Jump to content
fandomen

Przyszłość domen .eu

Recommended Posts

czasami cos sie jednak sprzedaje.., a jak kogos nie bedzie stac na zakup pl za xx.xxx, to kupi eu za x.xxx

 

Nie dawno poszła konie.pl za 33 100 pln , następnie była wystawiona aukcja konie.eu , nie wiecie ile dali za konie.eu ? Bo domena ma przekierowanie na konie.pl , tak więc właściciel konie.pl kupił do kompletu .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
czasami cos sie jednak sprzedaje.., a jak kogos nie bedzie stac na zakup pl za xx.xxx, to kupi eu za x.xxx

Cały cwancyk polega na tym, że jak się ktoś zjarzy, że mu leci ruch/wejścia na co innego, to będzie niesmak po transakcji. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czasami cos sie jednak sprzedaje.., a jak kogos nie bedzie stac na zakup pl za xx.xxx, to kupi eu za x.xxx

 

i kupują ....bo końcowy klient kolokwialnie mówiąc w D... ma tłumaczenia domainerów.

im wiecej ludzi zacznie rejestrować domeny .eu i stawiać na nich serwisy (co jak widać ma miejsce) tym bardziej końcówka będzie popularna.

To naturalna kolej rzeczy że klienci zawsze szukają tańszych alternatyw .... po co ma ktos kupić np. szkołatańca.pl za xx,xxx jak może kupić taniec.eu za x,xxx

 

 

.eu to zła domena była > 3176_1.jpg

 

 

im wiecej domainerów nie wierzy w .eu tym lepiej. Przynajmniej .eu zamiast grzać parkingi będą normalnie wykorzystywane.

 

 

 

Cały cwancyk polega na tym, że jak się ktoś zjarzy, że mu leci ruch/wejścia na co innego, to będzie niesmak po transakcji. B)

 

Cwancyk to polega na tym że dzisiejszy ruch jest oparty głównie na wyszukiwarkach, a tam nie ma miejsca na typo :D

Albo masz treść albo jej nie masz ...proste i logiczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, na swoich .eu mam ruch praktycznie zerowy. Na dzień dzisiejszy jestem zawiedziony tymi domenami B)

Jeśli jest ktoś wierzący w te domeny to sprzedam , min. kredytygotowkowe.eu, kredytgotowkowy.eu.

Ile są warte peelki z tymi keywordami? 10.000pln? 15.000pln? Ja sprzedam swoje po 2K za sztukę. Są chętni?

Oczywiście, że nie ma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cały cwancyk polega na tym, że jak się ktoś zjarzy, że mu leci ruch/wejścia na co innego, to będzie niesmak po transakcji. B)

Taką utratę ruchu trzeba niekiedy wkalkulować w plan.

Jeżeli nie ma możliwości zakupu domeny .pl z wymarzonym keywordem lub spodziewamy się, że ktoś jest gotów rozważyć jej sprzedaż za np. 1,5 mln zł a nadarza się okazja zakupu takiego samego keywordu+.eu np. za kilkadziesiąt tys. zł , to mamy do dyspozycji ponad 1,4 mln na promocje serwisu, np. na kilkuletnie kampanie AdWords.

 

Oczywiście do wyboru jest też jakaś gorsza peelka w podobnej cenie jak .eu , np. dwuczłonowa albo z dodatkami "e-" lub "24".

Ale w takim przypadku też trzeba będzie ponieść większe wydatki na promocje i też należy liczyć się z utratą ruchu.

 

W jednym i w drugim przypadku tracimy część ruchu.

Pytanie tylko gdzie większą i na ile ta utrata warta jest ponoszenia znacząco większych wydatków na zbudowanie serwisu na czystym keywordzie .pl ?

O ile nas w ogóle na takie wielkie wydatki stać.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Cwancyk to polega na tym że dzisiejszy ruch jest oparty głównie na wyszukiwarkach, a tam nie ma miejsca na typo B)

Albo masz treść albo jej nie masz ...proste i logiczne.

