen eu. Dużo fajnych jest wolnych. Mam nadzieje, że będą jakieś pytania o nie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj dostałem propozycję od kolegi z forum na 60 PLN za jedną z moich domen *eu (trochę mniej niż 50% wystawionej ceny KT), propozycja została zaakceptowana, transakcja jest w trakcie. Jeśli ktoś ma chrapkę na podobne transakcje, do zapraszam do składania ofert.

 

Trochę domen *eu przewinęło się przez moje ręce przez ostatnie 2,5 roku :) , miałem może 1-2 zapytania od KK (choć nie jestem na 100% przekonany, że to byli KK), nie przebrnęli kwot średniego xxx PLN za całkiem niezłe domeny, więc do transakcji nie doszło. Kilkanaście (może trochę ponad 20 szt.) sprzedałem w tym okresie w transakcjach D2D za kilkadziesiąt PLN od sztuki.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno nie można bagatelizować sprawy. Sam również posiadam w portfolio coraz więcej domen .eu, Najwięksi z branży np. Daniel Dryzek, też wierzą w .eu, przykład money.eu- cena 1 000 000 zł. Co prawda można rozpatrywać wartość domen w kontekście słowa kluczowego, które może występpować zarówno w języku polskim pieniądze.eu jak i angielskim money.eu. W portfolio posiadam naprzykład Oplac.eu oraz Opłać.eu, kiedyś może wystawię je na aukcje, aby sprawdzić wartość, niedawno licytowana była lub może nadal jest gotowka.eu cena jaka utzymywała się dość długo 180 złotych, moim zdaniem nieadekwatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jednak pokazuje to że coś tam powoli się dzieje z domanami .eu

coś sie dzieje... dzieje się akcja marketingowa eurid i ich partnerów

 

ja nie mialem ofert i się ich pozbylem, zostawilem 2 szt

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może już niedługo będzie okazja założyć temat "Przeszłość domen .eu" :)

Oby jednak nie. Podobno niedawno komuś udało się sprzedać domenę .eu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem domeny .eu są tyle obecnie warte co nasze com.pl w obecnej chwili a w niedalekiej przyszłości sądzę że wzrosną ale nie liczył bym na jakiś duży wzrost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dyskusja z przed dwóch lat odnowiona dwa miesiące temu. Przeczytałem cały wątek bardzo dokładnie (jako początkujący :)). Dyskusja w dużej mierze dotyczyła wyższości domen *pl nad domenami *eu. Były przedstawione twarde dowody (statystyki) i miękkie dowody (osobiste przeczucia i intuicje) i po tym co przeczytałem widzę, że ile osób tyle opinii. Ale chciałbym nawiązać do pytania autora wątku:

 

Co sądzicie o finansowych słowach kluczowych w domenie .eu .

 

Otóż, mam w głowie pewien keyword w końcówce *pl. Domena ta jest wolna. Na końcówkach *com oraz *co*uk z moim słowem kluczowym prężnie działają portale. Zaś domena *eu jest na sprzedaż i cena wyjściowa to 10 000 PLN. Czy zatem moja *pl będzie więcej warta tylko, dlatego że jest to *pl ?

Jest to pytanie retoryczne na które nie oczekuję odpowiedzi, gdyż odpowiedź to: "zlaży co to jest za słowo kluczowe".

 

Ale można sobie odpowiedzieć na pytanie: która z poniżej pary domen ma większy potencjał:

- keyword.pl czy keyword.eu ??

 

A z tej pary ?

- slowokluczowe.pl czy slowokluczowe.eu ??

 

Ameryki pewnie nie odkryje jeśli powiem, że na atrakcyjność słowa kluczowego wpływa końcówka, ale uważam, ze na atrakcyjność końcówki również wpływa słowo kluczowe, z jakim została użyta.

 

Jest to mój drugi post, więc nie oceniajcie mojej wypowiedzi surowo :)

Edited by gromx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaś domena *eu jest na sprzedaż i cena wyjściowa to 10 000 PLN.

 

To, że domena jest zawystawiona za 10 000, nie znaczy, iż jest rzeczywiście tyle warta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×