Wiesz przecież, że takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Jeszcze dużo wody upłynie.......15-20lat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja, na swoich .eu mam ruch praktycznie zerowy. Na dzień dzisiejszy jestem zawiedziony tymi domenami B)

Jeśli jest ktoś wierzący w te domeny to sprzedam , min. kredytygotowkowe.eu, kredytgotowkowy.eu.

Ile są warte peelki z tymi keywordami? 10.000pln? 15.000pln? Ja sprzedam swoje po 2K za sztukę. Są chętni?

Oczywiście, że nie ma :D

 

....za 15k to kupisz jeszcze czasami ciekawego polskiego generyka .pl a nie 2 wyrazową domenę o tematyce którą może być zainteresowany co najwyżej jakiś bank lub firma która juzpewnie ma domenę ze swoją nazwą.

 

pozatym czas robi swoje .... kilka lat temu za kredytgotowkowy.pl też byś nie dostał 15K

 

 

Wiesz przecież, że takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Jeszcze dużo wody upłynie.......15-20lat?

 

jeszcez pare lat temu nie było Google , Twittera, Facebook'a .... rok w internecie to zmiany o których się nam nawet nie śniło.

kilka lat temu .com.pl to był święty gral polskiego internetu ..... i co ? jajco...... technologia idzie do przodu.

 

naturą ewolucji jest ułatwiania sobie życia a nie jego utrudnianie.

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
.eu to zła domena była >

 

nie wiem czy zauważyłeś, ale stawiasz w dyskusjach na emocje, a nie logikę, zwykle takie tematy zamieniają się w niekończące się bezsensowne wymiany zdań, i nie ma w tym żadnego sensu, poza chęcią narzucania swego zdania, a efektem tego jest tylko bałagan

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
.....

i te wszystkie loga, fotki i adresy to co maja pokazac ?, że ludzie korzystają z domen *.eu ? no korzystają i co z tego wynika ? ktoś twierdzi, ze nie korzystają ? póki co *.eu jest sporo mniej popularna w Polsce niż *.pl i tyle. to ze jeden mietek z drugim zdziskiem postawił serwis na *.eu nie oznacza, ze mamy przewrot majowy w domenach w Polsce

 

 

btw ile z domen, które pokazałeś mają wolną domenę w .pl ?

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taką utratę ruchu trzeba niekiedy wkalkulować w plan.

Jeżeli nie ma możliwości zakupu domeny .pl z wymarzonym keywordem lub spodziewamy się, że ktoś jest gotów rozważyć jej sprzedaż za np. 1,5 mln zł a nadarza się okazja zakupu takiego samego keywordu+.eu np. za kilkadziesiąt tys. zł , to mamy do dyspozycji ponad 1,4 mln na promocje serwisu, np. na kilkuletnie kampanie AdWords.

 

ale o jakie domeny chodzi, bo przecież ciągle jeszcze można kupić rozsądne domeny .pl za cenę 1000-3000 zł, więc twierdzenie, że można zaoszczędzone środki przeznaczyć na promocję jest mocno naciągane

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem czy zauważyłeś, ale stawiasz w dyskusjach na emocje, a nie logikę, zwykle takie tematy zamieniają się w niekończące się bezsensowne wymiany zdań, i nie ma w tym żadnego sensu, poza chęcią narzucania swego zdania, a efektem tego jest tylko bałagan

 

pytasz o logikę domainera który chce sprzedac swoją .pl czy logikę klienta który chce wydać jak najmniej i kupić jak najlepszą nazwę?

 

 

póki co *.eu jest sporo mniej popularna w Polsce niż *.pl i tyle.

 

przeczytaj post na który odpowiedziałem tymi przykładami.

Nie stwierdziłem że nie jest mniej popularne od .pl, ...ale jeszcez raz ...przeczytaj na jaki post odpowiedzią były moje przykłady.

 

 

 

. to ze jeden mietek z drugim zdziskiem postawił serwis na *.eu nie oznacza, ze mamy przewrot majowy w domenach w Polsce

 

taki na przykład onet.eu to dla ciebie Mietek ze Zdziskiem? B)

 

wiem że nie tego typu przykładów nie est jeszcze wiele ale coraz wiecej.

O przewrocie też nikt nie mówi... ale trendy w rejestracjach widać bez względu na twoje personalne opinie

 

 

Obojętnie jaka końcówka byleby zarobiła dla nas pieniążki :D

 

 

w 1000% się zgadzam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
pytasz o logikę domainera który chce sprzedac swoją .pl czy logikę klienta który chce wydać jak najmniej i kupić jak najlepszą nazwę?

 

o Twój udział w dyskusjach na temat domen, bo inne raczej omijam, choć tam jest tak samo

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale o jakie domeny chodzi, bo przecież ciągle jeszcze można kupić rozsądne domeny .pl za cenę 1000-3000 zł, więc twierdzenie, że można zaoszczędzone środki przeznaczyć na promocję jest mocno naciągane

 

rozsądne dla kogo? domainera czy klienta końcowego?

jakiś przykład takiej rozsądnej domeny za 3,000 zł?

 

 

o Twój udział w dyskusjach na temat domen, bo inne raczej omijam, choć tam jest tak samo

 

no niestety, mój kąt widzenia jest bardziej zblizony do klienta końcowego niż handlarza domenami,

stad moje wypowiedzi mają taki a nie inny charakter B)

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
przeczytaj post na który odpowiedziałem tymi przykładami.

Nie stwierdziłem że nie jest mniej popularne od .pl, ...ale jeszcez raz ...przeczytaj na jaki post odpowiedzią były moje przykłady.

 

ten:

 

"Uświadomcie sobie niektórzy wreszcie, że .EU nawet jak będą w złoto zawinięte, to nie będą miały takiej wartości jak dotPL, co dopiero większej" ?

 

jak dla mnie to anglik postawił swoją wizje, ty zaś swoimi przykłądmai chciałeś coś pokazac tylko nie bardzo wiem co ? napisz, jeśli mozesz czemu miały służyć przykłady serwisów stawianych pod .eu? co miały szaremu uzytkownikowi forum uświadomić ?

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

o do trendów jeszcze: masz mozę jakiś wykres iości rejestrowanych domen .eu przez polskie podmioty i z polskimi słowami w adresie ?

 

przez 3 lata polacy zarejestrowali jakieś 170 tys domen .eu ( pewnie spora grupa z nich to domeny z niepolskimi słowami - ale to pominmy ). no nie ejst to mało

 

a ile w tym czasie: 04.2006 - 04.2009 zarejestrowano domen *.pl ? wiecej czy mniej ? - to tak odnośnie trendów B)

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
no niestety, mój kąt widzenia jest bardziej zblizony do klienta końcowego niż handlarza domenami,

stad moje wypowiedzi mają taki a nie inny charakter B)

 

na wcześniejsze nie odpowiem, bo taka dyskusja jest bezsensowna, nawet na pytanie czemu zgubiłeś logikę w swoich wypowiedziach, a postawiłeś na emocje, dajesz świadomie pokrętne odpowiedzi, w tematach polityka, samochody można to jakoś zrozumieć, ale w domenach przez to robi się zwykły magiel, i jest zaniżany poziom takich dyskusji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam kiedy ktoś(najczęściej Uszatek) pisze, że rozszerzenie nie ma znaczenia i klient zamiast kupić .pl za wyskoie xx.xxx, kupi .eu za średnie x.xxx. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego w takim razie ma wydawać x.xxx na .eu, skoro może sobie zarejestrować jakąś wolną domenę, np .be, .ws za kilka $ B)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
ten:

 

 

jak dla mnie to anglik postawił swoją wizje,

OT

 

Ja jakiegoś zawału dzisiaj dostane przez Krakusów.

Nie ma na forum anglika, za następne takie stwierdzenie, będziesz pił ze mną dwa dni jak się zejdziemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT

 

Ja jakiegoś zawału dzisiaj dostane przez Krakusów.

Nie ma na forum anglika, za następne takie stwierdzenie, będziesz pił ze mną dwa dni jak się zejdziemy.

dam rade, byleby nie trzeba się było szlajać po całym mieście B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znow sie robi balagan B) Moze napisze, jak ja widze ta problematyke. W CHWILI OBECNEJ niekwestionowana przewage nad .eu ma oczywiscie .pl. W CHWILI OBECNEJ duzo keywordow (nawet tych bardzo slabych, byleby slownikowych) porejestrowanych jest w domenie .pl, natomiast wszystkie z pozostalych koncowek (lacznie z .eu) sa wolne. W CHWILI OBECNEJ niektorym wydaje sie, ze posiadaja niewiadomo jak bardzo wartosciowe portfolia, tylko wielu narzeka na brak Klientow (bo czesto ceny z kosmosu, zaporowe!, a domeny - badzmy szczerzy - czesto kiepskie). Jezeli taki stan rzeczy utrzyma sie dluzej, to moim zdaniem wygraja na tym (tu zalezy, co kto uwaza za sukces ;)) posiadacze dobrych keywordow w domenie .eu. Dlaczego? Wiedza oni:

 

a) ze skoro .pl jest na sprzedaz (np. wisi na parkingu), to prawdopodobnie cena jest zbyt wysoka dla potencjalnego Klienta, i dlatego (zalozmy ze jest to drugi 'ruch' Klienta) pyta on o doteu,

 

b ) ze potencjalny Klient pyta o doteu poniewaz dotpl nie jest na sprzedaz (mimo strony z parkingiem nie ma tam zadnej informacji na ten temat, nie ma kontaktu z abonentem itd.).

 

Czyli wiedza, mowiac wprost, ze dostep do dotpl jest ograniczony. Teraz potencjalny Nabywca ma do wyboru:

 

a) jak napisalem wyzej - zglosic sie do Abonenta .eu z zapytaniem o mozliwosc odkupienia domeny,

 

b ) zarejestrowac nazwe w innym rozszerzeniu, dowolnym.

 

Co JA obserwuje? Ze ludzie rejestruja .eu, jako druga koncowke po .pl (gdy ta jest zajeta/ niedostpena, choc nie tylko w takiej sytuacji), ale czesto promowac wola .eu. Nie jest to takie wcale glupie, szczegolnie jesli posiada sie te dwa rozszerzenia. Dlaczego? Bo po pierwsze, .pl wpisuje sie intuicyjnie, a przekierowac mozna na .eu, bo - po drugie - .eu - to jest dla mnie smieszne, ale tak niestety jest - jest takie (och!) europejskie i 'fajnie' wyglada, wyglada modnie. Eu. kojarzy sie z szerszym polem dzialania, szersza perspektywa, na strate ruchu - nie badzmy smieszni - nikt z ludzi ktorzy kupuja domeny pod lokalne dzialalnosci czy aktywnosci raczej nie patrzy, patrzy na CENE domeny, ew. koszt odnowienia (.eu < .pl).

 

Przyklady? Z dzisiejszego Teleexpresu -> promowano dwie nazwy: rakowice*eu, oraz harcerskanatura*eu (pokazywali standy czy cos). Ciekawa sytuacja z pozostalymi koncowkami ;).

 

Wspomnialem o 'ludziach, ktorzy kupuja domeny pod lokalne dzialalnosci'. Zrobilem to celowo, poniewaz to oni wlasnie stanowia trzon Nabywcow koncowych, to oni kupuja NAJCZESCIEJ domeny na rynku wtornym. Oczywiscie, dla Klientow koncowych, korporacyjnych, obracajacych milionami $, tworzacych ogolnopolskie projekty, najbardziej nadaj sie domeny .pl (zeby bylo smiesznie widzimy odwrotnie proporcjonalna zaleznosc spektrum dzialanosci/ koncowka:

 

** dzialalnosc ogolnopolska - > 'wezsza' koncowka, tj. np. wszystkie ogolnopolskie, konkretne serwisy stoja na domenie NARODOWEJ;

 

** dzialanosc lokalna, male firmy - > strony na 'KONTYNENTALNEJ' domenie .eu (w tym sensie IMHO ta domena to niewypal, chyba ze istnieja jakies serwisy 'ogolnoeuropejskie' na angielskim keywordzie (nie znam).) Wyzej pisalem, ze koncowka ta jest kojarzona z 'szersza perspektywa dzialalnosci'. Tak tez mysla szefowie malych biznesow - > 'dzieki .eu nasza firma nabierze jeszcze wiekszej powagi' :P, stad wybor.

 

I teraz trzeba sie zastanowic co sie chce robic, jaki model sprzedazy sie przyjmuje (co dla kogo jest sukcesem, vide poczatek tego postu) itd. Czy ktos kto trudni sie sprzedaza domen chce sprzedawac .eu lokalnie dzialajacym firmom (mowa o polskich keywordach), czy skupia sie na sprzedazy konkreciakow dotpl za 'grube miliony' korporacjom itd. Wniosek dla mnie z tego 'wywodu' jest taki: obie domeny sa popularne, ale obie wsrod zupelnie innych osob, a moze inaczej, jedne i drugie kupuja zupelnie inni Klienci :D. To od 'domainera' zalezy jaki model dzialanosci przyjmie: duzo sprzedanych domen .eu z mala przebitka czy zadkie sprzedaze .pl za gruba kase. Oczywiscie, obrany model zalezy od tego, kiedy zaczelo sie w to bawic itd. itd. ;)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny firm czy miast to troszkę inna bajka.

Proponuję odświeżać sobie ten wątek co roku i zobaczyć czy w Megapanelu, w pierwszej dwudziestce pojawia się w poszczególnych kategoriach coraz więcej serwisów opartych na rozszerzeniu .eu ?

 

Obecnie widzę tylko dwie:

chip.eu ( nowe technologie ) 578 tys. uu 3,6 mln. odsłon

europa.eu ( publiczne ) 285 tys. uu 4,7 mln. odsłon

 

Choć być może są też takie, które składają się na grupę serwisów, których nie analizowałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
na wcześniejsze nie odpowiem, bo taka dyskusja jest bezsensowna, nawet na pytanie czemu zgubiłeś logikę w swoich wypowiedziach, a postawiłeś na emocje, dajesz świadomie pokrętne odpowiedzi, w tematach polityka, samochody można to jakoś zrozumieć, ale w domenach przez to robi się zwykły magiel, i jest zaniżany poziom takich dyskusji

 

Masz troche racji, często może zbyt emocjonalnie podchodze do tematu, co niekoniecznie ma wpływ na tresć merytoryczną postu. Jakbyś naprawde przeczytał konkretne tematy w całości, a nie wyrywkowo to musisz przyznać że pomimo tego że nie zawsze się można zgodzić z tym co piszę, bo w końcu każdy ma swoje zdanie, to staram trzymać się konkretnych informacji i faktów. Nie wiem skąd wiec ten "magiel" czy "zanizanie poziomu dyskusji".

 

 

ten:

 

"Uświadomcie sobie niektórzy wreszcie, że .EU nawet jak będą w złoto zawinięte, to nie będą miały takiej wartości jak dotPL, co dopiero większej" ?

 

jak dla mnie to anglik postawił swoją wizje, ty zaś swoimi przykłądmai chciałeś coś pokazac tylko nie bardzo wiem co ? napisz, jeśli mozesz czemu miały służyć przykłady serwisów stawianych pod .eu? co miały szaremu uzytkownikowi forum uświadomić ?

 

pokazują że nie trzeba zawijać w złoto, wystarczy postawić na domenie wartosciową merytorycznie treść

 

 

 

 

o do trendów jeszcze: masz mozę jakiś wykres iości rejestrowanych domen .eu przez polskie podmioty i z polskimi słowami w adresie ?

 

przez 3 lata polacy zarejestrowali jakieś 170 tys domen .eu ( pewnie spora grupa z nich to domeny z niepolskimi słowami - ale to pominmy ). no nie ejst to mało

 

a ile w tym czasie: 04.2006 - 04.2009 zarejestrowano domen *.pl ? wiecej czy mniej ? - to tak odnośnie trendów ;)

 

ale ja nie neguje popularności domen .pl

śmiać mi się tylko chce jak ktoś mówi że .eu są nic nie warte (w niedosłownym tego słowa znaczeniu)

chociaż jak pokazują przykłady jakoś Polacy te domeny rejestrują i używają

 

 

 

Uwielbiam kiedy ktoś(najczęściej Uszatek) pisze, że rozszerzenie nie ma znaczenia i klient zamiast kupić .pl za wyskoie xx.xxx, kupi .eu za średnie x.xxx. N

 

nie "kupi" (bo to nie jest pewnik)....tylko zdarza się coraz częściej że wybiera taką alternatywę

 

 

Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego w takim razie ma wydawać x.xxx na .eu, skoro może sobie zarejestrować jakąś wolną domenę, np .be, .ws za kilka $ B)

 

Dlatego że jak pokazuje życie Polacy znają rozszerzenie .eu i i dentyfikują się z tym rozszerzeniem jako Europejczycy

Odpowiedz sobie teraz sam dlaczego analogicznie nie .be i nie .ws :D

 

 

albo jeszcez lepiej zobacz sobie sonde na temat swiadomosci domen w Polsce

na pierwszym miescu bezsprzecznie .pl ..ale ludzie rozpoznaja .com i .eu

 

PLAY >

Share this post


Link to post
Share on other sites
staram trzymać się konkretnych informacji i faktów. Nie wiem skąd wiec ten "magiel" czy "zanizanie poziomu dyskusji".

 

ale ja nie neguje popularności domen .pl

śmiać mi się tylko chce jak ktoś mówi że .eu są nic nie warte (w niedosłownym tego słowa znaczeniu)

chociaż jak pokazują przykłady jakoś Polacy te domeny rejestrują i używają

 

 

to jest wąsnie przykłąd magla. wzesniej pisałeś coś o trendach, które widac, które to w jednym zdniau zestawiłeś z moimi "personlanymi opiniami". to widisz było takie zestawienie: ty opierasz się na twardych dowodach, a ja na jakiś wlasnych opiniach.

 

w związku z czym poprosiłem Cie o te twarde dane ( trendy ) a dodatkowo sam wygrzebałem jakąs informację. i co dostałemw zamian? kolejną wypowiedź w stylu mydło i powidło, która z pewnością nie jest odpowiedzią na mój post

Share this post


Link to post
Share on other sites
to jest wąsnie przykłąd magla. wzesniej pisałeś coś o trendach, które widac, które to w jednym zdniau zestawiłeś z moimi "personlanymi opiniami". to widisz było takie zestawienie: ty opierasz się na twardych dowodach, a ja na jakiś wlasnych opiniach.

 

w związku z czym poprosiłem Cie o te twarde dane ( trendy ) a dodatkowo sam wygrzebałem jakąs informację. i co dostałemw zamian? kolejną wypowiedź w stylu mydło i powidło, która z pewnością nie jest odpowiedzią na mój post

 

to inaczej .....czy uważasz że faktem nie jest wzrost rejestracji domen .eu w Polsce?

czy uważasz że nie jest faktem wzrost stron postawionych na domenach .eu w Polsce?

 

myślałem że skoro zajmujesz się domenami to od czasu do czasu czytasz statystyki, dlatego podawanie "twardych danych" wydawało mi się zbędne

ale skoro sie myliłem to proszę:

 

ilośc domen .eu w Polsce (kwartalnie)

 

koniec 2006 roku - 68,713

 

2007 rok 1Q - 81,926

2007 rok 2Q - 80,208

2007 rok 3Q - 90,555

2007 rok 4Q - 102,138

 

2008 rok 1Q - 119,003

2008 rok 2Q - 132,730

2008 rok 3Q - 159,672

2008 rok 4Q - 170,060

 

 

 

nie wiem może się mylę ale jeżeli progresywnie z roku na rok rośnie liczba rejestracji domen .eu to chyba możemy mówić o trendzie, zgadza się, czy to też "mydło i powidło"?

 

Ja wiem że nie są to może liczby powalajace na kolana , ale tak jak napisałem ...nie neguję pozycji .pl w Polskim internecie,

zauwazam tylko wzrost w przedziale domen który niektórzy do dziś traktują jakby to był rok 2006.

 

Mam nadzieję że to wyczerpuje odpowiedź na twoje pytanie, zarówno w temacie "faktów" jak i "twardych danych".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×